2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar çok moralim bozuk ultrasonda bir şey gözükmedi doktor tekrar test yaptırdı 1200 lerde çıktı küsüratını hatırlamıyorum sağlıksız olabilir düşebilir dedi pazartesi tekrar gel dedi çok üzülüyorum kocamada yol boyu çocuğunda sana çekmiş şimdiden beni dert sahibi yaptı falan dedim:KK43:
ya şu doktorların bazıları insanı deli eder. bak canım 1500 ile vajinal ultrasondan 3000 ile karından ultrasondan kesin gözükür. senin değerlerin daha düşük. biraz bekle bi. ama 5. haftana geldin ve değerin böyleyse onu bilmiyorum çünkü 5.haftada kese gözükür genelde

Kızlar bir şey soracağım kalp atışlarını duyduktan sonra düşük riski baya bir azalıyor değil mi? Bazı arkadaşlar eski tecrübelerinde kalp atışlarının durduğunu Yazmış yani kalbi attıktan sonra Durmuş yani bu risk ne zamana bitecek 9 ay hep risk altındamıyız bir türlü sevincini yaşayamıyor insan Beta artıyor mu kese yi göreyim kalbini duyayım sonrada sürekli kalp atışlarını kontrol ettireyim ben depresyona girdim sanırım hiç evden çıkasım yok zaten halimde yok ili gücü de serdim geceleri de sanki hamile Değilim de amaliyattan yeni çıkmış hasta gibi midem bulanıyor her yerim ağrıyor başın Dönüyor Işık rahatsız ediyor eşimin bazı hareketleri ki her zamanki Şeyler batıyor yani mutlu olacak yerde sürekli huzursuzum
kalp atışı duyulunca %90 doğar diyor doktorlar ancak malesef 12.haftaya kadar kalp durma riski ciddi şekilde devam ediyor. 11. haftamda durdu ilk gebeliğim. 3 ay bittiğinde risk %3lere iniyormuş

benim bebişim kalbini duyduktan sonra bizi bırakmıştı. ne yazıkki gebeliğin 9 ayı da stresli. ancak biz şimdi bize emanet edilen bebişlere iyi bakabilmek için güçlü ve pozitif olmak zorundayız. ben günde 99 defa ya mübdi çekiyorum dua etmeye çalışıyorum. Rabbim bebeğimi bana bağışla beni de bebeğime bağışla diyorum. inş. hepimiz sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız.

kalp atışı duyulunca %90 doğar diyor doktorlar ancak malesef 12.haftaya kadar kalp durma riski ciddi şekilde devam ediyor. 11. haftamda durdu ilk gebeliğim. 3 ay bittiğinde risk %3lere iniyormuş[/Q
Canım 11.haftada öyle birden hiç bir sorun yokken mi durdu ? Yani Öncesinde herhangi bir sıkıntın olmuşmuydu ?allah bebeklerimizi bize bağışlasın Allah'ım korusun hepsini

ya şu doktorların bazıları insanı deli eder. bak canım 1500 ile vajinal ultrasondan 3000 ile karından ultrasondan kesin gözükür. senin değerlerin daha düşük. biraz bekle bi. ama 5. haftana geldin ve değerin böyleyse onu bilmiyorum çünkü 5.haftada kese gözükür genelde
5+1 günlük

P pelinirmak
7.haftada hep kalp atışı başladı hem kanama 11.haftaya kadar da sürdü ve kalbi durdu. düşmedi ama kalbi durdu. kanama da düşük riski diyorlar kalp durması da düşme gibi bişey

doktorda pazartesi çağırdı zaten Allah razı olsun cevabın için
rica ederim. doktora da kızmamak lazım o duygusal bakamaz olaya. olabilecekleri söylemek zorunda. 5.hafta başında genelde gözükür kese ama dediğim gibi değerin 1200 daha. 1500te vajinal 3000 karından kesin gözükür. 1200 2 gün sonra 2400 bi 2 gün sonra 4800 yani kesin gözükmeli p.tesi

Bu yıl adaylığı kalkmayanlarda eş durumundan yararlana biliyor, seneyede öyle olur muhtemelen ama okulda 1 yıl fiili olarak çalışmamış olman tayin isteyio istememeni etkiker mi onu bende bilmiyorum.
Bu yıl işler baya değişti sanırım artık atama olduktan sonra tam olarak öğreneceğim gibi önceden atananların daha farklıydı sanırım adaylık işleri şimdi sınav filanda var şansa kurtulamadık sınavlardan

Kızlar tablo yapmıyoruz mu bilen yokmu ya
Cepten giriyorum bilgisayarim yanimda yok tatilde oldugum icin yoksa denerdim canim etiketlemistim azrayi ama daha girmedi galiba
eşimde dedi başka doktora gidelim diye hava çok sıcak dayanamadım biz ilçede oturuyoruz sadece ilçe devlet hastanesi var ama pazartesi olumsuz derse uzak falan demicem sıcakta olsa özel hastaneye gidicez
Guzel haberlerini verirsin inşallah

eşimde dedi başka doktora gidelim diye hava çok sıcak dayanamadım biz ilçede oturuyoruz sadece ilçe devlet hastanesi var ama pazartesi olumsuz derse uzak falan demicem sıcakta olsa özel hastaneye gidicez
Tatildeyken bende devlet hastanesine gittim bebek görünmedi nasıl üzüldüm bilsen ama cihaz çok kötüymüş birde yeni gözüküyordu ertesi gün özele gittim başka bir ilçeye orda kalp atışlarını da duyduk hiç sıkılma cihazlardan kaynaklanıyor muhtemelen

Kızlar bir şey soracağım kalp atışlarını duyduktan sonra düşük riski baya bir azalıyor değil mi? Bazı arkadaşlar eski tecrübelerinde kalp atışlarının durduğunu Yazmış yani kalbi attıktan sonra Durmuş yani bu risk ne zamana bitecek 9 ay hep risk altındamıyız bir türlü sevincini yaşayamıyor insan Beta artıyor mu kese yi göreyim kalbini duyayım sonrada sürekli kalp atışlarını kontrol ettireyim ben depresyona girdim sanırım hiç evden çıkasım yok zaten halimde yok ili gücü de serdim geceleri de sanki hamile Değilim de amaliyattan yeni çıkmış hasta gibi midem bulanıyor her yerim ağrıyor başın Dönüyor Işık rahatsız ediyor eşimin bazı hareketleri ki her zamanki Şeyler batıyor yani mutlu olacak yerde sürekli huzursuzum
Aynı şeyleri bende düşünüyorum kalp atışlarını duydum çok şükür ama endişe hiç bitmiyor mu 9 ay böyle mi geçecek diye düşünmekten hep kafaya takacak şeyler buluyorum şu okullar açılsada işe başlasam kafam dağılır o zaman belki . Halsizlik hat safhada bu cumartesi randevum var soracağım doktora :) evhamlı anneleriz biz birde ruh durumumuzda da dalgalanmalar var haliyle hormonlarrdan geçecek inşallah :)

tahin ve muz kabızlığa sebep olabilir diye biliyorum ben.. Aklında bulunsun canım.

Evet canım doğru ama muz mutlaka yemek gerekiyormuş hamilelikte depresyona da iyi geliyor :KK70: valla ne yiyecegimizi şaşırdık ya deneyerek bulcaz artık.Bu arada tlfna hamilelik programı indirdim orda beslenmeyle ilgili güzel şeyler yazmış.Denicem bakalım nasıl olcak

Evet canım doğru ama muz mutlaka yemek gerekiyormuş hamilelikte depresyona da iyi geliyor :KK70: valla ne yiyecegimizi şaşırdık ya deneyerek bulcaz artık.Bu arada tlfna hamilelik programı indirdim orda beslenmeyle ilgili güzel şeyler yazmış.Denicem bakalım nasıl olcak
Neymiş o telefon için uygulama? Adı ne? Ben bi iki tane indirdim ama sacma sapan bişeydi.
Bu arada kızlar baş ağrısı çeken var mı

hangi uygulama canım ben baktım da güzel uygulama bulamadım

Dondurucunun kapağını açmak insanın midesini bulandırır mı ya :S dünde patates kabuğunu soymak bulandırmıştı ilginç şeyler yaşıyorum :KK30:

X