2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Günaydın annecikler.
Bizi anlamayan ve üzen kocalarımıza rağmen güçlü olmalıyız. Size söylüyor gibi yapıp kendimi telkin ediyorum. Barıştık ama çok kırıldım bebek de çok üzüldü. İnşallah bir daha olmaz sizlere de olmaz inşallah kızlar
kırılma canım dediğim gibi eskiden kırılmayacağın şeylere şu anda kırılıyor olabilirsin , eşinin tepkısı normal olabilir sen pozitif ve mutlu ol , eşinbe karsıda ..

Gunaydin kizlar iyice halsizlestim mide bulantilarim artti peynir ekmekten baska fazla bisey yiyemiyorum :KK43: kemiklrim agriyo sanki bir de vucudum da seyrimeler oluyo ayni seyleri yasayan varmi

şu an senin dediklerini okudukça bile midem bulandı tatlım , benım dun aksam gecmıstı normal yemek yedım ama sabah tekrar başladı , ilk hamılelıgımde hıc mıde bulantısı olmamıştı , bunda her seyden tıksınıyorum

Canım aynen bende öyleyim yemek kelimesi bile midemi bulandiriyor. Mutfağa giremiyorum hersey kokuyor.Ama mecburen zorluyorum aralarda. Yoksa açlıktan hastalancaz. Direncimizi sağlam tutmamız lazım.Bende kansızlık da var açlıktan bayilcak gibi oluyorum.Salatalık i dene derim kokusu seni zorlamaz

canım biraz bünye meselesi birazda hami

gunaydın canım ben abidik gubidk arkadaşımız dedikten sonra 2 gecedir yatarken ballı süt içiyorum iki sabahdır cok iyi uyanıyorum.kesinlikle çozdum mide bulantısı aclıktan oluyor.kalkar kalkmaz ekmek zeytin atıyorum bide ağzıma rahatım cok şükür.süt olayını bir dene derim.

İyi gelmesine çok sevindim canım :))))

Günaydın annecikler.
Bizi anlamayan ve üzen kocalarımıza rağmen güçlü olmalıyız. Size söylüyor gibi yapıp kendimi telkin ediyorum. Barıştık ama çok kırıldım bebek de çok üzüldü. İnşallah bir daha olmaz sizlere de olmaz inşallah kızlar

Cnm biz de eşimle tartıştık bugün 3. Gün. Dün hiçbirşey olmamış gibi davrandı ama ben hiç yüz vermedim bilmiyorum belki barışırız ama onu hiç affetmeyeceğim

Evet kızlar, kalp atışına gittim ve dinletmeyin dedim. Var mı yok mu görüyorlar zaten, varmış. 6+5 dedi. gece hep ağladım "gitmeyeceğim doktora" diye. galiba ben iyi değilim. ( ilk gebelik kalp atışı randevumda kanamam başlamıştı ya, onun etksi) şuanda da ağlıyorum. testler istedi. kan, idrar verdim hepsini ama beklemedim sonucu için, "bekleyecek durumda değilim" dedim. "tamam cuma gel" dedi doktor. cuma sonuçları yorumlayacak. ilaç falan vermedi şimdilik. belki sonuca göre verir. kan verirken kollarım uyuştu, titredim. "neden uyuşuyor iyi misiniz" falan dediler, korkudan dedim. kim bilir ne düşündüler, çocuk mu bu dediler belkide. hiç böyle şeyler olmazdı, korku fobi oluştu bende. kabuslar gördüm azcık uyuduğum arada hep, kanlar sesler of.

Kızlar gunaydin yazdıklarınıza yetişemiyorum soran arkadaşlarla burdan genel yazıyorum.Anladigim kadariyla kabızlık mide bulantısını tetikliyor. Tuvalete çıktıktan sonra rahatladım biraz.5 gündür kabizliktan bitmistim.Gaz ve şişkinlik mideyi de zorluyor.Neyse ballı tarçınlı süt içen arkadaşlar size de iyi geldiyse doğru yoldayız :KK76: 2. Buldugum şey tuzlu salatalık.Pazardan küçük salatalık aldım ikiye bölüp tuzlayip yiyorum ama kabuguyla yiyin çok iyi geliyor. 3.Kızarmış ekmek ve yağsız peynir :emir_bebek: 4.Zeytin ekmek (bunu yazan arkadasa katılıyorum aralarda iyi geliyor.Çünkü zeytinyağı oldugu icin mideyi yumuşatıyor.) 5.Muz. Ben son olarak da tahin almayi düşünüyorum eskiden ülserim vardı kaşık kaşık yerdim iyi gelirdi :KK72:şimdilik bu kadar denedikçe yazalım :)))
tahin ve muz kabızlığa sebep olabilir diye biliyorum ben.. Aklında bulunsun canım.

Evet kızlar, kalp atışına gittim ve dinletmeyin dedim. Var mı yok mu görüyorlar zaten, varmış. 6+5 dedi. gece hep ağladım "gitmeyeceğim doktora" diye. galiba ben iyi değilim. ( ilk gebelik kalp atışı randevumda kanamam başlamıştı ya, onun etksi) şuanda da ağlıyorum. testler istedi. kan, idrar verdim hepsini ama beklemedim sonucu için, "bekleyecek durumda değilim" dedim. "tamam cuma gel" dedi doktor. cuma sonuçları yorumlayacak. ilaç falan vermedi şimdilik. belki sonuca göre verir. kan verirken kollarım uyuştu, titredim. "neden uyuşuyor iyi misiniz" falan dediler, korkudan dedim. kim bilir ne düşündüler, çocuk mu bu dediler belkide. hiç böyle şeyler olmazdı, korku fobi oluştu bende. kabuslar gördüm azcık uyuduğum arada hep, kanlar sesler of.
Kendini çok strese sokmussun canım yapma boyle bebegınde etkılenır hersey Allahtan böyle düşün bişi olacaksa zaten Allah verdi Allah aldı dıyecegız yapacak bişeyimiz yok sen gönlünü ferah tutmaya calıs hersey olacagına varır daha çok psikolojını bozuyorsun yapma böyle canım

Canım zaten hıc taatlı yıyen bırısı degılım cıkolata yersemde arada bitter yerım bebege fayDalı onun dısında hıc tatlı seven bırı degılım demekkı bu ıs yemeyle oluyomus bunye kendılıgınden kılo yapmıyomus cocugum saglıklı olsunda cok kılosuna takıcak bırı de degılım hedefım 8 max 10 kıloyla tamamlamak görelım bakalım neler olucak
Yok canım kendiliğinden almıyorsun sadece şişlik oluyo o da doğumdan sonra kırkın çıkana kadar iniyo rahat bi on kilo veriyosun.. Ya işte on kilonun ustune çıkmamak lazım ama ilk gebelikte bu biraz zor başta dikkat etmek lazım çünkü bebek son uç ayda kilo alıyor o zaman zaten kendini tutamiyosun tartıda gormeden atladigin sayılar oluyo:)

canım ilk gebeliğindeki kötü tecrübe sebi etkılemıs bellı , kimsenin ne düşündüğünü umursama , istediklerini düşünsünler ama sen pozitif ol allahın izniyle bu begını kucağına alacaksın inşallah tatlım

Gunaydin kızlar hepinizin yazdiklarini okudum toptan bir cevap yazayım. Oncelikle doktora gidenler muhakkak sonucu bildirsin referans aliyoruz cogumuz. Midesi bulananlar ahh neler çektim o bulandi kusmadan gunde 17 kez kustugum gunler var. 12 kilo verdim ama bebegim tosuncuktu. Hic korkmayın bebeğe birsey olursa diye o direk sizden alıyor ilk 3 ay yinede yemeye çalışın. Beni yogurtlu corbalar daha az kötü ediyordu sanki. Soganin degil kokusuna uzaktan gorunce ogurmeye baslayan biri olmuştum. Cilgin gibi et yiyen ben eti hic yiyemez oldum. Doktora gidip agladim bebegim ne hale gelicek 12 kilo verdim diye sen kendine Ağla boyu da uzun agirligida fazla demisti. O yüzden üzülmeyin bebek sizi yiyor.
Duygusal olarak cok hassasim bende reklama aglanir mi agladim esimde kahkahayla güldü. Gebelikte donem donem insan birine takiyor resmen o kisi batıyor sonra geciyor benim ilk once esim oluyor bu kisi malesef.
Benim artis var ama 4.5 kat olunca stres oldu ctesi bende dra gidicem keseyi gormemiz lazim bakalim allah yardimciniz olsun

CANIM İÇİNİ FERA TUT. VE BOL BOL DUA ET. HİÇ BİŞİ DİYEMİYOSANDA YATTIĞIN YERDEN ALLAH DE.

iyi sabahlar kızlar bugün ilk defa doktora gidicem çok heyecanlıyım lütfen dua edin keseyi görelim ilk defa kadın doğumcuya gitçek olmanında heyecanı var hayırlı haberlerle dönerim inş:nazar::anneadayı:
Guzel haberlerini bekliyoruz
günaydınnn bu bulantılara ve ağız tadına çare bulanlar var mı?????
Malesef yok bulamadim ben
Kızlar size acil bişey sorcam. Ben çalışıyorum ve çoğunlukla fotokopiyle işim oluyor. Benim olmasada bi arkadaş rica ediyor fotokopisini alır mısın diye? Bilginiz var mı bu makina zararlı mı bu süreçte bizlere? Daha da iş yerinde kimseye sölememiştim, arkadaş benimle ilgili kağıtlar verdi al fotokopisini çek lazım sana bunlar diye. atlattım sonra çekerim diye. e o da yanlış anladı tabi. söyleyeyim hamile olduğumu ben ya olmuyo böle.

Zararı konusunda bilginiz var mı sizlerin? niyeyse çekiniyorum ben kullanmaya.zarar vercekmiş gibi geliyo.
Cep telefonuda kullaniyoruz oda zararli her yerde kablosuz internet bağlantısı yani zaten bir suru zararli seylerle yasiyoruz canim dr.una sor gene icin rahatlar
Gunaydin kizlar iyice halsizlestim mide bulantilarim artti peynir ekmekten baska fazla bisey yiyemiyorum :KK43: kemiklrim agriyo sanki bir de vucudum da seyrimeler oluyo ayni seyleri yasayan varmi
Benim mide bulantim var azda olsa yoyebiliyorum sukur ama mide bulantisi iyi birseymis dr bana bebigin tutundugunu gosterir demisti midem bulaninca sevinen tip oluyorum
Gozun aydin canim bak duymussun pit pitlarida artik icin biraz rahatlasin

X