2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Haha efsane :emir_bebek: ben size daha bomba bişey anlatayım gece kalkıp emziriyorum ya galiba o gün çok fazla uykum vardı oğlum ağladı odaya gittim sustu tam o an kızım ağladı emzirdim filan sonra oğlumun beşiğine koymaya çalıştım hatta üstüne koyuyorken fark ettim kızımmış ya dedim sonra koydum kendi beşiğine o gün çok korkmuştum. o_O
Koptum kız gülmekten.sen ayrı odadaki yatiriyirsun çocukları maşallah.ben bir tanesine git gel yapacak fermanın yok.masallah sana

Benim de oğluş diye kocayı pışpışlamışlığım var:KK70:
Bazen de uyandığımda oğlum nerde diyorum yatakta sanıyorum bakıyorum kendi yatağında mışıl mışıl :)
Ayyyy çok tatlı ya eşini pisisladin ha :)) annelik ne güzel şey rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah

Koptum kız gülmekten.sen ayrı odadaki yatiriyirsun çocukları maşallah.ben bir tanesine git gel yapacak fermanın yok.masallah sana
Yatak odasına sığmıyor beşikler hatta ilk başta tek beşikte beraber yatıyorlardı çok sağlıklı değil 4 karbondioksit bi odada zor olsa da mecbur yapıyorum

:KK70: yani evet senin bitanen o yüzden herkes annesinin bitanesi diye sevebilir. Soyut düşünme meselesini duymuştum aslında uygulayacaktim ama annecim annecim diye sevmek çok hoşuma gidiyor :) psikolojide anne bakım veren olarak ifade edilirmis yani çocuk annesine değil kendisine bakan kişiye bağlanabilirmis.kardeşime teyzem baktı ci anne derdi hep cici anne yani okula başlayıp teyzemden kopana kadar öyle söyledi ama sonra teyze dedi kendiliğinden.
Güvenli bağlanma işte o bakımdan oluyor ya :)

Ayy cnm ya alerjik durum cok zor Allh yardim etsin
Sağ ol canım
Canım benim ya allah şifa versin :KK43: çok kötü bi durum alerjiler 1 yaşından sonra geçer inşallah geçmezse de 2 yaşından sonra geçebiliyormus zaten doktorla konusmussundur inşallah iyileşen türden alerjilerdir...
Ahhh inşallah
rint rint geçmiş olsun canım inşallah geçer bizimkilerde de var ama bu denli değil
Aman Allah korusun canım tüm yavruları.
Ay yavrum ya kıyamam nasıl kasiniyorsur ya
Huysuzlanıyor tabii bazen oturup kaşıyorum uykuya geçemediğinden falan.

Bugün alerji doktoruna gittik. Cilt testi yapamıyor şu an ilaç kullandışımız için ama ilacın da etkisi pek olmamış dedi. İki alerji ilacı verdi. Kan verdik idrar için bol bol bekledim ve sonunda verdik. Gaita vereceğiz. Ama paşamın keyfi iyidir. Her an vermez onu günlü saatlidir o. Yarın akşam 8 gibi yapmasını bekliyorum :KK48:

Bugün alerji doktoruna gittik. Cilt testi yapamıyor şu an ilaç kullandışımız için ama ilacın da etkisi pek olmamış dedi. İki alerji ilacı verdi. Kan verdik idrar için bol bol bekledim ve sonunda verdik. Gaita vereceğiz. Ama paşamın keyfi iyidir. Her an vermez onu günlü saatlidir o. Yarın akşam 8 gibi yapmasını bekliyorum :KK48:
İnşallah biranonce atlatır bu alerji sorununu.kiyamam ona ya.biz büyükler dayanamıyor o nasıl basetsin ya

İnşallah geçici bi türdür canım. Kıyamam ona ya.

Bizim alerjimiz geçmiyor. Neye olduğunu henüz bilmiyoruz. Kıyamam yavrum huysuz. adam gibi bir şey yedirmiyorum yeni bir şey deneyemiyorum... Kilo alımı durdu bu yüzden.
1 hafta ilaç kullandık tam geçer gibi oldu azaldı epey, ilacı bırakınca 3 gün sonra birden çıktı benekler. Doktorunuza götürdüm o gün benek yoktu senin beyanınla tedavi yapamam bebek bu yanlış tedaviye gelmez dedi , haklı.
Ertesi gün akşam birden tüm vücutta benekler çıktı göz de şişmeye başladı nasıl korktum. Dr'u aradım ilaç başladık. Bugün ilacın yine 7. günü. Neredeyse bacakları tamamen kapladı benekler. Bugün yine götürdüm. Bu kez çocuk alerji bölümüne sevk etti. Ürtiker, dedi. Ahh... Bende de var o yüzden tanıdım söyledim ama işte dr gördüğünde benek olmayınca bir şey denmiyor.
O kadar garip ki şu an her şeye alerjisi var. Yerde emeklesin vücut kabarıyor. Dün yetti garı geçti epey dedim, pankel yaptım. Yumurta var tabı içinde. Bir yumurta sarısının %30'unu yemiş oldu. Allah'ım o vücut ne hale geldi... İçim gidiyor. Merhem de fayda etmiyor.

Çok geçmiş olsun :KK43:
Her zaman olmuyor anladığım kadarıyla? Ya da çok bahsetmiyor muydun? Ben mi atladım?

rint rint canim cok gecmis olsun...sonradan mi oldu bu alerji daha once varmiydi ki ...okudugum kadariyla sanki yediriyodun yumurta falan yanlis mi hatirladim..insallah biran once geçer kiyamam kuzuya urtiker cok az miktarda ara ara bende de oluyo bende neye alerjim var bilmiyorum onun acisi ve kasintisi yavruyu ne kadar rahatsiz ediyodur kimbilir :KK43: cabuk iyilesir insallah
Yagmur8991 Yagmur8991 canim masallah alper pasaya o da yürüyenler kervanına katilmis:) cok aceleci bizim topigin bebikleri masallah
gonulll gonulll oglunun sunneti hayırlı olsun canim Allah damatliginida gostersin insallah

rint rint canim cok gecmis olsun...sonradan mi oldu bu alerji daha once varmiydi ki ...okudugum kadariyla sanki yediriyodun yumurta falan yanlis mi hatirladim..insallah biran once geçer kiyamam kuzuya urtiker cok az miktarda ara ara bende de oluyo bende neye alerjim var bilmiyorum onun acisi ve kasintisi yavruyu ne kadar rahatsiz ediyodur kimbilir :KK43: cabuk iyilesir insallah
Yagmur8991 Yagmur8991 canim masallah alper pasaya o da yürüyenler kervanına katilmis:) cok aceleci bizim topigin bebikleri masallah
gonulll gonulll oglunun sunneti hayırlı olsun canim Allah damatliginida gostersin insallah
Evet canım az az yürümeye başladı darısı diğer bebislere :emir_bebek::KK200::KK200:

Ahh kuzum benim ya gecmis olsun Ediz paşa ya

gonulll gonulll hayırlı olsun gecmis olsun canım abiye.@rint canim gecmis olsun ya o sıkıntıyı cok iyi bilirim seninki gibi olmasa da.hatta perşembe konyaya goturecegim tekrar. 1 yaşında alerji testi yaptilar az kapsamli bi sey çıkmadı sonra dediler yaşı yanıltmış olabilir.5 doktora gittim hala bulamadılar çocuk 6 ayliktan beri kaşınıyor sürekli ve 4 yaşına girdi... Allahim şifalarını verir insallah da tez zamanda bulurlar sebebi

Ozellikle bebisi kilolu olan arkadaslar dikkat etsin kendine.benim ozellikle son 1aydir sol omuz kol bolgemde agrim vardi ki park yataga koyamaz hale geldim derken o bolge ödem toplamis dikkat et cocugu kaldirma bastirma vs. Dedi nasil olacaksa.emzirdigim icin ilac da yok insallah gecer zamanla

Ozellikle bebisi kilolu olan arkadaslar dikkat etsin kendine.benim ozellikle son 1aydir sol omuz kol bolgemde agrim vardi ki park yataga koyamaz hale geldim derken o bolge ödem toplamis dikkat et cocugu kaldirma bastirma vs. Dedi nasil olacaksa.emzirdigim icin ilac da yok insallah gecer zamanla
Geçmiş olsun canım park yataga koymak çok zor ya ben kullanamadim pek

Yagmur8991 Yagmur8991 alper bey basladi bakalım sizin icin yeni bir dönem.darısı başımıza hayırlı vakitte
Zor oluyor canım eger dikkat etmez hafife alırsam çok düşüyor koltuğa tutunup oradan oraya geziyor ama benim gözüm hep onun üstünde mecbur, yeni yürüdüğü için bir heyecan içinde koşuyor , Kasım bebebeleri sırayla yürüyecekler cok güzel bir duygu yürüyor haberi alabilmek birbirimizin sevincine ortak oluyoruz :KK200:

Geçmiş olsun ahh park yatak çok zorr

Zor oluyor canım eger dikkat etmez hafife alırsam çok düşüyor koltuğa tutunup oradan oraya geziyor ama benim gözüm hep onun üstünde mecbur, yeni yürüdüğü için bir heyecan içinde koşuyor , Kasım bebebeleri sırayla yürüyecekler cok güzel bir duygu yürüyor haberi alabilmek birbirimizin sevincine ortak oluyoruz :KK200:

Tekme attı- dogdu-yürüdü derken öyle öyle askerlik evlilik anlarına kadar konuşuruz biz :KK70: :) ahh o gelinnim o var ya o gelinim diye dert yanarmışıız burda :KK70:

X