2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Selam kızlar arada bi girip okuyan bazende yazanlardanım bende :)
Kızım 9 ay 13 günlük bazı endişelerim vardı onun için yazmıştım.ismine bakmıyodu hala bazen bakıyo bazen bakmıyo psikiyatri uzmanına götürdüm hiç bişeyi yok istedigi gibi yaşayacak o büyüyncede sizi takmayacak biri olacak dedi ama tvyi izlettirmeyin dedi normalde izlettirmiyodum ama yemek yerken falan açık oluyodu reklamlara bakıyodu çok şimdi hiç tv açmıyorum açıldıgı anda reklam olmasada bakıyo özledi heralde.alkış ögretemiyorum bi türlü bay bay ve gel geli yapıyodu ama artık yapmıyo heralde birden bilinçli yapmaya başlayacak.bilemedim.emeklemeye çalılıyo ama 3 adımın ötesşne geçemedik daha muhteşem sürünüyo.bunlar normaldir heralde bide bişe sormak istiyorum ortalama 2 haftadır uyuttuktan yarım saat bir saat sonra falan aglayarak uyanıyo kucagıma alıyorum gözler kapalı aglamaya devam esiyo bir iki dk sonra sesimi farkedip sakinleşiyo kucagıma yatırmaya çalılıyorum asla yatmak istemiyo öyle kucagımda omuzuma kafasını koyup uyuyo yatırıyorum bu neden olur yaşayan varmı acaba.üstten iki diş çıkarıyo biri patlamış ucu görünüyo ama digeri deri altında daha bu yüzdenmiki acaba

Bizimkide bazen uyuduktan 1 saat sonra falan kalkiyor agliyor zor sakinlestiriyorum.bazen acikmis oluyor bazen hicbir sebep yok.odaya hafif ısık gelmesi bile aglamasina sebep gozlemlerime gore.disde cikmak uzere onun agrisi da rahatsiz eder.senin yavrunda da bu tarz birseyler olabilir canim.

Ah ahhh 1 sene oncesine gittim simdi.kvalideye ya su aralar yada dogumdan sonra git dedim istanbula yok dinlemedi beni gitti gittigi gibide geri donmek zorunda kaldi.yorgunlukda cabasi.
Su aralar hep zaten 1 sene oncesine gidiyorum surekli.28 eylulde baslar artik benim su saatte surdaydik bu hastneye gittik sonra manisa vs vs anilar gecer gozumun onunden artik.

Merhaba arkadaşlar, aylardır girmemiştim siteye. 1 Aydır bakıcı arıyorum, bakımcım sebepsiz olarak çalışmayı bıraktı. Aramızda en ufak bir olay geçmeden, ansızın bıraktı. Neyse...

Öyle zor durumdayım ki, annem bakıyor ama o da öyle yoruldu ki, anneciğimin takati kalmadı ama birşey de demiyor.

Annelerin ayakları öpülmeli, insan anne olunca daha iyi anlıyor. Anne olmak, ne yüce bir duyguymuş :'(

Seneler vızır vızır geçiyor. Bir bakmışız ki oğullarımız kızlarımız evlenecek çağa gelmiş içinde bulunduğumuz zamandan şikayetçi olsakta hep bi geçmiş özlemi oluyor içimizde.

My moonlight nerelerdesin hiç görünmüyorsun canım?
alp_se yeni eğitim dönemin hayırlı olsun o zaman canım. Ne güzel minik kızçeyi de güvenilir ellere bırakmışsın gözün arkada kalmaz artık
@Ada ve deniz hadi Deniz beyin damat olduğunu da gör inşallah annesi. Bu arada Hiç görünmüyorsun sende terk ettin buraları

9 aylık bir bebeğin dede baba mama gibi kelimeleri söyleyip bay bay gel gel falan yapması gerekiyor vs diye yapılan genellemeler bana çok saçma geliyor. Sonuçta her çocuğun gelişimi bir olamaz. Benim oğlum da bazen bay bay yap dedim mi hemen yapıyor bazen beni hiç sallamıyor bile kafasına göre takılıyor. 10 ay 13 günlük oldu hala emeklemiyor Yeni yeni tutunup ayağa kalkıyor tutunarak adım atıyor. Her bebeğin gelişimi bir olmaz. Bence boşuna sorun etmeyin. Tv içinse uzmanlar 4 yaşına kadar izletilmemeli diyor zaten mümkün olduğunca uzak tutmakta fayda var.

Hergün sabah oğlum 6 da ayağa diktiği vakit akşam erken yatacağım diyorum saat yine 01:30 olmuş ve ben hala ayaktayım

Sen bayadir yoksun canim.arada giriyordun guzel sozler yaziyordun.
Gecenlerde aklima geldin ama bir turlu nikini hatirliyamadim.
Ins bakici bulutsun yine.

Hadi hayırlı olsun 3 yarım gün çok iyi olmus
aynen canım süper oldu 5 tam gün falan olsa gitmezdim zaten

3 yarım gün şahane canım eski bakıcının olması ondan da şahane :)))için nasıl rahatlamıştır çok sevindim
evet dün çok mutlu olduk inşallah ufaklığımda sever bakıcımızı.Saol canım.
.8 de gidip 1 olmadan evdeyim.Ama kızım 9 a kadar babasıyla olacak 9 da gelcek bakıcı.
saol canım.Kesinlikle arkada kalmayacak kızımda hemen alışır inşallah

Ne diş var ne yürüme :)))
uslu mu peki ? çünkü doktorumuz bana demişti bu yaramazlıkla bu çok durmaz annesi yürüyecek demişti kırk yılda bir yaramazlık işe yaradı :))

Ay kuzum benim hayırlı olsun o miniş ayaklarıyla ne tatlı gozukuyordur bizimki tutunup koltuğa kalkıyor bakalım yakında yürür inşallah

Öyle kuzum ya şimdi yürüdüğünün de farkında bir mutlu oluyor bir mutlu oluyor dün sırtım ona dönüktü anne anne dedi döndüm baktım ayakta duruyor 3 4 adım yürüdü resmen bana göstermek istedi :)))) çığlık atarak yürüyor :))

deneyimli annişler size bir şey soracağım yada diğer arkadaşlarım belki sizde biliyorsunuzdur :) bebeklerde lazımlık kullanmaya falan ne zaman başlayacağız hazır olduğunu nasıl anlıyoruz ? bizimki son 1 aydır büyük tuvaletini foto yüklüyorum hep aynı yerde perdeyi örterek yapıyor :))) acaba diyorum böyle bir alışkanlığı varken lazımlık alıp ona mı yönlendirsem ? erken mi olur?_ yada herhangi bir sakıncası var mıdır?

Eklentiler

• IMG_8288.JPG
    24,5 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG_8321.JPG
    31,7 KB · Görüntüleme: 55
Kurban olurum bide annemi diyor o :)))

Kız adam olmuş ya bu maşallah sübhanallah :)) ama daha çok erken annesi daha yaşına girmedi hele dur acele etme 2 yaş bence en ideali

alp_se çok sevindim canım yeniden okula donmene izem için ayrıca sevindim eski bakıcı ablanın gelmesi süper olmuş emin ellere teslim edince için daha rahat olur ayrıca zaten iş günün az buda süper maşallah )

Kız adam olmuş ya bu maşallah sübhanallah :)) ama daha çok erken annesi daha yaşına girmedi hele dur acele etme 2 yaş bence en ideali
aynen internetten okudum şimdi bende 2 yaş diyorlar. Ya hani çocuk kendine bir yer alıştırmışken lazımlığı araya sokuşturayım demiştim ama :))) gerçi önüne koysam bile muhtemelen alır oynar oyuncak sanar. yalnız baktım şahane lazımlıklar var şarkılı türkülü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…