2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
bu msj i yeni okumus biri olarak cevap yazayim dedim agustosun 2sinde telefonum bozuldu bi daja da giremedim tablet yada pc ile zor oldu yazmak okumak cok katilip yazmak istedim ama 2 cocuk ve ev isleri ara da bayram hazirlik falan derken tlf 2 gün once geldi 2 gundur 200 sayfayi okumaya çalışıyorum bakalim ne zaman biter

kızlar ben geçen ay bir hata yaptım ki kendimi çok kötü hissediyorum hani buradan yazmıştım 1 ayda hiç kilo almamış falan diye. oglum geçenlerde sebebini anlayamadım pek mızmızdı oynuyorum olmuyor altı temiz dışarı çıkartıyorum vs sonra eşim dediki ya şuna bir püre yemek bir şey ver. irmikli meyve püresi yaptım bir dolu kase . Çocuğum bir yedi neredeyse 2. yi alacak. sonra neşesi yerine geldi meğerse açmış ben oğluma bazen sadece bizim yediklerimizden 1 2 kaşık bir şey veiyordum bazen sadece yoğurt. hani zaten kilolu ya o yüzden böyle iyi diyordum, ek gıdayla daha fazla kilo almasın. 3 hafta izindeydim yavrum neredeyse 1 kg aldı bile 11.600 oldu. gece uyumasına 1 saat kalada hippin tahıllı muhallebesini yaptım 11 den 3 e kadar kesintisiz uyudu başımı taşlara vuruyorum internette okudum anne sütü artık ihtiyacın sadece %50 sini karşılıyormuş yani yavrum hep yarı aç kalmış of off (

hemde nasıl :) feleaket güzel geldi resmen totom yer gördü diyebilirim. ilk defa işyerine koşa oynaya geldim. yemek düzenli, kahve düzenli. kk ya bile giremiyordum.
Selam canım o halde artık seni daha sık burada göreceğiz eskiden çalışırken sık girerdin :) bende çogunlukla iş yerinde girebiliyorum onun dışında zor oluyor bu yaramazlarla.

1 2 kasik yetmez tadimlik donem olsa neyse.
Ogun olarak vermek lazim.burda cok konusuldu ama gozden kacirdin herhaldde.

yok canim ya kaçırmadım ama kilo alımı hep iyiydi fazla kg almasın emmeyi bırakmasın diye beslemedim oğlumu artık takılmıyorum kilosuna falan düzenli 3 4 öğün vericem
Ver canim anne sütü yetersiz artik.sabah kahvalti oglen corba yogurt ikindin meyve aksamda yemeklerden veriyorum cok abartmamak kosuluyla

Oyy kuzum kendini suçlama bende öyle düşünürdüm mama doyuruyor falan ne doyurmasi yavrum katı şey olmadan ac kalıyor artık idrak ettim ver yediği kadar atar o sonra kiloyu çocuk aç kalmasın

Nihayet uyudu bizim bey ya artik gündüz uykulari yok denecek kadar azaldı bı rahat vermiyor uyutana kadar canım çıktı mızmız uyumuyor bı turlu

Bende öyle yapıyorum cnm ya az az tattiriyorum çok ağlıyor herhalde aç kalıyor ama kilosu artacak diyede korkuyorum versem bı dert vermesem bı dert

Bende öyle yapıyorum cnm ya az az tattiriyorum çok ağlıyor herhalde aç kalıyor ama kilosu artacak diyede korkuyorum versem bı dert vermesem bı dert
vallahi canım ben aç kaldığını düşünmüyordum ama demek ki aç kalıyormuş yavrum ya napıyım kilolu olcaksa da olsun artık düzenli veriyorum yemekten sonra keyfi şahane :))

Senin Ankara işi noldu kuzum
vallahi canım o iş askıda galiba yeni kabine değişti flaan bakanlar değişince atamalar kaldı bekliyoruz hala :)) işimize geliyor bir yandan ama korkuyorum taşınma kışa kalsında istemiyorum Ankara malum soğuk zaten zor olur çocukla.

Oyy kuzum kendini suçlama bende öyle düşünürdüm mama doyuruyor falan ne doyurmasi yavrum katı şey olmadan ac kalıyor artık idrak ettim ver yediği kadar atar o sonra kiloyu çocuk aç kalmasın
aynen öyle yapıyorum canım artık yesin varsın zaten zor çocuk birde aç hiç çekilmiyor :)

ben bayağıdır girmiyorum valla. iş başı yaptım vakit buldum valla ^.^

Ver canim anne sütü yetersiz artik.sabah kahvalti oglen corba yogurt ikindin meyve aksamda yemeklerden veriyorum cok abartmamak kosuluyla

öyleymiş ya anne sütü ihtiyacın %50 sini anca karşılarmış. Bakalım artık biraz daha doyuracağım :) sık sık uyanmalara belki bir nebze çare olur :)

Ya bunu benim dini bilgisine çok güvendiğim bir büyüğüm desöylemişti henüz araştırmadım ama bakacağım bende
benim bildigim kadariyla 2 yaşından sonra anne sütü cocuga pek fayda saglamadigi o yuzden 2 yaş denmis bi ilmihalde de dinimizde erkek cocuklar 2 yas kiz cocuk ise 1 bucuk yasina kadar emzirilmeli diye okudum ama haram diye duymadim da okumadim makbulu buymus zaten dinimizde hersey aslinda bizim sagligimiz icin haram yada yasak sunnetler bile bizim sagligimiz icin mesela suyu oturarak icmek sunnet sagligimiz icinde suyu ayakta icmek zarar buda oyle bisey galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…