2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Yanlış anlama canım sonuçta annesi sensin en iyi sen düşünürsün.
Maşallah sütün varmış.
Bence 24 aya kadar en az emsin. Yani en azından ben öyle yaparım diye düşünüyorum. Azı dişleri 2 yaş sendromları filan.
Çiş olayı için tuvalet iletişimi yapmayı düşünür müsün? Eskilerin çişe tutma dediği olay aslında :)
Valla ben oda ayırma için 1 yaşında olsun diyordum ama evham insanı olduğum için daha uzatıcam sanırım :))

Ayy sorma benimki de öyle. Çıkmak istemiyor ama su kovasına maşrapaya filan saldırıyor bir yandan :KK70:
Tek yıkayamıyorum zaten artık.
Oğluşumun ilk dişi daha birkaç gün önce çıktı :))
Yok canım yanlış anlamadım. Tuvaleti 22 aylık olunca inşallah güzel bi şekilde konuşur o zaman konuşup anlatcam sorarım sık sık tuvalete götürürüm inşallah. Oda ayırma 2 yaşına kadar güvenli bağlanma sonrasında güvenli ayrılma olduğu için çişe alıştıktan sonra yatağına geçirmeyi düşünüyorum ya da öncede olabilir karar veremedim. Süt dinimize göre 2 yaş dolduktan sonra emzirmek haram. Bunda hicri takvime bakılıyor yani 2 yaş dolmadan 11 gün önce bırakması gerekiyor ama bilmiyorum ki inek sütü icince boy kilo olarak daha toparlanıyor çocuklar daha zaman var bakalım ne düşüncez o zamana kadar hayırlısı olsun

Yok canım yanlış anlamadım. Tuvaleti 22 aylık olunca inşallah güzel bi şekilde konuşur o zaman konuşup anlatcam sorarım sık sık tuvalete götürürüm inşallah. Oda ayırma 2 yaşına kadar güvenli bağlanma sonrasında güvenli ayrılma olduğu için çişe alıştıktan sonra yatağına geçirmeyi düşünüyorum ya da öncede olabilir karar veremedim. Süt dinimize göre 2 yaş dolduktan sonra emzirmek haram. Bunda hicri takvime bakılıyor yani 2 yaş dolmadan 11 gün önce bırakması gerekiyor ama bilmiyorum ki inek sütü icince boy kilo olarak daha toparlanıyor çocuklar daha zaman var bakalım ne düşüncez o zamana kadar hayırlısı olsun
İlk kez duyuyorum bunu canım haram olduğunu yani. Defalarca baktim araştıtdım ve Kuran meallerinden okudun ama hiç 24 aydan sonrası haramdır diye bir şey okumadım görmedim duymadım. Tekrar araştıralım bence ikimiz de.

slm kızlar nasılsınız? :KK70::KK70: bebişler nasıl? ben dün iş başı yaptım. yaklaşık neredeyse 1 yıl izinden sonra işimi çok özlediğimi farkettim. benim pambık 10 eylülde 11.ayına girecek. her şey yolundadır umarım.

Canım 2 yaş sonrası haram kısmına ben emin olamadım, 2 yaşa kadar emzirin diyor ama sonrası haram demiyor ki bir araştırıcam ben bunu.
Bir de süt yerine süt ürünleri öneriliyor, sütten daha faydalı

slm kızlar nasılsınız? :KK70::KK70: bebişler nasıl? ben dün iş başı yaptım. yaklaşık neredeyse 1 yıl izinden sonra işimi çok özlediğimi farkettim. benim pambık 10 eylülde 11.ayına girecek. her şey yolundadır umarım.
Slm cnm hoşgeldin iyi gelmiştir işe gitmek ben ise gidince dinleniyorum biraz

Kızlar bebislerimizin doğum günü yaklaşıyor şöyle güzelce bir hazırlik yapmak lazım süslemeler fotoğraf kıyafet burdan paylaşalım neler yaptığımızı keske yakın olaydık birbirimize giderdik :KK73::KK66:

Müdürcük çok inat etti geldi bana istediğin kadar az dersin olsun sana 4 gün vereceğim planlarını ona göre yap dedi. allem ettim kallem ettim aman müdürüm canım müdürüm etme eyleme.... 3 güne ikna ettim. Vermeme gerekçesi okulda düzeni bozacağıymış. Öteki hocalar da aynısını istermişmiş. Tamam ama söz vermiyorum haftaya bakarız dedi.
Okulda bayan hocalar da bize yapılmadı sana yapılır düşüncesinde...
Eve geldim heyecanla anlattım kocama. Çok sinirlendi. Hayır gitmiyorsun amacı yalvartmak mı, sen Ediz ile çok mutlusun hiçbir şey ikinizden değerli değil. Okulda da huzurun olmayacak başlama yarın dilekçeni ver dedi. Bizim durum bu

Müdürcük çok inat etti geldi bana istediğin kadar az dersin olsun sana 4 gün vereceğim planlarını ona göre yap dedi. allem ettim kallem ettim aman müdürüm canım müdürüm etme eyleme.... 3 güne ikna ettim. Vermeme gerekçesi okulda düzeni bozacağıymış. Öteki hocalar da aynısını istermişmiş. Tamam ama söz vermiyorum haftaya bakarız dedi.
Eve geldim heyecanla anlattım kocama. Çok sinirlendi. Hayır gitmiyorsun amacı yalvartmak mı, sen Ediz ile çok mutlusun hiçbir şey ikinizden değerli değil. Okulda da huzurun olmayacak başlama yarın dilekçeni ver dedi. Bizim durum bu
Evet cnm ben 15 saate 4 gün gtmstim ders az olsa bile diğer hocalardan çekindikleri için 3 gün vermiyolar.ise başla baktın olmuyor ayrilirsin ücretsize

İlk kez duyuyorum bunu canım haram olduğunu yani. Defalarca baktim araştıtdım ve Kuran meallerinden okudun ama hiç 24 aydan sonrası haramdır diye bir şey okumadım görmedim duymadım. Tekrar araştıralım bence ikimiz de.
Ya bunu benim dini bilgisine çok güvendiğim bir büyüğüm desöylemişti henüz araştırmadım ama bakacağım bende

Canım 2 yaş sonrası haram kısmına ben emin olamadım, 2 yaşa kadar emzirin diyor ama sonrası haram demiyor ki bir araştırıcam ben bunu.
Bir de süt yerine süt ürünleri öneriliyor, sütten daha faydalı
Evet canım ne kadar fermente okadar iyi tabiki. Süt ürünlerini şimdide az çok yiyorlar zaten anne sütünden sonra anne sütü yerine günde 1-2 bardak süt vermeyi düşünüyorum. Eminim canim 2 yaşından sonra haram olduğuna guvenilir kaynaklardan araştırdığında sende görürsün zaten. Hicri takvime göre 2 yaş

Canım biliyosun ki dinimizdeki uygulamaların haramlarin büyük kısmı peygamberimizden geliyor kuranda yazmayan ama haram olan çok şey var. Ben eminim canım. Youtubede hocalarin sohpetlerinde anlattıkları videolar vardır bende bi sohpette dinlemiştim

Canım bence okadar yaptığına dua et bizim 15saat bile olsa 5gune böluyor hergun gidecekmisiz ama yine de sıkıntı olacaksa senin için esin de neguzel destek vermiş bak

hakkınızda hayırlısı olsun canım en doğru kararı verirsin ınşallah hepiniz için.Benım müdürümde 2.5 gun gel dedi Ücretsiz alma parana yazık der ama gel gorki bizim bakıcımız yok.Müdür var müdürcük var.

Ben başlamadım henüz 18 aylık olunca sutten kescem o zaman başlarım inşallah diye düşünüyorum temiz bi tülbentle silmek gerekiyor sanırım. Bide gece emmeleri dişlere zarar verebiliyomus ama oda 18 aydan sonra sanırım. Dişi en çok yıpratan anne sütüymüş çok ilginç
Allah allah ilk defa duydum bide damlalar varya kan damlasi falan onlarda curutuoms sanrm

Kızlar tek doğru kaynak var o da kuranımız ondan şaşmayın. Bırakın hocaları,dini bilgisine güvendiğiniz insanları

X