2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Kızlar hamd olsun bidikim kocaman olmuş. Maşallah benim kuzuma:nazar: haftasıyla uyumlu ve sağlıklı çok şükür. Önce ellerini yüzüne kapatmış uyuyordu doktor zorla uyandırdı kıpır kıpır maşallah el bile salladı bize :) böyle bir mutluluk yok kızlar inanılmaz duygulandım. Bu arada doktor sanki erkek gibi dedi ama kesin bi daha ki kontrole belli olur dedi. Rabbime hamdolsun Allah hak eden herkese bu duyguyu yasatsin.

Kızlar hamd olsun bidikim kocaman olmuş. Maşallah benim kuzuma:nazar: haftasıyla uyumlu ve sağlıklı çok şükür. Önce ellerini yüzüne kapatmış uyuyordu doktor zorla uyandırdı kıpır kıpır maşallah el bile salladı bize :) böyle bir mutluluk yok kızlar inanılmaz duygulandım. Bu arada doktor sanki erkek gibi dedi ama kesin bi daha ki kontrole belli olur dedi. Rabbime hamdolsun Allah hak eden herkese bu duyguyu yasatsin.
2Lİ TEST İÇİN BİŞEY DEDİ Mİ CANIM SAĞLIKLA KUCAĞINA AL İNŞALLAH

Tatlım ben 2li teste girmiycem ama normalde Selçuklu da Güler hanıma gidiyorum. Arkadaşım da başkente gidiyor. Benim tüm testlerim onunkinden ucuz oluyor. Hatta ilk gebelik testleri, idrar kan hormona hiçbişey ödemedim. Güler hanımı da tavsiye ederim güler yüzlü ve işinin ehli bi bayan
Sendemi konyadasın canım:21: güler hanımı duydum konyada adı duyulmuş doktorlardan iyidir mutlaka ama ben Selçuklu hastanesini sevmiyorum kalabalık küçük başkent hem temiz hem ferah büyük bi hastane herşey steril Selçuklu ve medicanada enfeksiyon kapmış anne ve bebek tanıdıklarım var oyüzden fiyatına çok takılmıyorum. Duyduklarımdan dolayı önyargı olabilir benimki ama içim rahat etmezdi gitseydim. Bu arada konyalı görünce sevindim:KK71:

Yaptırmak istemediğimi söyledim o da bir problem çıkarsa sonrasında gebelik sonlandirmayi dusunmuyorsaniz bence de çok gerekli değil dedi. Detaylı ultrasona ihmal etmeyin yeterli dedi
HAYIRLISI OLSUN CANIM BENDE YAPTIRMIYCAKTIM Bİ YAKINIMIZN ÇOCUĞU ANÜSÜ OLMADAN DOĞDU ONLARDA TEST YAPTIRMADILAR DOĞDUĞUNDA DOKTOR SİZ HİÇ Mİ TEST YAPTIRMADINIZ DEDİ ANNE KARNINDA MÜDAHELE EDİLİRDİ DEDİ. BENDE YAPTIRMAYA KARAR VERDİM

Ooo maşallah canım ne güzel görmüşsün bebişini. Cinsiyet tahmini bile yapmış. Biz tahmin etmişmiydik seninkini? Allah bizede göstersin çok sevindim senin adına canım.:KK73::nazar:

kızlar bişey sormak istiyorum ben bugün 7+4 deyim haftaya çarşambaya randevu aldım o zamanda 8+2 falan oluyorum o zamanki ultrason resminden anlaşılır mı cinsiyeti kaçıncı haftada gitmemi önerirsiniz

Sendemi konyadasın canım:21: güler hanımı duydum konyada adı duyulmuş doktorlardan iyidir mutlaka ama ben Selçuklu hastanesini sevmiyorum kalabalık küçük başkent hem temiz hem ferah büyük bi hastane herşey steril Selçuklu ve medicanada enfeksiyon kapmış anne ve bebek tanıdıklarım var oyüzden fiyatına çok takılmıyorum. Duyduklarımdan dolayı önyargı olabilir benimki ama içim rahat etmezdi gitseydim. Bu arada konyalı görünce sevindim:KK71:
ben de sevindim:KK68: zaten bu konuda en önemlsi içine sinmesi canım, yoksa doktor en iyisi olsa da faydası yok bence.. biz hazirandan sonra burdan hataya taşınıyoruz maalesef :KK61: doğumu da karamanda annemin yanında düşünüyoruz inş, o yüzden temmuzdan sonra karamanda kontrole gidip gelmeyi düşünüyorum.. biz de işler karışık :KK70: ilk 5 ay için de en iyi Güler hanım gibi geldi, şimdilik memnunum da çok şükür.. şu hormon yüklü günlerimizde Allah kimseye doktoruyla sıkıntı yaşatmasın:) :anneadayı:

Ooo maşallah canım ne güzel görmüşsün bebişini. Cinsiyet tahmini bile yapmış. Biz tahmin etmişmiydik seninkini? Allah bizede göstersin çok sevindim senin adına canım.:KK73::nazar:
Evet erkek demiştiniz canım :KK48: benim de içime hep erkek doğuyordu bakalım net demedi ama kalça yapısı falan erkeğe benziyor dedi

HAYIRLISI OLSUN CANIM BENDE YAPTIRMIYCAKTIM Bİ YAKINIMIZN ÇOCUĞU ANÜSÜ OLMADAN DOĞDU ONLARDA TEST YAPTIRMADILAR DOĞDUĞUNDA DOKTOR SİZ HİÇ Mİ TEST YAPTIRMADINIZ DEDİ ANNE KARNINDA MÜDAHELE EDİLİRDİ DEDİ. BENDE YAPTIRMAYA KARAR VERDİM
Canım o tarz problemlerin anlaşılması için detaylı ultrason yapılıyor zaten tarama testlerinde sadece dawn sendromuna bakiyorlar

oyyy maşallah ya :nazar: bizim iki kontrol arası çok uzun oldu, 6+2de gittik randevu 13. haftada, meraktan ölcem:KK48: biz de görürüz inşallah:KK200:

ben de sevindim:KK68: zaten bu konuda en önemlsi içine sinmesi canım, yoksa doktor en iyisi olsa da faydası yok bence.. biz hazirandan sonra burdan hataya taşınıyoruz maalesef :KK61: doğumu da karamanda annemin yanında düşünüyoruz inş, o yüzden temmuzdan sonra karamanda kontrole gidip gelmeyi düşünüyorum.. biz de işler karışık :KK70: ilk 5 ay için de en iyi Güler hanım gibi geldi, şimdilik memnunum da çok şükür.. şu hormon yüklü günlerimizde Allah kimseye doktoruyla sıkıntı yaşatmasın:) :anneadayı:
Canım neden hataya gidiyorsunuz? Karamanda iyi bi doktor varmı bildiğin bi arkadaşımız karamandan konyaya muayeneye gelip gidiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Hamilelikte taşınmak zor allah yardımcın olsun canım

Canım neden hataya gidiyorsunuz? Karamanda iyi bi doktor varmı bildiğin bi arkadaşımız karamandan konyaya muayeneye gelip gidiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Hamilelikte taşınmak zor allah yardımcın olsun canım
eşim şuan orda, iş şartlarından dolayı ayrıyız maalesef :KK43: ve onun tayini olmuyor mecbur ben gidicem bakalım Rabbim hayırlısını versin.. Karamanda bi Fadim hanım var yine Selçuklu da :) Annem ona gidiyor ama tabi doğum olayı başka.. henüz araştırıyorum bakalım.. bide bi erkek doktor söylediler ama bayan istediğim için ismini aklımda tutmadım tatlım.. Arkadaşın da iyi birini bulursa yada ben bulursam haberleşelim :KK66:

bugün ilacı almadım leblebi, çubuk kraker deniyorum bakalım ilaçsız geçirebilirsem inşallah böyle devam ederim.. çünkü ilaç olduğunda bile hafif hafif bulantı oluyor.. çok garip bir şekilde ice tea iyi geliyor tatlandırıcı var diye çok içmek istemiyorum.. ama su içemiyorum bulantımı arttırıyor o yüzden ice tea susuzluğuma iyi geliyor sanırım.. yudum yudum onu içiyorum..
Bana da ice tea iyi geliyor

ne güzel darısı diğer arkadaşlara olsun inşallah

4. Sezeryan artık bayağı yaygınlaştı kızlar. 5. Sezeryan da gördüm ama çok az gördüm ve sıkıntı yaşanıyordu. Yine de doktorumuz sezeryanliyken niye dorduncuye hamile kaldın diye azarlayabilir tabi bilinmez.

Tüp bağlanması ile ilgili de söylemek istediklerim var. O kadar sıkı bir ameliyat ki geri dönüşü imkansiza yakın. En iyi merkezlerde defalarca geçirilen operasyonlarda bile %80 şans veriliyor. Standart ameliyatla şans %15 civarı. Allah vermesin ama bütün çocuklarını bir kaza ile kaybeden var , eşinden ayrılıp ya da eşi vefat edip yeni eşi ile çocuk yapmak isteyen var. Ben zaten 3 sezeryan oldum diyorsunuz evet ama 1 sezeryandan sonra 5 sene gecinden normal doğum yapılabiliyor duruma göre, 3 sezeryandan on sene sonra bi iki sezeryan daha yapılsa hiçbirşey olmaz insana. Çünkü bütün dokular iyileşmiş uzun yıllarca. Tüp baglatma tabiki bi korunma yöntemi ama çaresizlik durumunda tercih edilmeli. Spiral olmuyor hormon hapi/ignesi bi şekilde zarar veriyor (hafif yan etkilerden bahsetmiyorum) eşiniz prezervatif kullanmiyor veya gebelikte artan bir hastaliginiz var (benim gebelerimden biri meme kanserini yeni yenmisken 3. Ye hamile.kaldı ölmedi şükür Ama süründü ve sonunda tüpleri bağlandı. Şimdi kanseri ilerlemiş mi o kontrol edilecek. ) O zaman tabiki çaresiz kalıyor insan. Ama sırf yaa kafam rahat olsun kim uğraşacak spiralle hapla bu kolay iş diyorsanız, gençlik ateşi hızlı karar vermeyin derim. GERİ DÖNÜŞÜMSÜZ sözünü benimseyip ona göre tam kararınızı verin. İnsan bir ayarda durmaz, bugün herşey mükemmel yarın ne olur belli olmaz.

İşin dini boyutuna hiç girmeyeceğim. O kısmı hoca imam vs bilgisi dahilinde. Butun bunları bir kişiye ithafen yazmadım. İçimizde korunma yöntemlerini düşünen çok kişi vardır.
Allah yardımcımız olsun.
Kesinlikle katılıyorum ben yaptırmam sanırım dini boyutuda kendini kısırlaştırmak din buna nasıl bakar herkes bilir sanırım

X