2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
hic sorma canım.Bizim evde kavgalar başladı küçük ablaya huzur vermiyor.büyüğün odasını düzenledik küçük oyuncaklar kaldırıldı kalemler kitaplar.Büyük tam bi kitap kurdu ve kitapları çok kıymetli.Ufaklıkta yirtacam diyor offf ama izlemek güzel:KK66:

bizimki de açık canım.1x2 1,5 2 yasa kadar kapanır
Yerimm onları ben büyüyünce harika olcak canım ya arkadaş olacaklar herşeyi birlikte yapacaklar minik kızlar:KK51:
Bizimkide açık hala biraz küçülmüş sanki

Valla ben de öldüm artık
Gece 14849 defa kalktı ya.
Bir de önceden böyle değildi son zamanlarda oldu
Bi derdi mi var anlamadım
Yoruldum çok.
Ne güzel 7 aylıkken uyku eğitimi verecektim :KK43:

:))))) ikincilere artık.. tecrübe buna deniyor sanırım.
Bir arkadaşım ilk çocuğu emzik almadı, memeyi emzik yaptı diye ikincide daha hastanede vermiş emziği de , hemşireler kızmış :)
Tamamen dişten olduğunu düşünüyorum.. bir de çok fazla Yen'i şey öğreniyorlar, bi bakıyorum gece bay bay yapıyor, popo sallıyor , kalkıp oturmalara bir de doğrulmalar eklendi. Gece bir baktık yataktan el sallıyor , korktuk bi an uyku sersemi :)
Kimsede merhem Yok sanırım, yavruya göre dene yanıl , başka yolu yok gibi :/

Canım bu gece iki defa emzirdim. Zor oldu ama oldu. Diğer uyanmalarda kucağıma alıp pışpışladım.
Emip yattı 5 kez uyandı beşinde de pışpışladım. Alakası var mı bilmiyorum belki memeden umudu kesti 2 buçuk saat uyudu. Sonra yine zırt pırt uyanma devam etti. Ama tamamına uyuyamasam da iki buçuk saat uyuması yetti bana
Bu arada yukarıda anlattığın bir süreç bence geçecek. Bağlılık ile bağımlılık arasındaki fark
Anne ortamdan ayrılırken bebek ağlar mızırdanır. Anne yokken başkalarıyla mutludur. Ama anne ortama girince bebek çok sevinir hemen anneye gider. Eğer olay buysa bu güvenli bağlanmaymış. Sen yokken de hiç durmuyor baba ile başkası ile oyun oynamıyırsa o bağımlılıkmış. Yalnız kalmıyor benimki. Gece benden başkasında susmuyor ama gündüz ben olmasam da oynuyor yanında biri olursa.
Bu arada yeğenim geldi iki gün kaldı bizde. 2 yaşında. Benimki ondan oynamayı öğrendi. Oyuncağını alıp 2 3 dk yerde oturup oynuyor artık. :))
Ben evdeyken emziriyodim bazen de sallıyodum yeni emzirdiysem.ama taşınma zamanı hep emzirdim ne zman kalkarsa kalksin.gece daha çok kalkmaya başladı emmeden uyumamaya basladi.evi daha yerlestiremedim çok yoruluyorum:KK43:

Canım bu gece iki defa emzirdim. Zor oldu ama oldu. Diğer uyanmalarda kucağıma alıp pışpışladım.
Emip yattı 5 kez uyandı beşinde de pışpışladım. Alakası var mı bilmiyorum belki memeden umudu kesti 2 buçuk saat uyudu. Sonra yine zırt pırt uyanma devam etti. Ama tamamına uyuyamasam da iki buçuk saat uyuması yetti bana
Bu arada yukarıda anlattığın bir süreç bence geçecek. Bağlılık ile bağımlılık arasındaki fark
Anne ortamdan ayrılırken bebek ağlar mızırdanır. Anne yokken başkalarıyla mutludur. Ama anne ortama girince bebek çok sevinir hemen anneye gider. Eğer olay buysa bu güvenli bağlanmaymış. Sen yokken de hiç durmuyor baba ile başkası ile oyun oynamıyırsa o bağımlılıkmış. Yalnız kalmıyor benimki. Gece benden başkasında susmuyor ama gündüz ben olmasam da oynuyor yanında biri olursa.
Bu arada yeğenim geldi iki gün kaldı bizde. 2 yaşında. Benimki ondan oynamayı öğrendi. Oyuncağını alıp 2 3 dk yerde oturup oynuyor artık. :))
Ben evdeyken emziriyodim bazen de sallıyodum yeni emzirdiysem.ama taşınma zamanı hep emzirdim ne zman kalkarsa kalksin.gece daha çok kalkmaya başladı emmeden uyumamaya basladi.evi daha yerlestiremedim çok yoruluyorum:KK43:
Haklısın.. geçen gün ablam , " anne olabilirsin ama sen de bir bireysin, kendini çok ihmal ediyorsun " dedi. Çünkü bana özel yarım saatim Yok, eşim ilgileniyor ama ben varsam, Pazar'a bari yalnız gideyim istiyorum, geldiğim hali düşün bi.. ben Pazar'a gitmekten nefret edeyim normal şartlarda :/
Ablam çalışıyordu, oğluna da annem baktı, arkadaşıyla da buluştu, yapması gerekeni de yaptı. Şimdi annem bakamıyor, başka da kime güvenebilirsin ki :/
Evet sen de haklisin..annem babam dışında kimseye güvenemem.benim yanımdayken ikisi çok güzel baktılar annem yedirdi babam oynattı ben sadece emzirdim.disari da çıktım uyuduğu zaman.cok rahatlamstim psikolojik olarak. üstlerine düştük kimseye bırakmadık hep bizi gördüler ondan bu kadar bağımlı oldu herhalde diyorum.tek hayatımız onlar.2 sayfa kitap okiyunca bile mutlu hissediyorum kendimi:)

:))))) ikincilere artık.. tecrübe buna deniyor sanırım.
Bir arkadaşım ilk çocuğu emzik almadı, memeyi emzik yaptı diye ikincide daha hastanede vermiş emziği de , hemşireler kızmış :)
Tamamen dişten olduğunu düşünüyorum.. bir de çok fazla Yen'i şey öğreniyorlar, bi bakıyorum gece bay bay yapıyor, popo sallıyor , kalkıp oturmalara bir de doğrulmalar eklendi. Gece bir baktık yataktan el sallıyor , korktuk bi an uyku sersemi :)
Kimsede merhem Yok sanırım, yavruya göre dene yanıl , başka yolu yok gibi :/
Şu an bzmjiler de memeyi emzik yaptılar gündüz de canı sıkıldıkça emmek istiyor hoşuma da gidiyor gelip sarılıp memeye eğilmesi ama yorucu oluyor bazen.emzik vermediğine pişman mısın desen değilim boş boş onu emmesini istemiyorum.boyle beni kokluyor rahatliyor.annem vermişti hastanede hemşireler verme seni emmez dediler çocuğun ağzı yorulmasın boş yere o enerjiyi emmeye harcasin dediler. snra uyurken vermeye calissak da almadi ilk gün çok önemli sanırım neye alışırsa öyle gidiyor

Kızlar nasılsınız ayrı ayrı hepiniz sağolun Allah her birimizin evladını korusun buaralar acayip şekilde yaramazlasti atlıyor zıplıyor kuş gibi çığlık atiyor bağırıyor.. degıl alt komşu üst komşu karşı apartmandakiler bile bir şey mi var çok çığlık atıyor dıyor .parkta kaydıraga ters tırmanıyor koca çocuklar gibi :))) ama tabi o kazadan sonra varsın yaRamaz olsun diyorum bir yandanda basımıza is açmadan büyüsün diye diliyorum
Tosun o tosun hep iyi olsun o inşallah yaramazlık ona çok yakışır:KK70:yiyesi gelir insanın

Tosun o tosun hep iyi olsun o inşallah yaramazlık ona çok yakışır:KK70:yiyesi gelir insanın
Bende artık yorgunluktan bayılicam :) emeklemeyi de kesti yürümek istiyor yamuk yamuk iki adim atiyor düşüyor benimde cesaretim kırıldı yatak olayından sonra bırakamıyorum elini çocuk sayemde yürüyesi varsada yürümeyecek :))Alper kuzum nasıl

Şu an bzmjiler de memeyi emzik yaptılar gündüz de canı sıkıldıkça emmek istiyor hoşuma da gidiyor gelip sarılıp memeye eğilmesi ama yorucu oluyor bazen.emzik vermediğine pişman mısın desen değilim boş boş onu emmesini istemiyorum.boyle beni kokluyor rahatliyor.annem vermişti hastanede hemşireler verme seni emmez dediler çocuğun ağzı yorulmasın boş yere o enerjiyi emmeye harcasin dediler. snra uyurken vermeye calissak da almadi ilk gün çok önemli sanırım neye alışırsa öyle gidiyor

EmZik işi tombala.. 6. Ayından sonra müptela olanı da gördüm. O da bir çözüm değil ki şu anda, düşürür ağzından almaz, yine bağırır. Gündüz bile memede uyumak istiyor şu anda olduğu gibi, sığmıyorlar da artık sıkış tıkış kucakta bu sıcakta :/ 45 dakikanın altındaki gündüz uykuları felaket uykusu olurmuş. Muhakkak devam etmesini sağlamak gerekirmiş. Benim kızım hep 20-30 dk uyur oysa, şimdi kucakta da olsa uzatmaya çalışıyorum.

Bende artık yorgunluktan bayılicam :) emeklemeyi de kesti yürümek istiyor yamuk yamuk iki adim atiyor düşüyor benimde cesaretim kırıldı yatak olayından sonra bırakamıyorum elini çocuk sayemde yürüyesi varsada yürümeyecek :))Alper kuzum nasıl
Sen yanindasin annesi düşerse yüksekten düşmüyor ya birşey olmaz onlar ufak tefek aksaklıklar yürümek istiyorsa bol bol ugrascaz çalıştırcaz napalim bizimkide ayni iki emekliyo iki kicinin üstüne oturuyor, koltuk tepelerinde yürümeye çalışıyor bazen elini bırakıyor 1 2 adım atıp düşüyor ben hep yanında çok aktif bu ara bağırıyor birşeyler demeye çalışıyor haa bu arada sarılmayı da öğrendi Alper hadi sarıl bana diyorum sarılıyor :KK48:

X