2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Diyorum ya senin kararin canim.benimde ilk cocugum zorunlu sezeryan olunca bende 3.ye sezeryan olacagim.ve hamileliklerim benimde agir geciyor ama baska yontemlerle korunacagim canim.hakkimizda hayirlisi canim.bu arada kordon baglatmayada guvenmeyin cevremde o halde hamile kalan cok.

Canim tüplerin bağlanması ile hamilelik.imkansız. Senin duyduğun ya yıllar önceki eski teknik ile yapılan tüp bağlanması (tüpleri iple bagliyorlardi, sonra iyi sıkılmayan veya sonradan gevseyen iplerden yumurta hücresi geçiyordu) ya da ria yani spiral taktırmaya halk arasında alttan bağlanma diyorlar. İkisi de bağlanma diye söylenince ortalık.karışıyor. son yıllarda tüp bağlama yaparken. İki taraftaki tüp kesiliyor uçları koter ile yakılıyor ve iki uç yukarı dogru çevrilip iple bağlanıyor. Bu üç aşamanın sadece yakma bölümünü bile geçemez yumurta. Dünyada bu yeni teknikle yapilan tüp baglamada milyonda bir hamile kalan var o da şöyle, hepimiz yumurtlama zamanı işini biliyoruz zaten. Ameliyattan önce tüpü geçmiş bir yumurta olabilir henüz o yumurta ölmeden yaşanan cinsel.ilişkide tabiki doğal bi hamilelik olabiliyor. Ama yumurtanın yaşama süresi ve ameliyattan sonra ilişkiye girilmesi gereken zaman kisitli olduğu için çok çok çok zor bi ihtimal. Dünyada hamile kalanlar da azıcık bekleseymis kadının iyileşmesini. Yumurta ölürdü o zamana. Ha bu arada erkek baglanmasi (vazektomi ) 20 boşalmaya kadar hamile bırakabilir. O bağlanma da bi ayrı konu. Kafa karıştırıcı..

Ben yaptırdım, benim ki bayaa düşük çıktı. Doktorum da takviye ilaç yazdı. Kalsiyum, magnezyum ve vitamin D var içinde...
evet şuan bende kalsiyum ve magnezyum şase kullanıyorum ama Dvitamini ampul vercekcemiş iğne sanrım hafta sonu kendi doktoruma göstercem tahlil sonuçlarını bakalım sen hangi ilaçları kullanıyorsun isimleri neler acaba benim dimag 365mg var bi tane kullanıyorum günlük daha d vitamini ampulü almadım...

kızlar miniğimin 2 resmini ekledim. daha pek bişey belli değil ama :KK76: yorumlar olabilir mi acaba cinsiyet konusunda:KK52: merak işte:KK17: tabiki en önemlisi sağlık sağlık sağlık ama merak işte:KK56::KK56:

Eklentiler

• Adsız1.png
    Adsız1.png
    137,1 KB · Görüntüleme: 56
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    136,4 KB · Görüntüleme: 57
evet şuan bende kalsiyum ve magnezyum şase kullanıyorum ama Dvitamini ampul vercekcemiş iğne sanrım hafta sonu kendi doktoruma göstercem tahlil sonuçlarını bakalım sen hangi ilaçları kullanıyorsun isimleri neler acaba benim dimag 365mg var bi tane kullanıyorum günlük daha d vitamini ampulü almadım...

D vitamini ampul şeklinde olanı verirse ister iğne olarak vurdur ister iç direk. Ağızdan da alınabiliyor canım o. Kutusunu alınca üzerinde gorursun Zaten İM/ORAL Yazar. İM kalçadan iğne demek , ORAL ağızdan. Sen de iğneden korkan biriysen alternatif olsun diye dedim :)

D vitamini ampul şeklinde olanı verirse ister iğne olarak vurdur ister iç direk. Ağızdan da alınabiliyor canım o. Kutusunu alınca üzerinde gorursun Zaten İM/ORAL Yazar. İM kalçadan iğne demek , ORAL ağızdan. Sen de iğneden korkan biriysen alternatif olsun diye dedim :)
yok canım hiç korkmam öyle iğneden iğne benim için daha iyi olur içmek mide bulandırıcı gibi sanki tadını bilmesemde :) iğneyi tercih ederim ama hastahane dışında iğne vuran kimse yok sağlık ocağına da yetişemiyorum çalıştığımdan dolayı, özel hastahane 10 tl'ye vuruyor 1 iğneyi hergün 1 iğne 10 tl ayda 300 tl yapar yutmak daha iyi geldi böyle düşününce :KK70:günlük 1 iğne mi diycek bilmiyorum ama haftada bir olursa iğne isterim...

Ampul icilebiliyor. Bana iki kere farklı doktor verdi ikisi de iç demişti

Ben de ebeyim. Hastayı bilgilendirmek ve sağlık bakanlığının kriterlerine yönlendirmek zorundayız. Bizimki mecburiyet ama kimi sağlık çalışanları da su yüzden ısrarla git diyor. bu testi kendi yaptirsa %10 ihtimalle engelli deseler bile çocuğu aldiracagi için seni özellikle yönlendirebilir. Yani işin içine biraz kendi fikirlerimiz katılıyor ister istemez. Kişi herkesi kendi gibi bilir ya. Ben de direk engelli denilirse aldirirmisin diyorum asla cevabı alıyorum genelde. O zaman gidip kafani şişirme diyorum. Sonuçta testin yanlış çıkması yüzünden , testi yaptirsan da yaptırmasan da bebeğin engelli olma olasılığı %50 . Bu oran degismeyecekken niye kendimi yipratayim. Doğsun görürüz allah ne kısmet ettiyse. Bende 2.5 yıllık evliyim 1.5 senedir bekliyoruz . Beklenen bi bebek olmasa da içim asla el vermez aldirmaya. Daha önce düşük ve kürtaj bebekler görmüştüm :KK61:

Çok haklısın canım çok güzel açıkladin teşekkür ederim aynen öyle rabbim ne nasip ettiyse onu yaşıyoruz degistirmek bizim elimizde değil hakkimizda hayirlsii olsun ne diyelim doktorumla konusamadim o yüzden ikilem de kaldım kontrolde bebeğe odaklandigimdan hastaneden çıkınca aklıma geldi konusacagim doktorum çok iyi bi insan çoğu tanıdığım gitti ona ve bu konuda kararı tamamen anneye bırakan birisi bazı doktorlar malesef öyle olmuyor kafa karışmasına neden olan bi çok doktor var bu konuda neyse hafta ya gittiğimde söylerim istemediğimi belki cinsiyetini ogrenebilriim diye gitmek istiyorum

Şuan bulantısı olanları o kadar iyi anlıyorum ki :KK43: hiç bulantim belirti yokken 10+0 olduk bulantı başladı
ciddi misin bende tekim zannediyordum benimde 10. haftaya kadar hiç olmadı şimidide bulanmıyor ama herşeyden tiksinir oldum hiç bişey canım yemek istemiyor ama açım bişeylerde yemek istiyorum... tuhaf bişey yani yemekler çok lezzetsiz geliyor damak tadım değişti valla böyle araba tutarmış gibi oluyor midem.. kusma yk ama

4. Sezeryan artık bayağı yaygınlaştı kızlar. 5. Sezeryan da gördüm ama çok az gördüm ve sıkıntı yaşanıyordu. Yine de doktorumuz sezeryanliyken niye dorduncuye hamile kaldın diye azarlayabilir tabi bilinmez.

Tüp bağlanması ile ilgili de söylemek istediklerim var. O kadar sıkı bir ameliyat ki geri dönüşü imkansiza yakın. En iyi merkezlerde defalarca geçirilen operasyonlarda bile %80 şans veriliyor. Standart ameliyatla şans %15 civarı. Allah vermesin ama bütün çocuklarını bir kaza ile kaybeden var , eşinden ayrılıp ya da eşi vefat edip yeni eşi ile çocuk yapmak isteyen var. Ben zaten 3 sezeryan oldum diyorsunuz evet ama 1 sezeryandan sonra 5 sene gecinden normal doğum yapılabiliyor duruma göre, 3 sezeryandan on sene sonra bi iki sezeryan daha yapılsa hiçbirşey olmaz insana. Çünkü bütün dokular iyileşmiş uzun yıllarca. Tüp baglatma tabiki bi korunma yöntemi ama çaresizlik durumunda tercih edilmeli. Spiral olmuyor hormon hapi/ignesi bi şekilde zarar veriyor (hafif yan etkilerden bahsetmiyorum) eşiniz prezervatif kullanmiyor veya gebelikte artan bir hastaliginiz var (benim gebelerimden biri meme kanserini yeni yenmisken 3. Ye hamile.kaldı ölmedi şükür Ama süründü ve sonunda tüpleri bağlandı. Şimdi kanseri ilerlemiş mi o kontrol edilecek. ) O zaman tabiki çaresiz kalıyor insan. Ama sırf yaa kafam rahat olsun kim uğraşacak spiralle hapla bu kolay iş diyorsanız, gençlik ateşi hızlı karar vermeyin derim. GERİ DÖNÜŞÜMSÜZ sözünü benimseyip ona göre tam kararınızı verin. İnsan bir ayarda durmaz, bugün herşey mükemmel yarın ne olur belli olmaz.

İşin dini boyutuna hiç girmeyeceğim. O kısmı hoca imam vs bilgisi dahilinde. Butun bunları bir kişiye ithafen yazmadım. İçimizde korunma yöntemlerini düşünen çok kişi vardır.
Allah yardımcımız olsun.

tadı nasıl içilebilcek şekilde mi bi arkadaşıma da vermiş ekmeğin üzerine dök ve ye demiş oda yapmamış gerek duymamış sanırım.. tadını bilmediğim için tuhaf geliyor :)

Zaten az birşey 1 tatli kaşığı anca. Tadı yok yağ gibi bisi. Bana da ekmege dokebilirsin demişti ama ben öyle baktım iyi kaşığa koyup içtim. Birde 15 günde ve 1 hafta da bir içiliyor hergun verilmiyor. Kk bi kaç arkadaş baktirdik biz farklı yerlerde onlara da aynı şekilde ampul verilmiş haftalık içmek için. :KK51:

ciddi misin bende tekim zannediyordum benimde 10. haftaya kadar hiç olmadı şimidide bulanmıyor ama herşeyden tiksinir oldum hiç bişey canım yemek istemiyor ama açım bişeylerde yemek istiyorum... tuhaf bişey yani yemekler çok lezzetsiz geliyor damak tadım değişti valla böyle araba tutarmış gibi oluyor midem.. kusma yk ama

Bende şuan tek olmadigima şaşırdım. Bende tiksinme vardı yiyordum ama en sevdiğim şeyler aklıma gelince bile istemezdim. Ama 3 gundur bi bulantı geliyor o kadar kusma yok bende de. Sürekli açlık hissi bende de var :KK48: hatta uyuyamiyorum illa bisi yemem lazım

Zaten az birşey 1 tatli kaşığı anca. Tadı yok yağ gibi bisi. Bana da ekmege dokebilirsin demişti ama ben öyle baktım iyi kaşığa koyup içtim. Birde 15 günde ve 1 hafta da bir içiliyor hergun verilmiyor. Kk bi kaç arkadaş baktirdik biz farklı yerlerde onlara da aynı şekilde ampul verilmiş haftalık içmek için. :KK51:
haftada 1 kere ise çok iyimiş en azından hergün kullanıp yağ gibi bişey içmek zorunda değilsin haftada 1 şifa niyetine içersin...
Bende şuan tek olmadigima şaşırdım. Bende tiksinme vardı yiyordum ama en sevdiğim şeyler aklıma gelince bile istemezdim. Ama 3 gundur bi bulantı geliyor o kadar kusma yok bende de. Sürekli açlık hissi bende de var :KK48: hatta uyuyamiyorum illa bisi yemem lazım

aynen valla sorma sürekli acıkıyorum bide bu ara tuhaftır ki çabuk doyuyorum az şeyle yani çabuk acıkıyorum bende az az yiyip sık sık yiyorum öğlen 1 çorba içiyorum sonra meyve yiyorum ceviz yiyorum arayı kapatıyorum öyle sende öyle yap daha az bulantın oluyor az yiyip sık yemek en mantıklısı atlı kovalamyıor yemekler seni bekliyor sonuçta :KK70:

yok canım hiç korkmam öyle iğneden iğne benim için daha iyi olur içmek mide bulandırıcı gibi sanki tadını bilmesemde :) iğneyi tercih ederim ama hastahane dışında iğne vuran kimse yok sağlık ocağına da yetişemiyorum çalıştığımdan dolayı, özel hastahane 10 tl'ye vuruyor 1 iğneyi hergün 1 iğne 10 tl ayda 300 tl yapar yutmak daha iyi geldi böyle düşününce :KK70:günlük 1 iğne mi diycek bilmiyorum ama haftada bir olursa iğne isterim...

Çok paraymis ya özelde iğne :)
B vitamini ve kan ilaçları sivi olanları bırak içmeyi yanına bile yaklasamazsin. B vitamini hele sapsarı formaya dökülür çıkmazdı lekesi. Hele o leş koku ıyyy :))
Devit bebeklere damla veriyoruz sorunsuz içiyorlar ,ampulu de ben kas geriligi olan bi çocuğa vuruyorum burda hafta sonu da içiyor hiç rahatsız olmuyor, ben de igneye çekerken kokusundan rahatsız olmadım. O kadar kötü bişey değil demek ki içilebilir bi tür :) Ben hayatımda 2 kere iğne vuruldugum için biraz çekinirim iğneden :)

Bir tek sunu demek isterim Allah c.c. icin imkansiz hicbirsey yoktur.
yine belirtiyorum herkesin kendi ozgur iradesi herkes kendisi bilir ne yapip yapmayacagina kimse kimseye karisamaz.bu sozlerim anlasilmistir insallah.
Eğer öyle bakcak olursak elbette allah herşeye kadirdir. Yukarda günah bağlatmayın gibi şeyler okuduğum için yazdım zaten burda kimse kimseye karışmıyor zaten sadece fikir veriyor.

haftada 1 kere ise çok iyimiş en azından hergün kullanıp yağ gibi bişey içmek zorunda değilsin haftada 1 şifa niyetine içersin...

aynen valla sorma sürekli acıkıyorum bide bu ara tuhaftır ki çabuk doyuyorum az şeyle yani çabuk acıkıyorum bende az az yiyip sık sık yiyorum öğlen 1 çorba içiyorum sonra meyve yiyorum ceviz yiyorum arayı kapatıyorum öyle sende öyle yap daha az bulantın oluyor az yiyip sık yemek en mantıklısı atlı kovalamyıor yemekler seni bekliyor sonuçta :KK70:

Şifa olsun benim yükselmişti :KK50:
Bende aç kalmamaya çalışıyorum açlık daha da bulandiriyor.. Zaten çabuk doyan ve çabuk acikan bi insanım :KK48:

Bulantısı olmayan tek siz değilsiniz hanımlar :) minik koku tiksintileri hariç hiç bulantim yok olmadı da ,9+3 benim minik. Bi kere bulantı misafir gelecek diye çeşit çeşit yemek yaparken kızartma. Tavuk vs kokusu içimi disima çıkardı. Eşime bıraktım.Sen yap kizartmayi.diye sonra düzeldim :)

Çok paraymis ya özelde iğne :)
B vitamini ve kan ilaçları sivi olanları bırak içmeyi yanına bile yaklasamazsin. B vitamini hele sapsarı formaya dökülür çıkmazdı lekesi. Hele o leş koku ıyyy :))
Devit bebeklere damla veriyoruz sorunsuz içiyorlar ,ampulu de ben kas geriligi olan bi çocuğa vuruyorum burda hafta sonu da içiyor hiç rahatsız olmuyor, ben de igneye çekerken kokusundan rahatsız olmadım. O kadar kötü bişey değil demek ki içilebilir bi tür :) Ben hayatımda 2 kere iğne vuruldugum için biraz çekinirim iğneden :)
yok canım benden kan alırken bile korkmam hiç takılmamda hele o yağlı ilaçları bilirsin hemşire demişti banada şırıngaya zor girer vücuttada geç ilerler o yüzden iğne vurulurken biraz acıtır demişti. onda bile hiç ağrı hissetmemiştim ufak bi uyuşukluk gibi hissettim.. :)iyi bari d vitaminiiçmekte iyi olabilir ama hangiisni uygun görecek acaba doktorum.. . sizce iğne mi daha etkilidir içmek mi.?

Çok haklısın canım çok güzel açıkladin teşekkür ederim aynen öyle rabbim ne nasip ettiyse onu yaşıyoruz degistirmek bizim elimizde değil hakkimizda hayirlsii olsun ne diyelim doktorumla konusamadim o yüzden ikilem de kaldım kontrolde bebeğe odaklandigimdan hastaneden çıkınca aklıma geldi konusacagim doktorum çok iyi bi insan çoğu tanıdığım gitti ona ve bu konuda kararı tamamen anneye bırakan birisi bazı doktorlar malesef öyle olmuyor kafa karışmasına neden olan bi çok doktor var bu konuda neyse hafta ya gittiğimde söylerim istemediğimi belki cinsiyetini ogrenebilriim diye gitmek istiyorum

Senin bebegin senin kararın canım. Hastanın tedaviyi reddetme hakkı da var. Doktor seni anlayışla karsilamazsa gerekeni söyle. Kavga etmen anlamında söylemiyorum ama kimsenin seni eleştirme ya da yönlendirmeye hakkı yok. Bilmen gerekeni söyler kararına saygı duyarız. Böyle olmalı. Allah iyi insanlarla karsilastirsin hepimizi.

X