2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Bu ilaci kullandiginizda kac haftalik hamileydiniz acaba bana da verdiler ama zararlimidir diye korkuyorum c kategorisinde bir ilacmis cunku
Yanılmıyorsam arkadaşım 10. hafta civarında muadilini kullandı. Bir sıkıntı olmadı şükür. Tekrar Kendi doktoruna aile hekimine bir eczacıya sormuştu. Ayrı bir kadın doğumcu eğer tedavide kullanılabilecek başka ilaç varsa o verilir ama kar zarar hesabı yaparak ancak bunun kullanılması gerekiyorsa bunu vermiş olabilir ve kullanabilirsiniz kendi doktorunuzdan tekrar teyit alın demişti.

Yanılmıyorsam arkadaşım 10. hafta civarında muadilini kullandı. Bir sıkıntı olmadı şükür. Tekrar Kendi doktoruna aile hekimine bir eczacıya sormuştu. Ayrı bir kadın doğumcu eğer tedavide kullanılabilecek başka ilaç varsa o verilir ama kar zarar hesabı yaparak ancak bunun kullanılması gerekiyorsa bunu vermiş olabilir ve kullanabilirsiniz kendi doktorunuzdan tekrar teyit alın demişti.
Tesekkur ederim ben de iki doktora sordum ikisi de kullan dedi ama hamilelikte kullanilan neredeyse tum ilaclarda neden hamilelikte kullanim etkisi bilinmemektedir tarzi seyler yaziyor ki icimizde hep bir suphe kaliyor.cok tesekkur ederim kullanmazsam daha zararli olabilir anladigim kadariyla en iyisi kullanmak sanirim

Aneee takvim yapmış.. bi tuhaf oldum ben de mi yapsam, ama kafamı kaldıramıyorum ağırlıktan tel elime aldığım Yok böyle tükenmiş gibiyim canım hiç birşey istemiyor.. iki de bir balkona atıyorum kendimi ayaklarım ellerim öyle bi yanıyor ki.. bende aynı şeyi düşünüyorum acaba bakamıyor muyum? Çeşit çeşit yapsam kızım birini yer mi acaba mutfaktan da tiksinir oldum

Ben artık çok takmyrm cnm.istedgi kadar yesin.demekki çok aç değil diyrm.dediğin gibi mutfağa girmek de çok istemyrm.yavaş yavaş ortak Yemek yemeğe baslyrz.sağlıklı olsnlar da naapalm.bende hep açım açın açım doymuyrm resmen :KK43:

Bende 5+2 de tek 6+2 de çift kese ; ) hayırlısı olsun cnm

Hadi ya.hayirlsi cnmcm ne bileym bir hafta sonra gitmedim.Sadece kan sonuclri için gittim hemen çıktım.bekleyen bebek oldgndn o içerde iyidir inşallah diye Dr.m da çok tutmadı sagolsn.bi süpriz olablr mi diosn.ayın 14 nde gitcm.en son 5+2 de gördük dediğin gibi ama kese elips şeklinde gibi dedi progestan verdi.İki ihtimalini hiiic söylemedi.kızımda kan değeri bu kadar hiç yükselmedi ama her hamilelik farklı olablr diye düşünyrm

Anaaâmm kesinleşti mi hamileliğin kuzucum hadi hayırlısı olsun :)

Kesinlesmistir herhalde :) şuana kadar bende bi problem olmadgndn öyle dusunuyrm.arada bel kasik ağrısı oluo anlık o kadar.haricinde bişey yok şükür.kalp atışını Vs.duymadık ama nasip bakalım :)

Canım çok geçmiş olsun kuzucuğa benim balığım da hasta günlerdir 2 gece önce ateşten başındaydım tüm gece 39un üstüne çıkmadı o gün bi kez de kustu :KK43: velhasıl 3 gündür iştah da sıfır sadece emiyo günde bir kez tam öğün yerse şükrediyorum bugün onu da yemedi mesela:KK43: diş sanırım tüm bu belirtiler.. şu yollar yolculuklar bi biteydi yoruldum.. şu anda boludayız hava 17 derece buranın kışı nasıl olur ki @yaren92
Geçmiş olsun canım balığına. Diş belirtileri gibi ama yinede dikkat et üşütme. Sende çok geziyon bu ara çocuk yollarda etkilenmesin. Bolu ya niye gittiniz?

Saolun kızlar gece ateşi çıktı biraz düşer gibi oldu ama sabah yine çıktı hastaneye gittik malum bişey yapmadılar dişten dediler. Dişi var zaten hiç ateş olmamıştı dedim çok ta kalabalıktı eve getirdim calpol pedifen veriyorum ılık uygulama yapiyorum pazartesi dr götürcem artık

Saolun kızlar gece ateşi çıktı biraz düşer gibi oldu ama sabah yine çıktı hastaneye gittik malum bişey yapmadılar dişten dediler. Dişi var zaten hiç ateş olmamıştı dedim çok ta kalabalıktı eve getirdim calpol pedifen veriyorum ılık uygulama yapiyorum pazartesi dr götürcem artık
Cok cok asiri bir yukselen ates yoksa 3 gun beklemek gerek.
Sende bilirsin bunlari.kaclarda atesi yavrunun
Ilacla ates biraz dusup hemen yine mi cikiyor.
Yoksa ates dusup bir muddet cikmayip tekrar mi cikiyor.

Cok cok asiri bir yukselen ates yoksa 3 gun beklemek gerek.
Sende bilirsin bunlari.kaclarda atesi yavrunun
Ilacla ates biraz dusup hemen yine mi cikiyor.
Yoksa ates dusup bir muddet cikmayip tekrar mi cikiyor.
Canım dün 38.2 oldu gece ama gündüz 39.5 oldu O yuzden hastaneye gittik ama dediğim gibi bişey yapılmadı. Sürekli yüksek değil gün içinde 2 kere yükseldi ilaçla normale döndü yarinda takip edicem yine yüksek olursa p.tesi götürürüm dr

Canım dün 38.2 oldu gece ama gündüz 39.5 oldu O yuzden hastaneye gittik ama dediğim gibi bişey yapılmadı. Sürekli yüksek değil gün içinde 2 kere yükseldi ilaçla normale döndü yarinda takip edicem yine yüksek olursa p.tesi götürürüm dr
3 gun savassim vucut surekli yukselmiyormus zaten.bagisikligi guclenir.
Pazartesiye kadar ates falan kalmaz bence.yarin daha da az cikar atesi.pazartesi iyice atlatmis olur.usutmus olabilir.

Canım ben ilk oğluma hamile kalmayı istiyorum diye doktora gittim.baba polikistikower dedi.hamule kalman zor dedi.birsuru şey saydı.doktirdan çıktım ağlamaya başladım .eve geldim yatağa girdim bütün haftasonu ağladım.telefonda ben ağladım annemler ağladı.1 ay sonra oğluma hamile olduğumu öğrendim.rabbim çok şükür nasip etti.rabbim ne isterse o oluyor tabi
Tabiki Rabbimin istedigi olur her zaman

Kısmet canım tüp bebek yaptirdigim zaman burada yazdığımız sayfada yarıdan fazlası 2.cocuj için tüp bebek yaptırıyordu ilk çocukları normal yoldan olmuş çok sasirmistim nasıl olur böyle bsy diye.ya kocalarının spermlerinde sorun olmuş ya kendilerinde sorun çıkmış yani dediğin gibi her şey insanın başına geliyor.benim teyzemin kziinda da var pco ama onun da oğlu var boyu kadar birkaç arkadaş da vardı 1 sene olmadan hamile kalabildiler. olur hiç sıkıntı yapma kendine.pozitif düşünce çok etkiliyor ve Allah'a inanç tabi.ben hamile kaldığım ay platese gittim 2 senedir gtniyordum çocuğum olur da düşer diye.esime dedim ki Allah verecekse bsy olmaz ben platese gidiyorum dedim spor iyi geldi oyaladi beni. kötü dusunceleri attım aklımdan o ay kalmışım adetim 11 gün gexti arkadaşımın zoruyla test yaptım öylesine.o kadar eminim ki hamile olmadigima. Ama pozitif çıktı o anki sevincimin tarifi yok.Allah yine yaşatır sana bana hepimize inşallah:)
Amiinnn canim psikolohide cok onemli demkki baska seylerle oyalanip dusunmeyi birakinca kaldin hamile

X