2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
benimde içerde kanamam var rahimin dışında ama benim miyom var miyomdan dolayı kanama oluyormuş bi ara geçmişti yine başladı progestan ve bu hafta ilk defa proluton kullandım sadece hafta sonu proluton iğne vurulcakmışım 2 tane yazdı çok geçmiş olsun bi sorun olcağını sanmıyorum :) Sağlıklı günler

Umarim canimm, sana da geçmiş olsun. Benim de sag tarafimda kist cikti ama dr onun bir zarari olmaz demisti gecen hafta. Allah'ım sağlık sıhhat versin hepimizin bebişine insallah :) Çook amiin :)

Rabbim yavrunu senin Cennete girmen için vesile kılmış Melek olmuş o en mübarek isimle gitmiş... İnşaallah birdaha öyle bişey yaşamayacaksın yaşamıyacağız... Huzurla büyüteceğiz yavrularımızı

İnşallah canım. Ben elimden geleni yapıyorum, gerisi Rabbim'in takdiri. Rabbim aynı acıları yaşatmasın hiç birimize... Sağlıkla, huzurla alalım miniklerimizi inşallah kucağımıza :)

Kızlaaar ben geldim :)
Hemen Msjim yazıp geriye dönüp okuyacağım kaldığım yerden.
Bebeğimi gördük yine, attı kalbi pıt pıt :) 156 çıktı bu hafta kalp atışı, iyice canlanmış dedi Dr. Bebeğim 3 gün önden gidiyor. Normalde takvime gore 7+3 ama ultrason 7+6 çıktı. O da bana kavuşmak için sabirsizlaniyor demek ki dedim :) Kese etrafında kan pıhtıları çıktı. Düşük tehlikesi dedi buna da, Progestan kullanmaya devam dedi. Arada adet sancısı gibi sancim oluyor dedim. Bu da düşüge işaret eder, dikkat edeceğiz dedi. Ama kalbini duydum böyle kendini de gördüm yaa, yine de çok mutlu çıktım odadan. Dahiliye Dr.u tsh için ilaç verdi. Euthyrox 50 mcg, ilk 3 gün 1 tane sonra ki günler 2 tane iç dedi. Her iki Dr.da 3 hafta sonra gel dediler. Rabbim hayırlısıni nasip etsin herseyin, bebislerimizi de hayırlısı ile sağlıkla kucağımiza almayi nasip etsin insallah. Cinsiyet tahmini için henüz erken mi bilmem :) Bebeğimin ultrason görüntüsünü de koyayım teyzeleri, minigimi görün sizde :)

Aman da aman, orda minicik bir kalp mi atıyormuş. Maşşallah ona, kocaman olmuş. :nazar: Sanki bana bir prensesmiş gibi ama Rabbim hayırlısını, sağlıklısını ve uzun ömürlüsünü nasip etsin :) Yarın akşam bizim de randevumuz. Bakalım miniğimin kalbi atıyor mu... İlk defa duyacağız kısmetse... Çok tedirginim:KK17:

Merhaba kızlar beni de aranıza ekleyin SAT sekiz şubat tahmini doğum 14.11.2016 caysızolmaz canım benimde TSH problemim var kızımda da oldu. Aynı ilacı kullanıyoruz TSH hormonu da ilaç alınmadığında düşüğe sebeb olabiliyor kan pıhtılarının sebebi bu olabilir ilacını aksatma ben hamilelikle beraber yine ilaca devam

Hoş geldin canım. Rabbim sağlıkla kucağına alıp, büyütmeyi nasip etsin inşallah :)

Canım aramıza hoşgeldin. Rabbim saglikli bir gebelik ve hamilelik etsin sana da. :) Benim daha onceden bir sorunum yoktu tsh ile ilgili. İlacı da bugün kullanmaya basladim. Yani 7+6 diyor ultrasona göre. Dahiliye ve kadın doğum Dr.um ikisine de sordum geç kaldık mi acaba? Bir sorun olur mu bebisim de ... Zaten düşük tehlikem var ama bebisim hayata tutunursa sıkı sıkı zeka geriliği vs çıkar mı diye sordum. İkisi de Hayır geç değil dedi ama ilk 3 ay önemli olan bu hormon, 2 ay zaten yüksekti. Geçen hafta yaptırdığım tahlilde 5,24 çıkmıştı. O pıhtılar demek tsh tan olabilir diyorsun ha? İlacı kullanınca geçer ınsallah dedinin gibi. Dr. 3 hafta sonra çağırdı. O zamana kadar sabrim yok ama :) Bekleyip göreceğiz ınsallah kazasız belasız geçmiş olur.

Canım aramıza hoşgeldin. Rabbim saglikli bir gebelik ve hamilelik etsin sana da. :) Benim daha onceden bir sorunum yoktu tsh ile ilgili. İlacı da bugün kullanmaya basladim. Yani 7+6 diyor ultrasona göre. Dahiliye ve kadın doğum Dr.um ikisine de sordum geç kaldık mi acaba? Bir sorun olur mu bebisim de ... Zaten düşük tehlikem var ama bebisim hayata tutunursa sıkı sıkı zeka geriliği vs çıkar mı diye sordum. İkisi de Hayır geç değil dedi ama ilk 3 ay önemli olan bu hormon, 2 ay zaten yüksekti. Geçen hafta yaptırdığım tahlilde 5,24 çıkmıştı. O pıhtılar demek tsh tan olabilir diyorsun ha? İlacı kullanınca geçer ınsallah dedinin gibi. Dr. 3 hafta sonra çağırdı. O zamana kadar sabrim yok ama :) Bekleyip göreceğiz ınsallah kazasız belasız geçmiş olur.

Saol canım amin cümlemizin inşallah. Benimde ilk gebelikten önce böyle bir problemin yoktu gebelikte çıktı ilkinde çok korkmuştum ama doğumdan sekiz ay sonra TSH düzeldi şimdi ikinciye hamileyim yine yükseldi ilk uç ay TSH hormonu hem anneye hem bebeğe yetmediği için değer yükselir dedi doktor uç aydan sonra bebeğin troid bezleri oluşur ama ilaca devam etmelisiniz demişti. İçini ferah tut canım ben ilk gebelikte sekizinci hafta başladım doktor korkutmuştur geç jalmıisın diye ama bi problem olmadı şükür bunda da altı haftalıkken başladım

Aman da aman, orda minicik bir kalp mi atıyormuş. Maşşallah ona, kocaman olmuş. :nazar: Sanki bana bir prensesmiş gibi ama Rabbim hayırlısını, sağlıklısını ve uzun ömürlüsünü nasip etsin :) Yarın akşam bizim de randevumuz. Bakalım miniğimin kalbi atıyor mu... İlk defa duyacağız kısmetse... Çok tedirginim:KK17:

Teşekkür ederiz teyzesi :) Rabbim sagliklisini, hayırlısıni nasip etsin de, yeter ki bizimle olsun bebislerimiz, kız erkek farketmez :) Canımcım o korku ve tatli heyecanı hep olacak herhalde :) Korkma diyemiyorum çünkü elinde olan bir şey değil, ama korkma yine de :) Ben de hep korkarak gittim bugüne kadar... Ama hep dualarla girdim kapıdan içeri. Rabbim sana ve diger tüm arkadaşlarıma da güzel haberler almayi nasip etsin insallah. Bunu canı gönülden diliyorum canım..

Saol canım amin cümlemizin inşallah. Benimde ilk gebelikten önce böyle bir problemin yoktu gebelikte çıktı ilkinde çok korkmuştum ama doğumdan sekiz ay sonra TSH düzeldi şimdi ikinciye hamileyim yine yükseldi ilk uç ay TSH hormonu hem anneye hem bebeğe yetmediği için değer yükselir dedi doktor uç aydan sonra bebeğin troid bezleri oluşur ama ilaca devam etmelisiniz demişti. İçini ferah tut canım ben ilk gebelikte sekizinci hafta başladım doktor korkutmuştur geç jalmıisın diye ama bi problem olmadı şükür bunda da altı haftalıkken başladım

Canım benim çok çok teşekkür ederim. İçime su serptin. Dr.lar geç kalmadigimi söylediler ama yine de inanamiyordu bir yanim buna. Beni korkutmamak için böyle soylediklerini düşünüyordum. Ama sen tecrubesin :) O yüzden Dr.dan çok sen rahatlattın beni, Allah razı olsun canım.

bende oglen sonu 14:00 de doktordayim.ikimizde hayirli haberlerle doneriz insallah bu arada 10+3 olduk bugun :)

Maşallah cnm.büyüyrz artık:KK68:Yeni geldim bende eve çok şükür herşey yolunda. Sat la aynı 9+2 dedi doktormz.kalp atışını yine dinletti atışı normal mi dedim.Kaç atio dedim.cinsiyeti için mi dedi yani dedim soyluolar ama dedim.alakası yok dedi.gayet normal atış hızı dedi.herşey yolundyms çok şükür.Sen naaptin

kizlar biz geldik fistiklar biri 10+4 digeri 10+1 cok sukur iyiler dogum evine gittim doktorum 4 hafta sonra gel dedi ben o sancidan sonra hep merak ettim nasillar diye sukur iyilerdi rabbim cumlemizinkini bagislasin bizlere insallah...

Eklentiler

• 20160413_155458.jpg
    20160413_155458.jpg
    34 KB · Görüntüleme: 68
canım hamileliğin her evresinde sanırım ayrı bi telaş oluyor çünkü 2lisi 3lüsü 4lü testi ve kilo alımı gelişimi derken bir sürü şey bitmiyor yani :) ama duamı şöyle edebilirim inşallah sağlıklı bir gebelik geçirir sağlıkla bebişimizi kucağımıza alırız :)

:anneadayı:ama hamişliğin tadını çıkara çıkara :) göbüşümüzle grur duyarak :)

Aynen canım aminn inşallah hayirlsiiyla kucağımiza aldigimiz günleri de görürüz bazen diyorum bebeğim artık. Hareket etmeye baslasada hissetsem diye herseyin bi zamanı var bekliyoruz bakalım

kizlar biz geldik fistiklar biri 10+4 digeri 10+1 cok sukur iyiler dogum evine gittim doktorum 4 hafta sonra gel dedi ben o sancidan sonra hep merak ettim nasillar diye sukur iyilerdi rabbim cumlemizinkini bagislasin bizlere insallah...
Canimm muzcize gibiler masallah. Allah im korusun onlari saglikli hayirli evlat olsunlar. Allah im ne buyuk 3 kalp atiyor tek bedende.

cnaım benim doktorum illa yaptıracaksın demedi zorlama olmuyor bunda sadece yaptırmak istemediğine dair imza alınıyor sizden duyduğum kadarıyla o kadar... Şu da var doktorum ikili testi yapmazsanızda detaylı ultrason öneririm diyor o yüzden bizde detaylı ultrasona gircem yinede sen bilirsin canım :)

Bugünde Bişey demedi cnm.Ben de konuyu açmadım.3 hafta sonra gitcm bi daha.o zaman mı söyler bilmiyrm.dediğin gibi zorla olcak da değil istrmiyrm.ısrar ederse teste gidiorm Die çıkar giderim en kötü ihtimal :) bi daha da gitmem Ona :KK66:

massallah bebisine canim ilaclarini saatlerinde yut hic bir sey olmaz allahin izni ile cok sukur benim.lekelenmem gectti ilac kullandim.progestan 200 mg gunde iki defa vitamin elevit iyiz cok sukur canim bebegine tahminde bulunim erkek gibi rabbim gonlune gore nadip etsin insallah saglikla gelsin kucagina inssallah...
Kızlaaar ben geldim :)
Hemen Msjim yazıp geriye dönüp okuyacağım kaldığım yerden.
Bebeğimi gördük yine, attı kalbi pıt pıt :) 156 çıktı bu hafta kalp atışı, iyice canlanmış dedi Dr. Bebeğim 3 gün önden gidiyor. Normalde takvime gore 7+3 ama ultrason 7+6 çıktı. O da bana kavuşmak için sabirsizlaniyor demek ki dedim :) Kese etrafında kan pıhtıları çıktı. Düşük tehlikesi dedi buna da, Progestan kullanmaya devam dedi. Arada adet sancısı gibi sancim oluyor dedim. Bu da düşüge işaret eder, dikkat edeceğiz dedi. Ama kalbini duydum böyle kendini de gördüm yaa, yine de çok mutlu çıktım odadan. Dahiliye Dr.u tsh için ilaç verdi. Euthyrox 50 mcg, ilk 3 gün 1 tane sonra ki günler 2 tane iç dedi. Her iki Dr.da 3 hafta sonra gel dediler. Rabbim hayırlısıni nasip etsin herseyin, bebislerimizi de hayırlısı ile sağlıkla kucağımiza almayi nasip etsin insallah. Cinsiyet tahmini için henüz erken mi bilmem :) Bebeğimin ultrason görüntüsünü de koyayım teyzeleri, minigimi görün sizde :)

herkese merhaba kızlar
en başından beri takip ediyorum sizi
ama biraz korkak bi hamilelik geçirdiğim için şimdi yazmaya karar verdim.
10 haftaligim ama bundan evel 2 kaybım olduğu için çok tedirgin ilerliyorum. umarım herkes sağlıkla kucagına alır yavrularını.

Hoş geldin canım. Rabbim bu kuzucuğu bağışlasın sana inşallah. Kayıplarının nedenini araştırdı mı doktorun canım? Kaçıncı haftadaydı kayıpların. Şundan dolayı soruyorum, benim de 36 haftalık bir kaybım var ve pıhtılaşma teşhisi konuldu. Eğer araştırma yapılmadıysa hamileyken de olsa en azından genetik testleri yaptır diye sordum canım...

Maşallah fıstıklara.. Sağlıklı sıhatli kucaklarınıza alın ikisinide :emir_bebek::emir_bebek:

X