2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
exclusive exclusive amin canım inşallah şu dönemleri bi geçirelim o zaman sakinleşiriz galiba :KK48:
canım hamileliğin her evresinde sanırım ayrı bi telaş oluyor çünkü 2lisi 3lüsü 4lü testi ve kilo alımı gelişimi derken bir sürü şey bitmiyor yani :) ama duamı şöyle edebilirim inşallah sağlıklı bir gebelik geçirir sağlıkla bebişimizi kucağımıza alırız :)

:anneadayı:ama hamişliğin tadını çıkara çıkara :) göbüşümüzle grur duyarak :)

Kızlar ben 6. Haftada doktora gitmistim kalp atışı icin ama bebeğim küçük olduğu icin duyamadim. Yapamadı doktor.. Önümüzdeki salıya randevum var dokuzuncu haftası bitmiş olacak ama ben cok korkuyorum ya bebeğimin kalbi atmıyorsa :KK61: duymadım ya içim bi kotu

Kızlar ben 6. Haftada doktora gitmistim kalp atışı icin ama bebeğim küçük olduğu icin duyamadim. Yapamadı doktor.. Önümüzdeki salıya randevum var dokuzuncu haftası bitmiş olacak ama ben cok korkuyorum ya bebeğimin kalbi atmıyorsa :KK61: duymadım ya içim bi kotu
canım bebeğin gelişiminde ölçülüyor mu bebek ultrasonda görünüyor mu bebce korkma 10 haftaya kadar kesesini göremeyen bile var ama bi sorunları yok :)inanıyorum seninde bişeyin olmayacak :)

canım bebeğin gelişiminde ölçülüyor mu bebek ultrasonda görünüyor mu bebce korkma 10 haftaya kadar kesesini göremeyen bile var ama bi sorunları yok :)inanıyorum seninde bişeyin olmayacak :)

Bebeğimi sadece bi kez oda alttan gördüm. Bi de rahmimin şeklinden dolayı okudgm şeylerde genel de bebek ya düşüyor ya ölüuor vs gbi şeyler okudm bi yerde cok korkyorm o yüzden :KK61:

cnaım benim doktorum illa yaptıracaksın demedi zorlama olmuyor bunda sadece yaptırmak istemediğine dair imza alınıyor sizden duyduğum kadarıyla o kadar... Şu da var doktorum ikili testi yapmazsanızda detaylı ultrason öneririm diyor o yüzden bizde detaylı ultrasona gircem yinede sen bilirsin canım :)
Doğru canım bu testler için zorlama yok ben sadece 2li testi yaptırmıştım ki o da meraktan. Diğerlerini yaptırmadım imza falan da vermedim.

O zaman senin kızın olacak canım. Rüyalar genelde çıkıyor. Annem de erkek kardeşime 2 aylık hamileyken rüyasında oğlun olacak ismini Süleyman Hilmi Tunahan koy demişlerdi, o zaman tabii ultrason falan da yoktu. Ben de kız diye düşünüyorum bu bebeğimi. Oğlumu da hep erkek olacak diye hissetmiştim. Rabbim büyütmemizi nasip etsin de kız, erkek hiç önemli değil. Yeter ki sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürlü olsunlar...
Ne güzel dua bunlar teşekkür ederim arkadaşım rabbim gönlümüzdekini sağlıkla versin inşaallah oğlumda bende rüyamda görmüştüm hatta ilk günden oğlum olacak diyordum

Bebeğimi sadece bi kez oda alttan gördüm. Bi de rahmimin şeklinden dolayı okudgm şeylerde genel de bebek ya düşüyor ya ölüuor vs gbi şeyler okudm bi yerde cok korkyorm o yüzden :KK61:
yok be canım olur mu öyle şey bende genelde okudum hatta sosyal medyalardan birinde isim vermek yasak mı bilmiyorum ama orda bi yer var ben hep orayı takip edip yazılan şeyler dikkatimi çekince yorumlarını okuyorum ve böyle birşey vardı altına bir sürü kişi yorum yapmıştı 10 haftaya kadar senin dediğin gibi sadece alttan muayene ile görenler var... Hatta kucağına almış kadınlar bile yazıyor doğdu bizde yaşadık bi sorun yok diye... dur sana o sosyal medyada olan kullanıcı adını vereyim fb değil sadece resimli olan

özelden de yazarım istersen...

1. hamileanneler

2. hamile.anne.adaylari

3. hamileyiz

bunlara birileri sorular soruor altlarına gerçek kullanıcılar yorum yapıyor bi takip et istersen...

Canım bende de kan pıhtılaşmasi var hatta bi kaybim var ama sık cagirmiyo doktorum rahat sağolsun. . Kan yoğunluğu sağlık ocaginda da ölçüluyor. Ben de sık ultrasona girmeyi zararlı buluyorum yurt dışında dogum yapan arkadaşım toplam 4 kere girdi ultrasona benim şimdiden 2 oldu doguma kadarr oooo..
Aynen. Öyle benim de üç oldu şimdi den bakalım ben çok düşünmüyorum zararlı yada değil benim doktorum da rahat ama bana böylesi daha iyi geliyor sağlık ocağındaki doktorum burda olmuyor dedi dün sordum ama sorun değil zaten devlete de gidiyorum özele de birinde baktırırım

Ben 36 haftalıkken kaybettim canım oğlumu ve inan o kadar çok düşündük ki bir türlü isim bulamamıştık. Kardeşim kulağına Muhammed Mustafa olarak okumuş :KK43: Demek ki ismiyle gelecekmiş oğlum, biz boşuna düşünmüşüz :KK43: Annem bu meleğe bu isim yakışır oğlum demiş, kardeşim de kulağına öyle okumuş. Cennet'te Muhammed Mustafam var...
Rabbim yavrunu senin Cennete girmen için vesile kılmış Melek olmuş o en mübarek isimle gitmiş... İnşaallah birdaha öyle bişey yaşamayacaksın yaşamıyacağız... Huzurla büyüteceğiz yavrularımızı

yok be canım olur mu öyle şey bende genelde okudum hatta sosyal medyalardan birinde isim vermek yasak mı bilmiyorum ama orda bi yer var ben hep orayı takip edip yazılan şeyler dikkatimi çekince yorumlarını okuyorum ve böyle birşey vardı altına bir sürü kişi yorum yapmıştı 10 haftaya kadar senin dediğin gibi sadece alttan muayene ile görenler var... Hatta kucağına almış kadınlar bile yazıyor doğdu bizde yaşadık bi sorun yok diye... dur sana o sosyal medyada olan kullanıcı adını vereyim fb değil sadece resimli olan

özelden de yazarım istersen...

1. hamileanneler

2. hamile.anne.adaylari

3. hamileyiz

bunlara birileri sorular soruor altlarına gerçek kullanıcılar yorum yapıyor bi takip et istersen...

Tesekkur ederim canm bakıyım

Canım oksapar 0.4 lük kullanıyorum her gün 1 tane.. 1tane de bebek aspirini.. Yoğunluk neyle ifade ediliyo unuttum doğrusu hemşire söylemişti çok normal diye ama ... sen iğne kullanıyor musun? Bu arada bende mthfr 1298 homozigot var seninki ne?
Benim mutasyonlarım da aynı seninkiyle 3500 hibor kullanıyorum birde coraspirin ve folbiol

:KK70:
Belki inanmayacaksın ama bizde poyraz ile kayra arasında kaldık :KK70: şuan acaba eşim bi kullanıcı adı açtı da beni mi işletiyor gibi düşüncelere daldım :KK70: en son poyraz daha sıcak geldi bana poyraz olcak dedim :)

Sorma bendede var usg 'ye gircem hangisinde girsem diye kafayı sıyırcak gibi oldum kendi gittiğim hastahanede diğer doktorda mı olsam diye eşimle çok düşündük en son diğer doktora yaptıralım dedik şanı baya duyulmuş bi adam diye ...

Hakkımızda hayırlı neyse o olsun.. Sağlıklı olsunlarda ..

ben olsam dayanamaz bakardım ya sen maşallah iyi yine sabırlısın ben gelişimi ne oldu eli çıktı mı hareket etmeye başlayınca insan ayrı görmek istiyor :) Sabrına hayran kaldım :)
Canim her isin uzmani var ben ultrasonun salgiladigi ses dalgalarindan cocugun rahatsiz olucagina inaniyorum onu dogal ortaminda birakmaya calisiyorum.zaten uzman doktor belli araliklarla bakiyor o yuzden dayaniyorum evet biraz sabirliyim galiba:KK70:

Kızlaaar ben geldim :)
Hemen Msjim yazıp geriye dönüp okuyacağım kaldığım yerden.
Bebeğimi gördük yine, attı kalbi pıt pıt :) 156 çıktı bu hafta kalp atışı, iyice canlanmış dedi Dr. Bebeğim 3 gün önden gidiyor. Normalde takvime gore 7+3 ama ultrason 7+6 çıktı. O da bana kavuşmak için sabirsizlaniyor demek ki dedim :) Kese etrafında kan pıhtıları çıktı. Düşük tehlikesi dedi buna da, Progestan kullanmaya devam dedi. Arada adet sancısı gibi sancim oluyor dedim. Bu da düşüge işaret eder, dikkat edeceğiz dedi. Ama kalbini duydum böyle kendini de gördüm yaa, yine de çok mutlu çıktım odadan. Dahiliye Dr.u tsh için ilaç verdi. Euthyrox 50 mcg, ilk 3 gün 1 tane sonra ki günler 2 tane iç dedi. Her iki Dr.da 3 hafta sonra gel dediler. Rabbim hayırlısıni nasip etsin herseyin, bebislerimizi de hayırlısı ile sağlıkla kucağımiza almayi nasip etsin insallah. Cinsiyet tahmini için henüz erken mi bilmem :) Bebeğimin ultrason görüntüsünü de koyayım teyzeleri, minigimi görün sizde :)

Eklentiler

• 14605430850511672127957.jpg
    14605430850511672127957.jpg
    29,1 KB · Görüntüleme: 67
X