2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
demekki aynı gidiyor bizimki şuan 10+3 mü yoksa gittiğiniz demi 10+3'tü :) 9. haftada gördünüz mü bebeğinizi :)

valla rusa da baktım çinede hatta beta hcg 66,47 iken ister istemez bi heyecan oluyor insanda bieşyler aranıyor merak ediyor insan bi nevi eğlence ne demişler benzetmede yani teşbihte hata olmaz, fala inanma falsızda kalma demişler :) buda öyle bişey :)

suan 10+3 gitiğimde 9 haftalıktı 1 gün sonra bitiyordu ve oluşmuştu hareket ettiğin gördüm çok büyük bir mutluktu

ıyı haftalar arkadaslar sabah doktora gıttım arastrma hastanesı asıstanı vardı normalde gecen hafta 8+5 dı sımdı 9+4 olmam gerekıyo. dpktor dırek 8 haftalıksınız dedı. nasıl 8 dedım ya gecen hafta 8+5 dı dedım.bı daha bakalım dedı 9+0 cıktı. aglaya aglaya ıcım dısıma cıktı. ne demek 8 haftalık ben 10 haftalıgım dıe beklerken. 2.25 cm kalp atısı var dedı dınletmedı bıle. allah ım nolur bı aksılık olmasın bebegın gelısımı mı durdu acaba. ben teokı verınce mı 9 dedı.......:KK61::KK61:
Canım benimde 1 hafta önce 9+3 dedi doktorum 1 hafta sonra acilde 9+5 dediler bende üzüldüm. Bana yemek düzenine dikkat et artık bebek büyümek için senin aldığın besinlere ihtiyacı var yoğurt ayran çok ye dedi. Bende merakla randevumu bekliyorum.6 gün geride dedi bakalım yakalıcakmı gününü.

Canım sana katılıyorum. Burada kimimizin ilk gebeliği, kimimizin ise 2, 3, 5. gebeliği. Burada fikir alışverişi yapıyoruz, aklimizdakileri soruyoruz. Aynısını yaşayan var mı? Ne yaptı? Dr.u ne dedi? Bazen iyi ya da kotu sandığımız şeyler, paylasimlarda bazen goruyoruz ki aslında tam tersi olabiliyor. Mesela tsh 3 küsür çıkıp normal değerlerin içinde olmasına rağmen Dr.u yüksek demeseydi eğer, gebelikte normal değerin 2-2,5 olduğunu bilemeyecek, benim degerim 6 iken sorun yok dediği için benim Dr.um hiç birşey yapmayacaktim. Ama bunu öğrenince konunun üstüne düştüm. Evet telaslandim ama bu bebeğim için iyi sonuç verecek bir bilgilenme oldu. En azından daha fazla geç kalmadim diyeyim. Uzun bir örnek oldu ama ben iyi ya da kötü yapılan her paylaşımı okuyorum ve bildiğim bir şey varsa yazıyorum. Bizi bizden başka kim anlar hem? Tabi ki paylaşacağız her şeyi ki aynı zamanda moral bulalım, güzel dualar edelim birbirimize... Benim yaşadığım sorunlarda vs evde tedirgin olunca kaynanamın ilk söylediği "biz de hamile olduk" biz bilmiyoduk test mest yeni icat ettiler bunları, ben gebe kaldım, hiç Dr. A gitmedim, senin kocanı evde doğurdum..... Böyle devam eden bir sürü şey... O yüzden anlaşılacağımı umuyorum ve bu forumu seviyorum...
Gördünmü bak ne güzel bilen birileri sana aman doktora tekrar git demiş iyi de yapmış sen de kalkıp beni niye telaşlandırdın dememişsin.. Herkesin bilmediği bişeyler mutlaka vardır vardır ve çoğu doktor senin kayınvaliden gibi düşünüp hamileliği ve doğumu hafife alır ama başımıza bişey geldiğinde en çok biz anne adaylarının canı yanar... Yeter ki olmasın kötü birşey tek dileğim bu ama birbirimizi anlamak çok da zor değil diye düşündüm.. Teşekkür ederim desteğin için

suan 10+3 gitiğimde 9 haftalıktı 1 gün sonra bitiyordu ve oluşmuştu hareket ettiğin gördüm çok büyük bir mutluktu
benim 9 + 3 tü hiç bişeyi net olarak görünmüyordu 10+3 oldu göründü bak işte boşuna demiyorlar kıyaslama yapmayın herkesin ayrı diye :) o hareket etmesi herşeyi bitiriyor zaten.. :)
walla gönlüm kızdan yana ama rabbim eli ayağı düzgün versin :):anneadayı::KK70:

yani benimde öyle ama erkekte ayrı bi asil şimdi hamilelikte ayrı bişey oluyor her ikisinede sıcak bakıyorsun... ama bir tarafın birini bir tık ileri olacak diye tahmin ediyor.. Bende kızım olacak gibi hissediyorum ama bilmiyorum Rabbim bilir :)

hayırdır cnaım canını sıkan bişey mi oldu? burdan biri mi bişey dedi burda olmamızın sebebi içimizde ki kuşkuları paylaşmak heyecanı paylaşmak bebeklerimizin gelişimini görmek bizde ki değişimleri fikir alış verişi yaparak paylaşmak
Sadece bana değil canım aslında bazen bu tarz yorumlar geliyor insan üzülüyor amacımız burda gerilmek değil fikir alışverişi yapmak ve kimseyi telaşlandırmak olamaz kimsenin niyeti.. Neyse Can'ım önemli değil geçer inşaallah Zaman'la bizde rahatlarız... Minnak resmini bende kıza benzettim bu arada rabbim sağlıkla kucağına versin cinsiyet hiç önemli değil..

benim 9 + 3 tü hiç bişeyi net olarak görünmüyordu 10+3 oldu göründü bak işte boşuna demiyorlar kıyaslama yapmayın herkesin ayrı diye :) o hareket etmesi herşeyi bitiriyor zaten.. :)

yani benimde öyle ama erkekte ayrı bi asil şimdi hamilelikte ayrı bişey oluyor her ikisinede sıcak bakıyorsun... ama bir tarafın birini bir tık ileri olacak diye tahmin ediyor.. Bende kızım olacak gibi hissediyorum ama bilmiyorum Rabbim bilir :)

benimde oğlum olacakmış hisediyorum.

ben şimdi yaptım

Çin Takvimi’ne Göre KIZ Çocuğunuz Olacak…
Gerçek Yaşınız: 24

Çin Takvimine Göre Şimdiki Yaşınız: 25

Çin Takvimine Göre Bebeğinizin Cinsiyeti: KIZ

* “Çin Takvimi Doğru mu?” sayfamızı okumanızı tavsiye ederiz
Teşekkür ederim link için Çin de de Rus da da kızım olacak çıktı aslında benimde içime hep doğdu ve rüyama girmişti hatta ismini bile söylediler eğer kız olursa kesin o ismi koyarım çünkü rüyamdan çok etkilenmiştim

Sadece bana değil canım aslında bazen bu tarz yorumlar geliyor insan üzülüyor amacımız burda gerilmek değil fikir alışverişi yapmak ve kimseyi telaşlandırmak olamaz kimsenin niyeti.. Neyse Can'ım önemli değil geçer inşaallah Zaman'la bizde rahatlarız... Minnak resmini bende kıza benzettim bu arada rabbim sağlıkla kucağına versin cinsiyet hiç önemli değil..
tahminlere göre 3 kız 1 erkek yorumu aldım buda azda olsa hoşuma gitti :)

Canım haklısın insanlar burda bişey soruyorlarsa eğer olumlu olumsuz insanlar tecrübelerden bahsediyor.. Dediğin gibi gidersin doktoruna sorarsın neyim var diye söyler sende rahatlarsın burda fikir alışverişi yapmayacaksak ben sana sorup cevap alamayacaksam neden o zaman burdayım size soruyorum valla burda bende dahil sorduğum soruya cevap alamadığım bile oluyor ama kırılmıyorum görülmüyordur bi geri sayfada kalıyordur boşver biz şimdilik bebişlerimizin cinsiyeti ile uğraşalım :) :anneadayı::KK200:

İSim düşündünüz mü
benimde oğlum olacakmış hisediyorum.
Rabbim gönlündeki hayırlı kılıp sana nasip etsin canım kız yada erkek :) :anneadayı: göbüşlerde mutlu büyüsün sağlıkla :):KK200:

Teşekkür ederim link için Çin de de Rus da da kızım olacak çıktı aslında benimde içime hep doğdu ve rüyama girmişti hatta ismini bile söylediler eğer kız olursa kesin o ismi koyarım çünkü rüyamdan çok etkilenmiştim

ins cnm rabbim gönlümüze göre sağlıkla kucağımıza alalım bebişlerimiz :)

Arada bi girip çıkan ağrılar var canım sabah kızımı kreşe eşimi işe gönderdim yattım kalkmamaya özen gösteriyorum. İlk zamanlar hasta değilim hamileyim diye her işimi yapardım ama geçen gün o ağrılar girince bebeğim için yatmaya razı oldum. Yarın annem gelcek biraz yemek yapıyım dedi. 21 inde 2 li test için gidicem canım inşallah acile gitmem gerekmez artık. Sen nasılsın yatıyormusun? Savcıların geçtimi?
sancilarim.gecti cok sukur ama iki is yapim.diyorum sonra agri basliyor birakiyorum.esim evi elektirikleye yerleri temizledi bende banyo tuvalet temizligi birde yemekle ugrasiyirum.zor yemek.degil.menemen yazdan domates konservesi yaptim sadece sogan dogra yumurta kir bitti makarna kahcalti corba gibi kolay yemekker canim idare ediyoruz arada disardan soykuyiruz gunler geciyor iki uc haftadir yat yat artik.usandim fistiklarim.icin dayanacagim canim.insallah iki test iyi gecer insallah

Ayy canım çok hoşuma gitti yorumun doğru valla. Allahımın verdiğini onlar nerden bilsin.allah sana gönlüne göre versin kuzucuklarını.
agzin bal yesin canim ya cok mutlu oluyorum guzel dualar eden olunca rabbim sanada banada cumlemize gonlumuzdekini nasip etsin insallah.. amin

Rüyamda gelinlik giydiğimi görmüştüm.
"Rüyada gelinlik giymek hamile, gebe bir hanım için kız bebeğe işaretken, çocuk sahibi olmak isteyen bir kadın için ise hayırlara vesile olacak bir evladı temsil eder. Genel bir tabirle rüyada gelinlik giymek, ulaşılmak istenen hedeflere kolay yada zor bir şekilde ulaşılacağına bununla birlikte refah düzeyinin yükseleceğine ve sevinçli günler yaşanacağına dalalettir." Hayırlısı artık..

Canım o takvimi bende kurdum ama 1 gün önde gidiyor.

Canım takvim önde gitmiyor. Aslında olması gereken o. Çünkü hesaplayicilarin hepsi otomatik ve Şubat 28 gün hesplanmis. Ama bu yıl 29 çekti ve sat Şubat ta olan herkes aynısını yaşıyor. Takvim hep bir gün önden gidiyor görünüyor ama doğrusu o. Sat tan gün gün saysan eline bi takvim alıp yine takvim uygulamasında ki günü bulacaksın.

Of kızlar ya evde mutfaktan nefret ediyorum oyleki kapısını bile gorunce ırkılıyorum cok pis gelıyor bana üzerine kokular gelıyor cok gıcık oluyorum cok dagıtasım vaarrr:mad: ne zaman gececek bu durum

sancilarim.gecti cok sukur ama iki is yapim.diyorum sonra agri basliyor birakiyorum.esim evi elektirikleye yerleri temizledi bende banyo tuvalet temizligi birde yemekle ugrasiyirum.zor yemek.degil.menemen yazdan domates konservesi yaptim sadece sogan dogra yumurta kir bitti makarna kahcalti corba gibi kolay yemekker canim idare ediyoruz arada disardan soykuyiruz gunler geciyor iki uc haftadir yat yat artik.usandim fistiklarim.icin dayanacagim canim.insallah iki test iyi gecer insallah
Sağolsun benim eşimde hafta sonu ben süpürür sen yat diyor kızım bile sofra kurmaya yardım ediyor anne sen ağır kaldırma kardeşim hastalanmasın diyor ailemin böyle birlik içinde olması beni çok duygulandırıyor ağlıyorum bazen. Bende sen gibiyim canım kısa küçük işleri yapıyorum. Annem yarın gelcek biraz yemek yapcak bi kaç gün idare eder bizi. Sonra yine gelirler kayınvalidem annem allah razı olsun onlardan. Sanada geçmiş olsun canım. Sen iki kat dikkat allah yardımcımız olsun.

Merhaba kizlar. Reklamlara bile aglar oldum. Esim bisey dese aglar oldum. Bildiginiz aglak oldum. Cok kotu bir durum. Bir de gobegim cikti hafiften var mi bebek gibegi cikan

Rüyamda gelinlik giydiğimi görmüştüm.
"Rüyada gelinlik giymek hamile, gebe bir hanım için kız bebeğe işaretken, çocuk sahibi olmak isteyen bir kadın için ise hayırlara vesile olacak bir evladı temsil eder. Genel bir tabirle rüyada gelinlik giymek, ulaşılmak istenen hedeflere kolay yada zor bir şekilde ulaşılacağına bununla birlikte refah düzeyinin yükseleceğine ve sevinçli günler yaşanacağına dalalettir." Hayırlısı artık..

Ne güzel bir rüya, Allah hayırlara vesile etsin :)
Ben de 2 kere erkek bebek gördüm rüyamda. .. Birinde hamile değildim henüz, kucağımda battaniyeye sarılı bebisim vardı, yolda yürüyorum, yoldan geçen biri Ayy ne guzel bebek, ismi ne diye sordu. Ben Hakan dedim, arkamdan eşim koşarak geldi ve Emir Hakan dedi. Orda uyandım. Hakan ismini eşim zaten çok istiyordu ama Emir orda çıktı piyasaya :) Bir de hamileligimi öğrenmeden 1 gün önce yine rüyamda kucağımda çok tatlış bir bebek vardi, daha bir kaç günlüktü, sodyum onu ve yikadim, yıkarken uzanıp cenesinden opmustum :) Ama benim içime hep kız doğuyor :) Hamileligimi öğrenen herkeste kız olacak gibime geliyor diyor. Kimsenin aklına erkek gelmiyor :) Tabi bizin için kız ya da erkek hiç farketmez. Akıl ve beden sağlığı yerinde olsun yeter. Allah im hepimize sağlıklı bebisler versin :)

Canım takvim önde gitmiyor. Aslında olması gereken o. Çünkü hesaplayicilarin hepsi otomatik ve Şubat 28 gün hesplanmis. Ama bu yıl 29 çekti ve sat Şubat ta olan herkes aynısını yaşıyor. Takvim hep bir gün önden gidiyor görünüyor ama doğrusu o. Sat tan gün gün saysan eline bi takvim alıp yine takvim uygulamasında ki günü bulacaksın.
Öyledir canım ama doktor bana ilk gittiğimde 1 gün eksik söyledi sormuştum oda hayır eksik değil günününe bebeğin demişti. Demekki ultrason Şubat 28 gösteriyor. Haklı olabilirsin.

X