2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Günaydın anneler.yazılanları sabahları okuyorum. Bir sürü endişe, bir sürü telaş. Her şeyi oluruna bırakmak lazım. En ufak bir soru işaretini doktorlarınıza danışın. Size cep telefonunu veren bir doktor çok önemli. İleriki safhalarda vücudunuzda bilinmedik Ağrı'lar, değişiklikler olacak. Herkesin durumu birbirinden farklı.
Alt kat komşum köyde hiçbir kontrol, vitamin almadan tek başına doğum yapmış. Oğlu Boğaziçi mezunu şu an bir şirkette CEO. Tabii bu kadar imkan varken yapacağız bütün gereklilikleri ama endişeli hamilelerimizi bu örnekle sakin olmaya çağırıyorum. Asıl kısım Bebek doğduktan sonra başlayacak. Gelişimi, eğitimi her şeyiyle bizim sorumluluğumuzda. Şimdilik sadece bu süreci keyfince çıkarmaya bakalım.
Hormonlarımız bizi duygusal yapıyor. alınganlık tavan yapmış durumda. Bu forumda da gördük bir kaç kişi. Bize bile alınan var cvp yazmadık diye. Neyse çok yazdım. Hepinize iyi haftalar. Her hafta bizi bebeğe yaklaştırıyor.
Ne güzel yazmışsınız.. haftaları sayarken haftalar hızlıca geçip gidiyor. Size de iyi haftalar:KK200::anneadayı:

canım 6. haftada bebek içinde görünmeye başlar benim 6. haftada 0,56 mm kadardı kalp atışları başlıyor daha o kadarcıkken yüce Rabbim nelere can veriyor biz tabi ultrasonda görememiştik... Detaylıya göndermişti bizi duyamazsanız korkmayın sakın 7. haftada net bi şekilde duyarsınız...
Haftaya gidicem bende 8. Haftada olucaz o zaman.Görmek için sabırsızlanıyorum :)

merhaba,
ben de 7 haftalık 2. bebeğime hamileyim, benim de d vitamini değerim 19 çıktı. Doktorum benim vucudumdaki d vitaminin bebek için bir önemi olmadığını söyledi ve bunun için ilaç vermedi.
Peki sen arastirdin mi.
Bn baktım eğer anne de d vitamini eksik olursa bebek te bu eksiklik ile doğar mis. Bi bak istersen netten

Arkadaslar benim bebeim sağ tarafta ama dün den beri sol kasik batması oluyor hemde baya acıyor yani. Sizde de oluyor mu acaba rahim büyüyor diye.mi.bole oluyor

zaman çabuk geçiyor 2 hafta sonra en fazla sizde göreceksiniz ama nacizane tavsiyem videoya alın tüm haftalarını biz öyle yaptık ilk hareketleri bile video ile ölümsüzleştirdikk... :)

Hiç bilmiyorum biz eşimle kız olsun istiyoruz tabi öncelik hayırlısı ve sağlıklı olması... Ama kız erkek hiç önemli değil bende ultrasondan sonra erkek gibi düşündüm.. his midir anlamadım ama siz neden erkek dediniz :)

Haftasına göre maşallah her şeyi çok belirgin. Derler ya erkek çocukları çabuk belirginleşir diye. Oğlumda da öyleydi. Ama Rabbim bilir tabii. Sağlıkla kucağımıza alalım da cinsiyeti hiç önemli değil...

aynen oyle canim ama benim iki oglum var birde kizimiz olsun istedik rabbimden rabbim lutfu ikizim olucak iki ogluma iki kiz gelir insallah rabbim nasip eder o gunleri saglikla olsun kiz evlat olsun rabbim gonlumuzdekini nasip etsin insallah :)
oyyy maşallah Rabbim tüm çocuklarını sana bağışlasın ne güzel kalabalık bir aile olcaksınız bir anda :) Rabbim ne verirse hayırlısını verir... İsim düşündünüz mü ? :)
Haftaya gidicem bende 8. Haftada olucaz o zaman.Görmek için sabırsızlanıyorum :)

kesin duyarsınız canım 8. haftada duyuluyor... Ve çok farklı bişey videoya çekersen her gün izlersin ben öyle yapıyorum videoya alınca izlemesi eğlenceli oluyor :)

Haftasına göre maşallah her şeyi çok belirgin. Derler ya erkek çocukları çabuk belirginleşir diye. Oğlumda da öyleydi. Ama Rabbim bilir tabii. Sağlıkla kucağımıza alalım da cinsiyeti hiç önemli değil...
hayırlısı olsun valla hiç önemli değil kız erkek sonuçta ikiside evlat can parçası olacak bende öyle duydum erkek kendini çabuk gösterir diye :)

arkadaslar günaydın
acil yardım rica ediyorum

tahlillerim geçen hafta yapıldı. d vitamini eksikliğim çıktı. ama ciddi anlamda..
referans degerleri min 30 max 150 yazıyor benım degerim sadece 6

doktor bana d vitamini yazdı calcimax d 3 ismi de günde 1 defa suya atılıp içilecek
ilacın yan etikelerini okurken şöle bi yazı ile karsılastım.

(CALCIMAX–D3 yüksek dozda D vitamin içerir. Gebelik döneminde yüksek dozda D vitamininden kaçınmak gerekir. Zira kanda kalsiyum oranının uzun süreli artışı(hiperkalsemi) bebekte beden ve zekanın gelişme geriliğine, kalp damarlarında daralmaya (supravalvüler aort stenozu) ve göz hastalıklarına (retinopati) neden olabilir.CALCIMAX–D3 gebelik döneminde ancak doktor gözetimi altında kullanılabilir.Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz, hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.)

Şimdi ben ne yapmalıyım anlamadım :KK43: eczacıya sorduk alırken o da ben bilmem dedi.. doktor ile randevum da bu ay sonu.

Bir baska sıkıntım da dün aksam dan beri sol kasıgım da batma oluyor ama böle 2-3 dk da bir. sürekli
baya da canımı acıtıyor. o da benı baya huzursuz etti. bebegim sağ tarafta ama batma sol tarafta.

Canım benimde gebelik öncesi dönemde 6 çıkmıştı. Genelde d vit in ampulü vardır o daha etkilidir. Ben asilamayla hamile kaldım doktora daha önceden 6 çıktığını söylemiştim oda tekrar baktirip öncesinde ilaç kullanalım dedi öyle de yaptık yine dusuk çıktı ve yine ampul kullandım. Bildiğim kadarıyla 3 aylık dönemde kullanılmıyor ama bu benim bildiğim doktorun daha iyisini bilir yine de olmadı başka bir doktora danisabilirsin. Hatta dahiliye doktoru da olabilir ..

ıyı haftalar arkadaslar sabah doktora gıttım arastrma hastanesı asıstanı vardı normalde gecen hafta 8+5 dı sımdı 9+4 olmam gerekıyo. dpktor dırek 8 haftalıksınız dedı. nasıl 8 dedım ya gecen hafta 8+5 dı dedım.bı daha bakalım dedı 9+0 cıktı. aglaya aglaya ıcım dısıma cıktı. ne demek 8 haftalık ben 10 haftalıgım dıe beklerken. 2.25 cm kalp atısı var dedı dınletmedı bıle. allah ım nolur bı aksılık olmasın bebegın gelısımı mı durdu acaba. ben teokı verınce mı 9 dedı.......:KK61::KK61:

İyi bir hafta olmasını diliyorum öncelikle... Daha önce bir çok kez hamilelik forumlarıma katıldım ama sanki şimdi olaylar çok farklı gelişiyor... Herkes birilerini yargılıyor yok beni strese sokuyorsunuz yok bilip bilmeden yazmayın benim ilk hamileliğim çok stres oldum yok artık girmek istemiyorum çok takıyorum yazılanları.. Arkadaşlar anlıyorum alınganız hassasız çünkü hepimiz hamileyiz... İyi güzel haberlerin yanında kötülerde olacak çok doğal bu iki kez düşük yaptım ben bile... Ama herşey dört dörtlük olacak diye kendimizi dış ortamdan soyutlayanayız.. Hiç kimse burda yazdıklarını başkalarının morali bozulsun diye yazmıyor inanmazsın gider doktoruna danışırsın olur biter... Oysa ne hayaller kurmuştum gruba girerken ne güzel arkadaşlıklar olacak diye... Ve sen canını da sıksan keyfini de çıkarsan iş yine olacağına varıyor... Yani yapılabilecek bir şey yok... Bana göre zararlı sana göre değil.. Neyse lafı çok uzattım ama ne yazacağımı ne diyeceğimi şaşırdım artık çünkü her cümleden sonra bir stem geliyor... Toplum olarak tahammül sınırımız azalmış... Temennim bundan sonrasını keyifle geçirmek ve içimizden geçen şüphelerde bile birbirimizi yargılamamak... Allah hepimizin yardımcısı olsun

oyyy maşallah Rabbim tüm çocuklarını sana bağışlasın ne güzel kalabalık bir aile olcaksınız bir anda :) Rabbim ne verirse hayırlısını verir... İsim düşündünüz mü ? :)

kesin duyarsınız canım 8. haftada duyuluyor... Ve çok farklı bişey videoya çekersen her gün izlersin ben öyle yapıyorum videoya alınca izlemesi eğlenceli oluyor :)
evet dusunduk cnm esimin annesi askerdeyken vefat etmis anneme doyamadim ismini yasatim diyor mevhibe onunede ela dusunduk mevhibe ela digeride meyra guler yada meyra ecrin yada meyra dusunuyirum gulerde annemin ismi rabbim nasip etsin insallah isimlerini kimliklerinede yazdirmaya insallah :)

Yok c
ıyı haftalar arkadaslar sabah doktora gıttım arastrma hastanesı asıstanı vardı normalde gecen hafta 8+5 dı sımdı 9+4 olmam gerekıyo. dpktor dırek 8 haftalıksınız dedı. nasıl 8 dedım ya gecen hafta 8+5 dı dedım.bı daha bakalım dedı 9+0 cıktı. aglaya aglaya ıcım dısıma cıktı. ne demek 8 haftalık ben 10 haftalıgım dıe beklerken. 2.25 cm kalp atısı var dedı dınletmedı bıle. allah ım nolur bı aksılık olmasın bebegın gelısımı mı durdu acaba. ben teokı verınce mı 9 dedı.......:KK61::KK61:
yok canım sakin ol öyle biley olamaz için rahat edecekse başka doktora git ama bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü bu haftalarda çok değişken oluyor inşaallah Zaman'la o açık kapanacak bak göreceksin gelişimi dursa söylerdi merak etme hem kalbi de atmaz dı şimdi sakin ol ve bol su iç dinlen yap bebişin gelişsin rahatça

hayırlısı olsun valla hiç önemli değil kız erkek sonuçta ikiside evlat can parçası olacak bende öyle duydum erkek kendini çabuk gösterir diye :)
7+8 haftalarda gosteriyor senin 9+3 de hic belli degil 10+3 de beli olucak zaten bebek buyudu canim senin bana gore kiz gibi geliyor rabbim bilir tahminde bulunuyoruz ogrenince mutlaka beni etiketleyerek kiz diye yazarsin :KK66:

Gözün aydın tekrar hamilesin. Bende o gruptaydim. Benim hamilelikte üzücü sonlandı. Şimdi hamile değilim
Sagol canım senı anımsayamadım nicki nini degiştın acaba.. unut canım artık eksıyı bırak inşallah rabbım sanada en kısa zamanda saglıklı hamilelık nasip etsin :nazar::KK200:

canim kendi doktoruna git bence cok doktora gitmekte iyi degil.kafadan.ayri ses cikiyor ya kendi doktoruna git yada bir doktor daha sec iki doktorun olsun arastirma hastanesi dedin bence guvenme oraya kendini bosa uzuyorsun pozitif ol besinli yiyecekler tuket bol su sut tuket gunde bir maden suyu tuket ben oyle yapiyorum.maden suyu bebegin kemigini gelisimine yardimci cnm

7+8 haftalarda gosteriyor senin 9+3 de hic belli degil 10+3 de beli olucak zaten bebek buyudu canim senin bana gore kiz gibi geliyor rabbim bilir tahminde bulunuyoruz ogrenince mutlaka beni etiketleyerek kiz diye yazarsin :KK66:
Tabi ki inşallah canımmmmm sen 2 tane erkek doğurmuşsun bilirsin tahminide olsa :) ağzın bal yesin Rabbim tabi ki dediğin gibi daha iyi bilir ama tahmin yani ... etiketleyeceğim bu arada 12. haftada ayın 20sinde detaylı renkli ultrason diye geçiyor 2. düzey usg çektircem okuduklarımdan öğrendiğim kadarı ile orda cinsiyetini ögrenenler varmış... 10+3te bile öğrenen olmuş ben gittiğimde 12 hafta olcam sanırım bende öğrenebilirim gibi geliyor :)

Tabi ki inşallah canımmmmm sen 2 tane erkek doğurmuşsun bilirsin tahminide olsa :) ağzın bal yesin Rabbim tabi ki dediğin gibi daha iyi bilir ama tahmin yani ... etiketleyeceğim bu arada 12. haftada ayın 20sinde detaylı renkli ultrason diye geçiyor 2. düzey usg çektircem okuduklarımdan öğrendiğim kadarı ile orda cinsiyetini ögrenenler varmış... 10+3te bile öğrenen olmuş ben gittiğimde 12 hafta olcam sanırım bende öğrenebilirim gibi geliyor :)
hadi insallah ama o haftalarda yanilma oluyor en dogru 16+20 hafta arasi canim :)

9+3 günlük elleri kolları olmayan bebeğim

10+3 günlük hareket etmeye başlayan elleri kolları kafası net görünen keyif yapan bebeğim...
Maşallah bebişine 2. Foto tepetaklak mı benmi göremedim kafa aşağıda dimi. Kıza benzettim sanki kuyruk düz vücuda paralel. Sağlıkla al kucağına canım

X