2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

Mrb kizlar ben de arabiza yeni katildim sayilir 30 temmuzda memorial sislide basladik bugun 7.gunum esimde azoosperm var dun kontrole gittigimizde 6 7 tane guzel durumda yumurtan var rahim duavari kalinligida iyi dede yarin tekrar gitcez sali yada carsambada buyuk ihtimal toplama olur dedi busefer de esim asiri strese girdi bende sperm cikmazsa die:KK43: Rabbim hepimiz hakkinda hayirlisini versin cok guzel seyler okudum burda cok guzel moral veriyorsunuz yalniz opu gercekten zor bir islem mi okudukca ondanda cekinmeye basladim

her sağlık ocağının uygulaması farklımı oluyorkı..bır arkads sağlık ocağı rapor ıstedı falan yazmış kımısı ıse hepsı sağlık ocağında yapılmıyor yazmış..aksam ınternetten baktım memorıale yakın egıtım araştırma hastahanesı var..yanılmıyorsam edetın 2.veya 3. gunu test yapılıyordu..hastanede sıra alabılecekmıyım 2.gun ıgnelere başlasam 3.gun testlerı yaptırsam olur heralde..esımden dolayı bakılabılıyorum onu sıgortası var..ınsallah hallederim bu ıslerı memlekette olsam zor degılde ıstanbul olunca bıraz sıkıntı cok kalabalık sehır..
Canim sanırım benim de hormonlarimi sağlık ocağı yapmamisti. E2 LH fsh prolaktin bunları kadın doğum yapıyo. Şimdi bi de sen yurtdisindan gelcen orası aile hekimliği olduğu için sıkıntı olabilir.. sen en iyisi Eğitim ve Araştırma ya git yakinmis da zaten srnin merkezine. Sen ordan 3. Gün de olur sıranı al kadın doğumdan yaptıracak tahlilleri adlarını götür tüp bebek için lazım de bakarlar.

Mrb kizlar ben de arabiza yeni katildim sayilir 30 temmuzda memorial sislide basladik bugun 7.gunum esimde azoosperm var dun kontrole gittigimizde 6 7 tane guzel durumda yumurtan var rahim duavari kalinligida iyi dede yarin tekrar gitcez sali yada carsambada buyuk ihtimal toplama olur dedi busefer de esim asiri strese girdi bende sperm cikmazsa die:KK43: Rabbim hepimiz hakkinda hayirlisini versin cok guzel seyler okudum burda cok guzel moral veriyorsunuz yalniz opu gercekten zor bir islem mi okudukca ondanda cekinmeye basladim
Öncelikle hosgeldin aramiza canim...
Allah hepimiz icin en iyisini tez zamanda nasip edecek insaallah.
Ben de henuz Opu olmadim ama ögrendigim kadarıyla aneztezi altinda yapılan bir işlem yani hicbisey hissetmeyeceksin... O yüzden kafana takma kesinlikle :KK28: Eşine de o tarihe kadar iyi bak, keçiboynuzu kürü falan yapsin, baya bi faydasi oluyormus. Sonucta rakamlar hersey demek degil.

Canim hoşgeldin. İnşallah tedavin güzel sonuçlanır. Opu korkulacak bir işlem değil. Anestezi ile yapıldığı için bir sey hissetmiyorsun. Opu sonrasi biraz agrin olabilir.

Canım hoşgeldin.ben daha tedaviye baslamadım ama başta senin gibi çok okuyup biraz bu konuda korkuttum kendimi.işlemde anestezi alıyorsun zaten uyandıgında en Fazla adet agrısı gibi agrı oluyormuş.velevki zor olsun biz bebeklerimize kavuşmak için her turlu zorluga gogus gerebilen anne adaylarıyız.sen sonunda yaşayacağın mutlulugu düşün şimdi buna kafa takma.eşine gelince lütfen stres yapmamasını soyle tabi sende..stresle başa çıkmak kontrol altına almak işin en önemli kısmı.bu yolda motivemiz yuksek olmalı umudu hiç elden kaybetmemeliyiz.
Hiç unutmuyorum bi arkds stresten bebeği düşürdüm demişti.
Allahın izniyle sperm çıkışınız olur embriyonuz döllenir inşallah.Rabbim tez zamanda yüzünüzü güldürsün

Cnm opu zor bi işlem değil ben hastanede su icmeyecegimj unuttuğum için anestezi almadan girmiştim opu ya:KK48:
İnşallah güzel olacak her şey cnm tese de yüzde 90 sperm buluyorlar içini ferah tut :anneadayı:

Canim sanırım benim de hormonlarimi sağlık ocağı yapmamisti. E2 LH fsh prolaktin bunları kadın doğum yapıyo. Şimdi bi de sen yurtdisindan gelcen orası aile hekimliği olduğu için sıkıntı olabilir.. sen en iyisi Eğitim ve Araştırma ya git yakinmis da zaten srnin merkezine. Sen ordan 3. Gün de olur sıranı al kadın doğumdan yaptıracak tahlilleri adlarını götür tüp bebek için lazım de bakarlar.
saol canım bende hastahane düşünüyorum..sağlık ocağı daha sakın olur dıye dusunmustum ama dedıgın gıbı bazı hormonları kadın doğum yapıyorsa ayrı ayrı gıtmeye gerek yok..hem aıle hekımlıgı sıkıntısıda var..teşekkürler canımmm...

Cnm kaç gündür kullanıyorsun gonal f yi ben 4 gündür kullanıyorum 300 ünite bugün kontrol var orgalutran verdi bana da bakalim ne zaman kullan diyecek adet kesildi kızlar bitti sizde de öyle oldumu
Canim bende 6. Ya da 7. Gun abdest alirdum 5. Gun abdest aldim...bende menopur kullaniyorum yarin da orgalutrana basliyorum

l

Çok sıkılıyorum tek başıma. Biraz uzanıyor um biraz dolasiyorum evde krndimi yataga baglamsdim ilk tedavudeki gibi ama iş güç yok. O yüzden de çok sıkıcı. Jel çok gz yapiyo canım. Sıkıştı riyir karnimi benim
aynen bende cok sikiliyorum vakit gecmiyo. esim evde ama akşama kadar onunlada konuşmak bisey bilamiyoz o bana bakiyo ben ona bakiyom. bende arada uzaniyom biraz evde dolaniyom daha 3 gun. senin hangi gün test tarihin ?

Canim ben 2 kez opu oldum hic korkma anesteziyle oluyosun 10 15 dk en fazla suruyor uyaniyosun hicbisey hissetmiyosun hatta hani agri oluyo ama adet agrisindan cok cok az oda agri kesiciyle hemeb geciyor hic stres yapma opu tup bebek tedavisinin en kolayi transferden sonrasi beklemek daha zor :KK70:

Transfer olanlar bol bol su için
Bi makalede okudum su embriyoya gelişimi için oksijen taşıyormuş o yuzden cok önemliymiş bunun yanında kabızlığı da önlüyor bunu herkes biliyordur ama diğerini bilmiyordum ben yazayım dedim

Ayyy hepinize cok tskr ederim yine icimi rahatlatmayi basardiniz:KK66: ins hepimiz icin hersey cok guzel olur hersey yolunda giderde kavusuruz bebislerimize peki kurler icin artik gec degil mi en fazla 3 4 gun sonra mikro tese olcak cok etki etmeyebilir bide onceden yaptigimda hormonlar daha cok yükselmiştir oyuzden korkup biraktik bizde doktorda gerek yok dedi gerci doktorlar genelde alternatif tipa karsi ama:KK66: sadece kabak cekirdegi yedirmeye basladim:KK66:

X