2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

Sizde sorun neydi acaba yaşınız genç ve ikinci denemeniz
Sperm sorunu canm. Maalesef normal yolla olması mümkün değil. Bizde çok şey denedik. Hemen başlamak istemedik. Keçi boynuzu kürü çakşır suyu vitamin proxeed plus falan ama hiçbir işe yaramadı. Bizde mecbur bu yola baş koyduk. İlk denemem tuttu fakat gelişmediği için kaybettim. Bakalım bu sefer kısmet :)

Az çok erkek problemi olduğunu tahmin ettim Can'ım.çünkü problem erkek olunca beklemenin manası yok sonuç fazla değişmiyor sadece tüp için olumlu olsun diye uğraşıyoruz.benimde ilk denemem negatif . Sizin test sonucu çok mu kötü.bizim 18 milyon sayı hareket toplam 30, morfoloji 1 idi tutmadı

1 buçuk milyon canım. E haliyle morfolojide 0. İleri harekette sayıya göre iyi. O kadar şey denememize rağmen sayı falan hiç birşey değişmedi. 4 testtede hep bu civarlarda. Genetikte sorun yok varikoselde yok. Ama öğrendiğimize göre kayınpederde de aynı sorun varmış. Kayınvalidemde çok sene sonra gebe kalmış. Ama kalmış :) tabi sayı ve değerler kaçtıda oldu bilmiyoruz. Heralde bu yüzden genetik canım.

Olsun sonuçta şükür ki gebe kalmış Can'ım inşallah sende kalacaksın.kaç kardeşler eşinler.ama genetikte sorun çıkmamış Nasıl oluyor

Düşük olunca fazla düzelmiyor malesef.biz hep farklı yerlerde yaptırdık sayının 66 milyon olduğunu bile gördük.ama tüp bebek merkezindeki sonuç önemliymiş o da 18 milyon çıktı.benim eşimin erkek kardeşinde de aynı problem var belki bizimki de genetiktir bizde genetik testi yaptıracağız

Olsun sonuçta şükür ki gebe kalmış Can'ım inşallah sende kalacaksın.kaç kardeşler eşinler.ama genetikte sorun çıkmamış Nasıl oluyor
3 kardeşler canım. Aralarında yaş farkları var. 2 de düşüğü varmış kayınvalidemin. Baba o zamanlar olmuyor diye gitmiş hastaneye doktor buna bi ilaç vermiş yaklaşık 1 sene sonra annem hamile kalmış. Ama ne ilacı verdi annem hatrlamıyor. Genetik derken kromozomlarda sıkıntı yok ama babadan almıştır diye düşünüyorum bu sperm azlığını. o açıdan genetik dedim. Küçük kardeşte testis yukarda doğmuş ameliyat olmuş falan. Bilemiyom ya düşün düşün çaresi yok işte :)

Eşinin kardeşlerinin çocuğu var mı. Aynen insan şu bu derken vakit geçiyor bi sonuç ta alamıyoruz.kendi çapımızda kürler uyguluyoruz belki düzelir diye

Eşinin kardeşlerinin çocuğu var mı. Aynen insan şu bu derken vakit geçiyor bi sonuç ta alamıyoruz.kendi çapımızda kürler uyguluyoruz belki düzelir diye
O evli değil canım daha. Ama oda geç ameliyat olmuş. Eşimde söylesemmi acaba oda bi örnek versin diyor. E problem varsa hayatıyla oynarız diye düşünüyoz. Ama annem söylemiş galiba bizim durumumuzu oda kendinden şüphelenmiş gidicem doktora diyormuş. Genetikte bişey çıkmıyor ya merak etme. Hele sizde hiç bişey çıkmaz. Translokasyon bile yaptırdım biz ikimizde dondurulmuşları denemek için şükür bişey çıkmadı. Çıksaydı pgt falan çok zorlu iş. Hemde maliyetli. Sende gönlünü ferah tut canm.

Bizim ilk deneme tutmayınca doktor bize embriyoya biyopsi yapmamız gerekir artık dedi.

Siz baya bi test yaptırmışsınız Can'ım o Zaman gönlünü ferah tut inşallah olacak

Ayy hadi bol bol yumoşların ve embriyoların olsun. İlkinde kaç oldu ve döllendi.
10 tane yumurta toplandı 8 tanesi olgundu 5 tane döllendi.aslında 10 dan fazla toplarım demişti doktor bilmiyorum artık.fsh 8.5. Amh ise 3.5 çıkmıştı.senin

10 tane yumurta toplandı 8 tanesi olgundu 5 tane döllendi.aslında 10 dan fazla toplarım demişti doktor bilmiyorum artık.fsh 8.5. Amh ise 3.5 çıkmıştı.senin
Benden 27 toplandı canım. 17 si olgun dendi 15 tanede döllendi. Ama 5.güne giden olmadı. 3 gün 1.kalite 4 tanesini dondurmuşlar. Riske atmamışlar bıraksalardı belki giderdi onlar. Ben üzülmüştüm o kadar toplandı bu kadar kaldı diye. Heralde yumurta fazla olduğu için kalitesiz oluyor. Amh 8 küsur. Doktor 40 a yakın yumurta saymıştı toplamadan önce. 2 defa da toplandı. İlk yarısını 1 saat sonrada yarısını. Ama işte gel gör ki 3 adet buz bebek kaldı

Anladım Can'ım senin amh çok yüksekmiş pko mu var sende.4 ten fazlaysa pko diyorlar ondan sordum.benimde 5.güne 3 tane kalmıştı 2 si transfer oldu bi tanesi de dondurmaya değer değil dediler

Anladım Can'ım senin amh çok yüksekmiş pko mu var sende.4 ten fazlaysa pko diyorlar ondan sordum.benimde 5.güne 3 tane kalmıştı 2 si transfer oldu bi tanesi de dondurmaya değer değil dediler
Valla doktor pko demedi ama bence öyleyim. Yumurta rezervin iyi dedi. Hafif balık etliyim boyuma göre kilo alma ver dedi. Tabi ne mümkün tedaviye başlayınca 7 kilo aldım. Sigarayıda bıraktım. Ondan da tabi. sana 2 transfer mi ettiler. Bana yaştan dolayı tek maalesef bundada tek koyacak hamile kalabiliyorsun dedi. Yaştan dolayı hastanenin insiyatifi yok maalesef

Bende 30 yaşına girdim tedavide 29 dum ama 2 transfer yapıldı neye göre karar veriliyor anlamıyorum.3.güne kadar gelen embriyolar yumurta kalitesinden 5.güne gelenler spermle alakalıymış.benim 5 döllendi 5 tanesi de 3.gün çok iyiymiş ama 5.güne iki tanesi gidememiş gidenlerde tutmadı zaten.o kadar yumurta varsa pkolusun diye düşünmüştüm o Zaman doktor dediyse doğrudur

Yok yok pkoluyum ben doktor açıkça söylemedi bence. İlk trasferim çözüldükten sonrada 1.kaliteydi. ama maalesef kromozom fazlalığı varmış. tutması bile mucize. Belli olmuyor işte pgt en güzeli ama oda çok maliyetli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…