2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kizlar bebeklerinizke avm yada disarda herhangi bir lokantaya cafeye gideniniz oldumu kac saat kaldiniz nasil bir surecti arabaylami yuruttunuz nasil nerde beslediniz fikir almak istiyorum
Canim ben evden cikmadan once altini degistiriyorum, emziriyorum. Bebek arabasini seviyor bizimki gezerken full uyuyor, acikinca uyaniyor, bikac kere emzirme odalarini kullandim, iki kerede emzorme onluguyle kose bi yere cekilip emzirdim.. Mescitlerdede emzirebilirsin.. Evden cikmadan once emzirince disarda bir kere emzirmem gerekiyor, 3.emzirmeyi eve gelince yapiyorum.. Zor degil canim ilk ciktigim zamanlar yoruluyordum amaartik aalistim duzeni kurdugum icin yormuyor beni

Bnm annemler bana 10 km uzaklikta ama sabah saati trafik cok oluyo sali 40 im cikSin araba binup anneme gitmeyi plsnliyorum degisiklik olsun ama ana kucagini arabaya takmayi hic denemedim ve trafik olursa bebegim aglarsa ne yaparim bilmiyorum
Canim bebekler arabaya binmeyi cok seviyor, karnini doyurup cikarsan hepuyur.. Seninde onu gorebilmen icin bebegi koydugun koltuga aynalar takiliyor, sende dikiz aynasindan bebeginin yuzunu gorebiliyorsun. Biz emniyet kemerini surekli takili ttutuyoruz, oto koltugu oyle daha rahat takiliyor arabaya.

Canim ya o kadar saat memede zor geldi bana cok yoruluyorsundur :KK43:. Bana ebe bebekler surekli emmek ister aranir tok olduginda vermene gerek yok demisti, en az 2 saat gecsin demisti. Seninki cok sik ve uzun sure emziriyorsun canim. Emmedigi zamanda konusuyorim, kucagima alipevin icinde ggeziniyoruz, sarki soyluyorum, kitap okuyorum, ayaklarimda salliyorum..
Cok acidim simdi kendime bu ise bir care bulmam gerek ama i saydiklarini bende yapiyorum evde anca 15 dk geziyoruz ana kycaginda 10 dk bacaklarimda oynatiyorum 1 saat geciyo basliyo aglamaya ama bundan sonra yatim saat emziricem ve cekicem artik

Canim ben evden cikmadan once altini degistiriyorum, emziriyorum. Bebek arabasini seviyor bizimki gezerken full uyuyor, acikinca uyaniyor, bikac kere emzirme odalarini kullandim, iki kerede emzorme onluguyle kose bi yere cekilip emzirdim.. Mescitlerdede emzirebilirsin.. Evden cikmadan once emzirince disarda bir kere emzirmem gerekiyor, 3.emzirmeyi eve gelince yapiyorum.. Zor degil canim ilk ciktigim zamanlar yoruluyordum amaartik aalistim duzeni kurdugum icin yormuyor beni
Mutlaka denemeliy olmadi bu hafta annmlere gideyim alistirma olsun diger hafta avm ye giderim,peki sutumu sagsam dolaba hic koynasam termosa koysam 2-3 saat sonra biberonla versem olmazmi

Sevdeangel, post: 39690329, member: 631400"]hıc bıyere gıdemıyorum.ne bebek arabasında ne normal arabda duruyo.kendnı yirtıyo aglamaktan katılıyo.napcm bılmyorum.ama cok bunaldm.sızde bna akıl verın.
Canim ne akil verebilirm bilmiyorum, maaallah benimki seviyor, evin icindeykende oto koltuguna koyunca oturup etrafi filan izliyor. Belki edede kullanarak bebegini oto koltuguna alostirabilirsin, koltugun icondeyken onu guldur eglendir mesela.. Sasirdim dogrusu bebekler sever aslinda..

Canim bebekler arabaya binmeyi cok seviyor, karnini doyurup cikarsan hepuyur.. Seninde onu gorebilmen icin bebegi koydugun koltuga aynalar takiliyor, sende dikiz aynasindan bebeginin yuzunu gorebiliyorsun. Biz emniyet kemerini surekli takili ttutuyoruz, oto koltugu oyle daha rahat takiliyor arabaya.
Dogru on koltuga yanima orurtamam arkaya koyuncada yuzu ters duracak dedigin gibi ayna yardimiyla olabilir

Mutlaka denemeliy olmadi bu hafta annmlere gideyim alistirma olsun diger hafta avm ye giderim,peki sutumu sagsam dolaba hic koynasam termosa koysam 2-3 saat sonra biberonla versem olmazmi
Canim lansinohun sut torbalarinda anne sutunun oda sicakligonda 3-4 saat durabilcegi yaziyor.. Yani sagabilirsin. Ben bir iki de sutumu sgaip goturmustum ama oyle zor geldi havalar soguk oldugu icin sut buz gibi oluyordu, sicak su goturuyordum termosla onu isit vs ugrastiriyordu, bide doydu doymadi olayi var.. Cocuk memede daha sakinlesiyor.. Arabayi sen kullanacaksan arkadasin dedigi gibi zor olabilir, yada o bahsettigim aynalardan muhakkak al, bebegi gormeyince icin rahat etmez, yuzu kapanabilir vs..

Olmaz olurmu emerken sekilden swkilw giriyo kizariyo tuhaflasi ama sonrada ana kucaginda yakalarini elleruni emiyo,ne kdr oyalasam hmn skiliyo agiz balik gibi hep araniyr sizler peki 20 dk emziriyorsynuz o kalab surecte bebeklerinizi nasil oyaliyorsunuz
zor oluyor canım elbette. kucakta geziyor habire. bazen ana kucağında da oturuyor ama ondan da sıkılıyor bir süre sonra. benimki de emerken şekilden şekile giriyor bacaklarını çekiyor garip sesler çıkarıyor.

ınsan duvara carpmıs gbı oluyo.yanı bana oyle oldu herkese olmamstır.hep bolemı geccek dıyıp kendme acıyarak aglıyodum.ama gecıyo.herseye alısıldgı gbı bunada alısıp bı duzen oturtuyosun.benım kızımda bıraz zor bı bebek onunda etkısı var tabı.
anlıyorum canım. alışıcaz bir şekilde. ama gene de yardıma ve dinlemeye ihtiyacımız olucaktır.

Bizde 37 gunluguz cnm,bnmkine ver memeyi uyku disinda 24 saat emsin,dielim uyandi sag sol toplam 1 saat emiyo anca 1 saat oyalabiliyorum sonra yine emmek istiyor yine yarim saat emiyo sonra ya uyuyo ya yine oyaliyorum bizim tempo bu gecede 12 de uyuyo 3-3,5 saat uyaniyo 1 saat emiyo 1 saat oynuyorum sonra yine uyuyo 1,5 saat sonra uyaniyo yine emmek istiyo memelerimin uclari mahfoldu artik
Ayni dertten muzdaribiz seninle canim. Peki o 1 saatte nasil oyaliyorsun? Ben bir turlu basaramadim da. Cok fena agliyor. Kucakta falan da durmuyor. Ben de dayiyorum memeyi yine mecburen.

Canim ne akil verebilirm bilmiyorum, maaallah benimki seviyor, evin icindeykende oto koltuguna koyunca oturup etrafi filan izliyor. Belki edede kullanarak bebegini oto koltuguna alostirabilirsin, koltugun icondeyken onu guldur eglendir mesela.. Sasirdim dogrusu bebekler sever aslinda..
bızım hanfendı yogun bakımda ilgıye lafa alıstgı ıcın oldu bırazda .kendı kendıne yatıp etrafa bakmyo.ya kucakta olcak yada onla bırı konuscak.bıde ılk 20gunu cıplak bı sekılde kuwezde gecınce gıyınmek battanıyeye sarılmak ıstemyo

Ayni dertten muzdaribiz seninle canim. Peki o 1 saatte nasil oyaliyorsun? Ben bir turlu basaramadim da. Cok fena agliyor. Kucakta falan da durmuyor. Ben de dayiyorum memeyi yine mecburen.
:) ne durumlardayiz yahuuu saat basi fik fik gezenti ben simdi ev kusu oldum,emme modumuz malum sag yarim saat sol yarim saat ardindan bezine bakiyrm 10 dk geciyo, sonra kucagimda evi gezdiriyorum 15 dk,sonra yatak odasimda yataga cikiyorim bacaklarimi aciyorum onu yuzustu bacaklarima koyuyorum hop hop diyorum ters donuyo oyun oynuyo,ondanda skiliyo 5-10 dk sinra hmn ana kucagina koyuyorum turk kahvesi ypyrum hem iciyrm hem onla konusiyorum oluyo sana 1 saat sonra yine meme sonra bazen uyuyo ayni tempo devam ediyo

zor oluyor canım elbette. kucakta geziyor habire. bazen ana kucağında da oturuyor ama ondan da sıkılıyor bir süre sonra. benimki de emerken şekilden şekile giriyor bacaklarını çekiyor garip sesler çıkarıyor.
Bildigun minik bir canavar oluyor meme emcek diye verdigi o savas doktugu terler alem yaaa

Kizlar bugun kv hastaneye gitmis genel ceraha benim durumumu soylemis hemoroid icin bi krem soylemis adini yazmis kagidi bulunca sizede soylerim birde kati sicak tugla bulabilir seniz tugla bulamazsanizda celik tencereyi isitip ustune otursun demis ben bi deniycem bakalim ne olcak

:) ne durumlardayiz yahuuu saat basi fik fik gezenti ben simdi ev kusu oldum,emme modumuz malum sag yarim saat sol yarim saat ardindan bezine bakiyrm 10 dk geciyo, sonra kucagimda evi gezdiriyorum 15 dk,sonra yatak odasimda yataga cikiyorim bacaklarimi aciyorum onu yuzustu bacaklarima koyuyorum hop hop diyorum ters donuyo oyun oynuyo,ondanda skiliyo 5-10 dk sinra hmn ana kucagina koyuyorum turk kahvesi ypyrum hem iciyrm hem onla konusiyorum oluyo sana 1 saat sonra yine meme sonra bazen uyuyo ayni tempo devam ediyo
bir saat emmek için çok uzun süre ben birkac yerde okudum bebekler bir gögüsü 10dakikada bitirirmiş birde çok emerlerse gaz sancısı oluyor az öncede demiştim emzik vermeyi denesene

canım bacaklarrìnı çekiyorsa gazı var iyice çıkarmadıgı sürce ağlar emzirdikten sonra ağızdan gazını çıkarıyormu

Kizlar bebeklerinizke avm yada disarda herhangi bir lokantaya cafeye gideniniz oldumu kac saat kaldiniz nasil bir surecti arabaylami yuruttunuz nasil nerde beslediniz fikir almak istiyorum

Canım biz iki kere akşam yemeğine gittik arkadaşlarla.. Arabaya binmenin etkisiyle mi bilmiyrm ama hiç durmayan çocuk restoranda hep uyudu.. Evden çıkmadan emzirip bi daha kalkmaya yakın acıktığından masada emzirme önlüğünü takıp emzirdim.. Sonra tipik gaz sancıları tuttuğundan hemn kalkıp eve döndük ama sonuçta o uslu durduğu 2 saat bile çok önemli bişey benim için :) restorandayken de yanımda ana kucağında uyudu iki sefer de

X