2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .

Maşallah bebişine :) biz 1. Ayda rota virüsü aşısını yaptırdık, çünkü bizim ülkemizde en sık salgın o virüste oluyor.. Benim yeğenime yapılmamıştı 2 yaşındayken çok kötü ishal oldu. Hastaneye yatırmadılar ama evde ciddi tedavi ve hijyenik ortam sağlandı çocuk çok kilo verdi.. O tecrübeyle biz düşünmeden yaptırdık aşıyı hemen

çok geçmişler olsun mervecim,Rabbim evladına şifa versin inşallah,çabucak geçsin ileşsin

Yaptıracam canim
Çünkü cevremdeki bebeklerde yakalanan var. Agir geçirdiler.

bugun burda kimsecikler yok
Benim.gorumcem geldi canim
Diyette yapamiyorum yazamiyorum o yüzden sayfayo gittikten sonra başlayacak artik

Arkadaslar bu kalca cikigi filmini cektirdinizmi kac dk suruyor ve ayrica 600 lira gibi bir fiyat duydum dogrumudur?
2 dakkalık bir işlem,, fiyat olarak hastaneden hastaneye değişiyor, acıbadem 450 tl di,,, her hastane farklı fiyat uyguluyor,,,
90 tl den 450 ye kadar,,
bu arada sgk lı özel hastanelerde uygun oluyor,, ( sgk karşılıyor bir kısmını çünkü),,,
her 4000 çocukdan birinde kalça çıkığı olabiliuormuş ve bu elle yapılan muyanede anlaşılmıyormuş,,,
ve ne kadar erken bulunursa tedavisi o kadar kolay ve kısa süryormuş,,,,

Kızlar dış ağrısı beni bitirdi ya çekilmesi lazım ama doktor ne yaptıysa uyuşturamadi biraz kazidi dişi bir süre idare eder demişti 4 gün oldu yine başladı ağrı offf oğlumu bırakıp gidemiyorum dişçiye eşimde şehir dışında offf Allahım bana yardım et.
Dua edin kızlar lütfen en azindan eşim gelene kadar dis ağrım azalsa.
oğlum da çok güzel uyuyor o uyuyorken bende uyuyayim istiyorum ama saatlerdir ağrıdan uyuyamiyorum evin içinde dolaşıp duruyorum

Arkadaslar bu kalca cikigi filmini cektirdinizmi kac dk suruyor ve ayrica 600 lira gibi bir fiyat duydum dogrumudur?
Biz çektirdik çok kısa bebek yan duruyor bacagi karnına çekik vaziyette anne bacağını tutuyor normal ultrason ile bakıyor her iki bacaktan kalçaya doğru karnınin her iki yani koltuk altından kalca ya kadar bir de karnına falan baktı iç organlar için bebeğin alt kısmını soyuyorsun bez kalıyor sadece. Neden fazladan para isterler anlamıyorum normal bildiğin ultrason du yani. Ben Malatya dayım özel hastanede 20 tl ödedik. Sehire gore fiyat cok fark ediyor.sigorta karşıladı mi bir kısmını bilmem .

Herkese merhaba taze anneler :)

0-3 aylık dönemi yolaydık bile çok şükür, hamilelikte zaman geçmiyordu oysa:)

minione dediği gibi en Anlamsız Şeyler puset vs içinize sinmeyen Şeyler oldu galiba bebek gelince hepsini unuttuk:) hem onun güzelliğinden hem dee yorgunluktan tabi

Biİm kızım pasaportu çıktı karı falan beklemeyeceğim gideceğim inş karşı havalarda uçak çok sarsıyor ama olsun evimizi ailemizi özledik gidelim kavuşalım lohusa yatağı göreyim hehe:)

Ah zaten bi rutin oluşsa biz de rahatlıcaz bebek de ne kadar çabalarsam Boşa hep tersine döndürüyor bebek (( bi o kitabı okumamıştım:) özet alayım dedim:) Sağol canım sana da öok geçmiş olsun inş çabuk geçer..

Aslında yeni annelerin dört günde sütü gelirmiş kelimesi kelimesine aynısını yaşadık :)) anlamadım bile ama hastane hemşireler EP emzirmem için her şeyin yolında OLDUĞUNU söyleyerek yüreklendirdiler yurtdışının avantajı galiba bebeler mama almadı yoksa Çoktan dayanmışlardı burada sonra da emme zorluğu vs..

1. ay aşımızı olduk vatana millete hayırlı olsunRota virüsünden bahsetti ebe, 3. ayda yaptırmaya karar verdim, 2. ay aşıları çok yoğun diye, siz yaptıracak mısınız rotayı?

Ben yaptırmak istemiyorum ama tr de öok Salgın ve birçok bebek hastanelik oldu kararsızım. Bu özdl aşılar Korkutuyor beni İsrailliler hiç vurulmuyor aşıları :)) bence bir bildikleri vardır:/ ama Göze alamıyorum .

Mervecim geçmiş olsun erkenden Teşhis etmişsin fark edip de şükür ki.. Iki Yeğenim de oldu inş kolaycacık atlatırsın anne Yüreği kaldırmıyor alla yardımcın olsun..

canım hoşgeldin çok geçmiş olsun yakınlarımızdan çok olan oldu o ameliyati hiç korkma Rabbim şifa versin kolaylıklarversin üzme kendini bebegini de yerimize öp

Bende yaptırmak istemitorjm ama cesaret edemiyorum ( bu virüs nasıl bulaşıyor acaba

Teşekkür ederim. oldukça açıklayıcı olmuş cevabın. Rahatladim .Kıyamam senin bebişine de geçmiş olsun hemen telaslaniyoruz yaaa
Tşkler canım sana da geçmiş olsun :)

Ben yaptırmak istemitorjm özel aşı diye zararlıdır diyorum ama elim mahkum sanırım korkudan yaptıracağım çünkü hastanelik olan bebekleri çok duyduk..

masallah cnm kizina kizdi degil mi uzun boylu olacak ben rota yaptirmicam ey

Geçmiş olsun canım neden oluyormuş bilgin var mı peki hani korusak bebeği de aşı yaptırmasak?

Fiyatlar ne kadar farklı:/ leblecim sen de Z. Yağı kullanıuordun sanırım Bebeğin kafasını a etkiliyor mu sence? Bir de bol mu sürüyorsun?

Parol veya öinoseti Ağrı kesici içebilirsin karanfil vs de derler tuzlu su ile kargada çok geçmiş llskn

Aynen cnm ya:)) ama halen cepten girdigim icin reklamlarda arabalar ciktikca aklima gelmio degil yeni bi tane almsk,o kdr cok masraf ciktiki dogdugundan beri,yok burnu tikali buhar makinesi oksliptus yagi,cold mix damlasi serim fizyolojik stogu :) humanasi lactamili,ev tipi muzikli ana kucagi yine az alinmis yetmedigi icin alinan giysiler,hep bisiler devam edio valla ama gel gelelim onla goz goze gelmekk,asik olmuslar gibi birbirinize bakiyoruz :)) baska ask yokk cunku,kocami bile cogu zmn varkigi bisey ifade etmiyor,dun bir ara aylsrdir opmedigimi farkettimbebekde koltukta uyuyo du dedim opeyim seni,yapma dio kafayi yrdin galiba coxugun yaninda dio ayip:)) ayy ck guldum,hepimizi degistirdi velasil oglumun gelmesi,o uyurken kalk kasini al,bacagini al,manikur yap,yokk hemn pc yi aciyorum bastan sona dogum fotolari tekrar tekrar bakiyorum,sonra dayanamayip sap sup opuyorum,dr lar opmeyin dio ama napimm ben dogurdum onu umrumda degilki,hele bezinidegistirirken o kuru baldirlarini opmekkk,ayskk parmaklarini opmekk tarifsizzzz bir duyguuu,sarki bile besteledim,bmm cnm oglum ben seni sevyrm sen benm herseyinsin seni iyki dogurmusm ) cok mutlu oluyo dans edip oona bunu soyluyorum hrp

Bulaşma yollarını bilmiyorum ama yeğenim hasta olunca annesine de bulaştı, yeğenimden hafif atlattı amamyine de yatak döşek yattı, kilo verdi fln o da. Çocuk hastaneye de yatmamıştı, tedavi eden doktor evi kapı kollarına kadar çamaşır suyuyla sildirmişti, yoksa hepinize bulaşır demişti. Anlatabildim mi bilmiyorum yani çok kolay geçiyo demek ki allah korusun

Iyi gclr kizlar kizim bu aksam erken yattı en azından rahatça bi banyo yaptim. .
Cnm cok geçmiş olsun dis agrisi zordur ...

Pinking Tree cnm o kitabı cok tavsiye eden var, vakit buldukca okuyabilirsin..

Pinking Tree evet canim burda tecrube etmekniyi oldu benim icinde, dogumdan sonra eve cikinca ebe kac kere geldi bebegi tartmak icin, emzirme icin, bbanyosu vs.. Turkiyeyede boyle uygulamalar gelse keske.. Ama normal dogum bile yapan o kadar azki artik, iyiye gitmek yerine dahada gerilesiyor sanki

Kizlar bu rota virusu sadece turkiyede mi var, ben yurtdisibdayim yaptirmama gerek yok sanirim? Bebeklerin hangi donemi riskli bu hastalik icin, biz bebegim 4 aylikken turkiyeye gitmeyi duaunuyoruz, asii yaptirmalimiyim bende?

Çok geçmiş olsun . Kanamam bitmedi daha yasin okuyamam ama dua ederim Allah yardimciniz olsun şifa versin inşallah.

Çok teşekkür ederim hepsini denedim başta ise yariyordu. Artık fayda etmiyor . Bugün dişçiye gidicem yine inşallah uyusur da bu sefer çekebilir bende kurtulurum

Ultrasonla bakiyor dr, bir dklık bişey canım hemen bitiyor, biz 60 tlye cektirdik özel bir merkezde ama burda özel bir hastanede 28 tl ye yapiliyormus, 600 tl falan degil canim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…