2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Yaa bende ilk ay oldugu gibi derisi soyulacak sanyorum bakiyorum heryerine yok esim aksamlari gelince buyudu diyor biz yanindayz ya anlamyruz
canım benimkinin bacaklarında halen soyulma var zaten bacakları çok çırpıydı:)
ay canım sağol o zaman direk aldırayım ben garmastanı dr işi zor bebekle çünkü, hemen deniycem karbonatıda onu da, peki garmastanı silmek gerekiyor mu emzirmeden önce
canım çizgifilim izliyor zaten maalesef, bütün gün izlemek istiyor, kuzeni var haftada bir anca görüşebiliyoruz evle uzak, babası dedesi sürekli dışarı çıkarıyor, seneye kreşe vericem inşaallah
canım en azından okula gidiyormuş kafası biraz dağılıyordur
ayy ayp ama sen umrumuzda değilsin ne demek ya, ben öyle kaynanaya benim doğurduğum bebekte umrunuzda olmasın derdim
Kafayi siyircam saatlerdir uykusuz uyutamiyorumm aglicam simdi
canım annede alışmıştır onun kokusuna ondan olabilir
Nego kangru nasıl bi sey cnm acaba emebilir mi ki beni ben hareket halindeyken

canım bu tarz bir şey aceleyle ekliyorum daha iyi modeller var

http://www.e-bebek.com/mycey-sling-yan-tasima_MYC-260005

Canim çizgi film ve oyun yasak diyosun ama pinar in dediği gibi eğitici şekilde oyunlar var sonucta senin oglunda ufak o tarz oyunlar indirip oynamasini saglayabilirsin.vurdulu kirdili silahli oyunlari tabi oynayan çocuklar var ama onun yas grubuna gore oyunlar seversen emin ol ikinizde hatta minik oğlun bile rahat eder.büyük oğlunda napsin yavrum sıkıliyodur.ben bile 1 aydir tikildim kaldim eve sıkıntıdan patliyorum 40 i cikinca kacicam evden

Oyu bunların hepsi ayni.su ana kadar 9 ay boyunca bir Allahin kulu nasilsin dememisken şimdi benim dogurdugum çocuğun pesindeler bu çocuk ağaç kabuğunda yetismedi.bir gun annesi gelip yapilacak isin var mi demedi bana 9 ay boyunca simdi izin versem aksama kadar oturur Allahtan gelip sevip gidiyor yoksa hicc cekemem.birde anlamadigim zamanında bana dediklerini şimdi kendileri yapiyolar ya buna Deli oluyom sende sabret geçecek elbet.

Nego kangru nasıl bi sey cnm acaba emebilir mi ki beni ben hareket halindeyken
Canim ben kanguru kullaniyorum evin icinde degil ama kisa mesafelerde yururken filan kullaniyorum, aglayip mizmizlik yaptigi bi ansa icine koyup uzerime bagliyorum 2dk sonra misil misil uyuyor, beb boba 4g ve ergobaby arasinda kalmistim, ergobaby infant insert aldim, suan icin cok memnunum. Bence bebegin ac oldugu icin degil senin gogsunde huzur buldugu icin emmek istiyor, o yuzden ona huzur verecek baska bi yol bulman lazim, belki kanguru ise yarar

Kizlar günaydın. Cokk dertliyim KV konusunda yine sinirliyim onu sonra yazarim ama bu sefer daha başka,makattaki catlagim azdi yine kabiz olmusum oda bi güzel yeniden başladı hemoroidi olan beni en iyi anlar,göğüs ucu acisini çekince sezeryan ne ki yaninda demiştim ama Vazgeçtim onlar ne ki makat acilarinin yaninda. Mecburen duphalac şurup kullandum hamilelikte doktorun vermişti ama öyle bi aci yok yapmaya yapamiyosun Allahim bu nasip biseydir.uzun bi sure ishal şekilde kalicam ama korkum zamansiz şekilde olması.İnsallkah bir an önce duzelir ya.gecen senede ameliyattan belli bi zaman sonra olmuştu yine.ne alakaysa acaba WC te gitmeye resmen korkuyorum ya

Bu arada iki aksamdir ayni saatlerde benim kizin sebepsiz yere bi aglamasi cikti normal yasadigimiz gaz sancisinda ikinmasi kizarmasi hafif gazini cikarana kadar ugrasiyo artik ya kusmasi lazim yada pirt yapması ama aksamkiler bi başka kucagimda salliyorum biraz rahatliyo peşine tekrar ama sonra susuyo fazla surmuyo

ebrubirol canım tableti elime bile almadım

akşam babası gelince onun gözetiminde oynuyor

nasıl oyunlar hiç bilmiyorum

araba yarışı dediğini duydum

ya oynarken kendinden geçiyor

daha asabi oluyor

bu hafta çocuk gelişimciye götürmek istiyorum

tuvalet sorunu için götürmüştük

ona danışmam lazım

beraber oyun hamuru yap boz lego oynuyoruz

ama o arkadaş istiyor

sana da çok geçmiş olsun

çatlayan yere ilaç sürmelisin

tabi canim elimizden geleni yapmalıyız ama en azindan pompayi aldigimdan beri icim rahat cunku son damlasina kadar bosaltiyorum en azından butun cikani kizimin ictigini goruyorum yada ne kadar ciktigini gorebiliyorum obur turlu emerken ne kadar emdi hepsini cektimi doydumu diye dusunurdum damla damla gelince ve az olunca oyle dusunuyosun

Basina gelmeyen anlamaz mama vermenin nasil bir vicdan meselesi oldugunu, bilerek anne sutunu kesip mama verenler nasil yapiyor anlamak mumkun degil..
evet canim kimse anlayamaz az oldugu halde ben moralimide yuksek Tutamıyorum sagarken 10-20-30 ml gorunce ister istemez kendimi kandiramiyorum moralmen cokuyorum ama bi 80 ml ciktigini görsem yada tek sahista tek göğüsten hadi onuda geçtim 2 gogusten de cikabilir okadar ona bile razıyım

Meme ucu catlaklari kabusum oldu bi oneriniz varmi hala aglayarak emziriyorum 50 gun oldu

Kizlar benimde ucu yaraydi catlak yarik kan ne arasaniz tabi karbonatli su tereyag surdim ama yok sonra hastanede birinden duydum doktoru onermis hametan pisik kremi kullanmış bende kullandim baya duzeltti neticede pisik ve yara kremi tabi emzirme oncesinde temizlenmesi gerekiyo onun disinda aktar dan kv le annem de bi krem almis onuda kullandim artik hangisi yaradiysa ama bence hametan gecirdi aktardan aldigimi surunce emzirebiliyomussun tabi les gibi kokuyo guvenemedim ben sildim.asildim.aktarlardada oluyo oyle seyler bitkiseller neticede sorabilirsiniz.
bu arada cilt yapisi ile alakali olayina bende inaniyorum benim yaralarim tamamen geçti ama hala aciyo yara yok kesinlikle ama aciyo niye bilmiyom

Saol canim senin tavsiyenle yaptim isime yaradi :)
bu arada gecmis olsun canim insallah onemli değildir yaran ve hemencecik gecer.

Canim dedigin gibi haklisin asabi oluyolar kendi erkek yigenlerimden biliyorum oyunun icindeymis gibi davraniyolar bi sinirler bi asibiyetlikler ama tabi hersey ann3e babada bitiyo bende olsa senin dediğin gibi ozellikle erkek çocuğa musade etmezdim cunku benim ablamin cocuklari oyle vurdulu kirdili oyun pesinde he onlar okula basladi ama farketmez basinda oyle devam gitti.
krem olayina gelince suan surmemin mumkunati yok cunku o bolge sismistir ki zorlaniyorum gecen senede aynisi oldu o kremler uclari sivri makata sokmali ki krem etki etsin ozamanda kullanamadim hem psikolojik olarak o bölgeye kullanmaya korkuyosun hemde kullanamiyosun yani sisiklik izin vermiyo inşallah hafiflerde sisiklik inerde kremi kullanabilirim

Gecmis olsun cnm ben de cogu zaman kabizim dogumdan bu yana..

Cnm sagol bi bakiyim ben ac diye emzirip duruyorum ve kusuyo..
yine de emmek istiyo ama bugun kendimi cok halsiz ve bitkin hissediyorum gece 2 den 6 ya kadar ayaktaydik vucudum artik kaldiramadi snrm hasta olucam galiba..

Doktor sünnet için 7 hafta , 7 aylık ya da 7 yaşında yapılmalı dedi biz 7 aylık olmayı bekliyecegiz sünnet için.

Yalnız canım 5 aydan sonra hareketlendiği için tümden uyutuluyor bu da gereksiz yere anestezi demek.birgün öncesinde de bebeğin aç olması lazım narkoz için o da çok zorluyor yavruları.7.hafta sanki en mantıklı zaman gibi.ne kadar küçük olurlarsa acıyı okadar az hissederler

Çocuk doktoru bana ilk 6 ay ıslak mendil kullanma dedi.bende normal ıslak mendilleri bir güzel ılık su ve sabunla yıkıyorum içerisindeki tüm kimyasallar gidiyo günlük kullanacağım kadar yıkayıp ağzı kapalı kaba koyuyorum ordan alıp alıp siliyorum pratik oluyor.bezini kapatmadan da pişik kremini sürüp öyle kapatıyorum.sizler gece altını açıyormusunuz?ben pişik olmasın diye açtım geçen gün ama uykusuda açılıyor uyutamıyorum sonramecbur sabahı bekliyorum 6,7 gibi.kıyafetlerini artık ütülemiyorum çünkü vakit olmuyor

Tamamen katiliyorum canim sana.

Canim ne kadara aldin, ben de dusunuyorum da sling mi alsam kanguru mu bilemedim.

Canim bu anakucaginda YouTube fen bende çok güzel videolar izledim. Bende almak istiyorum. Gitti gidiyor da 35 TL fiyati. Sen aldin mi, alacak misin ?
Çok geçmiş olsun
Annem insanin neresi agriyirsa cani orada der

Canim senin oglani yarim gün krese göndermeyi düşündünüz mu ?
Kreste çok güzel oyun.kurmayi kendi kendilerine oynamaya, paylasmayi öğreniyorlar.
Hem yasitlariyla vakit geçirmiş olur.

Ben İslam mendil kullanıyorum bastan beri. Prima ve molfix in İslak mendillerini
Bende artik utulemiyorum

ebrucum çok klişe olcak ama sık sık emzirmeyi denesen yinede sutun artmazmıki . Pompayla sagdıgından daha az çıkar galiba bebegin emdiginden. Ogun atlamadan yemk yemeye çalişsan , seni susatacak seyler yiyip bol su tuketsen , rezene , papatya çayı , ıhlamur içsen ogun aralarında , bozada arttıryrm sutu . Bebek uyudukça kendinde uyusan . Yinede artmazmı sutun ? Ben boyle yapıyrm bnm bu şekilde sutum oluyr. Eger bunları yapmayım bnmde sutum azalıyr . Tomrisin emzirme kampınıda okumanı tavsiye ederim.

Yok cnm gaz sorunumuz sukur ama kizim surekli emmek istiyor, memede uyuyor zaten..
bi beslenme duzenimiz yok gunun yaridan fazlasinda gogsumde..Biraz da emzik gibi kullaniyo sanki beni..
benimki de öyle :)))
ben memede uyuduğunda, çenesine dokunuyorum hafifce, eğer halen emmeye devam ediyorsa emiyor ama emmiyorsa yada az emiyorsa veya göğsüm acımaya başlarsa,,, serçe parmağımı ağzına sokuyorum narince ve parmağımı hafifce yukarıya kaldırıyorum agzını hafifce aralayıp meme ucunu çıkartıyorum,,, bu hem senin göğüs ucunu yara olmakdan kurtarır hemde bebekde güven duygusunun azalmamasına sebeb olur,,
( memeden hemen çekince güven duygusu zedeleniyormuş)
benimki gün içerisinde göğsümde uyumayı seviyor,,ama eşimin üzerinde de uyuyor,,, ( ben doğduğu ilk günden beri eşime veriyorum ,,özellikle çıplak tenine,,, ki babanın kokusunu da bilsin orada dursun ve bu babaya olan güven duygusunu sağlamlaştırıyormuş,,,,,
ilk üç ay böyle ne yazık ki,,,, bebekler daha halen nerede olduğunu bilmiyor kafası karışık,,,,, anne karnınn rahatlığını özlüyor,,,

Yalniz diilim o zaman desene..
ben cogu zaman kendisinin bırakmasini bekliyorun cnm ucunda ise zaten hafifce cekiyorum ki o zaman da.uyumuş oluyor..
Ben de memede sizinca esim evde ise ona veriyorum hemen Gogsunde uyuyo..Benim kucagimda uyumayi sevmiyo sert oldugu Icin..:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…