2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
canım biz annemle aynı sitede oturuyoruz eşim dün bileciğe gitti ben geldim annemde kaldım :KK70:
ama kadın beni sinir ediyor yaaaaa bizi sevememiş iyi bakamamış oğlumu kendi istediği gibi giydirmek filan istiyor önceden gitmiş bebek bezi almış 0 numara onları filan takıyor bilmiyorum ki yalnız kalsam üstesinden gelebilr miyim acaba bebeğe bakablir miyim daha gaz bile çıkaramıyorum ben yaaaa :KK43:
Benim annem pazartesi gunu dondu memlekete cok sukur idare edebiliyorum ama kendime eve vakit ayiramiyorum, esim sagolsun yemegimi isyerinden getiriyor her boslukta eve geliyor, gece de nobetlese uyuyoruz yarin banyo yaptircaz sabahtan..

Günaydın annisler hamileyken kullandigim vitaminleri doktor 1 ay daha devam et dedi siz de devam ediyor musunuz?
Bana demir+ folik asit + B12 vit olan bir ilaç verdi. İlk ay kullanma sonra başla dedi. Onu kullanacam
kızlar bu dvit3 ü ben kaşıkla veriyorum ama tam yalayamadığı için biraz kaşıkta kalıyoor kaşığa sütümden koysam da içine vitamini damlatsam öyle versem olur mu siz nasıl veriyorsunuz damlaları
Bende kasikla veriyorum
Üst dudagina siyiriyorum kalmiyor canim
Bence sut damlatabilirsin de

İnşallah canım atlatır çabucak gerçi sen hem tecrübeli annesin anlarsun arttigi zaman daha sari oluyor bebislerin yüzü gözlerinin içi filan.. Allahım yardim etsin inş. Başka dertler vermesin yavrularimizi eslerimizi bizlere bagislasin..
Bugün benim de biraz içim sıkkın. Esim is kazası geçirmiş Allahtan biseyi yok çok fazla ama korkusu bile yetti.çatidaymis tahta merdivenle aşağıya inerken 2 m yüksekten düşmüş. Yaninda da kimse yokmuş kısa sureli bilinç kaybı olmuş.. Kafasını yere çarpmış düşerken koluna bacağına kan oturmuş.. Eve geldi biraz rengi beyazlamis gibiydi ben de sandım cani sıkkın birşeyler sacmaladim durdum neşesi gelsin diye..pantolonumun cebi yırtıldı merdivenden inerken diyor düştüm demiyor.üzerini çıkarırken fark ettim kolundaki bacağındaki kan oturmalarıni,benim israrim üzerine söyledi düştüğünü.elim ayagima dolandı resmen .. Acile gittik tomografi filan çekildi çok şükür bir şeyi yok ama her tarafı aciyor tabii düşmeye bağlı olarak.. Azıcık yat dinlen dedim çok isim var dedi yine döndü isine.. Allahım kazalardan belalardan korusun Yarabbim hepimizi...
Bunla gelmiş geçmiş olsun canım inşallah

Canim biz kizim icin dusunmustuk alerjik astm oldugu icin oglumda yeni dogdu iyi olur diye hatta esim aldi weewel getirdi o cihaz bizi nutlu etmedi cunku plastik kokuyor ister istemez sik kullancaksnda gececk kokusu o zamana kadar yaz gelir bide satici cocuk doktorlar ayni odada degil koridorda olmasini tavsiye ediyorlar cigerletde su toplanabiliyor demis bende ne anladm bu isten diye geri iade ettrdm iyiki etmisim havlu islayip petegin ustune koyuyorum burnuda cok tikanmiyor
Sorduktan sonra araştırdım canım biraz da faydasından çok zararı var gibi geldi bana da . İçindeki su bakteri üretiyormuş filan vazgeçtim ben de

kizlar bebislerimden dolayi takip edemez oldum.bulabildigim bosluklarda uzanmaya calisiyorum.benimde sutum ikisine yetmiyor mamayla takviye yapiyoruz.kizim hic emmeye yanasmiyor.biberonla mama daha kolay gelio kucük oldugundan yoruluo.memeyi kavrayamiyor.süt pompasi aldim azda olsa sütum sagip vermeye calisiyorum.anne sütu alsin diye.onlarla vaktin nasl gectigini anlamiyorum.uykusuzluk zormus annem olmasina ragmen yetisemedigimiz zamanlar oluyor.insallah biraz buyürlerde toparlarlar diye gozlerinin icine bakiyorum.oglusun gaz sancilari bir tuttumu kendimi cok caresiz hissediyorum.damlalarda cok ise yaramiyo.ins cok sürmez

Canım bebeğin emmesi için okunan sureyi sen mi söylemiştin, hangisiydi? Çıldırcam artık almıyo yaa

hihami hihami emmesi için sureyi ben demedim
minione minione rabbiyesir duasını demişti

onu mu diyorsun acaba

çok zor canım tam pes ettiğim gün tuttu benimki

25. Gün

sabırla ver pes etme

ben hiç tutmayacak sandım

kızlar ben doğum yaptığımdan beri

her gün tavuk çorbası içiyorum

sürekli canım istiyor çünkü

süte faydası olabilir sizde deneyin

minione minione canım tartıda ve dr da sıkıntı var kesinlikle

senin yerinde olsam sağlık ocağına gidip tarttırırım

bebeği arabayla gezdirme olayı gaz için

büyük oğlumu uyusun diye çok gezdirdik biz

tatlım ama çk şükür bebekte şuan gaz yokki,sol memeyı emdıkten sonra gazını çıkarıyorum sağa geçiyorum sağı emınce yıne cıkarıyorum zart zurt osuruyo ağızdan gaklıyo zaten,hadı araba meselesini anladım müzik ne oluyor allah aşkına
içime sinmedi,
sabah zaten babamla sağlık ocağına kılosuna baktırayım diye gittik,dr a herşeyı anlattım hem hemşire hem dr dinlediler ikiside delirdi,bikere dedi daha körpecik çouk 13 günlük kıloda kaybeder su kaybeder o doğdugunda zaten dedi eli yüzü şiş olur su olur şişlik olur gaz olur her bebek dedi 300-600 gr arası verir bu çok normal,hayret bişey deyıp durdu istediği tahlıllere çok kızdı gittiğim dr u derhal değiştirmemi bebeğimn çok sağlıklı oldunu,o kdr iyi bakıosun ki elınede çok yakışıyo dediler,daha çok erken anca 1 ay sonra belli olur dedi kılosu sen canını sıkma lohusasın allah korusun psikolojın bozulur başka hastalıklar çıkar sen kendını düşün dedi,
bebelac mamasını söledim

ona daha çok delırdıler dr lar dedı prim alıo o markadan

en şerefsiz bebek maması o dediler

s ile başlayan bir mama ismi söylediler unuttum içirme mama sakın madem sütün gzl gelıo illede vereceksen o markayı al dediler ama dediğim gibi unuttum ismini,

3340 dediği bebeğim bugun bezi temiz bi şekılde tam 3500 kg geldi Nego Nego
artık asla kafama takmıycam ,1 ay sonra dediler kılosu ortaya çıkar,sanırım benm hatam bebeği 5 saat gece uykusundan uyandırmadığım için kılo çok alamadı yawrum onada herkes dedı aynıu hataya düşüyor bizlerde dedi anne olduk,o kdr dedı uykusuz yorgun kaldınkı hem sen uyudun hemde bebeğimi uykudan uyandıryım dıye kıyamadın dediler,kendini suçlama çoğu anne bunu yapa hiçbirşey için geç değil bebeğin çk sağlıklı,2 saat ara ile emzir geceleride uyandırıp verdiğinde bak dedi görceksin çk şükür nasıl kılo alcak

emzirme konusuna gelince

yeni doğan kırkı çıkana kadar her istediğinde emzirilmeli

gaz sancısı olmasın diye ilk oğlumda saatli emzirirdim

o da ağlayıp meme istemezdi

ama bu bıdığa saat işlemiyor

saat başı bir buçuk saatte bir istiyor

gazı olacak diye direnmeye çalışıyorum

ne mümkün o galip geliyor

ağlamasındansa veriyorum

her bebek kendine özel kısacası

alacağı miktar emeceği aralık

sadece yeni doğan iki saati geçirilmemeli

15 dk bir meme 15 dk bir meme olacak şekilde emzirilmeli
işte hayatım merak ettiğim konu bunu beni aydınlatırsan 15 dk diosun ya ilk 10 dk hızlı tempo şap şap emıyo sonra o küçücük çenesi yoruluyo 50 sn emıyo 20 sn duruyo bu tempo ile 10 dk daha emıyo yani 15 dk yı geçıyoruz 35 dk lara çıkıyo çekeyım mı memeyı,ben 35 dk emınce diğer memeye geçıyorum onuda aynı şekılde emıyo,ama çok mutlu çk keyıflı kıyamıyorumki çekmeye,sonra zaten sızıp kalıyo uykusu gelıyo yada kusuyo

hihami hihami emmesi için sureyi ben demedim
minione minione rabbiyesir duasını demişti

onu mu diyorsun acaba

çok zor canım tam pes ettiğim gün tuttu benimki

25. Gün

sabırla ver pes etme

ben hiç tutmayacak sandım
Yok canım biri bi sure söylemişti sen dedin diye kalmış aklımda. Bu söylediğini bi de annemle kayınvalidem duysa emZirmeye çalışırken geliyorlar başıma yok biberona alıştı artık almayacak deyip duruyorlar

minione minione saglik ocagimda bahsettikleri mama buyuk ihtimal sma dir. Sma ya da hipp oneriliyo zaten. Emzirme konusuna gelince nacizane tavsiyem doktorlar her hir gogsu en fazla 20dk emzirin diyorlar. 20 dkyi gecince diger gogsune gec. Onu da en fazla 20dk emzir. Kusmasi sutun fazla geldigini gosterir. Allah saglikla kolaylikla buyutmemizi nasip etsin yavrularimizi. Insaallah da iyi bi doktor bulursun canim.

kızlar süt çok psikolojik bir olay ben doğurmadn önce hep dedim ki benim sütüm taşar litrelerce sağarım filan bebeğim aç kalmaz aynen öyle de oldu sezryandan çıktım bebek emzirtmek için ebeler geldi kolostrum benimkinin ağzından akıyordu sonra bi doldu memelerim hakikatten litrelerce sağdım buzluğa attım sonra kullanılmak üzere.. ayrıca hep diyeceksiniz ki benim sütüm çok bol çok şükür bebeğimi besleyebiliyorum filan bi de en önemnlisi bebek uyuyunca siz de uyuyun o zaman taşar işte memelerden süt sonra tabi ki protein ve su suyu günde 4 lt filan için sütün %88i su zaten
aynen sana katılıyorum cnm pozitif olmak çok ama çok öenmli
bebeğimin kılo olayında takılmıkycam inş 22 şubat olup 1 aylık olunca oğlum inş 4 kıloyu geçecek allah nasip ederse tabi,ama işte uyku ahh o uyku,oğlum 12 de yatıyo,emzirmek için 2,5 da kalkıyorum o ara 2.5 saat uyuyorum sonra 1 saat emıyo,3,5 da yatıo 2 saatte o ara uyuyo,2 saatte öyle uyusam ettı 4,5 saat birde 5 de uyursa 2 saat o arada ben uyusam toplam 7 saat etse,6-7 saat uyumam yeterli olurmu ?

Canım bebeğin emmesi için okunan sureyi sen mi söylemiştin, hangisiydi? Çıldırcam artık almıyo yaa
sureyı bilmiyorum ama bolbol rabbi yessir velatuassır rabbi temmim bin hayır oku içinden anlamı
rabbim sen zorlaştırma kolaylaştır demek

X