2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
geldim kızlar kafam karışık geldim,bana akıl verin bakalım ,ne yapmalıyım,siz ne yapmayı düşünüyorsunuz ?
nst ye girdim kalp atışları harektleri güzel,0 sıfır sancı çıktı tabi:KK43:
şikayetin varmı diye sordu dr um,dedim cmt gecesi çok şiddetli kasılmalar oldu taş gibi oldu dedim 10 dk bir sıklaştı,uyudum ertesi gün geçti dedim,yalancı kasılmalardır dedi
ultrasona baktı bebeğim 3500 dü geçen hafta 3650 olmuş,52 cm boyunda 39+2 yiz bugün,bebek kafa aşağı doğum pozisyonunda fakat halen kafamız doğum kanalına girmemiş girmediği gibide yukardaymış zaten,dr um suyu hareketleri herşeyi çok gzl,yerinde çok mutlu sanırım dedi,başladı anlatmaya,kesinlikle ağzından sezeryan çıkmadı kızlar,dediği şu,kafamız kanala girmemiş,haftaya da gireceğe benzemıyor ama bilemeyiz dedi,sağlık bakanlığının hastaneye verdiği normal doğum süresi 40.haftanın bittiği süreçtir dedi,yani haftaya salı günüm doluyormuş,40.haftanın bitimine halen daha bu bebek gelmiyorsa 41.haftanın bitimine kdr bekleriz dedi,ama dedi şu halk dilinde kakasını yeme olayı yaşanmamsı için 2 günde 1 kontrole gelceksin o zmn dedi,çünkü dedi bunu ne bir test ne de anlama şansımız yok,anlık bir durum yaptığı anda ultrasonda çıkar dedi,sadece kaka yutma meselesi değil eşinde yaşlanması olayıda var tabi dedi,ama bunlar olmayabilirde dedi,ama dedi suyumuz nst miz iyiyse ben senin yerinde olsam beklerim dedi,karar senin dedi,inşallah belki belli olmaz haftaya kdr suyun sancın gelir dedi,ama bebeğin başının olduğu yere göre konuşursam kolay kolay gelcekmiş gibi durmuyor dedi,karar senin dedi,bende dedimki 20 ocak doğarsa oğlak 21 ocak doğarsa kova olcak dedim :KK48: ben dedim kova erkekleriyle hiç anlaşamıyorum dedim:p o zmn dedi 20 ocak salı günü gel dedi,tekrar dedi alttan bakalım,açılma varmı nst nasıl,ona göre o gün kararı verirsin dedi,ister sen beklersin karar senin dedi:KK43: sonra suni sancıyı sordum,suni sancının dedi amacı atıyorum dedi hafif sancın başladı yada dedi rahim 2-3 cm açılma var o sn dedi verilecek bir uygulamadır dedi,yardımcı ek bir uygulama,senin dedi sımsıkı kapalı bir rahmşn varsa sıfır sancın varsa bu çocuk kanala girmemişse suni sancının hiçbir faydası yok dedi,velasıl pzt,salıya kdr beklicem kızlar:KK51:
Salıya kadar iner insallah kanala ,peki inmesi icin tavsiyelerde bulundu mu canım?

cnm senin kararın ne,gününde geçti,takviminde kalktı,senin dr ne diyor ? ayrıca bebeğin kanala indimi ?
Seninle ayni şeyler var bende de
40 bugün doldu sanci yok hareketler normal
sezeryan hic konuşmuyoruz zaten sezeryan karşıtı doktorum :) cuma acilmam varsa suni verecek açılma yoksa 41 bekleyecez

geldim kızlar kafam karışık geldim,bana akıl verin bakalım ,ne yapmalıyım,siz ne yapmayı düşünüyorsunuz ?
şikayetin varmı diye sordu dr um,dedim cmt gecesi çok şiddetli kasılmalar oldu taş gibi oldu dedim 10 dk bir sıklaştı,uyudum ertesi gün geçti dedim,yalancı kasılmalardır dedi
ultrasona baktı bebeğim 3500 dü geçen hafta 3650 olmuş,52 cm boyunda 39+2 yiz bugün,bebek kafa aşağı doğum pozisyonunda fakat halen kafamız doğum kanalına girmemiş girmediği gibide yukardaymış zaten,dr um suyu hareketleri herşeyi çok gzl,yerinde çok mutlu sanırım dedi,başladı anlatmaya,kesinlikle ağzından sezeryan çıkmadı kızlar,dediği şu,kafamız kanala girmemiş,haftaya da gireceğe benzemıyor ama bilemeyiz dedi,sağlık bakanlığının hastaneye verdiği normal doğum süresi 40.haftanın bittiği süreçtir dedi,yani haftaya salı günüm doluyormuş,40.haftanın bitimine halen daha bu bebek gelmiyorsa 41.haftanın bitimine kdr bekleriz dedi,ama dedi şu halk dilinde kakasını yeme olayı yaşanmamsı için 2 günde 1 kontrole gelceksin o zmn dedi,çünkü dedi bunu ne bir test ne de anlama şansımız yok,anlık bir durum yaptığı anda ultrasonda çıkar dedi,sadece kaka yutma meselesi değil eşinde yaşlanması olayıda var tabi dedi,ama bunlar olmayabilirde dedi,ama dedi suyumuz nst miz iyiyse ben senin yerinde olsam beklerim dedi,karar senin dedi,inşallah belki belli olmaz haftaya kdr suyun sancın gelir dedi,ama bebeğin başının olduğu yere göre konuşursam kolay kolay gelcekmiş gibi durmuyor dedi,karar senin dedi,bende dedimki 20 ocak doğarsa oğlak 21 ocak doğarsa kova olcak dedim :KK48: ben dedim kova erkekleriyle hiç anlaşamıyorum dedim:p o zmn dedi 20 ocak salı günü gel dedi,tekrar dedi alttan bakalım,açılma varmı nst nasıl,ona göre o gün kararı verirsin dedi,ister sen beklersin karar senin dedi:KK43: sonra suni sancıyı sordum,suni sancının dedi amacı atıyorum dedi hafif sancın başladı yada dedi rahim 2-3 cm açılma var o sn dedi verilecek bir uygulamadır dedi,yardımcı ek bir uygulama,senin dedi sımsıkı kapalı bir rahmşn varsa sıfır sancın varsa bu çocuk kanala girmemişse suni sancının hiçbir faydası yok dedi,velasıl pzt,salıya kdr beklicem kızlar:KK51:
senin için en hayırlısı hangisi ise o olsun canım.

selam güzel anneler ne güzel doğum hayallari kurmuşsunuz inşaallah gerçek olur :)

bugünde pc başına geçeyim diye hayal kurdum ama nerdeee yeni uzandım

sabah 6 da kalktık ama anca 12 de kahvaltı yaptım o da yarım :) miniiğimin göbeğinde iltihabımsı bir şey gördüm apar topar aile hekimine götürdük alkollü gazlı bez örttü üstüne bu kurutur dedi, yarın zaten ultrasonu var kendi dr u da bakar

doğum yaptığımdam beri günlük iki üç kere çamaşır makinası açıyorum as topla yerleştir fenalık geldi miniğimin nerdeyse günlük birikiyor çamaşırı bol kakalı kusan ve çişli bir oğlum var :) birde emzirme çalışmalarımda akan sütler... Abisi çok temizdi :) hoş şimdi de onun kakalı külotları var...

Bu kuzum bana benziyormuş öyle diyorlar

bir sorum var sezaryan olanlar soğuk soğuk terliyormusunuz çok fenayım ben

Seninle ayni şeyler var bende de
40 bugün doldu sanci yok hareketler normal
sezeryan hic konuşmuyoruz zaten sezeryan karşıtı doktorum :) cuma acilmam varsa suni verecek açılma yoksa 41 bekleyecez
o halde burçtu murçtu demiycem,nasip kısmet,rabbim yazmıştır zaten kaderini,tehlıkelı bır duruma girmedği sürece kaka yeme gibi başka bi durum olmazsa,41,haftayı beklerim bende artık napıyım:KK76:
babyforwe da yazmadı hiç,onunda günü dolmuştu bizim gibi hiçbişeyi yoktu,suni sancıyla normalmi doğum yaptı çok merak edıyorum,bugun dr uım hiç açılma yoksa hafif sancı yoksa suninin bir anlamı olmaz demişti,babyfore un açılması varmıydı onu hatırlamıyorum

Salıya kadar iner insallah kanala ,peki inmesi icin tavsiyelerde bulundu mu canım?
yok cnm,geçen yine sormuştum ilişkiyi hurmayı,ikisinide kabul etmedi,cinsel ilişkiye hele enfeksıyon kaparsın dedi zaten mantara müsaitim,hurmanındda faydası yok şekerden başka dedi,sıcak duş ve yürüyüş demişti,ama ben hiç tembel değilimki,evde hep ev işi yapıyorum,kıpır kıpırım,bakkala markete gidiyorum,avm ye gidiyorum,yok banamısın demıyor demekki:KK64:

Herşeyin yolunda olmasına sevindim. Ama daha günün bile dolmamış doktor şimdilik sezeryandan bahsetmiyorsa siz de düşünmeyin. Çok zorunlu bir durum olur o ayrı. 40+3 de doğan çok bebek var. Gününde olmadı diye 1 hafta daha bekleyeceğiz diye bir kaide yok. Herşey bir anda olacak. Açılma hiç olmadığından suni sancıdan bahsetmedi herhalde değil mi? Bir de senin alt kısma sanki bebek çıkacakmış gibi bir his şikayetin var mıydı son günlerde?
evet o tuhaf hıs 2 gündür var,kasığımda bir baskı adet ağrısı ama ben o hislere kapılıp sevınıyordum bebeğim kanala indi diye,nerdeeeee alakası yokmuş,kanaldan o kdr uzaktaymış,tabi bilinmez nasip kısmet birden suyum gelebilir,evet açılma varmı diye gerçi bugun alttan bakmadı,çünkü dedi sancın yok bebek kanaldan çok uzakta o yuzden dedi alttan bakmaya gerek duymuyorum açılma yoktur dedi,o yuzdende açılma yok,sancı yok ,kanala inmemişse ,rahımı aslaaa dedi suni sancı açmaz dedi

yok cnm,geçen yine sormuştum ilişkiyi hurmayı,ikisinide kabul etmedi,cinsel ilişkiye hele enfeksıyon kaparsın dedi zaten mantara müsaitim,hurmanındda faydası yok şekerden başka dedi,sıcak duş ve yürüyüş demişti,ama ben hiç tembel değilimki,evde hep ev işi yapıyorum,kıpır kıpırım,bakkala markete gidiyorum,avm ye gidiyorum,yok banamısın demıyor demekki:KK64:
evet o tuhaf hıs 2 gündür var,kasığımda bir baskı adet ağrısı ama ben o hislere kapılıp sevınıyordum bebeğim kanala indi diye,nerdeeeee alakası yokmuş,kanaldan o kdr uzaktaymış,tabi bilinmez nasip kısmet birden suyum gelebilir,evet açılma varmı diye gerçi bugun alttan bakmadı,çünkü dedi sancın yok bebek kanaldan çok uzakta o yuzden dedi alttan bakmaya gerek duymuyorum açılma yoktur dedi,o yuzdende açılma yok,sancı yok ,kanala inmemişse ,rahımı aslaaa dedi suni sancı açmaz dedi
Aaa bende de 2 gundur kasıkta adet agrısı baskı gibi bi his var bende kanala inmistir diye seviniyordum ama senin bu hareketliliginle inmemisse benim hic inmez desene

Benimde hayallerim suya düştü bu durumda :KK43: ben de aynı şeyi düşünüyordum her an gelebilir diyordum ama demekki yer darlığındanmış. Biz de Cumartesi bakacağız duruma o güne kadar doğmazsa ya suni sancı ya da bir süre daha bekleme... Bakalım hayırlısı hepimiz hakkında

Benimde hayallerim suya düştü bu durumda :KK43: ben de aynı şeyi düşünüyordum her an gelebilir diyordum ama demekki yer darlığındanmış. Biz de Cumartesi bakacağız duruma o güne kadar doğmazsa ya suni sancı ya da bir süre daha bekleme... Bakalım hayırlısı hepimiz hakkında
amin cnm inşallah,bekleyip görcez o zmn

canım endişeni çok iyi anlıyorum benim kadar doğumdan korkan yoktur vajinal muyeneden bile korkardım ama hep normal olsun istedim milyarlarca kadın doğurmuş bende doğururum dedim sancım başlayınca bumuymuş dedim adet sancımdı aynı, suni sancıda verildi çok rahattım 8 kere tuşe yapıldı o anlarda bebeğimin sağ salim doğmasını hayal ettim nasip olmadı normal doğum ama o sancı süreci bile çok özeldi

sana şunu yap diyemem senin bedenin senin hayatın senin içinden ne geçiyorsa o olmalı dr un normali denemek istiyorsa bu fırsatı kaçırma derim korkmayan yok inan tek değilsin

bak benim oğluma koca kafalı dediler 4 kiloya yakın bekliyorduk 3350 doğdu yani dedikleri çok nadir çıkıyor

ben fikrimi söyledim gerisi senin annelik iç güdüne kalır canım

Bugun bisey oldu bana. Doktoruma guvenip istanbul florance nightingale hastanesinde normali denicem. Sonucta yapamicagim yada mumkun gorunmeyen biseyi demez bana heralde. Haydin o zaman ben gazlim kendimi azcik. Bi de sonrasi icin korse alicam da bin cesit var. Korse gbi olan degil de karina takilan daha mi iyidir ki bilgin var mi canim

minione dogum için kilosu ideal şimdilik. Bir hafta snra dogack olsa bile 3 800 gbi olur ki ultrasonda son zamanlar yanılma payı yuksek. Hem senin daha gunune varmiş şimdiden kendini strese sokma . Bellimi olır gunune kadar belki suyun gelir sancın tutar . Bence sezeryanlık bir durumun yok biraz daha beklemekte fayda var. Hangi burç olacagınıda takma bnce herkes burcun ozelliklerini taşiyck diye bişey yok hayırlısı olsun. Evet benim doktorumda aynı şeyleri soyledi açilma olmadan suni sancinin bi faydası yok. Benmde korkum gunu geçince mekonyum yani kaka yutması gbi durumlar olma ihtimali. Ama kontroller altında bir hafta daha beklemek norml. Ki senin doktrnda iki gunde bir çagırmış bu risklerdn dolayı. Akişina bırak bence ben oyle yapıyrm çunku yapck bişey yok doktrn dedgini yapmaktan beklmekten baska. Bak bnm gunumde doldu sayılır bekliyorum. Ama bnm doktrm bir hafta arayla çagırdı kontrole ama bn buyuk ihtiml c.tesi gderm. Birde dogumu tetiklemk için prezervatif ile cinsel ilişki duşunuyrm ve sıcak suda oturma yurume olursa diye bir umut olmassada hayırlısı Allah hepimzn hakkında hayırlısını versn.

o halde burçtu murçtu demiycem,nasip kısmet,rabbim yazmıştır zaten kaderini,tehlıkelı bır duruma girmedği sürece kaka yeme gibi başka bi durum olmazsa,41,haftayı beklerim bende artık napıyım:KK76:
babyforwe da yazmadı hiç,onunda günü dolmuştu bizim gibi hiçbişeyi yoktu,suni sancıyla normalmi doğum yaptı çok merak edıyorum,bugun dr uım hiç açılma yoksa hafif sancı yoksa suninin bir anlamı olmaz demişti,babyfore un açılması varmıydı onu hatırlamıyorum
babyforwenin iki santim açilması vardı canım ve gununun doldgu gun dogum yaptı galiba. Doktoru açilması oldugu için suni sancı deneyelim olmassa sezeryan demişti bnde merak ediyorum .

Bugun bisey oldu bana. Doktoruma guvenip istanbul florance nightingale hastanesinde normali denicem. Sonucta yapamicagim yada mumkun gorunmeyen biseyi demez bana heralde. Haydin o zaman ben gazlim kendimi azcik. Bi de sonrasi icin korse alicam da bin cesit var. Korse gbi olan degil de karina takilan daha mi iyidir ki bilgin var mi canim
gobege takılan korseden bn aldımda kullanamadım çunku surekli katlandı durmadı rulo gbi oldu. Giyilmeli olanlar nasıl olur bilmiyorum bn kullanmadım hiç.

Kararı hastaya bırakan doktorları hiç sevmiyorum, kafa karıştırmaktan başka bir şey değil...

gobege takılan korseden bn aldımda kullanamadım çunku surekli katlandı durmadı rulo gbi oldu. Giyilmeli olanlar nasıl olur bilmiyorum bn kullanmadım hiç.

Aaa evet mantikli rulo gibi oluyo demekki. Okudum yorumlarda kk'de memnun kalan var korselerden. Carsafa sarilanlar bile var :) maymuna donduk resmen :)) canlari sagolsun yavrularimizin

Canım benim doktorum dedi ki;
Sancı başladığında bile bebek kanala girebiliyormuş o sancıyla.

X