2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kizlar bende dr gittkm bugun. 39 olduk muayenede kafa olcusune bakarken gecen haftalardada kucuk demisti.yine kucuk dedi 36 hafta gorunuyor dedi diger bolgeleri iyi boyu kilosu 39 40 haftayla uyumlu ama başı kucuk ilk zamanlar cekilen ultradon kzgidi varsz getir haftays dedi bakslim. Dogscam nerdeyse baksski nolacak, sorun olurmu dedim dogumdan sonra bakilir cocukta birsey olup olnadigina .deli olacam habire sorun cikiyor hsyirlisiyla saglikli alsaydim kucagima amile kaldigimdan beri hep bi sorun cikiyor
Canim benimki de küçük kafali
Benim de küçük biraz bana benzedigini.soyledi dr. bir sikinti gormesi

merve_uk merve_uk merhaba bende nisan annesi olucam insallah bebegi dogan annelerin duygularını merak ettigimden yazılanları okudum anlasılan cok güzel ve zor annelik. Gögsünle alakalı sorun yaşadıgını okudum benim anneminde dogumdan sonra çok kötü olmuş göğsü ve babannem temiz bir bez parçasını zeytin yağında sogan kavurur gibi kavurmuş bez ılıkken sarmış ve o sertlik agrı gitmiş çok rahatlamış bilgin olsun istedim istersen deneyebilirsin geçmiş olsun

Kızlar ben acıdan yandım aman siz yanmayın emzirirken dikkat edin !!! Bebeklerimiz küçük olduğu için memelerde ki sütleri bitiremiyolar. o sütler kalıyor ve ateş yapıyor derken kısa bi süre içinde iltahap'a dönüşüyor. Benim öyle oldu. Ne acılar çekiyorum bi bilseniz her emzirişimde ağlamaktan gözlerim kan çanağa oldu.... Zaten bu gidişle dişlerim kalmıcak hepsi dökülücek, çok sıkıyorum. Tıp'ta bu hastalığın adına Masit diyolar Allah düşmanımın başına vermesin. Yeni doğum yapan anneler ve yapıcaklar ne olur dikkat edin !!!!
eğer 10 gün içinde göğsüm inmezse ameliyat olucam.
Çok geçmiş olsun canım allah şifa versin inşallah .

Kizlar bende dr gittkm bugun. 39 olduk muayenede kafa olcusune bakarken gecen haftalardada kucuk demisti.yine kucuk dedi 36 hafta gorunuyor dedi diger bolgeleri iyi boyu kilosu 39 40 haftayla uyumlu ama başı kucuk ilk zamanlar cekilen ultradon kzgidi varsz getir haftays dedi bakslim. Dogscam nerdeyse baksski nolacak, sorun olurmu dedim dogumdan sonra bakilir cocukta birsey olup olnadigina .deli olacam habire sorun cikiyor hsyirlisiyla saglikli alsaydim kucagima amile kaldigimdan beri hep bi sorun cikiyor

okurken çok şaşırdım. Ve geçen seneki halim geldi aklıma. Sakın bizi düşürdükleri duruma düşme. Benim kzım var 1 tane daha. Kabusa çevirdilerdi hayatımı.... Bebeğimede küçük kafalı dediler. Ve dogunca genetik test; kafasına usg; kafasına narkozla MR çektiler :KK43:(((((((( çocuk nörolojisine; çocuk kardiyolojinsine yolladılar. TIp fakültesinde. Bunlar yapılırken bebeğim daha 10 günlüktü. Şimdi hastanenin önünden geçerken kafamı çeviriyorum. Aynı sen gibiydik 3-4 haftalık fark vardı...

çok ağladım bizi öldürdüler resmen. Sonuç hiçbişi yok dediler. Lanet olsun onlara....

Benim şimdi tekrar bi kızım olacak. Allaha şükür sorunla karşılaşmadık. Rabbim bebeğini korusun... Bişi olmaz merak etme.

bir sorun çıkmaz inşallah canım üzüldüm senin adına geçmiş olsun

okurken çok şaşırdım. Ve geçen seneki halim geldi aklıma. Sakın bizi düşürdükleri duruma düşme. Benim kzım var 1 tane daha. Kabusa çevirdilerdi hayatımı.... Bebeğimede küçük kafalı dediler. Ve dogunca genetik test; kafasına usg; kafasına narkozla MR çektiler :KK43:(((((((( çocuk nörolojisine; çocuk kardiyolojinsine yolladılar. TIp fakültesinde. Bunlar yapılırken bebeğim daha 10 günlüktü. Şimdi hastanenin önünden geçerken kafamı çeviriyorum. Aynı sen gibiydik 3-4 haftalık fark vardı...

çok ağladım bizi öldürdüler resmen. Sonuç hiçbişi yok dediler. Lanet olsun onlara....

Benim şimdi tekrar bi kızım olacak. Allaha şükür sorunla karşılaşmadık. Rabbim bebeğini korusun... Bişi olmaz merak etme.
Bende uni hastanedine gidiyorum once detayli ultrasonda iki tane kist var dediler. Uzulduk gecti kist kardiyolojiye gittik bakildi iki tsane acıklık kalbinde dendi dogdjktan sonra 20 guunlukken gelicen bakacaz bebegede dediler oda tamam. Simdide bu cikti sastim kaldim valla birde normaldi simdiye kadar iki uc jhaftadir kucuk olcuyorlar

Dr dan geldim
Bebeğim hala dönmemiş. 2 aydir kafasi yukarıda uyuşuk kişinin
P.tesiye sezeryan günü verdi.
Testleri yaptik.
Genel anestezi olacakmis bebek ters olduğu için.
Hakkimizda hayirliai artik.

Canım benimde bebeğim ters hala cumartesi sezeryan olacağım kısmetse. Ama spinal olacak. Trs olduğu için spinal olmaz demedi doktorum.

Gögsün dolu oluyo anlıyorsun zaten taş gibi. emdiğinde ne kadar göğsünün boşaldığını elinle yokla anlarsın. mutlaka doğum yapınca hastanede ki ebelere emzirme konusunda bilgi alın.[/QUOTE
Gögsün dolu oluyo anlıyorsun zaten taş gibi. emdiğinde ne kadar göğsünün boşaldığını elinle yokla anlarsın. mutlaka doğum yapınca hastanede ki ebelere emzirme konusunda bilgi alın.[/QUOTE
Gögsün dolu oluyo anlıyorsun zaten taş gibi. emdiğinde ne kadar göğsünün boşaldığını elinle yokla anlarsın. mutlaka doğum yapınca hastanede ki ebelere emzirme konusunda bilgi alın.

Gögsün dolu oluyo anlıyorsun zaten taş gibi. emdiğinde ne kadar göğsünün boşaldığını elinle yokla anlarsın. mutlaka doğum yapınca hastanede ki ebelere emzirme konusunda bilgi alın.

he ilk hafta emsın ama sonraki hafta bi saat geçmeden verince memyı gaz sancısından uyuyamiyo bu bebeler zaten üstüste verince de mide gazi çıkartamıyor bu sefer kusuyor on dk bir verdiğimde bu sonuçlar ortaya çıktı canım kızımdanda biliyorum yok efendim çabuk çabuk emsın hemen büyüsün diyen eş dostun lafıyla gaz manyağı yaptım kizimi sonra kendi dusuncemle bi saate bi verdim rahatladı çocuk bebekler gaz sancısı oluncada meme istiyor verirsen kısır döngü oluyor

ahh canım kırk cikana kadarda spor egzersiz yok zaten emme olayları hemen zayıflama işine giremezsin yani bide süt geldi gelmedi olayları emzirmek çok atıştıran birşey ama kendimi dengeli beslenerek tutuyorum kırkım çıksın diyetisyene gidicem
çok uyumlu masallah çok güzel canım zumra yegenımın ismi çok severim zaten :)
tmm tatlımmm aklımda olacak gazman yapmayacağım bebeğpi o zmn,ilk haftadan sonra 1 saat aralıkla o zmn emziriyorum,ahhh bir doğsaaa

ay yine mesajım çıkmamış!
merve_uk merve_uk canım geçmiş olsun benzeri ilk oğlumda başıma geldi çok zor bilirim sana tavsiyem hastanedeki pompayla sağ hatta onlar kiralanıyor çok daha etkili ve yumuşak sağıyor evde de pompayla hep sağ ben öyle atlattım

Bir dogum hikayesi de benden kızlar...biraz komik moral olsun normal dogum bekleyen arkadaslara..BDT. 14 ocakdi bugun 7.30 da 10 dk da bir 20 sn süren sancıya uyandım..saat 11 e kadar boyle sancı çektim ..bu arada duş aldım kahvaltı hazırladım oğlumun kahvaltısını yaptırdım.. Çamaşırları yikattim kurutmaya attım..bu arada da sancı çekiyorum..4 saat sancıdan sonra hastaneye geldik.. Ben heralde 4-5 cm açıklığım olmuştur diye düşünmüştüm..oğlumda 1 saat sancıda 3 cm açıklıkla gitmiştim..neyse biz geldik hastaneye ebe kontrol etti hic açıklık yok bebek de cok yukarıda dedi..doktorda geldi aynı seyleri söyledi suni sancı verelim dedi ebe suni sancıyı bağladı anında bi sancı girdi ama sanci 3 dk çıkmadı o sırada suyum boşaldı..ve cocuğun kafası göründü gorumcemle esim vardı yanımda.gorrumcem doktor aşağı bi baktı hemen yatağa alalım dedi.eger yatağa almak aklına gelmeseydi bebeğim yere duserdi heralde.dogumhaneyi bırakın yatağa zor yetiştim..bebek geldi ebe yok ebe geldi tut kendini doktor odasından gelene kadar zor tuttum kendimi.ayni sancıdan 1 kere daha gelseydi bayilirdim heralde.dusunsenize hic açıklık yokken 3 dk sonra bebeğim geldi..Allah herkese kolay sağlıklı doğumlar versin..damla ceydamiz boyle geldi iste kızlar..hosgeldi...

ayyy maşallahhh valla komik ve güzel bir doğum olmuş :)
darısı başımıza inşallahh :))

Kızlar nolur cvp bana noluyo yaaa ..4 gündür saatte bir kasılma var ama su veya nişan yok.durum böyle diye hastaneye gitmedim nasıl olsa geri dönerim diye.ama bu günde kasılma aşırı bel ağrısı eşliğinde ve her kasılma da çişi mi kaçırıyorum ve bebeğim sanki nefes alıp veriyomuş gibi yapıo .acaba bebek çok mu aşağıda. Benim gibi olan var mı??bu şekilde doğumu başlayan var mı?? Lütfen cvp ..

Hastaneye gidip geri dönsen ters bir durum mu oluşur neden hastaneye gitmek istemiyorsun anlamadım canım?

Birbirimize kavuşuyoruz ahmet ağlıyor karıma yatiriyor doktorum bembeyaz bi çocuk göğsümü veriyor hemsire kordonu kesiyor doktorum meme ememıyr ama bana bakışı aglayısı doğum haneye 2de girdim 14.15 te doğdu ... Bebeği götürüp temizleyip giyiniyorlar doktorum müzik eşliğinde bana dikiş atıyor çok çabuk ve eli hafif bir dikiş sağolsun dr. sabahat turan çok anlayisli şefkatli davrandı ... Plesntayi çekince ohh dedim dünyaya yeniden döndüm herşey bi ruyaydı sanki geçti ... Bebeğim yirmi günlük olacak herşeye değerdi diyorum mucizelerım için cektigim acılar sevgilerini verdiği mutlulugun yanında iğne batması gibi... Sukurler olsun yavrularını evdeyim Rabbim ikinci kez normal doğurmayı nasip etti çok şanslıyım yeni yeni anlıyorum normal olmayabilirdi hicbirsey benim elimde değildi hatta bana kalırsa çoktan epıduralı bırakın sezeryan olmak isterdim.. Kismet böyleymiş herşey kader planında belli sezeryanda normalde Allahim önemli olan kucagımıza sağlıkla bebegımız in olması ...
ne gzl detaylı yazmışsın,sanki ben doğurmjşum gibi heycanlandım okurken,allah iki evladınıda sana bağışlasın,kolay bakımlar diliyorum cnm,darısı başımıza inşallah

kızlar dr dan geldim yarın yat suni sancı deneyelim dedi olmadı sezeyan ile doğurursun dedi
kendi dr mu arıyacağım oda aynı şeyi geçen cuma için söylemişti gitmemiştim
ama yarın 8 de yatacağım bende hastaneye sanırım hayırlısı olsun artık
cnm hayırlı doğumlar diliyorum,en kolay şekilde sağlıkla yavrunu kucağına al inşallah,Allaha emanet olun

X