2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Ben iki gündür feci kaşınıyorum. Çatlak kremi de kaşıntıyı geçirmiyo. İçten içe çok rahatsız edici kaşınıyor. Internet'ten baktım da safra kanallarında tıkanıklık olabilir diyor umarım öyle bir şey değildir. Çatlamak da tercih edilesi değil ama. Kaşıntı çok sinir bozucu. Ne iyi gelir acaba?
tüm vücut kaşınıyorsa tehlikeliymiş canım benim sadece karın bölgem çok kaşınıyor dediğin gibi ne krem ne yağlar geçirmiyor

Oglusumun Ahmet in Doğum Hikayesi Sat:24 mart 2014 Doğum tarihi:23aralık salı 14.15 39+1 boy:50cm kilo :3610 gr slm kızlar öncelikle hikayeme başlamadan önce küçük bi kaç bilgi vereyim ... 26 yaşındayım 20.11.2011 doğumlu bir kızım var kizimin 18.ayından sonra yani anne sütünden kestikten sonra ortaya çıkan alerjik astım hastalığı sebebiyledir hastanelerde çok vakit harcadik malesef onun dışında akıllı bıcır bıcır anne baba düşkünü bir kızım olunca cok çocuk istiyordum. Çocuklarım hep kızım gibi olursa dört tane büyütürum diyordum ve sonunda 3aylık bi deneme sonucu 25 nisan ayında eşimle tanışma yıldönümümuzde hamile olduğumu öğrendim... Kızımla gittiğimiz muayeneler testler derken 16 haftalıkken kuzumun cinsiyetinin ahmet oldugunu öğrendik ..Rabbim öncelikle sağlıklı evlat sonrada bi kız bi erkek çocuğu nasip edeceği için daha ne isterdim ki kızımda dokuz ay boyunca kardeşim ahmet diyerek sevdi karnımı.. Güzel bi bulantısı bi hamilelik sonucu 37 haftalıkken cati muayenesine başladi o hafta birşey yoktu ilk doğumda normal olunca tamam rahat rahat dogurursun dedi bende epıdural istiyorum dedim ama o zamandan epıdural taraftarı olmadığını belirtti bende doğum esnasında sonuçta bana birakir diye ses çıkarmadım.. 38.ncı haftada cati muayenesinde 2parmak açıklık var hadi bakalım haftaya gel dedi bi hafta boyu annemden babamla bizdeydi annem bi hafta sürer merak etme doğmaz bu hafta dedi hakikaten 22aralık pazartesi 39 hafta muayeneme gittik eşimle eşim arabayı park edene kadar beni mıuayene eden doktorcum 3parmak açıklık olduğunu gece sancılanarın gelebılecegını eğer öyle birşey olursa hemen gitmeme gerektiğini i olması bile ertesi gün sabah kahvalti yapıp 8 de suni sancı ile hastaneye yatışması yapmamı söyledi ... Bende biraz bekleyelim mi dedim sonuçta kırkı doldurmamıstım doktorum açıklık olduğu ve suyun azaldigini çocuğu riske atmaya gerek olmadığını soyleyince kabul ettim.. Eşim gelince durumu anlattim eve geldik o kadar soğuktu ki yürüyüş yapamadım benim tek düşüncem sancımın kendi başlaması için yapacaklarımdi önceki doğumum da sancıyı başlatan bütün secenekleri denedim c.ilişki :) comelme , sıcak suya oturma gece kaç oldu bende tik yok en iyisi uyumak dedim ve yattım bütün cabama rağmen sancım tutmadı... Sabah camasırımda azcık akıntıya hafif kan olan nisanim geldi ama sancı yok ... Neyse gittik annem eşim ben kuzu kuzu hastaneye annem saskin boylede doğumami gidilir diye bende hala inanamıyorum sancı olmayinca o gün doğum olacağına.. Giriş kayıt derken odamıza geçmemiz 9.40 buldu hemşireler on da geldiler alttan muayene edip ucunda ip olan fitil gibi birşey yerleştirdiler bunu düşürme açılmayı artiracak dediler ... Lagman yaptılar ... Sonra serum bağlayıp gittiler ... Annem eşim yani geldi tv actırdımm sancilarin gelmesini bekliyorum nst ye bakiyorum bi yandan 70lerde sancılar var ama pek birşey hissetmiyorum eşim bana bakıyor annesi koyden geliyor onunla telefonda konuşuyor gamze doğuma yattı ama hicbirsey hissetmiyor duramaz bugün dedi.. Ben tabi saate bakiyorum hafiften sancıları hissetmeye başladım saat 11 böyle giderse saat 14 te doğar ne hafif sancılar diyorum ki o ara muayene etti doktorum 4cm olmuş dedi kalk dus al dedi başladım epıdural istiyorum demeye doktorum tamam yaparız dedi gitti dus alıyorum annem yardımcı oluyor tabi canım annem anne olmak bu kadar zor ışte sancılar arttı ve siddetlendi ... Odanın içinde geziyorum sancı geldikçe eşim boynuma elini koyuyor tamam canım geçecek diyor ama ben halsızlesıyorum epıdural diye yalvarıyorum eşime oda sırıtma ile beraber yapılacak diyor., ben onun istemedigini biliyorum sonra doktorum tekrar geliyor ve 6cm artık epıdural olmaz ben şimdi sana yapsam sezeryan olmak zorunda kalirsin gamze meslek hayatim üzerine konuşuyorum diyo ... Ben çıldırıyorum neden zamanında yapmadınız diye tabi kadına bagıramıyorum eşime ... Sana bi daha çocuk yaparsam diye.. Eşim elini ıslatıp dudaklarımdan ısıtıyor.. Annem yavrum diye agladi bi ara.. Doktor tv kapatıp perdeleri kapattırıp los bi ortam yaptırdı odamı benim sancılar geçince bi uykum geliyor anlatamam :) son bir kez daha dus aldım ebe geldi muayene etti tam açıklık bak kasma kendini bebeğin saçını görüyorum ıkın diyor ben ıkınma bi türlü beceremiyorum sanki ilk doğum tabi bu arada saat 2ye on var doktor tekrar geliyor yatağın kenarindan tuttur ayakta ıkındır diyor.. Sonra ben Allahim ya kurtar ya da sen bilirsiniz diyorum her sancılar yapılan duaları da tabi yapıyorum ... Ama nafile hiç bitmeyecek bu süreç sanıyorum ... Nolur çatala çıkayım geliyor bebek diyorum orda ıkınırım ebe tamam diyor ve doğum hane yan tarafta koridordan yürüyerek geçiyorum..eşim annem orda kalıyor ben ağlıyorum hadi bebeğim ablan bizi evde bekliyor gel artık halim kalmadı diyorum :) Çatala çıkınca iki hemsire doktorum iğne ile epızyotomı yapıyor ben karıma bastırın yardım edin diyorum iri yarı bi hemsire (sonradan öğrendim o kilolar doğum kılosuymus 4 aylık bebeği varmış kadının :) ) karıma bastiriyor ve o an
çok etkileyici bizi neler bekliyor acaba doğum sırasında

kızlar dr dan geldim yarın yat suni sancı deneyelim dedi olmadı sezeyan ile doğurursun dedi
kendi dr mu arıyacağım oda aynı şeyi geçen cuma için söylemişti gitmemiştim
ama yarın 8 de yatacağım bende hastaneye sanırım hayırlısı olsun artık
Inş suni sancıya gerek kalmaz kendi sancınla başlar doğum

Oglusumun Ahmet in Doğum Hikayesi Sat:24 mart 2014 Doğum tarihi:23aralık salı 14.15 39+1 boy:50cm kilo :3610 gr slm kızlar öncelikle hikayeme başlamadan önce küçük bi kaç bilgi vereyim ... 26 yaşındayım 20.11.2011 doğumlu bir kızım var kizimin 18.ayından sonra yani anne sütünden kestikten sonra ortaya çıkan alerjik astım hastalığı sebebiyledir hastanelerde çok vakit harcadik malesef onun dışında akıllı bıcır bıcır anne baba düşkünü bir kızım olunca cok çocuk istiyordum. Çocuklarım hep kızım gibi olursa dört tane büyütürum diyordum ve sonunda 3aylık bi deneme sonucu 25 nisan ayında eşimle tanışma yıldönümümuzde hamile olduğumu öğrendim... Kızımla gittiğimiz muayeneler testler derken 16 haftalıkken kuzumun cinsiyetinin ahmet oldugunu öğrendik ..Rabbim öncelikle sağlıklı evlat sonrada bi kız bi erkek çocuğu nasip edeceği için daha ne isterdim ki kızımda dokuz ay boyunca kardeşim ahmet diyerek sevdi karnımı.. Güzel bi bulantısı bi hamilelik sonucu 37 haftalıkken cati muayenesine başladi o hafta birşey yoktu ilk doğumda normal olunca tamam rahat rahat dogurursun dedi bende epıdural istiyorum dedim ama o zamandan epıdural taraftarı olmadığını belirtti bende doğum esnasında sonuçta bana birakir diye ses çıkarmadım.. 38.ncı haftada cati muayenesinde 2parmak açıklık var hadi bakalım haftaya gel dedi bi hafta boyu annemden babamla bizdeydi annem bi hafta sürer merak etme doğmaz bu hafta dedi hakikaten 22aralık pazartesi 39 hafta muayeneme gittik eşimle eşim arabayı park edene kadar beni mıuayene eden doktorcum 3parmak açıklık olduğunu gece sancılanarın gelebılecegını eğer öyle birşey olursa hemen gitmeme gerektiğini i olması bile ertesi gün sabah kahvalti yapıp 8 de suni sancı ile hastaneye yatışması yapmamı söyledi ... Bende biraz bekleyelim mi dedim sonuçta kırkı doldurmamıstım doktorum açıklık olduğu ve suyun azaldigini çocuğu riske atmaya gerek olmadığını soyleyince kabul ettim.. Eşim gelince durumu anlattim eve geldik o kadar soğuktu ki yürüyüş yapamadım benim tek düşüncem sancımın kendi başlaması için yapacaklarımdi önceki doğumum da sancıyı başlatan bütün secenekleri denedim c.ilişki :) comelme , sıcak suya oturma gece kaç oldu bende tik yok en iyisi uyumak dedim ve yattım bütün cabama rağmen sancım tutmadı... Sabah camasırımda azcık akıntıya hafif kan olan nisanim geldi ama sancı yok ... Neyse gittik annem eşim ben kuzu kuzu hastaneye annem saskin boylede doğumami gidilir diye bende hala inanamıyorum sancı olmayinca o gün doğum olacağına.. Giriş kayıt derken odamıza geçmemiz 9.40 buldu hemşireler on da geldiler alttan muayene edip ucunda ip olan fitil gibi birşey yerleştirdiler bunu düşürme açılmayı artiracak dediler ... Lagman yaptılar ... Sonra serum bağlayıp gittiler ... Annem eşim yani geldi tv actırdımm sancilarin gelmesini bekliyorum nst ye bakiyorum bi yandan 70lerde sancılar var ama pek birşey hissetmiyorum eşim bana bakıyor annesi koyden geliyor onunla telefonda konuşuyor gamze doğuma yattı ama hicbirsey hissetmiyor duramaz bugün dedi.. Ben tabi saate bakiyorum hafiften sancıları hissetmeye başladım saat 11 böyle giderse saat 14 te doğar ne hafif sancılar diyorum ki o ara muayene etti doktorum 4cm olmuş dedi kalk dus al dedi başladım epıdural istiyorum demeye doktorum tamam yaparız dedi gitti dus alıyorum annem yardımcı oluyor tabi canım annem anne olmak bu kadar zor ışte sancılar arttı ve siddetlendi ... Odanın içinde geziyorum sancı geldikçe eşim boynuma elini koyuyor tamam canım geçecek diyor ama ben halsızlesıyorum epıdural diye yalvarıyorum eşime oda sırıtma ile beraber yapılacak diyor., ben onun istemedigini biliyorum sonra doktorum tekrar geliyor ve 6cm artık epıdural olmaz ben şimdi sana yapsam sezeryan olmak zorunda kalirsin gamze meslek hayatim üzerine konuşuyorum diyo ... Ben çıldırıyorum neden zamanında yapmadınız diye tabi kadına bagıramıyorum eşime ... Sana bi daha çocuk yaparsam diye.. Eşim elini ıslatıp dudaklarımdan ısıtıyor.. Annem yavrum diye agladi bi ara.. Doktor tv kapatıp perdeleri kapattırıp los bi ortam yaptırdı odamı benim sancılar geçince bi uykum geliyor anlatamam :) son bir kez daha dus aldım ebe geldi muayene etti tam açıklık bak kasma kendini bebeğin saçını görüyorum ıkın diyor ben ıkınma bi türlü beceremiyorum sanki ilk doğum tabi bu arada saat 2ye on var doktor tekrar geliyor yatağın kenarindan tuttur ayakta ıkındır diyor.. Sonra ben Allahim ya kurtar ya da sen bilirsiniz diyorum her sancılar yapılan duaları da tabi yapıyorum ... Ama nafile hiç bitmeyecek bu süreç sanıyorum ... Nolur çatala çıkayım geliyor bebek diyorum orda ıkınırım ebe tamam diyor ve doğum hane yan tarafta koridordan yürüyerek geçiyorum..eşim annem orda kalıyor ben ağlıyorum hadi bebeğim ablan bizi evde bekliyor gel artık halim kalmadı diyorum :) Çatala çıkınca iki hemsire doktorum iğne ile epızyotomı yapıyor ben karıma bastırın yardım edin diyorum iri yarı bi hemsire (sonradan öğrendim o kilolar doğum kılosuymus 4 aylık bebeği varmış kadının :) ) karıma bastiriyor ve o an
:) şimdi gülümseyerek anlatıyosun ne güzel. Ins bize de nasip olur boyle hikâyemiz anlatmak..

Kızlar ben acıdan yandım aman siz yanmayın emzirirken dikkat edin !!! Bebeklerimiz küçük olduğu için memelerde ki sütleri bitiremiyolar. o sütler kalıyor ve ateş yapıyor derken kısa bi süre içinde iltahap'a dönüşüyor. Benim öyle oldu. Ne acılar çekiyorum bi bilseniz her emzirişimde ağlamaktan gözlerim kan çanağa oldu.... Zaten bu gidişle dişlerim kalmıcak hepsi dökülücek, çok sıkıyorum. Tıp'ta bu hastalığın adına Masit diyolar Allah düşmanımın başına vermesin. Yeni doğum yapan anneler ve yapıcaklar ne olur dikkat edin !!!!
eğer 10 gün içinde göğsüm inmezse ameliyat olucam.

Benim de belirsiz gibi canım, sanki normal doğumla bebeği tehlikeye aracakmışım gibi geliyor, herşey normalken de sezeryan olmak içime sinmiyor, sıra bekliyorum bakalım ne yapacağız, sen de haberdar et canım
Benim durum belli oldu canim sezeryan
Asagida ayrintilari yazacagim

Canm komik gelcek ama. Ben iki çorap bi patik koydum üşürüm diye. Hatta geceliğim kırmızı olduğu için kırmızı ev ayakkabımı bile gmtürdüm koridorda yürürken onu giyim üşümim diye. Sonuç olarak birak ayakkabı patiği çorabımı bile giymedim. Hastanem ve odam o kadar sıcaktı. Koyma demiyorum yanlış anlama sadece bende olanı söylemek istedim. Sen yınede patigini koy bence nolur nolmaz.:KK68:
Ben su tulumu bile koyacagim. Zaten çok üşüyen biriyim.

"sarfansari, post: 38810406, member: 408333"]Ayni şeyleri bugün bende dusundum
Hatta konu acacagim 2015 ocak annelerinin zayıflama günlüğü diye :)
Ben gaza geldikçe zayiflarim egzersiz yaparim.çünkü.
Bebek inşallah saglucakla dünyaya gelsin de gerisini yine hep.beraber hallederiz inşallah.
Yarin Dr a gideceğiz. Sezeryan gunum belli.olacak inşallah. Bebek en son 2600 du. Bakalim kaç kg olmuş
Srninle aynı dogum tarihimiz.yatın sonuçlarınıyazarsan ssevinirim ben şuan netteyim kızlar doktor birazdan gün verecek ben en geç 38+ 4 istiyorum ama eski Sezer'in yeyerinde incelme varmış bakalım nasıl heyecanlıyım offfff[/QUOTE]

Ben hemen katılırım zaten eşime diyorum bebek 20 günlük olsun gidelim diyetisyene emzirme diyetiyle yavaştan başlayayım çünkü uykusuzluktu yorgunluktu alışana kadar spor biraz zor gibi görünüyor
Bende 40.gün sonra egEraizlere vs baslarim.evde artik
Bizim.burada diuetisyen yok maleaef

kızlar dr dan geldim yarın yat suni sancı deneyelim dedi olmadı sezeyan ile doğurursun dedi
Canim.inşallah kendi sancin gelir yarina kadar

Kızlar ben acıdan yandım aman siz yanmayın emzirirken dikkat edin !!! Bebeklerimiz küçük olduğu için memelerde ki sütleri bitiremiyolar. o sütler kalıyor ve ateş yapıyor derken kısa bi süre içinde iltahap'a dönüşüyor. Benim öyle oldu. Ne acılar çekiyorum bi bilseniz her emzirişimde ağlamaktan gözlerim kan çanağa oldu.... Zaten bu gidişle dişlerim kalmıcak hepsi dökülücek, çok sıkıyorum. Tıp'ta bu hastalığın adına Masit diyolar Allah düşmanımın başına vermesin. Yeni doğum yapan anneler ve yapıcaklar ne olur dikkat edin !!!!
Geçmiş olsun canım inşallah en kısa zamanda atlatırsın, peki nasıl anlıcaz sütün boşalıp boşalmadığını?

Dr dan geldim
Bebeğim hala dönmemiş. 2 aydir kafasi yukarıda uyuşuk kişinin
P.tesiye sezeryan günü verdi.
Testleri yaptik.
Genel anestezi olacakmis bebek ters olduğu için.
Hakkimizda hayirliai artik.
Hayırlısı olsun canım, önemli olan sağ salim bebeğine kavuşman. Ters olduğu için genel anesteziyi ilk kez duydum bu arada.

Geçmiş olsun canım inşallah en kısa zamanda atlatırsın, peki nasıl anlıcaz sütün boşalıp boşalmadığını?

Gögsün dolu oluyo anlıyorsun zaten taş gibi. emdiğinde ne kadar göğsünün boşaldığını elinle yokla anlarsın. mutlaka doğum yapınca hastanede ki ebelere emzirme konusunda bilgi alın.

Hakkında hayırlısı olsun canım beklemek zor sağ salim.kolaylıkla kavusalimda haberdar et bizi inşallah kendi sancinlarinla ve kolay olur

Çok geçmiş olsun, inşallah ameliyata gerek kalmaz. Bu durum kişinin bünyesine göre mi gelişiyor acaba? Yoksa herkesin başına gelebilir mi? Önlemek için göğsü boşaltmak mı lazım pompa ile? Göğüs ucu kremi kullanmış mıydınız hemen doğum sonrası? Ben aldım hazır ettim doğum sonrası için. Şimdi de arada bir de olsa Gül suyunda ıslattığım ayva çekirdeği sürüyorum. Forumda okumuştum göğüs çatlaklarına iyi geldiğini.

Bir dogum hikayesi de benden kızlar...biraz komik moral olsun normal dogum bekleyen arkadaslara..BDT. 14 ocakdi bugun 7.30 da 10 dk da bir 20 sn süren sancıya uyandım..saat 11 e kadar boyle sancı çektim ..bu arada duş aldım kahvaltı hazırladım oğlumun kahvaltısını yaptırdım.. Çamaşırları yikattim kurutmaya attım..bu arada da sancı çekiyorum..4 saat sancıdan sonra hastaneye geldik.. Ben heralde 4-5 cm açıklığım olmuştur diye düşünmüştüm..oğlumda 1 saat sancıda 3 cm açıklıkla gitmiştim..neyse biz geldik hastaneye ebe kontrol etti hic açıklık yok bebek de cok yukarıda dedi..doktorda geldi aynı seyleri söyledi suni sancı verelim dedi ebe suni sancıyı bağladı anında bi sancı girdi ama sanci 3 dk çıkmadı o sırada suyum boşaldı..ve cocuğun kafası göründü gorumcemle esim vardı yanımda.gorrumcem doktor aşağı bi baktı hemen yatağa alalım dedi.eger yatağa almak aklına gelmeseydi bebeğim yere duserdi heralde.dogumhaneyi bırakın yatağa zor yetiştim..bebek geldi ebe yok ebe geldi tut kendini doktor odasından gelene kadar zor tuttum kendimi.ayni sancıdan 1 kere daha gelseydi bayilirdim heralde.dusunsenize hic açıklık yokken 3 dk sonra bebeğim geldi..Allah herkese kolay sağlıklı doğumlar versin..damla ceydamiz boyle geldi iste kızlar..hosgeldi...
Canim ya insan sevinsinmi hemen olduguna sasirsinmi bilemiyor neyseki almissin saglikla kucagina allah bagislasin

Kızlar nolur cvp bana noluyo yaaa ..4 gündür saatte bir kasılma var ama su veya nişan yok.durum böyle diye hastaneye gitmedim nasıl olsa geri dönerim diye.ama bu günde kasılma aşırı bel ağrısı eşliğinde ve her kasılma da çişi mi kaçırıyorum ve bebeğim sanki nefes alıp veriyomuş gibi yapıo .acaba bebek çok mu aşağıda. Benim gibi olan var mı??bu şekilde doğumu başlayan var mı?? Lütfen cvp ..

Uzun bir aradan sonra merhaba herkese. İki gün önce biraz sancım oldu üşütmeden sanırım. İki gece hastaneye taşındım. Şimdi normale döndüm. Bakalım bizim ki ne zaman gelecek. İlk bebeğim erken geldiği için bunu da erken bekledim ama niyeti yok sanırım.

Kizlar bende dr gittkm bugun. 39 olduk muayenede kafa olcusune bakarken gecen haftalardada kucuk demisti.yine kucuk dedi 36 hafta gorunuyor dedi diger bolgeleri iyi boyu kilosu 39 40 haftayla uyumlu ama başı kucuk ilk zamanlar cekilen ultradon kzgidi varsz getir haftays dedi bakslim. Dogscam nerdeyse baksski nolacak, sorun olurmu dedim dogumdan sonra bakilir cocukta birsey olup olnadigina .deli olacam habire sorun cikiyor hsyirlisiyla saglikli alsaydim kucagima amile kaldigimdan beri hep bi sorun cikiyor

X