2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Bende artik dogurmak istiyorummmm,dus alirken bile aynaya bakmaya cekiniyorum vucudumu taniyamiyorum artik,gobegim o kdr tipsiz bir hale geldiki,kocamn oldu bu cocuk cikinca sonmus bir balona benzeyecek sanirim,sirtim artik cok agriyor,memeler perisan velasil pert olmus durumdayim,oglumm hayirlisiyla doğ lutfennn artik yaaa

Bende artik dogurmak istiyorummmm,dus alirken bile aynaya bakmaya cekiniyorum vucudumu taniyamiyorum artik,gobegim o kdr tipsiz bir hale geldiki,kocamn oldu bu cocuk cikinca sonmus bir balona benzeyecek sanirim,sirtim artik cok agriyor,memeler perisan velasil pert olmus durumdayim,oglumm hayirlisiyla doğ lutfennn artik yaaa
Ben de az önce aynaya bakarken aynı şeyleri düşündüm bu şişlik ödem mi bebek mi yoksa hiç biri değil de hüsmen Ağa mı oldum dedim kendi kendime oğlum doğsunda ne kadar yağlandım acı gerçeklerle karşılaşıp ona göre kendime bir kilo verme ve sıkılaşma Programı hazırlayayım çirkin bişey oldum iyice

Ben de az önce aynaya bakarken aynı şeyleri düşündüm bu şişlik ödem mi bebek mi yoksa hiç biri değil de hüsmen Ağa mı oldum dedim kendi kendime oğlum doğsunda ne kadar yağlandım acı gerçeklerle karşılaşıp ona göre kendime bir kilo verme ve sıkılaşma Programı hazırlayayım çirkin bişey oldum iyice

Aynen ya eşime diyorum ki bi çocuk doguracam diye şekilden şekile girdim neremi nasıl toparlarsam artık:KK12:aynaya mümkün oldugunca bakmıyorum kendimi uzunca bi süre görmek istemiyorum:KK47:
Ayni şeyleri bugün bende dusundum
Hatta konu acacagim 2015 ocak annelerinin zayıflama günlüğü diye :)
Ben gaza geldikçe zayiflarim egzersiz yaparim.çünkü.
Bebek inşallah saglucakla dünyaya gelsin de gerisini yine hep.beraber hallederiz inşallah.
Yarin Dr a gideceğiz. Sezeryan gunum belli.olacak inşallah. Bebek en son 2600 du. Bakalim kaç kg olmuş

Erva koycaz canim bizim dogumla olum ayni gun geldi amcamizin esi oldu beni cok severdi herkes onun adini mi koysaniz dio ama bn pek istemiyorum zaten ayni gun oldu ondan dolayi ama ikna olursam hatice de olabilir işte
cnm sen bilirsinde genç yastami oldu o akrabanız ? Genç yasta olen kişinin ismi konmaz derler kaderi benzemesn diye ama hurafedr belkide saçma gelebilir ama soylym dedim ynede.

Benimde yarın kontrolum var baklım ne diyecek doktor hanım . Kaç gundur kendi sancimi bekliyorum ama olmayınca olmuyr o kadar çok isterdmki sancimin tutmasını . Oglumdada tutmamişti suni sanci almiştim. Yarında açilmam olduysa belki suni sanci verir yine doktorum ama korkuyorum bn suniden.

Tebrik ederim, Allah analı babalı büyütsün Hanne bebeği. Başka isim de koydunuz mu?

Çok geçmiş olsun, Allah bir daha yaşatmasın, büyük bir şey atlatmışsın canım. Ailen eşin nasıl korkmuşlardır kim bilir. Bebeğini sağ salim almışsın ya kucağına, her şeyi unutmuşsundur bile. Yavrunla sağlıklı mutlu bir ömür dilerim, Allah analı babalı büyütsün.

Canım tebrikler, kızını kucağına almışsın. Darısı başımıza. Ablacığı da bir an önce iyileşir inşallah.

Güle güle kullan, inşallah memnun kalırsın.
Ben medela swing aldım, çalıştırıp baktım öyle sesli gibi gelmedi ama diğer markaları bilmiyorum. İnternetteki yorumlarında da sesli olduğunu yazana rastlamadım. Acaba medelanın diğer modeli olmasın?
Fiyatı biraz yüksek diğerlerine göre, ben 325'e aldım ama içinden 50 tl değerinde medela calma biberonu da çıktı, ki onu ayrıca alacaktım zaten. Bana çok çok yüksek gelmedi o yüZden.
Avent çok tercih edilen bir marka, bence memnun kalırsın.
Pompa gerekli mi diye düşünenler için yazayım. Ben açıkçası süt gelmemesi gibi bir ihtimali hiç düşünmedim, gelmeyebilir ama gelmesi için elimden geleni yaparım.
Süt üretiminin sürekliliği için de göğüslerin boşaltılması gerekiyor, bebek emmese bile pompa bu durumda kurtarıcı olacak. Doğum izni bitiminde hemen işe başlamayı düşünüyorum o yüzden de pompayı aldım, işyerinde kullanacağım.

Allah razı olsun canm.. Darısı bekleyenlerın basına ınsallah.. Bi avazda kurtarsın rabbım.. Kızım da ıyılesıyor cook sukur..:KK36:

KızlAr büyük Hazel Zehra'm ( büyük kızım) iyileşiyor cok sukur. Gdip gördüm. Yarında yanında olcam ınsallah. Kardesini benimsiyor galiba.. Önceden bi bebk kucagıma alınca bana vururdu.. Simdi yanında emziriyorum bile. Eğilip yüzüne bakıyor bebi mama anne ımmh diyor:KK48: Sürekli sarılmak istiyor ona.. Kafasında şapka bırakmıyor ama sürekli çıksın istiyor.. Moralim düzeldi çok şükür.. İki gün üst üste görmek iyi geldi galiba..

Bu arada kızlar küçük kızımın adını Elif Zümra koyduk.. ( yine benim istediğim oldu:KK48:). Güzelmi sizce ablasınınkiyle uyumlumu..

Teşekkürler faydalı tavsiyelerin için. Şu an menopozlu misali yandığımız için doğum sonrası üşüme ihtimali aklımıza gelmiyor tabi ki :) ben yatarken çorap bile giymem diye düşünüyordum. Meğer patik bile gerekiyor he. Tabi o kadar kan kaybı olacak. Şalı da bir yerde okumuştum giymem ama genede alayım diye attım valize. Pijama 1 tane almıştım yetmezse eşime tembihledim evde şurda onu istersem getirirsin diye.
Hemde oyle bi titriyosun ki anlatamam dr beni dikmeye calisiyor ben titriyorum bide dikisin agrisiyla kizim dur cabalama diyor tutamiyorum kendimi diyorum hocayla kavga ede ede ciktim :KK48: bide sut olsun diye bana humana still tea bide lactamil almislar bugune kadar ictim ama artik icmiycek gibiyim goguslerim patliycak gibi kizim hepsini bitiremiyor henuz:KK51:

cnm sen bilirsinde genç yastami oldu o akrabanız ? Genç yasta olen kişinin ismi konmaz derler kaderi benzemesn diye ama hurafedr belkide saçma gelebilir ama soylym dedim ynede.
Genc canim beni cok severdi biraz ondan yapiyolar heralde bide biz dogduk yarim saat sonra haber geldi ama benimde icime sinmiyor bakalim ne olcak

Hemde oyle bi titriyosun ki anlatamam dr beni dikmeye calisiyor ben titriyorum bide dikisin agrisiyla kizim dur cabalama diyor tutamiyorum kendimi diyorum hocayla kavga ede ede ciktim :KK48: bide sut olsun diye bana humana still tea bide lactamil almislar bugune kadar ictim ama artik icmiycek gibiyim goguslerim patliycak gibi kizim hepsini bitiremiyor henuz:KK51:
ohh maşallah bol bol sutun olsun hep boyle . Doya doya emsin minigin . Benimde oglumda çoktu sutum bakalım bunda nasıl olacak.

Genc canim beni cok severdi biraz ondan yapiyolar heralde bide biz dogduk yarim saat sonra haber geldi ama benimde icime sinmiyor bakalim ne olcak
sen yeni dogum yaptın degilmi canim normal dogumdu galiba. Peki dogumun nasıl basladı sancınmı tuttu suyunmu geldi yada suni sanci ilemi oldu ? Biz 40. haftamızdayız daha doguma dair hiç bişey yok yarın kontrolum var belki açilmam olduysa suni sanci verebilir doktor.

Gece yine bakınma saatim geldi yarın doktora gitcez kararınızı verin demişti. Eskiden seve sece giderdim şimdi işkence gibi geliyo, ne zormuş son haftalar, Allah yardımcımız olsun

Kızlar Acil Acil Acil yardiminiza ihtiyacım var. Zira çok kötüyüm. :KK43: 2 seferdir hapşırırken kaburgamin hemen altı feci şekilde sanciyor. Daha doğrusu orda birsey kopuyor sanki. Uyanikken kendimi tutuyorum ama az önce uykuda oldu ve o can acisiyla nasıl bi çığlıkla uyandigimi anlatamam.. :KK43: Daha once böyle bişey duydunuz mu?? Ben dr a gidecek olsam hangi bölüme gitmem gerekir? Çok kötüyüm şu an... :KK43:

gunaydın herkese esim gitti bana randevu aldı bende bırazdan cıkıcam evden hastaneye gıdecen 39 olduk bugun bakalım hıcbır belırtı yok ama dr ne dıyecekkk

Amin canim inşallah :) sabah hastanede ne yapacaz bakalım
Hakkimizda hayirlisi canim ins
bebegimizn sagligi yerinde olsunda gerisi duzelir cnim takma bosuna boyle seyleri kafana anin tadini cikarmaya bak
Var mi gece doguran???
bizde tık yok yine.. kalktim hazırlanıyorum hastaneye gitmek için
Yok canm ben hala hamileyim :KK22:
Kizlar hastaneye geldim. Hastane onlugumu giydim bekliyorum.. dualariniza ihtiyacim var..
Sulecim rabbim yar ve yardimin olsun :cry: Ay cok duygulandim ya:cry: İns bir avazda dogurursun alirsin bebegini kucagina mis kokulunu :KK37: Guzel haberlerini bekliyorum ins:KK37:

KızlAr büyük Hazel Zehra'm ( büyük kızım) iyileşiyor cok sukur. Gdip gördüm. Yarında yanında olcam ınsallah. Kardesini benimsiyor galiba.. Önceden bi bebk kucagıma alınca bana vururdu.. Simdi yanında emziriyorum bile. Eğilip yüzüne bakıyor bebi mama anne ımmh diyor:KK48: Sürekli sarılmak istiyor ona.. Kafasında şapka bırakmıyor ama sürekli çıksın istiyor.. Moralim düzeldi çok şükür.. İki gün üst üste görmek iyi geldi galiba..

Bu arada kızlar küçük kızımın adını Elif Zümra koyduk.. ( yine benim istediğim oldu:KK48:). Güzelmi sizce ablasınınkiyle uyumlumu..
Ben beğendik çöl güzel
Rabbim güzel yazgilar yazsın

Gece yine bakınma saatim geldi yarın doktora gitcez kararınızı verin demişti. Eskiden seve sece giderdim şimdi işkence gibi geliyo, ne zormuş son haftalar, Allah yardımcımız olsun
Bizimde bugün belli.olacak ne olacagi
Ama ben heyecanla gidiyorum çünkü belirsizlik daha zor

Kızlar Acil Acil Acil yardiminiza ihtiyacım var. Zira çok kötüyüm. :KK43: 2 seferdir hapşırırken kaburgamin hemen altı feci şekilde sanciyor. Daha doğrusu orda birsey kopuyor sanki. Uyanikken kendimi tutuyorum ama az önce uykuda oldu ve o can acisiyla nasıl bi çığlıkla uyandigimi anlatamam.. :KK43: Daha once böyle bişey duydunuz mu?? Ben dr a gidecek olsam hangi bölüme gitmem gerekir? Çok kötüyüm şu an... :KK43:
Bence kendi Dr unu ara durumu anlat o yonlrndirsin seni
Bende 5 gündür griptim bugün geçti çok sukur
Var mi gece doguran???
bizde tık yok yine.. kalktim hazırlanıyorum hastaneye gitmek için
Bende hastaneye gidiyorum. Öğleden sonra güzel haberleri veririm insallah

Kizlar hastaneye geldim. Hastane onlugumu giydim bekliyorum.. dualariniza ihtiyacim var..
Allah yardimcin olsun canim

X