2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kızlar merhaba. Kontrolden geldik, oğlumun suyu iyi ama doğum kanalına girmiş açılma başlamak üzere dedi doktor. Cuma günü sabah nstye alıcak en geç çrş gününe kadar doğar dedi. Sezeryan olmasına rağmen kendisi doğumu başlatsın istiyor doktorumuz. Allahım sağlıkla kucağımıza almayı nasip eder inşallah.

Kızlar Manisa Salihli de Dr tavsiye edebilecek olan var mı doğuma 10 gün kala Dr değiştirmek zorunda kaldım da acil bi Dr bulup kontrole gitmem lazım

2 ocak ta bende oglusumu ikucagima aldim darrisi tum beleyenlerin basina
canım oluslari ikiledn yani gözün aydın çok sevindim sezeryandi sanırım senin bebek ne kadar doğdu nasıl sen nasılsın
buralar çok sessiz çok sakinnn nolduk biz
canım herkes doğurup eve geçsin lohusa sendromu gaz ve bir sürü şey sormaya ek gıda gecisine aşı konuşmaları için herkes toplanacakmerak etme :)
EFLALİM COK SEVNDİM.. İnş memeni tutar yawrun... Artık karnı doysunda.. Kız gercekten spinal cok raht geldi banada..
İnş yawrunda bi pronlem cıkmaz..

GİRLBOYMOM yawrum:))) sana şimdi dicem ki ÇOA -anladın sen onu:KK66:)))
Ama bnm yasım kadar olgun dsgılım.. Diyemm ki.. Ana anadır ulan.. Merak edıyoduk ya 1 ocakta kım dogurcak dıye bna nasipmiş candasım.. Hametan krem aldıryım ben eşime .. Pişik keemi falan olmaz dimi..sebamed kullanıyorum yani daha kullanmadımda...
Ayy ne bılım ya..dr da dus aldır sürekli diyo...

Kızlar inş sizlerde yazıcaksınız ..... Ahanda dogurdum dıyee.. Cokk az kaldı
de kız de çok güldürdün beni anladım ben onu :) ne yaptın ettin rahat rahat spınal sezeryanını oldun beni de çatır çatır dogurttun :) sebamed de olur ..ısıllk sadece dus ile geçmiyor malesef
Agdadan geldik
Canim çok ama çok yandi
Hatta genitali.tam yaptiramadim
Kuafordeki herkes sen normal.doguramazsin.dedi
Ki zaten çocuk dönmedi daha
canım ağda sonuçta farklı bi olay ağda isteğe bağlı yaptırmasan da olur ama dogurmasan içinde tutamamzsın agdacının kıyasladığı şeye bak zaten bebeğin ters düşünme kadının soyledigini normale dönerse bakarsın duruma sikma canını
Canım annişler... Kk sız yapamıyorum galıba..:KK48: Dogurdum vucudum rahatladım allahıma şükürler olsun. Bebişimle ben çook iyiyiz.. 3520 gr 52 cm dogdu kızım.. Suan yanımda pusetinde uyuyor.. Doğum yapanlar, rabbim analı babalı buyutsun yavrularımızı.. Yapacak olanlarda rabbim bi avazda kurtarsın insallah.. :KK68:
gözün aydın sezeryan oldu sanırım minik kizini op yerimize
Selam kızlar bugün kontrolümüz vardı. Doktor doğum şekline karar verelim dedi kafam çok ama çoook karışık. Çatı muayenesi oldum, çok gergin girmiştim muayeneye kasıldım biraz zor baktı, tam anlayamadım ama müsait gibi dedi ama bu şekilde doğumda da kasarsan çok zor olur senin için dedi. Pazartesiye kadar düşüneceğiz doğum şeklini, hep ters dönsün normal pozisyonunu alsın diye dua ettim. Şimdi bebek normal pozisyonunda, suyum iyi , normal için benim kasılmam harici bi engel yok kafam çok karıştı ne yapacağım ben kızlar :KK43:
canım sen bakma kimseye o esnada zaten ne kadar kadarsa kas başa gelince oluyor bitiyor bende çok kastım hatta ebe kolum ağrıdı yeter dedi hatta doktor ilk doğumda çok korkusunu bunda çok rahat edeceğini yerde kendini kastın dedi ama n e olursa olsun pirt dedi doğdu şansını dene derim

selamlar hemen yazıp çıkıcam geçmişe henüz bakamıyorum unun süre bakamayabilirim, oğlum mememi emmiyor sütümü sağıp şırıngayla vermek zorundayım o yüzden hiç zamanım yok, pazartesi 10.30 da oldu spinal sezaryan dr servise bidirmeyi unuttuğu için doğumum o saate kaldı neyse.. sıkıntısız bir doğum oldu sadece tansiyonum düştü ameliyat anında onuda halletiler, oğlum çın çın ağlamasıyla inletti orayı:) tıpkı abisi ona benziyor :) 3350 gr 50 cm doğdu daha çok bekliyorduk ama neyse sağlığı yerinde:) böbreği için henüz bakılmadı özelde ki dr biraz büyüsün dedi ama biz devlette ki oğlumun dr una götürücez birde araştırma hastanesinde çocuk nefrolojisine inşaallah

kakasını çişini yaptığı için sıkıntı olmadığı düşüyorlar, saat başı beslememe rağmen dr dün sinir etti aç kalmış cvs diye tabi ki sonra yanıldığı ortaya çıktı!

eşim her zaman ki gibi lohusa :) ben her zaman ki gibi güçlü olmak zorunda kaldım her şeye yetişen süper kadın süper anne modundayım

ameliyat sonrası en büyüm korkum ayağa kalkma anıydı işin açığı ama o kadar rahat oldu ki hayret ettim, çok rahat kalktım desteksiz dolaşabildim, akşama gazımı çıkarabildim, yaptığım hoşaf sağolsun:) süreki ağrı kesici yaptılar zaten ve gerçeketn çok rahat bir sezaryan oldu maşaallah diyeyim kendime:) hemşireler çok güzel igilendi, özelde olması çok doğru bir kararmış, dr un eli dedikleri gibi ağır değilmiş çokta rahatım şu an

oğlum kesinlikle mememi tutmuyor şırıngayla mama verdik önce sonra ikinci gün sütümü sağmaya başladım iyi ki pompam varmış damla damla derken şimdi çoğalmaya başladı hamdolsun inşaallah daha da çoğalır oğlum da memei tutar, tembel çıktı emmek için uğraşmak istemiyor, ilk günden gaz olmaz diyen ben büyük yanlış biliyormuşum tam bir gazman :)

uykusuz ve de çok yorgunum şimdi sütümü sağıp hazır etmem lazım, iyi ki kv falan var yoksa ben yanmıştım, ebbeğimin her türlü ihtiyacını ben ve eşim gideriyoruz, babannesi evi süpürüp silip oğlumla ilgileniyor

şimdilik böyle, herkesi çok merak ediyorum inşaallah geçmişi okuyacak zamanımda olur, doğum yapan var mı bilmiyorum

herkese dua ettim doğum yapacak olanlara bebek bekleyenlere

cnm yaa iyiki yazdın aklımız sendeydi,inşallah bol bol sütün gelsinde oğluşun hemencecik memeyi emmeyide kapsın inşallah,hadi gözün aydın eflalim :)))

Bugünkü muayenede bana da çatın müsait dedi ama ben kendimi sezaryene o kadar hazırlamışım ki normal doğum korkumdan sevinemiyorum bile her şeyin yolunda olmasına. Sonra da kızıyorum kendime, cesaretsizliğime.. İnşallah kolayca doğururuz.
Ya böyle bile bile sezeryan demek istemiyorum, sonradan çoook pişman olacağım. Allah en hayırlı kararı almamızı nasip eder inşallah
Canlarım aynı duyguları yaşıyoruz benimde herşey normal sorun yok ama ben o kadar korkuyorum ki anlatamam yani nasıl normal dogum yaparım diye düsünüp duruyorum kac gündür pozitif dogum hikayeleri okuyorum o da işe yaramadı
Aynen canım ben aslında korkmuyorum normalden. Böyle kasılırsan nolcak dediler diye tırstım biraz açıkçası
Henüz tecrübem yok mutlaka normal doğum kolay değildir ama hem anne hem bebek için en doğalı olduğu için kesinlikle normal doğumdan yanayım. Bugüne kadar milyarlarca normal doğum nasıl gerçekleştiyse bından sonrakilerde öyle olacaktır. Zorunlu bir durum olur, doktorlar sezeryana yönlendirir o ayrı tabi. Ama ben sezeryandan daha çok korkuyorum açıkçası, neticede ameliyat. Anesteziden ayılırken kendi ağrılarımı mı düşüneyim bebeğin memeyi tutmasını mı, gelen ziyaretçileri mi? Tabi normal doğumun ne kadar zor olacağını bilmediğimden şu an için konuşmak kolay geliyor olabilir bana ama bir de işin dini boyutu var ki doğum yapan kadın tüm günahlarından arınmış oluyor, bu nedenle doğum üzerine ölen şehit mertebesinde sayılıyor. Günahlarımdan arınmak için Allah bana böyle bir fırsat sunmuş daha ne isterim :) En hayırlı doğum şekli ne ise hepimiz için öylesi nasip olsun tabi.
Amin,inşallah canım

Canim elbetteki normal dogum kolay degil. Ama sezeryan da kolay degil. Normal dogum yapan arkadaslarim hersey dogum aninda bitip gidiyo diyolar. Ayrica dogum aninda zaten ikinma istegi duyuyormussun. Afedersin kakan varmis tutamiyormussun gibi. O yuzden kendini kasacagini hic sanmiyorum canim. Hazir her sey normal doguma musaitken bence akisina birak gitsin..
Ben zaten sezeryanden daha çok korkuyorum ve senin gibi düşünüyodum doğum anında sancıyla uğraşırken muayene umrumda olmaz bebek gelir gibisinden. Bugün doktor ve ebe nasıl yapacaksın deyince birşeyleri yanlış mı biliyorum acaba dedim. Bir de sancı anında doktorun yanımda olmayacak olması tedirgin ediyor beni. Bi komplikasyon gelişirse müdahale etmesi gecikir mi gibisinden ki kendisi de öyle söyledi. Sonra da eskiler nasıl doğurmuş sanki diyorum valla kafam çok karışık dua edin kızlar en hayırlı kararı alayım
canım sen bakma kimseye o esnada zaten ne kadar kadarsa kas başa gelince oluyor bitiyor bende çok kastım hatta ebe kolum ağrıdı yeter dedi hatta doktor ilk doğumda çok korkusunu bunda çok rahat edeceğini yerde kendini kastın dedi ama n e olursa olsun pirt dedi doğdu şansını dene derim
Benim aklım da normale kayıyo yine canım, zaten muayeneden çıkınca da kızdım kendime sanki bişi yaptı azcık acıdı da o kadar acının zaten çekiyorum çatı ağrısından hergün diye

babyforwe babyforwe nerelerde sesi çıkmıyor sanki
bu arada arkadaşlar pzt eflalimle beraber doğum yapacak olan buğdaytanesi arkadaşımızın cmt gecesi aniden suyu gelince apar topar sezeryanı alınmış hemen,çok yazamadı haliyle ama aşırı su kaybettiği için epilepsi krizi geçirmiş ve başka bir hastaneye sevk edilmiş,3 gün gözleri açık fakat bilinci yerinde olmadan yatmış :KK43: dün sanırım kendine geliyor,dediğim gibi çok detaylı yazışamadık ama inşallah oğlunun sağlığı yerinde,ne zmn taburcu olurum bilmiyorum yazmış,dua edelim kızlar arkadaşımızada biran önce toparlanıp evine dönsün inşallah :KK43: yawrusuna kavuşsunnn cnmmm yaaa,dualarımız seninlee @bugdaytanesi82

Kızlaaaaar doguruyormuşum ben megersem. Bugün nstde düzenli sancim çıktı.Kvle gitmiştik. Ebe gelip " Tatlım senin sancın var ya agrın yok mu?" Dedi.şoka girdik.okadar heyecanlandım ki tansiyonum 13e 8 çıktı. Doktor alttan baktı 2 parmak açıklık var dedi.beebgin kilosu 3500 olmuş çatıda problem yok dedi.simdilik normal dogurabilirsin gibi görünüyor dedi.Sanirim sancının aralıkları çok az.Tahlillerimi yaptırdı. Yarın saat 7:30 da acilden giriş yap.sonra dogumhaneye cikacaksin dedi.sunni sanci vericez dedi.Korkuyorum suni sancıdan.Sabah kadar ne yapayım da doğurayım. Bi akıl verin bana.bi de bebek daha yukarda itmemis kendini dedi.epidural yapmayı planladigini söyledi. Şimdi sirtimdan asagi dogru bi agri var.sanirim sanciyi hissetmeye basladim.Çok çok çooook heyecanlıyım. Dualarınızı eksik etmeyin noluuur :KK17:

karlı havaya rağmen bugun dr um kontrole çağırmıştı,dayanamadım gittim,nst de çok az sancı çıktı,38+2 yiz bugun,sen daha drum ultrasonda bana bakmadan demezmi cmt ben yokum rica edeyımde dr arkadaşımdan bu cmt seni doğuma alsın,dedim nasıl yani normal doğumada istediğimiz zaman karar mı verebiliyorurz artık dedm,azcık sancı çıktı ya dedi cmt doğar gibi geldi birden dedi,neyse ultrasona baktı,yok dedi kafa aşağıya inmemiş henuz,bu haftada doğmaz bu oğlun dedi,kılosuda 3250 iken 3550 olmuş,haftaya çarşamba tekrar alttan bakalım belki dedi açılma olur,tekrar çatı muayenesi yapmakta fayda var dedi,sonra dedim ben artık çk sıkıldım yokmu dedim tetikleyecek birşeyler cinsel ilişki hurma gibi dedim,ikiside tetiklemez dedi,heleki dedi cinsel ilişkiye ben son haftalarda çok karşıyım enfeksiyona neden olabiliyor dedi,hurmada şekerden başka bişey yapmaz dedi fazlası için tabi,bol bol avmlerde yürüyüş yap dedi,sıcak duş almak iyi gelir dedi,havadisler bizden böyle kızlarr...

bu arada arkadaşlar pzt eflalimle beraber doğum yapacak olan buğdaytanesi arkadaşımızın cmt gecesi aniden suyu gelince apar topar sezeryanı alınmış hemen,çok yazamadı haliyle ama aşırı su kaybettiği için epilepsi krizi geçirmiş ve başka bir hastaneye sevk edilmiş,3 gün gözleri açık fakat bilinci yerinde olmadan yatmış :KK43: dün sanırım kendine geliyor,dediğim gibi çok detaylı yazışamadık ama inşallah oğlunun sağlığı yerinde,ne zmn taburcu olurum bilmiyorum yazmış,dua edelim kızlar arkadaşımızada biran önce toparlanıp evine dönsün inşallah :KK43: yawrusuna kavuşsunnn cnmmm yaaa,dualarımız seninlee @bugdaytanesi82
canım @baybforwe bende merak ettim yaaaaaaaaaaaaa @bugdaytanesi82 içinde çok üzüldüm Allah yardımcısı olsun ins sağ salim evinde olsun önceden epilepsi var miydi anlamadim bembeyaz canım
Kızlaaaaar doguruyormuşum ben megersem. Bugün nstde düzenli sancim çıktı.Kvle gitmiştik. Ebe gelip " Tatlım senin sancın var ya agrın yok mu?" Dedi.şoka girdik.okadar heyecanlandım ki tansiyonum 13e 8 çıktı. Doktor alttan baktı 2 parmak açıklık var dedi.beebgin kilosu 3500 olmuş çatıda problem yok dedi.simdilik normal dogurabilirsin gibi görünüyor dedi.Sanirim sancının aralıkları çok az.Tahlillerimi yaptırdı. Yarın saat 7:30 da acilden giriş yap.sonra dogumhaneye cikacaksin dedi.sunni sanci vericez dedi.Korkuyorum suni sancıdan.Sabah kadar ne yapayım da doğurayım. Bi akıl verin bana.bi de bebek daha yukarda itmemis kendini dedi.epidural yapmayı planladigini söyledi. Şimdi sirtimdan asagi dogru bi agri var.sanirim sanciyi hissetmeye basladim.Çok çok çooook heyecanlıyım. Dualarınızı eksik etmeyin noluuur :KK17:
Allah yardımcın olsun sıcak suya otur hurma ye ilişkiye gir diyemem sancını hissetmeye baslamıssın ins çabuk kolay hayırlı bi doğum olur

Kizlar dogum anlari yaklasio. Her birimiz artik sona yaklastik kuzularimiza kavusmamiza az kaldi :) bugun dus alirken ya dedim suyum dusta gelirse anlamazsam? Ay olur mu ki?

Canım annişler... Kk sız yapamıyorum galıba..:KK48: Dogurdum vucudum rahatladım allahıma şükürler olsun. Bebişimle ben çook iyiyiz.. 3520 gr 52 cm dogdu kızım.. Suan yanımda pusetinde uyuyor.. Doğum yapanlar, rabbim analı babalı buyutsun yavrularımızı.. Yapacak olanlarda rabbim bi avazda kurtarsın insallah.. :KK68:
tebrik ederim,,, maşallah bebeğin de kilosu boyu da çok güzel,,,,

Canım iki cm açıklığın sabaha kadar epey artar suni sancı alsanda çok gitmezsin bence. Gece sancın olursa nefes egzersizleri ile sancıları daha rahat atlatabilirsin. Duş ve bele yapılan masaj da çok iyi geliyor.Kendini çok yorma, dinlenebildiğin kadar dinlen ki doğuma enerjin kalsın. Allah yar ve yardımcın olsun. Bir avazda bebeğine kavuşursun inşallah. Dualarımız seninle...

hihami hihami canim benim bebek gecen haftaya kadar tersti dondu mu bilmiyorum ama.normalden çok korkuyorum
Kasim alinirken bile aglayan biriyim aci eşiğim çok düşük
Bir bahane olsa.da sezeryan olsam diyorum hep icimden
Ayy bende bi bahanem olsa da sezeryan olsam diyorum nedense :KK43: ama zorunlu sezeryan olacak keyfimden değil bebeğim dönmeden rahattim ama şimdi pozisyonu alinca ben gerçekler le yuzlestim pasa pasa normal doguracam.bir yanim normal doğum olsun istiyor bir yanimda sezeryan olsa fena olmaz diyo.sanki içime hep doğum amini çekip çekip sonunda beni sezerryana alacaklarmis gibi geliyor niye bilmiyorum ama hep öyle dusunuyorum :KK43:

karlı havaya rağmen bugun dr um kontrole çağırmıştı,dayanamadım gittim,nst de çok az sancı çıktı,38+2 yiz bugun,sen daha drum ultrasonda bana bakmadan demezmi cmt ben yokum rica edeyımde dr arkadaşımdan bu cmt seni doğuma alsın,dedim nasıl yani normal doğumada istediğimiz zaman karar mı verebiliyorurz artık dedm,azcık sancı çıktı ya dedi cmt doğar gibi geldi birden dedi,neyse ultrasona baktı,yok dedi kafa aşağıya inmemiş henuz,bu haftada doğmaz bu oğlun dedi,kılosuda 3250 iken 3550 olmuş,haftaya çarşamba tekrar alttan bakalım belki dedi açılma olur,tekrar çatı muayenesi yapmakta fayda var dedi,sonra dedim ben artık çk sıkıldım yokmu dedim tetikleyecek birşeyler cinsel ilişki hurma gibi dedim,ikiside tetiklemez dedi,heleki dedi cinsel ilişkiye ben son haftalarda çok karşıyım enfeksiyona neden olabiliyor dedi,hurmada şekerden başka bişey yapmaz dedi fazlası için tabi,bol bol avmlerde yürüyüş yap dedi,sıcak duş almak iyi gelir dedi,havadisler bizden böyle kızlarr...
Oğluna maşallah canim.insallah herşey güzel gider...
@bugdaytanesi82 inşallah bir an önce toparlanır dualarimiz onunla.insallah bir an önce toparlanir evine dönerler...

Ya böyle bile bile sezeryan demek istemiyorum, sonradan çoook pişman olacağım. Allah en hayırlı kararı almamızı nasip eder inşallah

Aynen canım ben aslında korkmuyorum normalden. Böyle kasılırsan nolcak dediler diye tırstım biraz açıkçası
Amin,inşallah canım

Ben zaten sezeryanden daha çok korkuyorum ve senin gibi düşünüyodum doğum anında sancıyla uğraşırken muayene umrumda olmaz bebek gelir gibisinden. Bugün doktor ve ebe nasıl yapacaksın deyince birşeyleri yanlış mı biliyorum acaba dedim. Bir de sancı anında doktorun yanımda olmayacak olması tedirgin ediyor beni. Bi komplikasyon gelişirse müdahale etmesi gecikir mi gibisinden ki kendisi de öyle söyledi. Sonra da eskiler nasıl doğurmuş sanki diyorum valla kafam çok karışık dua edin kızlar en hayırlı kararı alayım
Benim aklım da normale kayıyo yine canım, zaten muayeneden çıkınca da kızdım kendime sanki bişi yaptı azcık acıdı da o kadar acının zaten çekiyorum çatı ağrısından hergün diye
Sancı süresinin ne kadar süreceği belli olmadığı için bütün bir süreçte başımızda elbette doktor olmayacaktır. Ama bana göre rutin bir doğum sürecinde ebe de en az doktor kadar tecrübelidir. Arada yapacağı kontrollerinde olumsuz bir durum gözlerse zaten anında doktora haber verir. Bu nedenle doktor başımda olmayacak diye korkma. Hatta ben anneme sancı odasında her an başımızda biri var mı diye sorduğumda olmaz dedi, arada kontrol ederler sadece o sürede yapacakları birşey yok sen sancıyı çekmek beklemek zorundasın dedim.
Sezeryana ilgili diğer bir endişe de doktorun sezeryandaki başarısı. Normal doğum ebe ile bile gerçekleştirilebilir ama sezeryanda doktor da çok önemli. Neticede ameliyat. Her doktorun aynı başarıyı gösterebileceğini sanmıyorum. Belki o yüzden bazı sezeryan yapan anneler çok kısa zamanda iyileştim derken bir kısmı çok zor iyileştim diyor.

Kızlar merhaba, zilli maşam'dan fırsat bulupta giremiyorum internete, umarım herkes iyidir. Doğum yapanlar vardır mutlaka geçmişi okuyacak kadar vaktim yok ama doğum yapan arkadaşlarımı tebrik ediyorum sağlıkla mutlulukla büyütsünler bebişlerini

Rabbim yardımcın olsun canım benim, güçlü ol başarıcaksın. Rabbim bi avazda kurtarsın inşallah,Allaha emanet ol

• Beğen
Reactions: oas
iyi aksamlar herkese :)
ara ara yazabildigim icin kimse beni hatirlamaz aslinda 21 aylik bi oglum oldugu icin cok fazla yszamiyorum ama surekli okumaya calisiyorum oglum ne zaman teli elimde gorse almays calisiyo. daha oncede yazmistim 12 ocak sezaryan tarihim diye bugun kontrolum vardi nstede hic bisey cikmadi ama nst odasinda cok agrim oldu dohum sancisi degil ama sanki alt tarafin kemikleri ayriliyo gibi dr alttan usgyle bakti muayne etti bi sorun gorunmuyo.dedi ama benim.agrim cok olunca yarin yapalim dedi memleketten ablam gelecekti tabi yetisemiyo bizde kv cagirdik o gelcek birazdan o ogluma bakar esimde bana insallah. ama icim cok buruk annem yazin beyin tumorunden ameliyat olmustu gelemiyo ablaminda izni pazardan basliyo kendimi cok yalniz hissettim bi an durup durup agliyorum allahtan kv ii bi insan anlayislidir oglumada bakacak. tabinbi taraftanda oglumu dusunuyorum nasil tepki verecek iki gun ayri kalacagiz annemin hastaliginda 4 gun ayri kalmistikta bi ay hic gelmedi bana kustu bide simdi kardeste geliyo ayyy kafanizi sisirdim kusura bakmayin cok.doldum bi anda

günaydın anneler,,,
dün doktora gittim, çatı muayenesi oldum, öyle korkulucak bir şey değil,,, can acıması da yok,,, çatım uygunmuş normal doğuma ama rahimimde tuhaflık olduğu için normal doğum şansım pek yokmuş gibi görünüyor,, doktor sezetyan tarihi belirleyelim dedi,, ben biraz daha beklemek istiyorum eğer mümkünse dedim,, bir hafta daha bekleyeceğiz, haftaya sezeryan tarihi alacağız,,, yani 10 gün içinde normal doğurdum doğurdum yoksa sezeryan,,,
suni sancı sordum doktora,, başarısız olur dedi,,, rahim ağzımda şekil bozukluğu olduğu için,,
çatı muayenesi de tetiklemez dedi,,,
şimdi yazdıklarımı sezeryan yapanlar yada istiyenler yanlış anlamasın lütfen,,,,
dünden beri kendimi sarhoş gibi hissediyorum,, o kadar üzüldüm ki sanki bu 9 ayı eksik tamamlayacağım gibi geliyor,,, hatta dün gece rüyamda rahmimi gördüm,,,,
hep hayalimdi, bebeğimi normal doğurmak, hemen göğsüme yatırmak hemen emzirmek,, hatta gittim bir sürü araştırdım kesi yapmayan normal doğum yanlısı olan doktor buldum,,,
haftalardır kmlerce yol yürüdüm, squadlar çekdim,,perine masajları yaptım,, bebeğim 30, haftasında döndü,,, son haftalarda bebeğim tosuncuk oldu, az yedim az kilo alsın diye,, doktor bu kadar kilo alırsan normal zor dedi,, son 2 aydır sadece 2 kilo aldım,,, yani elimden gelen herşeyi yaptım ama olmuyor,,, ,
kendimi bu kadar eksik hissedeceğimi düşünmezdim,,,,
sadece içimi boşaltmak istedim,, çünkü eşime anlatmaya kalksam,,, saçmalama falan diyecek,, kızızcak üzülüyorum diye,,
anneme yada arkadaşlarıma da anlatamadım,,,
yazdım böyle içimi boşaltma adına,,,
Canım yaa. Ne güzel anlatmışsın kendini.

Rahminde nasıl hi bozukluk var. Bnmde kalp şeklinde. Dr dönmez büyük ihtimal dedi ama bnmde 30 h civarı döndü çok şükür. Şimdi de kafası buyuk demeye başladı ve doğu da bi yerde olunca dr değiştirmeye bile fırsatım yok.
Bebeğe birşey olursa ben kendimden once eşim çok kızar gibi geliyor banada. Doğum konusunda ısrarcı olamıyorum. Ama bugun bir deneyelim diyelim dr a dedi. Çok mutlu oldum. Onun desteği çok önemli. Allah merhametli dr lara denk getirsin.

X