2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Doğum yapana kadar cevap verme :KK66:

Bebegin kilosu mu az canim, biraz kilo almasini mi bekliyor ki, boyle strese sokuyor ?
Allah korusun bir anlik.birşey gece sen uykudayken bile bebek sikisabilir

Ultrason -+200 gösteriyor zaten canim
Benim bebekte 1.5 aydir ters. Bakalim benimki dönecek mi?
Belli olmaz bir gece ansızın dönebilir. :KK66: Dönmüş benim ruhum duymadı.

slm canlarim yarin sabah 10 da sezeryan dogumum olucak nasip olursa lutfen benim ve bebegim icin dua edin suan cok heycanliyim nasil uyucam bilmiyorum bu gece evet ta 39+3 te evladimi kucagima alicam insallah.rabbimden tek dilegim sag saglim saglikli bir sekilde kollarima almak evladimi.spinal anestezi ile olucak dogumum dogumdan sonraki agrilar cok korkutuyor ama insallah bu 9 ay nasil gectiyse hepside gecicek ...
lutfen dua edin benim ve bebegim icin opuyorum hepinizi bidahaki sefere oglum emre ile yazicam insallah size :KK68:
Ayyyy hadi Hayırlısı sağlıklı sıhhatli kolay bir doğum olur inşallah bebeğini de alırsın kucağına öyle yazarsın bize Allah yardımcın olsun

Sıkıntıdan ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Sinirimden oturup ağladım bu akşam. Zaman geçmiyor, yapacak birşey bulamıyorum. Yapmak istediğim şeyleride ben yapamıyorum falan patladım iyice. Eve bi arkadaşım gelsede insan görsem diye can atıyorum. Birileri gelincede rahat oturup kalkamıyorum.
Ruh halim çok acayip :KK43:
Canım örgü yapabiliyorsan örgü Yap acayip kafa dağıtıyor ben kendimi örgüye verdim ki elimde sinir sıkışması var elim uyuşuk olmasına rağmen diğer türlü Aklımda deli sorular kocam 1400 km uzakta hiç birini düşünmemek için örüyorum sürekli örerken de hep oğlumla konuşuyorum benim çözüm yöntemim bu

Anestezici ve çocuk Dr u yoksa sezeryan yapmiyorlar evet
İnşallah normal olur bunlara hic gerek kalmaz

Maşallah canim
Benim de annem geldi bebegin çeyizini serdio hafta sonu
Ablam 2 ay önce göndermişti aldiklarini bir valiz
Bir valizde kaynanamdan gelecek :)
Bebeklerimiz sansli masallah

Normal doğum sancisi agrisi unutulmayacak bir agri olsaydi 2.yi normal.yapmazdi kimse sanirim canim.
Dayanmak gerek işte o 3-4 saat sanciya

Yastik çok ince bir yastik kullanıyor
Yorgan evin çok soğuk değilse kullanilmiyir canim battaniye kullaniliyor daha çok.

Çok çok iyi yazmisin
Arkadaşlar bence de ne ikram edecem gelenlere diye kaybolan masonlar
Lohusa yanina bos gelinmez, gelinde de çok ikramliklar beklenmez
Kaygi etmesin kimse.
Saglikli gunlerde giyirelim ins canim

Benim doğuma benzer belirtilerim geçen hafta daha çoktu. Bu hafta sanki yok oldular:KK43:
Zaten artık Perşembe günü ameliyat günümüz hayırlısıyla:cool:

Hadi bakalım hayırlı uğurlu olsun şimdiden.
Allah hayırla sağlıkla kurtarsın ikinizi de inşallah...

Yaşasın ananelerrr:KK36::KK36:
Gözün aydın gelmiş annen çok şükür:KK36:

Amiin canım inşallah:KK68:
saol canm
Günaydın anneler:KK36:

Çok şükür kar yağdığını da tuttuğunu da görebildik bu sene :KK71:

Bugünde annem gelecek yanıma. Yine ufak tefek işler yapılır.
Yarın yine derin tezmiliğimsi bir şey var evde:KK70: Hastane öncesi, hastaneden geldikten sonra ev pırıl pırıl olsun inşallah.
Yarın akşamda odayı süslemeye gideceğiz cümbür cemaat inşallah:KK70:
Vee perşembe sabahı da inşallahhhh kavuşmaaa:KK36::KK36::KK36:
ayy canm hayirlisiyla al yavrunu kucagina
Günaydın herkese biz hastaneden geliyoruz benim kizin hiiic dogmaya niyeti yok gibi dr haftaya bi daha gel dedi kilomuz 3571 olmus suyumuz yerinde haftaya cati muayenesi olcam :110: bizden hberler bolee doguran var mi gecmise daha bakamadim
gunaydin canim benim kiin da niyeti yok
Temizlikci ile kv ev temizliyor:KK48:soylendim ama bosa soylenmisim,getirdigi kadin cok superrr cikti valla,dogum oncesi miss gibi olcak evimm:KK76:
ohh cok sevindim valla
Sağol cnm senin de gözün aydın o zaman birde annem iyileşse o gün bayramım olcak allahım yardım eder inşallah ..[/QUOTEolun
İns iyi olur canm
Merhaba kızlar...Benim dünden beri sancılar var kasılmayla birlikte..gecede pembemsi bir akı...geldi sancıların şiddetinin artmasını bekliyorum şuan çok hafif denilebilir.Dualarınızı eksik etmeyin..
hayirlisiyla al bebegini kucagina canm
günaydın anneler,,,
dün doktora gittim, çatı muayenesi oldum, öyle korkulucak bir şey değil,,, can acıması da yok,,, çatım uygunmuş normal doğuma ama rahimimde tuhaflık olduğu için normal doğum şansım pek yokmuş gibi görünüyor,, doktor sezetyan tarihi belirleyelim dedi,, ben biraz daha beklemek istiyorum eğer mümkünse dedim,, bir hafta daha bekleyeceğiz, haftaya sezeryan tarihi alacağız,,, yani 10 gün içinde normal doğurdum doğurdum yoksa sezeryan,,,
suni sancı sordum doktora,, başarısız olur dedi,,, rahim ağzımda şekil bozukluğu olduğu için,,
çatı muayenesi de tetiklemez dedi,,,
şimdi yazdıklarımı sezeryan yapanlar yada istiyenler yanlış anlamasın lütfen,,,,
dünden beri kendimi sarhoş gibi hissediyorum,, o kadar üzüldüm ki sanki bu 9 ayı eksik tamamlayacağım gibi geliyor,,, hatta dün gece rüyamda rahmimi gördüm,,,,
hep hayalimdi, bebeğimi normal doğurmak, hemen göğsüme yatırmak hemen emzirmek,, hatta gittim bir sürü araştırdım kesi yapmayan normal doğum yanlısı olan doktor buldum,,,
haftalardır kmlerce yol yürüdüm, squadlar çekdim,,perine masajları yaptım,, bebeğim 30, haftasında döndü,,, son haftalarda bebeğim tosuncuk oldu, az yedim az kilo alsın diye,, doktor bu kadar kilo alırsan normal zor dedi,, son 2 aydır sadece 2 kilo aldım,,, yani elimden gelen herşeyi yaptım ama olmuyor,,, ,
kendimi bu kadar eksik hissedeceğimi düşünmezdim,,,,
sadece içimi boşaltmak istedim,, çünkü eşime anlatmaya kalksam,,, saçmalama falan diyecek,, kızızcak üzülüyorum diye,,
anneme yada arkadaşlarıma da anlatamadım,,,
yazdım böyle içimi boşaltma adına,,,
canim rabbim baska dert vermesin hayirlisiyla al kucagina ins
bizde bekliyoruz..bakalım ne olacak...ayakta kalınca belim ağrıyo..hafta sonu 40.haftamızı tamamlıyoruz..ilk doğum normal istiyorum umarım rabbim kolaylıklarla herkese nasib eder..bu arada okuduğunuz özel dualar varsa yazarmısınız..
ayniyiz canim biz ne zamn dogurcaz
Bızde kontrolden geldık. Once nst ye baglandık. Hıc sancı cıkmadı. Sonra ultrasonda baktı doktor. Ikı hafta once 3300 olan kılosu bu gun 4100 cıktı. Soka gırdım tabı. Doktorda ınanamadı ve tam dort kez Ölçtü. En son 3900 civarı ama kilolu bir bebek dedi. Catı olcumunde de 1cm acılmam varmıs. Dar kalçalı bir yapım oldugunu normal doguma daha 1. Haftam oldugunu bu surecte bebegın daha da kilolanacagını soyledı. Çok panik oldm. Kafam karmakarısık eger istersen yarın sezeryanla kucagına alırsın dedı. Beklemek ıstersemde haftaya ptesiye kontrol verdı. 4 kilo ustunde normal dogum nasıl olur nasıl yaparm heyecandan panıkten migdem bulanıyo. Ne zormus karar vermek
Normal dogumu epıdural normal dogum olarak konusmustuk bu arada. Bebek kılolu bıle olsa epıdural normal dogum yardımcı olur mu acaba
masallah canim bebegine
merhaba cici annelerr bizde biraz önce drdan geldik 2 aydır normal doğum pozisyonunda olan bıdık hala çatıya yerleşmedi inmiyor aşağıya 3600 olmuş kilosu kafası büyükmüş biraz dr doğum şekline karar verelim dedi aşağıya 37. haftadan itibaren yerleşmesi gerek son haftasıda sancıyla falan normal doğum başlar ve doğar dedi ama bizim bebekte tık yok gelmiyor aşağı bende drdan bi kaç gün daha istedim karar vermek için cuma tekrar gidecez eğer hala inmemişse ameliyat olacam :cry::KK42::KK42::KK17:ve ,nanılmaz korkuyorum sizde de böyle oldumu hiç ? ilk bebeğim benim ilkte 37 ve 38. haftadan itibaren yerleşirmiş dr öle söyledi ama ben bi umut inermi acaba diye bekliyorum bu arada çatı kontrolüde iyi geçti her hangi bi darlık vs. yokmuş ayyyyyy kısaca herşey normal ama bizim kızımız inmiyor aşağı ayy naapıcaam bennn :KK43: :KK57::mad::cry:
ins iner canim benimki ne alemde bilmiorum bilr
Arayanlardan bende muzdaripim off eşimin arkadaslari akrabalar hergün en az 5 kişi arıyor naptın diye ....keşke bende doguma şubat sonu diyeydim: P bu arada çatı kemigim catirdiyor yürürken bizimki iyice yerlesiyor galiba hayirlisi:O
ins canm

slm canlarim yarin sabah 10 da sezeryan dogumum olucak nasip olursa lutfen benim ve bebegim icin dua edin suan cok heycanliyim nasil uyucam bilmiyorum bu gece evet ta 39+3 te evladimi kucagima alicam insallah.rabbimden tek dilegim sag saglim saglikli bir sekilde kollarima almak evladimi.spinal anestezi ile olucak dogumum dogumdan sonraki agrilar cok korkutuyor ama insallah bu 9 ay nasil gectiyse hepside gecicek ...
lutfen dua edin benim ve bebegim icin opuyorum hepinizi bidahaki sefere oglum emre ile yazicam insallah size :KK68:
Silacim hayirlisiyla al kucagina

Merhaba
Uzun zamandır yazamıyorum ama hepininzi takip etmeye çalışıyorum geriden geriden o yüzdende cevap yazamıyorum hızlı hızlı okuyayım diye sanki mecbur gibi, alışkanlık işte:KK23:. Ama baktım ki daha 30 sayfa var bende bir iletişime geçeyim arkadaşlarımla dedim.
Şimdi size bir konuda fikrininzi sormak istiyorum. Konuşuldu mu hatırlamıyorum ama yenidoğan sünneti hakkında ne düşünüyorsunuz? bir aralar fazlaca aklımdaydı belki yazmısımdır ama sonra unutuvermişim. internette araştırıyorum uzmanlar öneriyor ,yaptıranlarda memnun ama zamanı hakkında değişik fikirler var. ilk 24 saatten sonra diyen var, 7 günde diyen var,1 ayda diyen var, 40 günde, 2 ayda diye gidiyor. Ama 9 ayda yaptırdım iyi oldu diyeni pek duymadım sanırım en geç 1.5-2 aylık dönemde yaptırsak iyi olacak. Siz ne dersiniz?
Ben kırkı çıkmadan yaptırmayı düşünüyorum abimler 1 hafta içinde yaptırmıştı sanırım ni sorayım onlara da net cevap vereyim çok rahat etmişlerdi 3 aylık oldu oğulları

Ayu ne guzel iste bitiriosun melegini kucagina alican rabbin yardimiyla.. planli sezaryen oluosun yani dimi? Vakit bulursan yaz bize :) saglikla kucagina al sutun bol olsun canım

Ben kırkı çıkmadan yaptırmayı düşünüyorum abimler 1 hafta içinde yaptırmıştı sanırım ni sorayım onlara da net cevap vereyim çok rahat etmişlerdi 3 aylık oldu oğulları
Bende eşimi ikna edebilirsem hemen yaptırmak istiyorum sorunca buraya da yazarsan sevinirim cnm nasıl kolay iyilesmis mi falan yaşayan birindn duymak daha iyi olur

arkadaşlar evde yanlızım panik oldum tuvalete gittim eşofmanım dahi su olmuştu avuç içi kadar bu sumu birde karnımın altına vuran sancılar gelmeye başladı hastaneyi aradım dr yokmuş bugun bu suyun hepsi bi andamı geliyor azar azar mı
Ne yaptın acaba merak ettim seni hastaneye gittin mi iyi haberlerini bekliyorum:KK66:

kizlar yarin icin son hazirliklarimi da tamamladim. simdi yaTiyorum.. simdilik heyecan yok bakalim.. sizlerden dua istiyorum sag salim cikalim kucuk kuzumla dogumdan.. allaha emanet olun.. haydi hayirli geceler..;-)
Hadi hayirlisi cnm güzel haberlerle dönersin tekrar aramıza inş. ..

Ya bende öyle 2.gün falan yapılsın olsun bitsin diyorum da eşim istemiyor daha göbeği iyilesmeden pipisine taktın sende diyor:KK48:
Canım zaten 2 aydan sonra zor oluyormuş bir de Dr bi jel vermiş o hemen iyileştirmiş hem fena mı göbeği pipisi hepsi bir iyileşir kolaylık olur

Kızlar ne uyuyabiliyorum ne oturabiliyorum ne de yatabiliyorum hicbi turlu rahat edip uykuya dalamiyorum yattigim zaman sabah kaburgalarimin kenarlarında acayip ağrılar oluyor öğleden sonraya kadar da geçmiyor oturarak uyunmuyor au an yastıkları koydun üst üste gozumden uyku akıyor ama yine de uyuyamiyorum..

Bi de ne zaman yatsam şöyle rahat gibi,batma tarzı o iğrenç kasintidan oluyor kollarımda bacaklarımda..

Ne yapiyim ne onerirsiniz?

Merhaba kızlar...Benim dünden beri sancılar var kasılmayla birlikte..gecede pembemsi bir akı...geldi sancıların şiddetinin artmasını bekliyorum şuan çok hafif denilebilir.Dualarınızı eksik etmeyin..
nasıl oldu canım sancıların gittinmi doktora

Kızlar ne uyuyabiliyorum ne oturabiliyorum ne de yatabiliyorum hicbi turlu rahat edip uykuya dalamiyorum yattigim zaman sabah kaburgalarimin kenarlarında acayip ağrılar oluyor öğleden sonraya kadar da geçmiyor oturarak uyunmuyor au an yastıkları koydun üst üste gozumden uyku akıyor ama yine de uyuyamiyorum..

Bi de ne zaman yatsam şöyle rahat gibi,batma tarzı o iğrenç kasintidan oluyor kollarımda bacaklarımda..

Ne yapiyim ne onerirsiniz?
Kelin ilacı olsa önce kendi başına surermis.. Bende bi rahat edemiyorum. Yatak bile batiyo artık..

X