2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kizlar CYLNTSDMR CYLNTSDMR arkadaşımızin dün 3 cm açılması vardı, hast gitti suni sanci vermişler 7 cm kadar açılana kadar dayanmış ama sonra iyice kötü olmuş. Sezaryene almışlar. Şu an cok iyi değilmiş :KK43: yazacak kadar iyi değilim kızlar dua edebilirler mi dedi. Bi de bebek nefes alırken zorlaniyomus, Dr akciğer filmi istemiş. Ins sonuclar iyi cikar. Dua edelim de bir an önce sagliklarina kavussunlar :KK43:
CYLNTSDMR CYLNTSDMR arkadaşımıza öncelikle hayırlı olsun diyorum ins bebegındede birşey çıkmaz kendıde toparlar kuzum çok çekmiş yutmuş yutmuş kuyruğuna gelmiş ama kismet sezeryanmıs ins çok iyi olurlar herşeyi atlatıp evlerine gelirler

Gunydin kizlar kontrole gidenler hayirli haberlerle gelsin ins
Bende duruumlr son 1 haftadr ayni olagan agrilar disinda bisi yok
Bende iki gündür adet sancısı gibi bişey var ara ara belime vuran...hayırlısı bakalım startı nasıl vercez :)))
@Sılam doğurmuştur bile 10 da demis Allah yardımcısı olsun. ..
Bu arada Ankara buzzz resmen ://

Selam kizlar birsey sorcam unnadodan birsey alan oldu mu hiico_O

Biz kontrolden geldik, çatı muayenesini de tecrübe etmiş bulunuyorum. Biraz kastım kendimi sanırım ama o anlık hafif bir ağrı oldu, geçti. Çatı müsait görünüyor, haftalık kontrollere devam, magnezyumun doğumu geciktirebileceğini duymuştum, doktora sordum o da öyle bir şey olsa erken doğum riski olana veririz rahat ederiz dedi bebek bilir ne zaman geleceğini dedi. Her gün kullanmaya devam edicem iyi geliyor ağrılarıma. 3200gr görünüyor ama ben artık o ölçümlere hiç güvenmiyorum, dikkate almıcam. Bizden haberler böyle.

Sa canlarım.. Nasılsınız bakalım..
Ocak anneleri artık pıt pıt doguruyo..
İlk acılısı ben yaptım.:KK66:)
Bu gece haftamız dolucak..
Dün dr kontrole gittik.. Şükür hersey yolunda...
Bnm dikiş üstünden bantta alındı.. Ewe gelir gelmez baktım cok kötü bi görüntü beklerken kursunkalemle çizilmiş ince bir çizgîgörünce cooook sevndim..
Şükürler olsun artık ayaklandım.. Yawas yawas işlerimi yapabiliyorum...
Rabbim herkese hayırlısıyla güzel dogumlar nasip etsin... Fırsat buldukca yazıcam..
Ben spinal sezeryandan genel olarak cok öemnun kaldım..şükürler olsun rabbime..
Oyuy oglum bi tatlı teyzelerı... Küççücük agzı var.. Bi güzel kokuyo...
;( boynunda isilik cıktı napcam bilmiyorum ya....;(
Canı acırmı yawrumum acaba...
Şu anda oglum uykuda kızımda abaküsle oyun oynuyo.... Ohhhhhhhhhh.....

Bnm dikiş üstünden bantta alındı.. Ewe gelir gelmez baktım cok kötü bi görüntü beklerken kursunkalemle çizilmiş ince bir çizgîgörünce cooook sevndim..
Rabbim herkese hayırlısıyla güzel dogumlar nasip etsin... Fırsat buldukca yazıcam..
Özledik seni canım, yalnız bırakma bizi her doğuran gidiyor, sona kalanlar olarak tecrübelerinize ihtiyacımız var:KK36:

minione minione inşallah sorularina cevap olmuştur.. Bü arada ilk bi hafta kollarını da koyarak bacaklarını sıkmadan kundak yapıyordum yani battaniyeleri sarıyordum şimdi de sarıyorum ama kollarını asla vermiyor beynimiz kollar yukarda kafasını arasına alıp çok düşünüyor derdi büyük oğlumun gaz :) ama ikinci çocuk olunca gaz olayını umursamıyorsun çünkü kizima ne gaz ilaçları getırttık bitkisel falan hiç bişey ise yaramiyor o bağırsakların zamanla gelisine herşey geçiyor o yüzden bunda hicbirsey kullanmıcam zaten korkulacak düzeyde değil Allaha şükür kizima göre sakin bi çocuk tabi hergün huy değişiyor beni utandırabilir :) başka aa.. Battaniye ile yatırıyoruz daha yorganına altına koyamadım bi penye ince battaniye arasında büyük plus battaniyesine koyup yatırıyoruz.. Altını değiştirirken mutlaka su naylon ait değişim ortusunden kullanın derim yoksa kundak ince battanıyelerınze kaka sayabilir erkekle bebek fısklye tutabilir ... Ilk zamanlar küstü artık sukur kusmuyor o ara kiyafet lazım oldu hastane cıkıslarını sık sık yıkadım şimdi keyfıme göre değiştiriyorum.. Haftada bi banyo yaptırıyoruz dün ikinci kez yaptırdık siz tabi duruma bakın sık sık yapsa iyi olur benm kuzum pısık olmasın diye önleyici krem kullanıyorum iki güne bi tulbentle silip boynunu koltuk altını kulak arkasını kremliyorum...evimizi sürekli sıcak tutmaya çalışıyoruz ama en ufak altı uzun açık kalsin burnu usuyor hapsuruyo o yüzden çok sık banyo yaptırmıuyrm zaten ilk göbeği düşen kadar yapilmadi ondan sonrada dün bi haftası dolunca yaptırdık.. Biz saf zeytin yağ ile yaglıyoruz başka sormak ıstedıgınz bişey var mi güzel anneler
cnmmm ne gzl anlatmışsın valla,ışık tutmuşsun her soruma,çok heycanlanıyorum biran önce bunları uygulamak için ama sankni bu çocuk hiç çıkmıcak hep içimde kalcakmış gibime gelıyor yahu:KK51:

daha geçen haftalarda nasıl doğurucam derken görüyorsun ya işte merve oğlun doğdu da 1 hafta oldu bile ,maşallah size cnm ya,bakalım ben ne zmn doğurucam :KK48:

ben aldım çok uzun sürdü teslimat mali bi türlü tedarik edemediler hem kampanya bitmesi bekleniyor bide mal tedarik edilecek yirmi gun sürdü
aşk olsun merve sen başlattın ocagi diye biz şimdi aralık annesine mi gidelim ya :) oglusunun nasıl olduğunu tahmin edebiliyorum dünyanın e güzel duygusu evlatlarımız mis onu anladım bi kez daha ... Oğlun içinde boynunu güzelce sil hametan krem sür birebir geliyor

minione minione ay son günler aynen öyle bi psikoloji geliyor insana hep hamile yaşama korkusu ile evladımıza sağlıkla kavuşma endisesi ins güzel zamanda sağlıkla gelecek kuzun sıkılmaya vaktin kalmayacak

merhaba cici annelerr bizde biraz önce drdan geldik 2 aydır normal doğum pozisyonunda olan bıdık hala çatıya yerleşmedi inmiyor aşağıya 3600 olmuş kilosu kafası büyükmüş biraz dr doğum şekline karar verelim dedi aşağıya 37. haftadan itibaren yerleşmesi gerek son haftasıda sancıyla falan normal doğum başlar ve doğar dedi ama bizim bebekte tık yok gelmiyor aşağı bende drdan bi kaç gün daha istedim karar vermek için cuma tekrar gidecez eğer hala inmemişse ameliyat olacam :cry::KK42::KK42::KK17:ve ,nanılmaz korkuyorum sizde de böyle oldumu hiç ? ilk bebeğim benim ilkte 37 ve 38. haftadan itibaren yerleşirmiş dr öle söyledi ama ben bi umut inermi acaba diye bekliyorum bu arada çatı kontrolüde iyi geçti her hangi bi darlık vs. yokmuş ayyyyyy kısaca herşey normal ama bizim kızımız inmiyor aşağı ayy naapıcaam bennn :KK43: :KK57::mad::cry:

Cnaim 15gun once arkadasim dogum yapti 41.haftasinda. Son muayenesinde ne acilmasi vardi ne sancisi ne bebek kanala yerlesmisti. Doktor bir iki gun daha bekleyelim yoksa sezeryana alicam demisti. Somra arkadasim eve geliyor, 1 saat sonra nisani ve arkasindan suyu geliyor. Doktora gidiyor 4cm acilma var. Dogum yapacagi hastaneye geciyor, acilma olmus 9cm. Hemen doguma aliyolar. Sancilarin baslamasindan itibaren toplamda 3-4 saat icinde bebegini kucagina almis oldu.

slm canlarim yarin sabah 10 da sezeryan dogumum olucak nasip olursa lutfen benim ve bebegim icin dua edin suan cok heycanliyim nasil uyucam bilmiyorum bu gece evet ta 39+3 te evladimi kucagima alicam insallah.rabbimden tek dilegim sag saglim saglikli bir sekilde kollarima almak evladimi.spinal anestezi ile olucak dogumum dogumdan sonraki agrilar cok korkutuyor ama insallah bu 9 ay nasil gectiyse hepside gecicek ...
lutfen dua edin benim ve bebegim icin opuyorum hepinizi bidahaki sefere oglum emre ile yazicam insallah size :KK68:

Hadi hayirli guzel haberler bekliyoruz. Allah yardimciniz olsun. Sag selamet al Emre'ni kucagina..

ben aldım çok uzun sürdü teslimat mali bi türlü tedarik edemediler hem kampanya bitmesi bekleniyor bide mal tedarik edilecek yirmi gun sürdü
aşk olsun merve sen başlattın ocagi diye biz şimdi aralık annesine mi gidelim ya :) oglusunun nasıl olduğunu tahmin edebiliyorum dünyanın e güzel duygusu evlatlarımız mis onu anladım bi kez daha ... Oğlun içinde boynunu güzelce sil hametan krem sür birebir geliyor
Ay bend bisi aldimda siteye giriyorum urun gorunmuyo aders bilgisi falan cikmiyo aradim tel dusmedi icime bi suphe oturdu ondan sormustum simdi gorustum haftaya gelcek diolar benimde bi 20gunu bulcak gibi

Kiiz dun aksam aklima geldi girmedine gore doğurdu dedim :KK48:allah anali babali hayirli evlat etsin canimm:KK19:

Gunaydin herkese, sila hayirli dogumlar diliyorum sana, ne cabuk geciyor zaman, mide bulantilarimizi konusuyorduk bir zamanlar, garip ruh halleri icindeyim. Her ne kadar hamilelikten yorulsam da dun bitecek diye aglamakli oldum:cry: Bugun kontrol gunu, doktora gidecek canlar iyi haberlerle donelim insallah...
Bende hamileligimi ozleyecem gibi geliyor

Kizlar bebegim geliyo galiba. Sabah 4 suyum gelir gibi oldu.sonra gaz sancisi gibi 7 dakikada bir geliyo. Birazdan aricam doktoru. Bize dua edin
Canim benim allah yardimcin olsun

uykular yalan oldu canim ya yastklarla destek veriorum ama olmuo derin uyku yok kaburga ve bel agrilarindan uyunmuyo.biraz oturdugum yerden biraz sag biraz sol cebelleserek sabahi zor ediorum bende
Ben 3 aydir yastikla yatiyorum. Ve sanirik aliskanlik.oldu doğumdan sonrada yastiga devam edecem gibi :)

Günaydın uyumaya çalışan hamile anneler..günaydın doğuma kosturan telasli annemler..günaydın gece kaç kere uyandığını unutan gaz sancılı bebeklerin zombi anneleri :) bizim gaz kaka seansımız bittiğini düşünerek yatırdıgım Ahmet bey izin verirse @miniöne doğuma gitmeden birşeyler yazayim yoksa ben anlatmadan bebeğine tecrübe edecek... Öncelikle bebegımı ilk günler ilk bi hafta her istediğinde emzırdım o ara zaten uykuya çok duskun oluyorlar uyusak bile iki saate bi emirin sarılık olmasın deniliyor ben uyandırabıldıgım kadarıyla emzırdım zaten gündüz çok sık emmek istedi gece de bazen üç dört saat uyuyunca bende rahat ettm zaten sarılıkta olmayinca kendi uyanıp aglasın daha güzel emsln istedim siz uyandırabılırsenz uyandirin.... Ilk zamanlar tabi sut yoğunluğundan dolayı çok kaka yapmıyordu 5 kere maxlmum ait degıstırıyordum iki kere dolu dolu kaka oluyordu on günden sonra kaka baya yapıyor ama anında değiştirmlyorum kakayı benim oğlum bi seferde epey yapıyor taksit taksit yapmiyor başladıysa yapmaya altını açtığımda ısıtıcının yanına kakaya devam ediyor bende havlu kağıt koyup bezin pis kismina devam etmesini iyice rahatlamasi bekliyorum.. Alttan yine gazini çıkarıyor ama ağızdan gaz cıkaramama problemimiz var emzırıp kaldırıyorum yok yatırıyoruz hep böyle bi ses çıkarma tısılama olayı o esnada tekrar kaldırıyorum çıkarırsa çıkarıyor cikaramazsa bağırsakları geçiyor napıyım kızım ağızdan cıkarırdı popo sorundu bundada tam tersi Allaha şükür diyeyim ...geceden sabah altiya kadar ongunden sonra 4kere kalkıyoruz emiyor gaz çıkarmaya hiç calismadan geri yatıyorum uykusu dağılmasına diye zaten cikaramiyor kendi cikaracak olursa kaldırıyorum rahatliyor..gündüz Bazen duruyor iki saat uyuyor bazen beş dk bir uyanıyor bebekler inaniliyor hergün yeni bi huy cıkabılıyor ..biz iki üç emzık aldık sıpa tutmadı gaz sancısında çok kolaylik olacaktı çünkü çok zorlanında meme istiyor tekrar gazlanıyor bazen kısır döngü ye dönüşüyor...ama ne olursa olsun onun tüm kosturma yorulmalarıma masum bakışı yetiyor :) o kadar uyku severim ki hamıleyken nadir uykusuz kalmıslıgım ama oglusu gece kucağıma alinca çok tatlı gelen o yatak umrumda olmuyor tabi o uyuyunca süper geliyor o ayrı.. Velhasıl anne olmak zor... Iki çocuklu anne olmak daha zor... Üç çocuklu daha zordur eminim..:)Allah yardımıcımz olsun
Canim sana şuan.nazil ozendim
Kolaylıklar diliyorum

Ben aldim canim sorunsuz şekilde.elime ulasti

Cnaim 15gun once arkadasim dogum yapti 41.haftasinda. Son muayenesinde ne acilmasi vardi ne sancisi ne bebek kanala yerlesmisti. Doktor bir iki gun daha bekleyelim yoksa sezeryana alicam demisti. Somra arkadasim eve geliyor, 1 saat sonra nisani ve arkasindan suyu geliyor. Doktora gidiyor 4cm acilma var. Dogum yapacagi hastaneye geciyor, acilma olmus 9cm. Hemen doguma aliyolar. Sancilarin baslamasindan itibaren toplamda 3-4 saat icinde bebegini kucagina almis oldu.....

Anaamm ne güzel bi doğummuş o öyle açılması filan da çok hızlı olmuş maasallah :nazar:

X