2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Bızde kontrolden geldık. Once nst ye baglandık. Hıc sancı cıkmadı. Sonra ultrasonda baktı doktor. Ikı hafta once 3300 olan kılosu bu gun 4100 cıktı. Soka gırdım tabı. Doktorda ınanamadı ve tam dort kez Ölçtü. En son 3900 civarı ama kilolu bir bebek dedi. Catı olcumunde de 1cm acılmam varmıs. Dar kalçalı bir yapım oldugunu normal doguma daha 1. Haftam oldugunu bu surecte bebegın daha da kilolanacagını soyledı. Çok panik oldm. Kafam karmakarısık eger istersen yarın sezeryanla kucagına alırsın dedı. Beklemek ıstersemde haftaya ptesiye kontrol verdı. 4 kilo ustunde normal dogum nasıl olur nasıl yaparm heyecandan panıkten migdem bulanıyo. Ne zormus karar vermek
Normal dogumu epıdural normal dogum olarak konusmustuk bu arada. Bebek kılolu bıle olsa epıdural normal dogum yardımcı olur mu acaba

Doktorum bana bebegın kilolu olmasından kaynaklı dogum yoluna gırmedıgını soyledı. Catı dar, baş buyuk olunca boyle olur dedı. yınede cesaretlendım bıraz. Dikişi hissetmen kötü olmus. Aslında beklenen bısey olsa gerek cunku bıldıgım kadarıyla sadece rahım kaslrındakı agrıyı azaltma ıslemı uygulanıyomus. Tam anlamıyla hıssı kesmıyorlarmıs. Genel olarak dikiş hissediliyo anladığım kadarıyla...
bi kaç sayfa önce yazmıştım. 2 Aralık günü suni sancı ile 41+0 da normal doğurdum. Suyumu patlattıklarında çok berrak olduğunu söylediler. Yani ben daha bekleyebilirdim de.. Tek sıkıntım Plesanta çok yaşlanmış, hatta kireçlenmeye başlamıştı.

Epidural için 4 cm i bekledik ama bi saat içinde açılma tam olduğu için epidural yapılamadı.

Doğumun hemen arkasından bi iğne yaptılar, sanırım lokal anestezi içindi. Ve dikişleri hiç hissetmedim.

Tabi herkesinki bir olmaz ama ben 5 saat süren suni sancı sonucu çok da zor olmadan doğurdum çok şükür.

Allah hepinizin gönlüne göre versin ama normal dogumdan korkmayn lütfen. Acele etmeyin. Hareket takibi vs önemli ama panik olmayın. Suyunuz iyiyse, hareketleri iyiyse, tabi ekstra bi durumunuz yoksa bekleyin. Bebeğin kilosu falan ürkütmesin sizi.

Bol bol yürüyüş yapın, pilatese oturun. Temizlik yapın, yer silin :) doktorumun en önemli tavsiyesi :KK66:

boşver sen bence eşini sonuçta iki yol da bebeğimize kavuşmamız için bir araç ha normal yolla gelse belki daha iyi olurdu da bizim de şansımız böyleymiş :KK70: napalm yani

bu arada millet beni arayıp ya da mesaj atıp dha doğurmadın mı filan diyor siniroluyorum napacaklarsa
Ablam 2 ay önce 41 haftalık.doğum yapti.
Onda arayanlarin nazil strese soktugunu tecrübe ettiğim için ben subay basi dedim herkese :)
En geç o zaman dogururum stres olmam o zaman :)

Kizlar bayadir giremiyorum kizimin kordonu boynuna dolanmis baya, mecbur sezeryan oluyorum sali gunu.dr cok dikkat et hareketlerine dedi elim yuregimde geziyorum bunbi hafta bi bitseydi.. dogum yapan arkadaslara hayirli oksun darisi bizim gibi gun bekleyenlere insallah..
Canim çok dikkat et 2-3 güne bir nts te gir
Yuzduk yuzduk sonuna geldik çok dikkatli olmamiz lazim

Burası çok sakinledi amaa, hepiniz doğurmayın biz gariban ocak sonu annelerini de bekleyin biraz:110:
Ay ben daha garibanim :KK43:

Onda arayanlarin nazil strese soktugunu tecrübe ettiğim için ben subay basi dedim herkese :)

bi de elin adamı yani bunu soran sana ne kardeşim ne zaman doğurursam doğuracam tasası sana mı düştü sıkıntıyı çeken benim silicem hepsini faceden sonunda

Canim iki gune bir giriyorum nstye

bi kaç sayfa önce yazmıştım. 2 Aralık günü suni sancı ile 41+0 da normal doğurdum. Suyumu patlattıklarında çok berrak olduğunu söylediler. Yani ben daha bekleyebilirdim de.. Tek sıkıntım Plesanta çok yaşlanmış, hatta kireçlenmeye başlamıştı.

Epidural için 4 cm i bekledik ama bi saat içinde açılma tam olduğu için epidural yapılamadı.

Doğumun hemen arkasından bi iğne yaptılar, sanırım lokal anestezi içindi. Ve dikişleri hiç hissetmedim.

Tabi herkesinki bir olmaz ama ben 5 saat süren suni sancı sonucu çok da zor olmadan doğurdum çok şükür.

Allah hepinizin gönlüne göre versin ama normal dogumdan korkmayn lütfen. Acele etmeyin. Hareket takibi vs önemli ama panik olmayın. Suyunuz iyiyse, hareketleri iyiyse, tabi ekstra bi durumunuz yoksa bekleyin. Bebeğin kilosu falan ürkütmesin sizi.

Bol bol yürüyüş yapın, pilatese oturun. Temizlik yapın, yer silin :) doktorumun en önemli tavsiyesi :KK66:
tebrik ederim,,, sağlıkla mutlukla nice yıllara bebeğinle,,,

Bir bir buçuk aydır ters duran bebeğim bana çaktırmadan başaşağı dönmüş çok şaşırdım. Çatı muayenesi de yaptı. Daha önce yapacağını söylememişti Allah'tan hazırlıklı gittim. Biraz acıyor ama bağırtacak gibi değil sadece kendimi biraz kasmama neden oldu o kadar, çok uzun da sürmüyor. Dr çatın pek geniş değil eğer bebek çok iri olmazsa normal olur dedi. Geçen hafta 3250 demişti bu hafta 3150 gr dedi. Ben artar mı derken azalmış. İlerideydi ya haftasına dönmüş dedi. Allah'tan kar tutmadı da gidebildim hastaneye. Bu arada göbek adını sormuştum nasıl koyuluyor diye ama cevap veren olmadı.

bi de elin adamı yani bunu soran sana ne kardeşim ne zaman doğurursam doğuracam tasası sana mı düştü sıkıntıyı çeken benim silicem hepsini faceden sonunda
Doğum yapana kadar cevap verme :KK66:

Canim iki gune bir giriyorum nstye

Bekleyecek benide dokuz dogurtacak bu dr belliki gece gunduz karisti elim karnimda tqkipteyim habire
Bebegin kilosu mu az canim, biraz kilo almasini mi bekliyor ki, boyle strese sokuyor ?
Allah korusun bir anlik.birşey gece sen uykudayken bile bebek sikisabilir

Bir bir buçuk aydır ters duran bebeğim bana çaktırmadan başaşağı dönmüş çok şaşırdım. Çatı muayenesi de yaptı. Daha önce yapacağını söylememişti Allah'tan hazırlıklı gittim. Biraz acıyor ama bağırtacak gibi değil sadece kendimi biraz kasmama neden oldu o kadar, çok uzun da sürmüyor. Dr çatın pek geniş değil eğer bebek çok iri olmazsa normal olur dedi. Geçen hafta 3250 demişti bu hafta 3150 gr dedi. Ben artar mı derken azalmış. İlerideydi ya haftasına dönmüş dedi. Allah'tan kar tutmadı da gidebildim hastaneye. Bu arada göbek adını sormuştum nasıl koyuluyor diye ama cevap veren olmadı.
Ultrason -+200 gösteriyor zaten canim
Benim bebekte 1.5 aydir ters. Bakalim benimki dönecek mi?

Bebegin kilosu mu az canim, biraz kilo almasini mi bekliyor ki, boyle strese sokuyor ?

en mantıklısı sanırım gerçi patavatsız insanlar da çoğaldı sanki etrafımda kimseyi çekemiuorm

Ya kizlar dun annem geldi is yapti bende unuttum cekyati hafif ittim dunden beri gobegimin etrafi agriyor saglik ocagina gittim ebe kalp atisina falan bakti iyi dedi harektleride normal dinlenirsen gecer dedi ama bugun yine agri var basina boyle biraey gelen varmi

merhaba cici annelerr bizde biraz önce drdan geldik 2 aydır normal doğum pozisyonunda olan bıdık hala çatıya yerleşmedi inmiyor aşağıya 3600 olmuş kilosu kafası büyükmüş biraz dr doğum şekline karar verelim dedi aşağıya 37. haftadan itibaren yerleşmesi gerek son haftasıda sancıyla falan normal doğum başlar ve doğar dedi ama bizim bebekte tık yok gelmiyor aşağı bende drdan bi kaç gün daha istedim karar vermek için cuma tekrar gidecez eğer hala inmemişse ameliyat olacam :cry::KK42::KK42::KK17:ve ,nanılmaz korkuyorum sizde de böyle oldumu hiç ? ilk bebeğim benim ilkte 37 ve 38. haftadan itibaren yerleşirmiş dr öle söyledi ama ben bi umut inermi acaba diye bekliyorum bu arada çatı kontrolüde iyi geçti her hangi bi darlık vs. yokmuş ayyyyyy kısaca herşey normal ama bizim kızımız inmiyor aşağı ayy naapıcaam bennn :KK43: :KK57::mad::cry:
İner inşallah daha bol bol yürü çömel kalk bende yapiyorum normal olsun diye olmazsa da napalim hayırlısı sağlıkla kavusalimda :KK66:

arkadaşlar evde yanlızım panik oldum tuvalete gittim eşofmanım dahi su olmuştu avuç içi kadar bu sumu birde karnımın altına vuran sancılar gelmeye başladı hastaneyi aradım dr yokmuş bugun bu suyun hepsi bi andamı geliyor azar azar mı
Dr gidin canım ilk cocugumda suyum azar azar akiyordu istemsizce...suyun olabilir sancı sudan 1,2 saat sonra basliyor ufaktan

Arayanlardan bende muzdaripim off eşimin arkadaslari akrabalar hergün en az 5 kişi arıyor naptın diye ....keşke bende doguma şubat sonu diyeydim: P bu arada çatı kemigim catirdiyor yürürken bizimki iyice yerlesiyor galiba hayirlisi:O

Herseyi gayet iyi kilosu3200 du en son ist

Evet ya en iyisini yapmışsın geç tarih vermekle. Arkadaşım kaç keredir arıyo doğurdun mu diye soruyo. 24 ocak dedim kaç kere her aramada yine aynı muhabbet. Tutuyorum ben, Alp imi doğurmayayım diye sıkıyorum kendimi Allah Allah yaaa :)

X