2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
herkese günaydııınn:KK3: saçma sapan aksiyon dolu rüyalarla uyandım yine, üniversite arkadaşlarımla hamur açarken buldum kendimi, derken tayin isterken, derken okuldan kovulurken, derken ölüler mölüler anaaaaaaamm:18::18::18:

hayırdır ınsallah yavrum baktın mı ruya tabırlerıne hıc :)

Gunaydinlar...
Evde ki yürüyüş bantiyla sabah ve aksamlari yavas tempoda 30 ar dakika yuruyeyim diyorum. Ne dersiniz? 5. Haftadayiz

valla ıyı olur derım canım bende mumkun oldugunca evde bakkala markete falan kendım gıdıyorum artık bıraz acılmıs yurumus olurum dıye. bır kac ay daha gecsın duzenlı sabah yuruyuslerıne baslıcamhergun yarım saat. aslında gebelıkde en guzel sporlardan bırıde yuzmeymıs ama oyle bı ımkanım yok ne yazıkkı:KK5:

merhaba kızlar dün dr kontrolüm vardı 6+1 de. karından sadece keseyi gördü. vajinal bakınca bana nefesini tut dedi. tutar tutmaz ekranda pıtpıtları gördük duyamadık ama gördük çok heyecam verici bir olay. Allah herkese bu sevinci yaşatıp sağ salim sağlıkla kucaklarımıza almayı nasip etsin

canım gözün aydınnnnnn :nazar: darısı bizim başımıza inş :KK16::KK16::KK16:

Burdada kalbi duyan var.ama kimse 12 de diil henuz..

Bilemedim walla her dr farkli konusuyo

canım zaten keseyi 5. haftada görüyoruz drlar kalp atışı için 2 hafta sonraya gün veriyor...
7. hafta duyuluyor kalp atışları hatta 6. hafta duyanlar bile var...
arkadaşın drunun kendi tercihidir o...
ben hiç duymadım daha önce kalp atışı için 12. haftayı beklemeyi...

doktorunuz keseyi görebildi mi ya
gördüyse kaçıncı haftada gördü
ilk haftalarda keseyi görmek için çok bastırıyo doktorlar dediler
korkumdan doktora gidemedim

canım ben 5+2 de gördüm keseyi :nazar:
5. hafta görünüyor zaten...
benim drum hiç bastırmadı öyle dediğin gibi hemen gördük zaten miniğimi çok güzel bi duygu :KK16:
allahın izniyle sıra kalp atışlarını duymakta :KK16:

kızlar lekelenme oldu 10 gün önce,düşük tehditi var dedi doktor 10 gündür yatıyorum yatmaya da devam edeceğim,gebelik devam ederse gebeliğin sonuna kadar clexan06 iğne kullancakmışım hergün o iğne yapılıyo,asprin ve progestan da kullanıyorum,ama bunları il gebelikte düşük olduğu için kullanıyorum.bu arada kolumda egzama başladı stresten ve yayıldı,onun için ilaç kullanamıyorum ama inanın umrumda değil tek düşündüğüm bebeğim, dualarınızı benden eksik etmeyin

canım çok geçmiş olsun...
inş lekelenmen geçer hayırlısıyla rahat rahat devam edersin hamileliğine :KK16:
ben geçen sene genetik test yaptırmıştım bende kanda pıhtılşma var...
onun için bende clexinane iğne kullanıyorum allah izin verirse doğuma kadar kullanmaya devam edicem...
allah yardımcın olsun canım...
tüm sıkıntılarından bian evvel kurtulursun inş :KK16::KK16::KK16:

kızlar ben de bişey sorucam.6+4 de bu perşembe kalp atışlarını dinlemek için gitmiştik.bebişi gördük çok şükür.kalp atışını da gördük.orda bişey pıt pıt atıyodu resmen.ben dr.a peki sesini duyabilir miyiz diye sordum.hayır ilk 3 ay içinde sesini dinlemek tehlikeli oyüzden dinletmiyoruz dedi.sadece görüntüde gördüm o da bikaç saniye.ama şimdi sizlerin yazdıklarını okuyunca duyanlar olduğunu gördüm.acaba gerçekten tehlikeli mi yoksa benim dr. mu çok pimpirikli ???anlayamadım valla.

canım gözün aydınnnnnnnnnn allah tamamına erdirir inş :KK16::KK16::KK16:
bence seninde dediğin gibi drun biraz pimpirikli :KK1:
hiç duymadım böyle bişeyi çünkü...
tüm arkadaşlarım kısa bi sürede olsa duydular pıtpıtları...

valla ıyı olur derım canım bende mumkun oldugunca evde bakkala markete falan kendım gıdıyorum artık bıraz acılmıs yurumus olurum dıye. bır kac ay daha gecsın duzenlı sabah yuruyuslerıne baslıcamhergun yarım saat. aslında gebelıkde en guzel sporlardan bırıde yuzmeymıs ama oyle bı ımkanım yok ne yazıkkı:KK5:

Yuzme ve yuruyus gebelikte yapilabilecek en iyi spormus. Ancak ilk 3 ayin icerisinde yapilabilir mi? En cok dikkat edilmesi gereken donem. Oyuzden kararsiz kaldim canim.
Gebe platesine de baslamak isterim ilerleyen donemlerde gebeligim iyi giderse..

30 yasındayım SAT 5 haziran beklenen dogum tarihim 12 Mart ikinci gebeliğim 15 aylık bir oglum var

canım çok geçmiş olsun...
inş lekelenmen geçer hayırlısıyla rahat rahat devam edersin hamileliğine :KK16:
ben geçen sene genetik test yaptırmıştım bende kanda pıhtılşma var...
Bahar bende kullaniyorum clexcan 0, 4 aspirino demeyi unuttum doktora, doktorumu degistim bakalim insallah memnun kalirim onceki super bir doktor ama cok yogun iki saat bekletiyor muayene icin

yaşımı unutmuşum, 29. benim gibi 2. ANNE olacaklar var. diğer çocuklarınız kaç yaşında. benimki 1 yaşında, erkek.
Hayirli olsun sizede ne bereketli mart ayi :))
30 yasındayım SAT 5 haziran beklenen dogum tarihim 12 Mart ikinci gebeliğim 15 aylık bir oglum var
Benimde ikinci 3 yasinda oglum var.Allah tamamina erdirsin hayirli olsun

Merhaba kızlar benim de gebeligim surpriz oldu 15 aylık bir oglum var 2012 Nisan annesiyim ve grubumuzla cok guzel bir iletişimimiz oldu ve yogun bir sekilde de devam ediyor. Umarım bu grup da oyle olur.
SAT 5 Haziran kan tahlilim 10 Temmuz 367 , 12 Temmuz 1227 . Haftaya kese icin gidicem gitmislen kalp atısını da duymayı umıt ediyorum.
Bende 2010 haziran annesiyim biz hala görüşüyoruz faceden ve telefonla cok guzel dostlarim oldu.umarim mart anneleriylede guzel paylasimlarimiz olur

ayy ne güzelmiş canım benimde son adet 4 haziran gerçi son gittiğimde doğum 10 mart görünüyo dedi 2 gün erken söyledi. 29nda başka bir doktora daha gidicem ona göre değiştircem takvimi. ben iki kez girdim ultrasona ikisinde de alttan baktı perşembe günü gördük keseyi. inşallah sende görürsün canım :KK16:
Ben cok sabirsizlaniyorum bir gorseydim keseyi haftayi iple cekiyorum
Bu sabah kuaförde yüksek bi sandelyede oturdum. ayaklarım boşlukta kaldı. Sonra bi ağrı girdi sol kasığıma. oturduğum pozisyona bağladım .
eve gelip ayaklarımı yastıkla yükselttim ağrım geçti. iyiyim şimdi normal bi ağrı mıydı acaba?????
Çünkü burada ki birçok arkadaşın da sol kasığında ağrı oluyormuş.
Ne dersiniz kızlar? 4+6 dayız bugun.
Benimde sol kasik ağrıyor genelde dinlenince geciyor
kızlar lekelenme oldu 10 gün önce,düşük tehditi var dedi doktor 10 gündür yatıyorum yatmaya da devam edeceğim,gebelik devam ederse gebeliğin sonuna kadar clexan06 iğne kullancakmışım hergün o iğne yapılıyo,asprin ve progestan da kullanıyorum,ama bunları il gebelikte düşük olduğu için kullanıyorum.bu arada kolumda egzama başladı stresten ve yayıldı,onun için ilaç kullanamıyorum ama inanın umrumda değil tek düşündüğüm bebeğim, dualarınızı benden eksik etmeyin

Bende kullaniyorum ilk gebelgim dusukle sonuclanmisti. 3 yasinda oglum var onda kullandim igne ve aspirin .bundada basladik ama aspirini
Unuttuk demeyi doktoru degistirdimde heyecandan :))

merhaba arkadaşlar benim aranıza katılıp katılmayacağım henüz belli değil maalesef.en son adet tarihim 11 hazirandı ve 31-32 günde bir adet görürüm 13.07 yani dün ikinci çizgiyi silik gördüm doktora gidip test yaptırdım 190,2 çıktı ama erken daha dedi her ihtimali anlattı yarın sabah katlanmış mı değer diye bakıcaz,çok heyecanlı ve korku içindeyim sabah osun istiyorum ama benim sıkıntım kasık ve bel ağrım çok var benim gibi olup hamileliği devam eden var mı merak ettim :KK43: doktor net bişey demediği için yarın belli olacağı için bu bel ve kasık ağrım canımı sıkıyor çook

Merhaba güzel anne adayları,
biliyosunuz beta değerim çok yavaş artıyo, az sonra dr.a gitcem, yine takip var.
Dualarınızda banada yer verin noolur.
Bebiğim hayırlısıysa beni bırakmasın...
Çok heyecanlı ve korku içindeyim :KK14:

merhaba arkadaşlar benim aranıza katılıp katılmayacağım henüz belli değil maalesef.en son adet tarihim 11 hazirandı ve 31-32 günde bir adet görürüm 13.07 yani dün ikinci çizgiyi silik gördüm doktora gidip test yaptırdım 190,2 çıktı ama erken daha dedi her ihtimali anlattı yarın sabah katlanmış mı değer diye bakıcaz,çok heyecanlı ve korku içindeyim sabah osun istiyorum ama benim sıkıntım kasık ve bel ağrım çok var benim gibi olup hamileliği devam eden var mı merak ettim :KK43: doktor net bişey demediği için yarın belli olacağı için bu bel ve kasık ağrım canımı sıkıyor çook
Canim ben adet gunumde 46betahcg ile ogrendim sonra 173 oldu sonra 773 oldu simdilik bi aksilik yok. Bel agrisi bende de var goguslerim sizliyor bazen kesip atasim geliyor. Sen canini sikma inşallah yukselir degerin

Merhaba güzel anne adayları,
biliyosunuz beta değerim çok yavaş artıyo, az sonra dr.a gitcem, yine takip var.
Dualarınızda banada yer verin noolur.
Bebiğim hayırlısıysa beni bırakmasın...
Çok heyecanlı ve korku içindeyim :KK14:

Hakkinizda hayirlisi olsun. Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin.
Herseyden onemlisi bebeklerimizin saglikli olmasi.
Iyi haberlerini bekliyoruz.

merhaba arkadaşlar,30 yaşındayım 3 yaşnda ikiz oğluşlarım var tüp bebek tedavisi ile kavuşmuştum onlara..

dün tekrar hamile olduğumu öğrendim ve hala şok yaşıyorum.beklenen d.tarihi 17 mart olarak görülüyor.bhcg 3340 çıktı fakat bu değere göre gebelik kesesi küçükmüş 5.5 mm imiş..doktor kesenin yanında başka bişey daha gördü ve belki ikizdir dedi sonra olmayabilir dedi..yarın tekrar kan testi vereceğim.sağlklı bir hamillik mi bilmiyorum şu anda.

Günaydın güzel annelerr :KK3:
Biz bugün 5+6yiz ama asagidaki imzada 6. Hafta diyor çözemedim :44:
Bugüne kadar Hiç belirtim yoktu ama bugün acayip yorgunlukla uyandim.
Kahvalti edemedim pek..

Canim ben adet gunumde 46betahcg ile ogrendim sonra 173 oldu sonra 773 oldu simdilik bi aksilik yok. Bel agrisi bende de var goguslerim sizliyor bazen kesip atasim geliyor. Sen canini sikma inşallah yukselir degerin

sağol canım inşallah yarın değerimi yükselmiş görürüm.kasıklarım aynı adet öncesi gibi sanki normal bir adet gecikmesi gibi ağrım var vajinal akıntı okudum hamilelikte ben de hiç olmadı başka da belirti yok zaten.doktor çok yeni birşy diyemem dedi kimysal olabilir boş olabilir dedi katlanmasını bekliycez dedi bakalım hayırlısı yarın bu saatlerde durumu öğrenmiş olurum inşallah

Gunaydinlar...
Evde ki yürüyüş bantiyla sabah ve aksamlari yavas tempoda 30 ar dakika yuruyeyim diyorum. Ne dersiniz? 5. Haftadayiz

Süper fikir bence. Ben de günde yarım saat yürüyorum. Doktorlar öneriyorlar. Hem hantallaşmamak için hem de normal doğum için

Yuzme ve yuruyus gebelikte yapilabilecek en iyi spormus. Ancak ilk 3 ayin icerisinde yapilabilir mi? En cok dikkat edilmesi gereken donem. Oyuzden kararsiz kaldim canim.
Gebe platesine de baslamak isterim ilerleyen donemlerde gebeligim iyi giderse..

Doktorun aksini söylemediyse gebe platesi de yürüyüş de yapabilirsin. Düşük tehliken varsa bilemem.

X