2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Ben iki gün önce gittim doktora 4+2 de,keseyi görmek için haftaya gel dedi bana normalde 5inci haftanın sonuna doğru görünüyor sanırım.

merhaba ilk gebeliğimdeki gibi mide bulantılarına yakalanmış durumdayım sürekli çıkarıyorum

salı günü kalp atışları için doktora gideceğim hepinize kolaylıklar dilerim

teşekkür ederim.kilo verirken baslangıcta 1.5 ay dukan diyeti yaptım.8-9 kilo bu şekilde gitti.sonra tek yönlü beslenme bana sağlıksız geldi.ve kendim dikkat ettim sadece.yağı tamamen kestim.karbonhidratı da.pirinc patates ekmek şeker tamamen bitti .ama onun dışında ceviz fındık az miktarda ,az miktarda meyve(haftada 1 portakal 1 elma gibi) yemeye başladım.insülin direnci ve polikistik over olduğundan daha önce diyetisyen + spor salonu + ilaç takviyesine rağmen kilo verememiştim.kilo vermeye baslar başlamaz adetlerim de düzene girdi.ve yıllardır tedavi ile beklediğim bebek kendiliğinden oluverdi:)91 kilodan 74 e indim.hamileliğin ilk 4 haftasında daha adet gecikmesi bile olmadan iştahım çok açıldı.ve 3 kiloyu bu sürede aldım.şu an 7.haftadayım.2 kg daha eklendi.sanırım sigarayı aniden kesmemin de etkisi oldu.ama dediğim gibi sorun etmiyorum.azmeder yine veririm.bebeğimizi öyle çok bekledik ki.onun dışında hiç bir şey önemli değil suanda:)

doktorunuz keseyi görebildi mi ya
gördüyse kaçıncı haftada gördü
ilk haftalarda keseyi görmek için çok bastırıyo doktorlar dediler
korkumdan doktora gidemedim

Evet ben dokunmaya kiyamazken doktor deli gibi bastirdi aklim gitti can acisindan degil bisi olacak diye ama gene de goremedi sanirim 4. Haftadaydim

merhaba kızlarr.Allah kısmet ederse bende mart annesi olucam.daha cok kucuk benım yavrum.önümüzdekihafta kese gorucez kısmetse.ilk gebeliğime ocak ayında tıbbi tahliye yapıldı.çok üzüldük eşimle ama allah yıne nasıp ettı bıze.şimdi deli gibi dr araştıroruz.bitane buldum dedım çok sevındım gecen akşam kanamam olunca (mecbur kalmasam kesınlıkle aramam) ve birde kötü tecrubeye sahip oluncada mecburen korktum ve aradım.dr tam iftar acıormuş nerden bıleyım oan iftar dusunemıyorsunuzkı o psıkolojiyle!özür dileyerek dileyerek sorunumu dıle getırıyorum bana "bu hiç hoş olmadı"dedi ve ardından kurtajmı olacaksınız dedı.ben tabi sinir harbi.durumumu izah edıyorum kanamam var ilaç ne içeyım dıorum acile gıt dedı ve o dr artık benım için bıttı.ve bu forumda sevenıde var sevmeyenıde.ben sevenlerı arasındaydım ama artık deılım.bır gebe hastasınının moralını bu denlı bozuyorsa artık gıtmem onermemde.oyuzden rabbime hayırlı bir dr nasip etsın hepımıze dıye dua dıyorum.

birşey sorucam kızlar sıze kese nezman gorundu sizlerde?

canım ben ilk 5+4 de gittim , kese o zaman gorundu ama içinde yolk kesesi yoktu ve kese boyutu kucuk, 9 mm., cuma bi daha gidecegim,

hadi gözün aydın, ne güzel progestanı bıraktırmış doktorun, benimki 12. haftaya kadar devam dedi

aman aman amaaaan gitme öyle mendeburlara insan psikoljisinden anlamayan kimse doktor olmasın kardeşim

harikasınn azmine bayıldım, yalnız haftada bir meyve nasıl bir iradedir tebrik ederim yaa, hele yaz meyveleri yenmeden durulmaz kii, maşallah sana, ben de kilolu hamile kalanlardanım, fazla kilo almamam gerek, birbirimize destek olursak çok sevinirim.

aramıza hoşgeldin
kesinlikle doktor çok önemli canım ben olsam asla o doktora bi daha gitmezdim, güzelce iftar vaktindeyiz ben sizi arayacağım diyebilir ya da hemen hastaneye gitmeniz gerekiyorsa "lütfen hemen acile gidin" diyebilirdi.
insan hamileyken daha hassas oluyor.
benim kese 4 haftalıkken göründü tabi baya küçük şekilde gördük.

Bu sabah kuaförde yüksek bi sandelyede oturdum. ayaklarım boşlukta kaldı. Sonra bi ağrı girdi sol kasığıma. oturduğum pozisyona bağladım .
eve gelip ayaklarımı yastıkla yükselttim ağrım geçti. iyiyim şimdi normal bi ağrı mıydı acaba?????
Çünkü burada ki birçok arkadaşın da sol kasığında ağrı oluyormuş.
Ne dersiniz kızlar? 4+6 dayız bugun.

kızlar lekelenme oldu 10 gün önce,düşük tehditi var dedi doktor 10 gündür yatıyorum yatmaya da devam edeceğim,gebelik devam ederse gebeliğin sonuna kadar clexan06 iğne kullancakmışım hergün o iğne yapılıyo,asprin ve progestan da kullanıyorum,ama bunları il gebelikte düşük olduğu için kullanıyorum.bu arada kolumda egzama başladı stresten ve yayıldı,onun için ilaç kullanamıyorum ama inanın umrumda değil tek düşündüğüm bebeğim, dualarınızı benden eksik etmeyin

evet bu mesleği yapıyorsan sabırlı olmak zorundasın bunun başka yolu yok, ben öğretmenim, yerli yersiz zamanda saçma sapan gerekçelerle -ki seninki gayet makul- o kadar çok veli arıyor ki inan bazen eşim bile sinir oluyor, ne bu böyle diye, ama telefonu her açtığımda güleryüzle açıyorum, açmak zorundayım, işim bu, böyle bir duurmla karşılaştığında da gerçekten acile git,ama özelin aciline, onlar bir kadın doğum uzmanı çağırıyorlar zaten.

normaldir tabi, benim 2. gebeliğim olmasına rağmen her ağrıda ben de korkuyorum, benim ağrılar hep sağ kasıkta oluyor, gerinmeler hep sağda, ben bebişimi sağda hissediyorum

bende de benzer bir durum var, ama ben sadece progestan kullanıyorum, daha önceki gebeliklerinde kan pıhtılaşması sorunun oldu mu dedi, olmadığı için belki de sadece progestan verdi bana. inan ben de diken üstündeyim, sürekli yatmaktan popoma ağrı girdi, Allah yardımcımız olsun, bugün ilk kez kalktım temizlik yaptım, hiç bir ağrım sızım yok ama yine de çok korkuyorum bu kadar harekete bebeğe bişey olmuş mudur diye, çok zor Allah yardımcın olsun, senin gibi iğne kullanarak hamileilik geçiren bir arkadaşım vardı, nurtopu gibi bir oğlu oldu. darısı bize inşallah..

Bildiğim kadaryla 10-12 haftalrda kalp atışı duyuluyr bana sadece 12 haftada gel dedi tabi bir kanamam olmazsa dedi folik acidde bnm değerim 20 çıkmştı sonuçta yüksek acaba ondanmı vermedi yoksa unuttumu anlamadm

hayır canım,ilk oluşan organımız kalp olduğu için erken duyuyoruz, ben kızımın kalp atışını alttan muayene ile 5+ .. larda duydum, bu bebişin kalp atışını da karından muayene ile 6+2 de duydum, 10. haftalarda da duyulur elbet tabi sabredebilirsen

benim ağrım hem sağda oluyor hem solda. ilk gebeliğimde solda hissediyordum diye hatırlıyorum. şimdiki ağrım bazen sağda bazen solda bazen de iki kasığım birden sızlıyor:S

canım çok üzüldüm valla senin için.inşallah en kısa zamanda atlatırsın bu dönemi.çubuk kraker iyi geliyo diyolar bi de beyaz leblebi.belki biraz bastırır mideni.bi dene istersen

kızlar 5.haftamdayım ve karnım baya büyümüş vaziyette böyle olan var mı ?

valla ben 7.haftama giriyorum benim hala öyle.adet olamadığın için şişlik oluyo.onun etkisinden.2. aydan sonra iner diyolar.bide her adet dönemi geldiğinde yaşanırmış sanki adet olcakmşsın gibi hisler ve şişkinlik olurmuş.napalım bebişimiz için hepsi hoş geliyo valla razı olucak hepsine

kızlar bişey sorucam ama utanıyorum da azcık :)

ilişki konusunda doktoruyla konuşan varmı? benimki yurtdışında olduğundan mail ile sorabildim;kalp atımını duyduktan sonra genelde problem olmaz dedi.sizinkiler ne dedi acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…