2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Senmişin işte rüyamdaki.seni gerçekte gördüm ya sanki rüyamda buluşuyoduk.:KK48:
Sen kocasiz cikamazsan daha cokk ruyalarda bulusuruzz:rolleyes:saka biyana senide kizinida cok merak ediyorum aslinda burda yazistigimiz herkesin bebislerini cok merak ediyorum hepimiz ayni sehirde olsak kk gunuvyapsak ne guzel olur

kızlar günaydın. benim kız uyuyor hala, bugün nedense uyanası gelmedi :KK48::nazar: her gün aynı performansı bekliyorum tabii :)
bu ara kızım elleri ve dizleri üstnde kendini kaldırıp ileri geri yapıp yine yapışıyo yere. yani sanki emeklemek istiyor gibi, ama aslında okuduğum kadarıyla bu harekete genelde sürünmeden sonra geçiyorlar, benim kız hiç sürünmedi. sürünmem önemli bence, yani duruyor ama ne yapacağını bilmiyor, bi de kolları çok güçsüz henüz. ama biz eğleniyoruz izlerken tabii:KK45: bi de bu ara elinden oynadığı bişeyi alınca hemen kızıyor. kağıtlarla oynamaya bayılıyor. yere çarşaf serdim üstüne oyun halısını filan koydum. ama ne yapıp edip o çarşafın dışında halıya ulaşıyor bi şekilde ve yüzünü halıya yapıştırıyor. tabii sonra ağzından halının tüylerini topluyorım. bir de kedim var, onun kıllarından hiç bahsetmiyimo_O
dişlerde daha görünen bişey yok. ama açık ara huysuzluğu arttı. daha doğrusu tuhaf bi şekilde huysuzluk ediyor. ıkınıyor gibi zorluyo kendini, illa beni görmek istiyor, kulaklarını daha çok çekmeye başladı, hatta dün gece uykusunda bile kulağıyla oynuyordu. ama dediğim gibi hiç diş gözükmüyor ortada.
boynunun çevresi isilik oldu bu ara hep :KK43: çok fazla terliyor.
bir de geçen haftaki sıkıntılı zamanımızda ihtiyaç olmuş mama vermeyi denemiştik, doktorumuz sma1 önermişti. ama içmemişti. ben de doktora başka mama sormuştum, yani nolur nolmaz yine süt veremeyeceğim bir durum olur, yedekte de hiç kalmadı. bana similac 1 önerdi. onu aldık dün. bugün hiç son dakikaya kalmasın diye öğlen deniycez. bakalım bunu içecek mi...
öyle işte hanımlar, bizden bu kadar şimdilik :)

Aaa artik nline olan arkidislerimizi gorebiliyoz ohh be ne iyi oldu kizlar ya ben bu koca arabayla tepeleniyorum in cik tek elle kapanmiyo baston alicam tek cikmak icin tavsiyesi olan var mi pahali bisey istemiyorum bayag yatan ve tentesi uzun olaun istiyom pierre cardinin ps102 sini begendim

Aaa artik nline olan arkidislerimizi gorebiliyoz ohh be ne iyi oldu kizlar ya ben bu koca arabayla tepeleniyorum in cik tek elle kapanmiyo baston alicam tek cikmak icin tavsiyesi olan var mi pahali bisey istemiyorum bayag yatan ve tentesi uzun olaun istiyom pierre cardinin ps102 sini begendim
maclaren çok hafif ve kullanışlı. tek elle kapatıp açıp taşınabilir.

Ayın 13. De 6 aylık olacak kızım .. Ek gıdaya tam geçemedim arada bir iki meyve ve yoğurt tattırdım o kadar . Beveğimin kilo alımı iyi sütüm de var çok şükür doktorla bi anlaşamadık ek gıda işini biri diyor 8, aya kadar berme biri diyor 4, aylıkken başla.ne yapmalıyım? Bir sorunda yaklaşık 10 gündür kızım uykuya geçişte sorun yaşıyor önceden memede yada yan çevirip pışpışlayarak uyurdu şimdi hiç birini kabul etmiyor uykudan ağlayarak uyanma başladı demir ilacını bağlamıştım ama o da değil diş de yok görünürde uykuya direniyor resmen büyüme atağı deyip sakinleştiriorum kendimi ama resmen yıprandım:KK43: uykusuxluk beni mahvediyor ! Bu iki komusa ne yapmalıyım kızlar ne olur bi akıl verin

kızlar günaydın. benim kız uyuyor hala, bugün nedense uyanası gelmedi :KK48::nazar: her gün aynı performansı bekliyorum tabii :)
bu ara kızım elleri ve dizleri üstnde kendini kaldırıp ileri geri yapıp yine yapışıyo yere. yani sanki emeklemek istiyor gibi, ama aslında okuduğum kadarıyla bu harekete genelde sürünmeden sonra geçiyorlar, benim kız hiç sürünmedi. sürünmem önemli bence, yani duruyor ama ne yapacağını bilmiyor, bi de kolları çok güçsüz henüz. ama biz eğleniyoruz izlerken tabii:KK45: bi de bu ara elinden oynadığı bişeyi alınca hemen kızıyor. kağıtlarla oynamaya bayılıyor. yere çarşaf serdim üstüne oyun halısını filan koydum. ama ne yapıp edip o çarşafın dışında halıya ulaşıyor bi şekilde ve yüzünü halıya yapıştırıyor. tabii sonra ağzından halının tüylerini topluyorım. bir de kedim var, onun kıllarından hiç bahsetmiyimo_O
dişlerde daha görünen bişey yok. ama açık ara huysuzluğu arttı. daha doğrusu tuhaf bi şekilde huysuzluk ediyor. ıkınıyor gibi zorluyo kendini, illa beni görmek istiyor, kulaklarını daha çok çekmeye başladı, hatta dün gece uykusunda bile kulağıyla oynuyordu. ama dediğim gibi hiç diş gözükmüyor ortada.
bir de geçen haftaki sıkıntılı zamanımızda ihtiyaç olmuş mama vermeyi denemiştik, doktorumuz sma1 önermişti. ama içmemişti. ben de doktora başka mama sormuştum, yani nolur nolmaz yine süt veremeyeceğim bir durum olur, yedekte de hiç kalmadı. bana similac 1 önerdi. onu aldık dün. bugün hiç son dakikaya kalmasın diye öğlen deniycez. bakalım bunu içecek mi...
Canim ya kediskonun killari girmiyomu bebisinin agzinaa

realde varmış bi marka ama ismini hatırlayamadım baby li birşeydi ucuz diye okumuştum ben chicconunkini kullanıyorum memnunum tek dezavantajı bebek size bakmıyor onun dışında bebek kucağımda taşıyorum ve açıyorum yatıyor ama tentesi uzun değil :KK43:

Benim kızım da peçetelerle oynamayı seviyor.ne zaman alsam elinden yine buluyo alıyo korkuyom ağzında ericek yutcak diye.bende yüzüstünden sırt üstüne ne zaman dönecek diye beklemedeyim bakalım.kedi benim annemlerin evinde var suan ordayım bugün dönüyorum geri bende çok dikkat etmeye çalışıyorum kedi tüylerine.ince oldukları için görmek de zor sürekli elini yüzünü yıkıyıp siliyorum mecburen.halıya koymuyorum yatak da duruyo hep orda dönüyo oynuyo.

Ayın 13. De 6 aylık olacak kızım .. Ek gıdaya tam geçemedim arada bir iki meyve ve yoğurt tattırdım o kadar . Beveğimin kilo alımı iyi sütüm de var çok şükür doktorla bi anlaşamadık ek gıda işini biri diyor 8, aya kadar berme biri diyor 4, aylıkken başla.ne yapmalıyım? Bir sorunda yaklaşık 10 gündür kızım uykuya geçişte sorun yaşıyor önceden memede yada yan çevirip pışpışlayarak uyurdu şimdi hiç birini kabul etmiyor uykudan ağlayarak uyanma başladı demir ilacını bağlamıştım ama o da değil diş de yok görünürde uykuya direniyor resmen büyüme atağı deyip sakinleştiriorum kendimi ama resmen yıprandım:KK43: uykusuxluk beni mahvediyor ! Bu iki komusa ne yapmalıyım kızlar ne olur bi akıl verin
Bizde 17 sinde 6 olucaz dr ne dicek bilmiyorum bu ay da geçmeyelim ek gıdaya demişti ama 6. Ay geçer sanırım.anne sütüyle iyi kilo aldığı için geçmedik bizde.uyku problemine bişey diyemicem sürekli değişiyorlar çünkü.benimki de gece 3-4 kez uyanıyor.kızım da senin bebiş gibi uyuyor şimdi ama zamanla ne olur bilemiyorum.Allah kolaylık versin hepimize

Bizde 17 sinde 6 olucaz dr ne dicek bilmiyorum bu ay da geçmeyelim ek gıdaya demişti ama 6. Ay geçer sanırım.anne sütüyle iyi kilo aldığı için geçmedik bizde.uyku problemine bişey diyemicem sürekli değişiyorlar çünkü.benimki de gece 3-4 kez uyanıyor.kızım da senin bebiş gibi uyuyor şimdi ama zamanla ne olur bilemiyorum.Allah kolaylık versin hepimize
Amin canım anne sütüyle iyi kilo aldığıniçin dokor geçmeyelim dedi ! Başka doktoraa istediği kadar iyi kilo alsın ilerde besinleri reddedebilir başla dedi başka doktor arayışındayım :KK43: uyku konusunda dönmeyi öğrendiğinden beri döneyim öyle yatayım diyor yüzüstü ama beceremiyorda yüzünü gömüyor bu sefer nefes alamıyor sonra ayağını ittiretek popoyu kaldırıp ilerlemeye çalışıyor bu sefer beşiğe sıkıştığı için ağlıyor :) sonra uyku açılıyor memede almıyor tam bi kaos ne yaptıysam yüzüstü yatmaktan bazgeçiremedim :) bütün bebişler farklı. Sağlıklı günler dilerim

Canim ya kediskonun killari girmiyomu bebisinin agzinaa
biz ne kadar almaya çalışsak da giriyor. ama aşılarını düzsnli yaptırdığımız ve evden hiç çıkmadığı için tehlikeli olacağını düşünmüyorum. tabii gördüğüm gibi alıyorum ama illa ki yutuyodur.

Benim kızım da peçetelerle oynamayı seviyor.ne zaman alsam elinden yine buluyo alıyo korkuyom ağzında ericek yutcak diye.bende yüzüstünden sırt üstüne ne zaman dönecek diye beklemedeyim bakalım.kedi benim annemlerin evinde var suan ordayım bugün dönüyorum geri bende çok dikkat etmeye çalışıyorum kedi tüylerine.ince oldukları için görmek de zor sürekli elini yüzünü yıkıyıp siliyorum mecburen.halıya koymuyorum yatak da duruyo hep orda dönüyo oynuyo.

ya ben düşecek diye korkuyorum. halıda olunca rahatım ama orda da halıya geldiğinde halının tüylerini çekiştiriyo eliyle uyuz oluyorum. kedi sokağa çıkıp girmiyorsa çok sorun olmaz diye biliyorum. çünkü temiz oluyorlar. başka hayvanlarla temas ederse belki hastalık vs geçebilir. onun dışında hayvanla büyümenin alerji riskini azalttığını okudum ama ne kadar doğru bilemiyorum. bizim kedimizi bırakmak gibi bir seçeneğimiz yok çocuğumuz gibi oldu çünkü :)

Bosver diyoruz da evde olan huzursuz ortam maalesef coj can sıkici ve bebegide cok etkiliyor biz birkere sesimizi yukselttik oglum deli gibi agladi ve sakinlestiremedik jeton o anda dustu bize cocugun psikolojisini bozucaz diye soz verdim birbirimize evde ses yukselmicek mutlu bir birey yetistiricez diye bi problem varsa baska odaya gecip konusuyoruz cano demem oki iliskinizde duzelicek taraf varsa konusarak bunu halledin yada esinin sozunu dinleyecegini dusundugun biriyle paylas ki esini bi sarssin kendine getirsin belkide farkinda degil seni uzdugunu senii coookk opuyomn uzulme ne olurr:KK43:
çok konuşuyoruz cano tam herşey düzeliyor sonra yeniden bağrış çağrış. ama ben inanıyorum herşey düzelecek inşallah. kimseyle konuşamam eşim konuştuğumu duyarsa o gün gerçekten sonumuz gelir. neyse bu aralar yine iyiyiz inşallah bir daha bozulmaz aramız valla yıldım artık ya

canlar haftaya salı annemlerin yanına gideceğiz inşallah 10 gün tatil yapacağız. şimdiden çok heyecanlıyım. ailem doğumumda gördü sadece bebeğimi. ilk defa görecekler büyümüş olarak. bol bol da ev yapımı reçel getirecem inşallah ev yapımı annem sağolsun :KK70: kaynanam da salça ve turşu yapıyor valla çok iyi oluyor yaa hazırlara pek güvennmiyorum tatlarını da sevmiyorum açıkçası. bu arada benim oğlan sanırım bu birkaç gündür dönüyor. yani şu anda yüzüstüden sırtüstüne dönüyor. sırtüstü yatırdığımda çok çabalıyor ama sadece 2 kere başarabildi yüzüstü dönmeyi inşallah zamanla öğrenecek onu da. henüz dişimiz yok merakla bekliyorum. bu arada kızlar size bi soru soracam yaa siz kendi akrabanız olsa çokda güvendiğiniz biri olsa ama bekar 20 yaşında bi kız, bebeğinize bakıcı olmasını ister miydiniz? yoksa tecrübeli olsun da yabancı mı olsun derdiniz? çok kararsızım yaa çok iyi bakacak ve bakmayı çok isteyen bi akrabamız var ama tecrübeli değil. yani mesela Allah korusun bebeğin boğazına birşey kaçsa ne yapacağını bilemez. onun dışında belki de benden bile iyi bakar inanıyorum. zaten işe gitmeden önce günlük yedireceklerinin listesini yapar veririm benim isteğim dışına çıkmaz biliyorum. yoksa tecrübeli biri olsun da önceden çocuk yetiştirmiş bi yabancıyı mı bulayım siz ne dersiniz? bebeğim 1 yaşına geldiğinde başlayacaktım normalde işe ama maddi açıdan kendimizi toparlamamız lazım o yüzden 9 aylık falan olunca başlayacam inşallah..

canım 4 aylıkken başlatmalarının nedeni 6 aylık olan çocuk artık yemez ek gıdayı diye. ama öyle birşey yok yiyen yiyor . ben oğluma 5.5 aylıkken başladım ek gıdaya ama maşallah herşeyi yiyor. 8 aylığı bekleme çok geç kalırsın. artık bebeklerimiz büyüdü vitaminlere ihtiyaçları var sadece anne sütüyle olacak iş değil ki senin sütün azaldı mı bilmiyorum benim sütüm sadece anne sütü verecek kadar çok değil azaldı bu aralar. uyku konusunda çıldırmak üzereyim. oğlum sadece emere uyuyor ve dün gece istersen sabaha kadar uyuma yine de emzirmeyecem dedim yarım saat uğraştım zorla uyuttum emzirmeden. gecede 3-4 kere uyansa yine emziririm sorun değil de benim oğlum 15-20 dk ya bir uyanıyor hiç uykumu alamıyorum . 15 dk ya bir de emziremem ki sonuçta. emzirmeden uyutmaya alıştırmam lazım

Benim beboşumda 6 aylık. 4 gün şeftali püresi verdim. Bu gün 2. Günüm patates kabak verdim. Şeftali de kakası biraz kuru gibiydi. Bakalım kabak patates karışımından ne olacak. Bi arkadaşımız bebe bisküvisi yapmıştı. Tarifi tekrar alabilirmiyim
EV YAPIMI CİCİ BEBE;
1su bard tam buğday unu
1su bard pirinç unu (yada yulaf unu)
yarım su bard irmik
ev yapımı yoğurdun sulu kısmı
bir yemek kaşığı oda sıcaklığında yumuşamış organik tereyağı
isteğe göre tam bir meyve ( cam rendede)
tüm malzemeler karıştırılıp yumuşak bir hamur elde ediliyor. hamurun kıvamı ele yapışmayacak şekild e olmalı. 170 derecede 15-20 dk pişiriliyr. üzerinin kızarmasını beklemeyin çünkü kızarmıyor. buzdolabında cam kavanozda 1 hafta dayanabiliyor. pekmez koymayın çünkü pekmezin yüksek ısıda yapısı bozuluyor. minnaklara afiyet olsun..

canım 4 aylıkken başlatmalarının nedeni 6 aylık olan çocuk artık yemez ek gıdayı diye. ama öyle birşey yok yiyen yiyor . ben oğluma 5.5 aylıkken başladım ek gıdaya ama maşallah herşeyi yiyor. 8 aylığı bekleme çok geç kalırsın. artık bebeklerimiz büyüdü vitaminlere ihtiyaçları var sadece anne sütüyle olacak iş değil ki senin sütün azaldı mı bilmiyorum benim sütüm sadece anne sütü verecek kadar çok değil azaldı bu aralar. uyku konusunda çıldırmak üzereyim. oğlum sadece emere uyuyor ve dün gece istersen sabaha kadar uyuma yine de emzirmeyecem dedim yarım saat uğraştım zorla uyuttum emzirmeden. gecede 3-4 kere uyansa yine emziririm sorun değil de benim oğlum 15-20 dk ya bir uyanıyor hiç uykumu alamıyorum . 15 dk ya bir de emziremem ki sonuçta. emzirmeden uyutmaya alıştırmam lazım[
Süt durumum değişiyor aşırınyorgun olup birşey yemezsem azalıyor regl döneminde de azalıyor . Bu hafta başlayım diyorum sanki kızım hazır gibi masase yemek yerken eline birşey verelim istiyo kafasını dik tutuyo destekli oturabiliyor 8. Ay banada çok geç geldi başlayım ama nasıl ne kadar miktarla önce ne vermeliyim ? Uyku konusunda 2 saat ağlatmışlığım var emerek uyumasın diye sonra bıraktım ama çok yoruluyorum o bir gerçek emerek uyutmak bir kaos

canım şimdiye kadar tattırdın mı bilmiyorum meyve sebzeyi ama ben hiçbirşey yedirmemişsin gibi düşünerek bildiklerimi paylaşayım ;
öncelikle sebzelerden başla kabak havuç ve patatesi 3er yada 2şer gün dene. ilk gün 1 ikinci gün 2 üçüncü gün 3 yemek kaşığı kadar ver. alerjisi varmı takip et. daha sonra meyvelerden elma armut şeftali muz erik kayısıyı ver. sırayla bir sebze bir meyve şeklinde de gidebilirsin. örneğin kabak ve patatese alerjisi olmadığını öğrendin,ikisini karıştırığ içine bir çay kaşığı kadar irmik atıp çorba yapabilirsin. irmik çok besleyici bir besin. yada armutu alerjiyapmadığını anlarsan pirinç yada yulaf unuyla armutlu muhallebi yapıp yedirebilirsin. içine 1-2 tne de bebe bisküvisi atarsın. yarım yada bir çay bardağı kadar yedirirsin başlarda git gide miktarı artırırsın. hatta bunları sütünle sulandırırsan bebeğinin kabullenmesi kolay olur başlarda. ek gıdaya başlamasan bile alerji testine mutlaka başla derim canım

biz ne kadar almaya çalışsak da giriyor. ama aşılarını düzsnli yaptırdığımız ve evden hiç çıkmadığı için tehlikeli olacağını düşünmüyorum. tabii gördüğüm gibi alıyorum ama illa ki yutuyodur.

ya ben düşecek diye korkuyorum. halıda olunca rahatım ama orda da halıya geldiğinde halının tüylerini çekiştiriyo eliyle uyuz oluyorum. kedi sokağa çıkıp girmiyorsa çok sorun olmaz diye biliyorum. çünkü temiz oluyorlar. başka hayvanlarla temas ederse belki hastalık vs geçebilir. onun dışında hayvanla büyümenin alerji riskini azalttığını okudum ama ne kadar doğru bilemiyorum. bizim kedimizi bırakmak gibi bir seçeneğimiz yok çocuğumuz gibi oldu çünkü :)
Aşıları ne kadar olsa da insan huylanıyo ya ben kendi adıma söyliyim.Allah korusun kist falan da yapabiliyormuş sanırım ciğerde yapışıp ama doğruluğunu araştırmak lazım. Aynen bi hayvanı eve aldın mı bidaha bırakmamak lazım bizim kedi de öyle 5 yıldır bizle ama ben evlendikten sonra gittikçe görüyorum ancak.hayvanlı ortamda büyüyen çocuk alerji olmuyomuş bende okumuştum hatta düzenini bozmayın hayvanı atmayın yazıyordu

X