2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Merhaba Mart anneleri... Topiğinize izinsiz dalıyorum ama kusuruma bakmayın... Bu aralar acaip sardım normal doğuma... Sürekli okuyup duruyorum... Aranızda normal doğum yapan var mı nasıl oldu merak içindeyim?
Aslında öğrenip kafa karıştırmasan daha iyi bence.ben normal yaptım

Merhaba Mart anneleri... Topiğinize izinsiz dalıyorum ama kusuruma bakmayın... Bu aralar acaip sardım normal doğuma... Sürekli okuyup duruyorum... Aranızda normal doğum yapan var mı nasıl oldu merak içindeyim?
Canim allahh mis kokulunu saglikla kucagina almayi nasip etsin.ben bu konuda yardimci olamicam catir catir sezeryan yaptim

Bilmediğim bir olayla karşılaşacağım için tedirginim haliyle... Rabbim uzun ömür versin sizlere...
canım seni çok iyi anlıyorum bende çok telaş etmiştim doğum yaklaştıkça. ama ben sezeryan istiyordum, normal doğum yapmam için bi engel yoktu ama herkezin bi korkusu var işte, bazısı sezeryandan korkar bazısı normal doğumdan. ben normalden korkuyordum. araştırmalarım ve benim bizzat gördüğüm kadarıyla herkez sezeryanda feci acılar çekiyordu bir daha sezeryan olmam falan diyorlardı iyice psikolojim çökmüştü. ama Allaha binlerce şükür öyle bir sezeryan oldum ki bir gram bile ağrı hissetmedim sanki hiç doğum yapmamış gibiyim. yani demem o ki millet ne dese boş iş sende ve doktorunda bitiyor çok iyi bir doktor seçmelisin. benim doktorum hastalarımın ağrısı konusunda çok hassasım diyordu dediği gibi de oldu, ameliyattan çıktım narkozdan uyandım ama hiç ağrım sızım yoktu normal hayatımdan daha rahattım kuş gibi hafiftim. Allah sana da sağlıklı kolay doğumlar naip etsin

Canim allahh mis kokulunu saglikla kucagina almayi nasip etsin.ben bu konuda yardimci olamicam catir catir sezeryan yaptim

Aminnn canım benim yüreğine sağlık inşallah... Hayırlısı nasılsa öyle olsun napayım..

Amin canım inşallah öyle olur... Yaklaştıkça insanı muallakta kalmak öyle yoruyor ki... Son dakikaya kadar ne olacağını bilemiyorsun.. İşte ben de çok evhamlı biriyim elimde değil... Bu yüzden sürekli okuyorum okuyorum okuyorum... Bu da yanlış ama işte sanki okudukça daha kolay olacakmış gibi bir psikolojiye kapıldım... Rabbim analı babalı büyütsün inşallah... Nerde varsa Rabbim herkesi bir avazda kurtarsın beni de içlerinden ayırmasın...

Aynen ole bende hic agri cekmedim tek zorlayan ilk ayaga kalkmaydi ve o iki gun. kesinin vucudunun tam ortasinda oldugu icin yatip kalkarken zorladi.taburcu oldum 2 gun sonra gittim oglumun kimligini cikarttim market yaptim kii taniyabilecegiz agri esigi en dusuk cani en tatli insanindir zaten o yuzden normal dogurmadim iyikide yapmamisim benim dana cikarken zorlucakti

Gercekten bu isler kismet kac arkadasim normal diye gidip sez.oldular bu konulara hic takilma bizde gectik o yollardan cevre cok konusurr aa normal yap sakin sez.olma diye burda en onemlisi senin ne istedigin.benim dr.bana cok baski yapti normal yap diye bir hafta yedi beynimi yok arkadas ver sez.gunumu yapamam ben gaza gelmem bu konuda yani anlicagin cok dusunme kasma kendiliginden gelisiyor hersey onemli olan ikinizin sagligi.kimse kalmiyor icerde gordugun butun kafalar ordan :)

Haklısın.. Artık akışına bırakayım... Sezeryan aklımın ucundan geçmiyor istemiyorum ama öyle odaklanmak da istemiyorum... Akışında gelişsin her şey.. Henüz doktorum da zaten konuşmadı doğum şeklini vs.. Teşekkür ederim sizlere... Rabbim sizler gibi beni de yavruma kavuştursun sağ salim inşallah...

Bende sezeryan hiç düşünmedim normal yaptım şükür.milletten duyduğum doğum safhası kolay 2 ıkınmada çıkıyordu ama ben doğumda zorlandım biraz ıkınmak yordu beni çünkü kızımın koluna kordon dolanmış ıkındıkça yukarı çıkıyodu tekrar ondan.sancı kasıyo daha çok insanı onda da azar azar suni sancı verdiler çünkü gittiğimde sancım yoktu 40+3 tü günüm.suni sancıya karşıydım ama iyiki vermişler 4 saatte doğuma girdim.dr ebe çok şaşırdı biz seni akşama bekliyorduk diye.bol dua ettik ama ben ona bağlıyorum çabuk doğumu.eşim başımdaydı doğuma da benle girdi.kolaylığını Allah veriyor.sana da yardım etsin Allah

Maşallah ne güzel Rabbim analı babalı sağlıkla büyütsün kuzunu... Ben ilk bebeğimi kaybettim kürtaj olmuştum olmadan önce de suni sancı vermişlerdi biraz o yüzden ölesiye korkuyorum o suni sancıdan... Ama yine de normal düşünüyorum... Şükür ki düşündüğünüz gibi normal olmuş.. Bundan sonra da inşallah hayatınızda her şey istediğiniz gibi olur.. Teşekkür ederim...

Suni sancı olayı kişiden kişiye değişiyor sanırım. Ben gittiğimde çok az sancım vardı muayeneden sonra arttı. Tabi suni sancıyla kendi sancım bir oldu çünkü ebe az vericez sancıyı sende çabuk kurtulursun demişti.bide ben sancılıyken ıkınma falan da yaptım wc ye gittikçe arada.öyle demişti kuzenim onun da etkisi oluyormuş sanırım açılmada.amin cümlemizin inşallah Allah gönlümüze göre versin

Bayag ilerlettim haci ben isi kati beslenmete baslasin birsuru kalip aldim tavsan kofte çam agacindan pure tabagi falan yapcam:)merakliyum ben mutfak islerine helede oglud olunca soz konusiudokturcem kismetse

Cnm kaliplari nerde bulabilirim bide onlarinda resmini koyabilirmisin.bende almak istiyorumda

Cnm kaliplari nerde bulabilirim bide onlarinda resmini koyabilirmisin.bende almak istiyorumda
Canim o kaliplar ivir zivircilarda satiliyor hani zuccaciye gibi yerlerde.bunlar oglumun ceyizi:)kapakli yemektabaklar.mama kabi.kasik ve kutusu tupperware.buz kalibini kiyma koymak icin kullaniuom tek tek cikarip sebze puresine atiyom.tencereyle kaliplari zuccaciyeden aldim

Eklentiler

• 20140826_162609-1-1.jpg
    1,9 MB · Görüntüleme: 60
merhaba. ben de normal doğum yaptım, öyle istiyordum. 38+2'de doğum yaptım. ancak hiç yürüyüş yapmamış ve çok kilo almıştım. o nedenle düşündüğüm kadar kolay olmadı. ıkınırken çok yoruldum. nefes egzersizi de yapmamıştım. sanırım bunları doğuma dek düzenli yaparsan ve fazla kilo almazsan rahat bir doğum olur. yine doğuracak olsam normal doğum tercih ederim ama sanırım bu kez epidural isterim :) umarım istediğin gibi ve sağlıklı bir doğum olur.

Kaç kilo almıştın merak ettim Bende baya kilo almıştım da söylemesi ayıp

Çok süslüsün yaaaaaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…