2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
yazdığım kaynadı arada bi kez daha sorayım bebişlerinizin kakası koyulaştı mı benimkinde baya bi katılaşma var normal mi bu inş biri cvp verir
benimkinde katılaşma değil de renginde koyulaşma oluyor arada canım , verdiğim ek gıdaya göre. sadece bir kere katılaştı onda da iki gün üst üste patates yedirmiştim

teşekkür ederim. sze de geçmiş olsun. bildiğim kadarıyla serum fizyolojik damlarıp burnunu temizlemek yeterli. eğer kullanmıyorsan bir de nazal aspiratör al otribebe iyi. burnunfilan tıkanmasın s.f. damlarınca bekleyip temizleyince burun cillop gibi oluyor.

Kizlaar sadece anne sutu veren kizlaaar...bebwginize ek gidaya gevise basladinizmi neler veriyoaunu ne kadar veriyosunu bideeee bebisleri yuzusti donup sonra tekrar sirtuatu donebilen tam tur atabilen varmiii
canım benim bebişim şu anda 5,5 aylık. 4,5 aylıkken tattırma olarak başlamıştım, sebzelerden papates,kabak,yeşil fasulye verdim. bugün marketten havuç aldım sırada o var. meyvelerden armut,muz,şeftali,erik,karpuz,kavun verdim. kavuna alerjisi olduğunu anladım 1 ay sonra bir daha deneyecem. bu saydıklarımı 3 gün değil de 2 gün üst üste veriyorum, örneğin şeftaliyi ik gün 1 yemek kaşığı, ikinci gün 2 yemek kaşığı şeklinde veriyorum. sadece yeşil fasulyeyi bi tatlı kaşığı kadar verdim onun için de erken olduğuiçin. sadece tatsın istedim. köyden organik gelmişti de kaçırmayayım yedireyim oğluşuma dedim bu akşam muzlu muhallebi yapacam miniğime öyle yatıracam gece uykusuna. aç olduğu için uyandığını zannetmiyorum ama yine de deneyecem, inşallah daha az uyanır da bende uykumu alırım. bu arada benim minnak da hala dönme belirtisi yok hiç dönemiyor

yazdığım kaynadı arada bi kez daha sorayım bebişlerinizin kakası koyulaştı mı benimkinde baya bi katılaşma var normal mi bu inş biri cvp verir
Benimki sadece anne sutu aliyor genelde sumuksu gibi kati degil bi kere mercimekli kofte yemistim o gun biraz katiydi.

Biz bu yuzden ikeadan aldigim besigi kaldirip yerine kocsman sallsnan besik aldik trcrubesizlik iste sifir besik yatiyo kenarda

Biz odasini dogmadan aldik buyuyen karyolasi var onu bi yere atamam. Ben de sallanan ahsap besik alicaktim saticilar hic tavsiye etmedi cabuk bozuluyo cok sallanmiyo falan ben de ayrica yanima koymak icin sallanan besik aldim ama bunda cok uzun sure yatamaz en fazla 2-3 ay daha belki kenarlarindan tutup kalkar. Ek gidaya baslayinca uyku egitimine de baslamam lazim zorlu surec beni bekliyor

bugün 5 ay 1 haftalığız.dr kontrolümüz vardı.660 gr almışız.boyumuzda 7 cm birden uzamış.alttaki 2 dişimizde çok tatlı duruyor:)dr demir damlası için kan tahlili istedi.demiri yetersizse kan damlası kullanmaya başlayacağız.ki zaten öyle olması gerekiyor. demir fazlalığıda iyi değilmiş.kan alınırken miniğim çok ağladı.o ağladı ben ağladım.millette kan alınırken kapıdan bakıyo sanki ağlayan çocuk görmemişler hiç.ufaktan bende ek gıdaya başladımç.yarım şeftaliden fazla yiyebiliyor.ancak dün çok fena kustu 2 kez.gece çok huzursuzlandı.emmek istemedi.bende sütü sağıp verdim.şimdi bi kaç gün ara vercem ek gıdaya.biizmde kakamız koyulaştı katılaştı.anne sütü haricinde ne alırsa katı oluyor zaten

2 aylık olduğundan beri bebeğim kendi odasında yatıyor.sallanan küçük beşik almıştık ona çok alıştı.sallanmaya alıştı tabi.uyukuya dalınca büyüyen karyolasına yatırıyorz.daha rahat yatıyor.küçük beşikler küçük gelmeye başladı artık.karyolasındaki dönencesine de bayılıyor eşşek

ben de oğlumu sallayarak uyutuyodum hep. ama artık büyüdü. pusete sığmıyo,kucağımda da belim kopuyo. ben de sallamadan uyutmaya alıştırmak istiyorum. 2 gündür yapmaya çalışıyorum. hadi bakalım hayırlısı.

maşallah bebeğinize. bişey sormak istiyorum. kendi odasında uyurken gece acıkıp uyanınca nasıl yapıyorsunuz? ben bebeğimi yanımda yatırıyorum ve gece zaten emmek istiyor her uyandığında. baila odada olsa muhtemelen duymazdım. ben beşiğine alıştırcam da nasıl yaparım onu merak ediyorum. gece uyanmıyor mu?? ya da kaç kez uyanıyor? ne olursa olsun iyi olmuş tabii alıştırmanız.

Ben de ayni seyi dusundum besiginde uyutup karyolasina gecireyim diyorum ama gecirince uyanmiyor mu gunduz uykusu cok hafif gece de bazen uyaniyo mecbur salliyorum. Ek gidaya baslayinca gecireyim diyorum ben de. Bi de sadece anne sutu mu veriyosunuz. Oglum 2 saatte bir uyanip emiyor sicaktan mi doymuyor mu anlamadim ne kadar sure boyle gidecek acaba 3 saat araliksiz uyumayi ozledim valla

herkese merhaba, ben yeni üye oldum fakat uzun zamandır takip ediyorum sizleri, bende mart annesiyim 9 mart dogumlu oglum, aradığım birçok sorunun cevabını burda bulabiliyorum,

slm arkadaşlar.2008 mayıs ve 2014 ağustos annesiyim.ilk kızımda yaşadığımız ilk günleri tamamen unutmuşum.sizlerin bilgileri daha taze diye sormak istedim.36 haftalık doğum yaptım.kızım 12 günlük.sarılık yok.çok fazla uyuyor ve nerdeyse hiç ağlamıyor.çok az ınga diyor arkası yok.40ına kadar uyuyacak diyorlar ama ben biraz pimpiriklendim .Allahım korusun ama tuhaflık mı var diye.gelen giden çok sakin dedikçe.sizlerden benim gibi durum yaşayan oldu mu?cevaplarsanız çok sevinirim.Allah herkesin hepimizin evladını korusun inşallah

Valla benim oglum dogdugu gecr bile sabaha kadar 4 saat uyumadigi icin uyuyan cocuk gorsem tuhaf gelir heralde:) bebeginiz sezaryenle mi dogdu bi de anne sutuyle mi besleniyor. Bildigim kadariyla mamayla beslenenler ve sezaryenle doganlar daha fazla uyuyor. Doktor kontrolunde sorsaydiniz keske.

Sariligi felan yoksa ac degilse yani bebwgin doydugundan eminseniz bi sikinti yoktur heralde ama en sagliklisi bi doktora danismak

Erken dogdugu icin birazdaha gec adapte olabilir Pipiriklenmeyin hic benim oglumda yiyp yiyipuyuyodu ohh neguzel bole cocuk bakmskta bisry yokmus demistim kendi kendime :) 39.haftada dogdu dogdugundan beri hic gece uykusuzluk cekmedim bazi bebek sakin oluyor ama maymun gozunu acti kapanmiyo cenesi cigliklar atiyor surekli kendince konusuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…