2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
slm arkadaşlar.2008 mayıs ve 2014 ağustos annesiyim.ilk kızımda yaşadığımız ilk günleri tamamen unutmuşum.sizlerin bilgileri daha taze diye sormak istedim.36 haftalık doğum yaptım.kızım 12 günlük.sarılık yok.çok fazla uyuyor ve nerdeyse hiç ağlamıyor.çok az ınga diyor arkası yok.40ına kadar uyuyacak diyorlar ama ben biraz pimpiriklendim .Allahım korusun ama tuhaflık mı var diye.gelen giden çok sakin dedikçe.sizlerden benim gibi durum yaşayan oldu mu?cevaplarsanız çok sevinirim.Allah herkesin hepimizin evladını korusun inşallah

benim bebeğim ilk eve geldiğimiz gece çok ağlamıştı ama onun dışında ilk 15 gğn çok sakindi. sonra başladı ağlamalar. bir sorun olduğunu sanmıyorum her bebek farklıdır sonuçta. ama için rahat etmiyorsa sor doktora en iyi annesi bilir yine de :)

Bugun cok guzeldii:KK37:oglumuzla ilk defa uzun bir gezme ysptik tam 4 saat disardaydik bogaza gittik pufur pufur eserken oglumuzda mutluluk cigliklari atiyodu bu arada meyvesinode supurdu martilari izlerken tabi fazla manzara yordu uykuys daldi bizde goncamla ask tazeledik donuste bogaz trafigine yakalanip sıkilsakta mutlu ve dolu dolu bir pazar gunu oldu

Kizlar gunaydin.yurutec almayi dusunuyomusunuz?drlar onermiyomus ama.bizim oglan baya hareketli yatmak istemiyo oyuncaklardan cabuk sıkıliyo.artik varya dun cok fena oldum.surekli kucak kolum koptu artik.hicbisey yapamiyorum.

Valla benim oglum dogdugu gecr bile sabaha kadar 4 saat uyumadigi icin uyuyan cocuk gorsem tuhaf gelir heralde:) bebeginiz sezaryenle mi dogdu bi de anne sutuyle mi besleniyor. Bildigim kadariyla mamayla beslenenler ve sezaryenle doganlar daha fazla uyuyor. Doktor kontrolunde sorsaydiniz keske.
al benden bir tane daha valla büyüğe uyumuyor diyordum
küçük ondan beter çıktı başında bu çocuk ne zaman uyuyacak diye bekliyorum

Bugun cok guzeldii:KK37:oglumuzla ilk defa uzun bir gezme ysptik tam 4 saat disardaydik bogaza gittik pufur pufur eserken oglumuzda mutluluk cigliklari atiyodu bu arada meyvesinode supurdu martilari izlerken tabi fazla manzara yordu uykuys daldi bizde goncamla ask tazeledik donuste bogaz trafigine yakalanip sıkilsakta mutlu ve dolu dolu bir pazar gunu oldu
maşallah canım ne kadar güzel bir gün geçirmişsiniz

Valla benim oglum dogdugu gecr bile sabaha kadar 4 saat uyumadigi icin uyuyan cocuk gorsem tuhaf gelir heralde:) bebeginiz sezaryenle mi dogdu bi de anne sutuyle mi besleniyor. Bildigim kadariyla mamayla beslenenler ve sezaryenle doganlar daha fazla uyuyor. Doktor kontrolunde sorsaydiniz keske.

• benim oglusumda dogdugundan beri hic iki saati gecmedi uykusu bende uykuya hasret olanlardanım yani, bence uyuyan bebeklerin annelero cok sanslı tadını çıkarın

Slm kizlar dun gulhaneye gittik oglumla cok sevdi insanlari izliyo cigliklar atiyo kuslarla kargalarla civildiyo:) ama sorun arabasinda gezmedi butun gun babasinin kucagindaydi adamin pestili cikti. Arabayi bi turlu sevmedi cocuk yaa almayayim aglaya aglaya uyur dedim babasi dayanamadi ben alirim dedi:) sonra uykusu geldi uyuyamiyo diye deli oldu bu sefer elimizde carsaf gulhanede cocuk salladik uyuyunca arabasina koyduk:) anne baba olmak zor ama yine de cok guzel:))

Slm kizlar dun gulhaneye gittik oglumla cok sevdi insanlari izliyo cigliklar atiyo kuslarla kargalarla civildiyo:) ama sorun arabasinda gezmedi butun gun babasinin kucagindaydi adamin pestili cikti. Arabayi bi turlu sevmedi cocuk yaa almayayim aglaya aglaya uyur dedim babasi dayanamadi ben alirim dedi:) sonra uykusu geldi uyuyamiyo diye deli oldu bu sefer elimizde carsaf gulhanede cocuk salladik uyuyunca arabasina koyduk:) anne baba olmak zor ama yine de cok guzel:))
ben oto koltuğunda yaşadım onu
iki hafta ağladı koltuğa oturduğunda
eee işe de başladım mecbur çocuğu ananeye bırakmam lazım
susmayınca arabayı kenara çekip sakinleştiriyordum sonra
devam ediyordum ama inan bir süre sonra alışıyorlar
ilgisini çekecek oyuncak falan asmayı denesen nasıl olur acaba
aman olsun hiç dert değil iyiki varlar rabbim yokluklarını göstermesin
annelik de babalık da evlat sevgisi de bambaşka

Dun bizimde superdi bizimki seviyor arabada oturmayi yani sevmesi icinde elimden geleni yapiyorum terlemesin diye altina ortu koyuyom oncelikle cunku sirti terlemeye basladiginda huzursuzlaniyo bizim oglan atmaya basliyo poposunu yanima birsuru oyuncak aliyom sıkildikca degistirip digerini veriyom eger kalkmak isterse oyalicak baska seyler buluyom arabanin icindedr eglensin diye cd var bebek sarkilari olan ben soyleyip taklit yapiyom oda guluyor

Bnm oğlumda 4,5 aylık olana kadar bebek arabasında sürekli aglıo dışarı cıkmaya kalksam su içinde geri dönüodum arabada uyuyamayınca daha da çıldırıyordu sonra tatıle gıttık istanbuldan safranboluya . Hem de geze geze tam 10 saatte gıttık ertesı gun de aynı yolu geri döndük o günden beri oğlum maşallah otobus tren araba heryerde duruyor ve uyuyor çok abartırsam sıkılıyor eve dönüyoruz tavsiyem imkanınız varsa arabaya ya da otobuse fılan bındırsenız

bugün 5. ay kontrolüne gittik. kızım bu ay 500 gr almış ve 2 cm uzamış. doktor gayet iyi dedi. rota aşısının ikinci dozunu ağızdan damla olarak verdi. gündüzleri neredeysse hiç uyumuyor onu söyledim. bebeğiniz gayet iyi ama siz mükemmel çocuk istiyorsunuz ne mükemmel çocuk ne de mükemmel anne vardır, dedi :) bazen uyumak ister bazen istemez çok normal dedi. ben de çözüm olmasa da rahatladım. belki de oluruna bırakmak lazım. napalım. bunun dışında iki gündür ayak baş parmağımda tırnak batması vardı kızarmıştı bu sabah iltihaplandığını görünce onun için de randevu aldım hemen. bir de ben doktora gittim :KK43: şimdilik tırnak uzayana dek batikonlu sıcak suya koy ayağını dedi. koydum demin ama canım çok acıyor. bir de adet oluyorum. tahammül sınırım epey düşük bugünlerde. hemen sinirleniyorum :KK43: doktora adet dönemlerinde kızım daha huysuz normal mi dedim. normalmiş. sütümün tadı bozuluyormuş, laktik asit seviyesi yükseliyormuş ve azalıyormuş. öyle işte, şimdilik bu kadar hanımlar.
ha bir de dedi ki yatağa yastıkla bile olsa yalnız bırakmayın yuvarlanırsa yastıkla birlikte de düşebilir.

bugün 5. ay kontrolüne gittik. kızım bu ay 500 gr almış ve 2 cm uzamış. doktor gayet iyi dedi. rota aşısının ikinci dozunu ağızdan damla olarak verdi. gündüzleri neredeysse hiç uyumuyor onu söyledim. bebeğiniz gayet iyi ama siz mükemmel çocuk istiyorsunuz ne mükemmel çocuk ne de mükemmel anne vardır, dedi :) bazen uyumak ister bazen istemez çok normal dedi. ben de çözüm olmasa da rahatladım. belki de oluruna bırakmak lazım. napalım. bunun dışında iki gündür ayak baş parmağımda tırnak batması vardı kızarmıştı bu sabah iltihaplandığını görünce onun için de randevu aldım hemen. bir de ben doktora gittim :KK43: şimdilik tırnak uzayana dek batikonlu sıcak suya koy ayağını dedi. koydum demin ama canım çok acıyor. bir de adet oluyorum. tahammül sınırım epey düşük bugünlerde. hemen sinirleniyorum :KK43: doktora adet dönemlerinde kızım daha huysuz normal mi dedim. normalmiş. sütümün tadı bozuluyormuş, laktik asit seviyesi yükseliyormuş ve azalıyormuş. öyle işte, şimdilik bu kadar hanımlar.
ha bir de dedi ki yatağa yastıkla bile olsa yalnız bırakmayın yuvarlanırsa yastıkla birlikte de düşebilir.
Canim tirnak batmasiyla 2 haftadir ugrasiyorum kremi suruyom surterek sag sola siliyo ama son 2 gundur uyudukca surdum surekli bayag gitti kizariklik sur canim bol bol fucidin ismi yoksa intihap cogaliyor sisiyor

Canim tirnak batmasiyla 2 haftadir ugrasiyorum kremi suruyom surterek sag sola siliyo ama son 2 gundur uyudukca surdum surekli bayag gitti kizariklik sur canim bol bol fucidin ismi yoksa intihap cogaliyor sisiyor
sağol canım, evde vardı fucidin krem, sürdüm az önce. umarım bana da iyi gelir. bugün baya canım acıdı...

hakikaten kimse yazmıyor neden acaba?

sağol canım, evde vardı fucidin krem, sürdüm az önce. umarım bana da iyi gelir. bugün baya canım acıdı...

hakikaten kimse yazmıyor neden acaba?
Iyi geliyor canim gunde bikac kez sur bolca bide bu ara corap kapali ayakkabi fslan giyme sanada iyi gelir muhtemelen antibiyotikli krem cunku bizimki cok fenaydi sismisti kipkirmiziydi bugun bayag beyazlamis inmis sukurki.yazmamalarinin sebebi site degisti diye herhalde yada bebislerden firsat bulamiyolar heyy gidi hamisken birgun girmesemsayfalar akmis oluyodu bide face olayi var bir grup kurdular hepsi oraya gitti donerler elbet kurkcu dukkanina:KK66:

Son düzenleme:
Iyi geliyor canim gunde bikac kez sur bolca bide bu ara corap kapali ayakkabi fslan giyme sanada iyi gelir muhtemelen antibiyotikli krem cunku bizimki cok fenaydi sismisti kipkirmiziydi bugun bayag beyazlamis inmis sukurki.yazmamalarinin sebebi site degisti diye herhalde yada bebislerden firsat bulamiyolar heyy gidi hamisken birgun girmesemsayfalar akmis oluyodu bide face olayi var bir grup kurdular hepsi oraya gitti donerler elbet kurkcu dukkanina:KK66:
ya sitenin yeni haline alıştım ben yazı bekliyorum valla :) bi de ben yazmasam da başından beri okuyorum burayı. hakikaten ne güzeldi bi açıyodum sayfalarca oku oku bitmiyodu. ben de kızımın başından kalkamıyorum da tek elimde telefon, napıyım tek sosyalleşme aracım bu kaldı :)

Ben tatildeyim ondan yazamıyorum bacılar. Monokez kulak tutmayı sordun mı dr. Tırnak batması bende de oldu ayakkabı sıktı ondan. Az iltihap vardı bikaç gün sıktım iyileşti Allahtan

Cnm yoğurdu nasıl mayalıyorsun. Ölçüleriyle yazarmısın
canım küçük cam saklama kabına yapıyorum bir ya da maksimum iki çay bardağı süt alıyordur içine de bir tatlı kaşığı yğurt. Sütü kaynatıp kapatıyorum elini yakmayacak kadar soğuyunca sütten farklı bi kaba alıp yoğurdu eritiyorum sonra mayalayacağım kaba döküp bi kez karıştırıp ağzını kapatıyorum. Üstünü de güzelce sarıyorum 4-6 saatte oluyo genelde

X