2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
öyle anakucağında yatarken falan uyuya mı kalıyo. ya da yatağına yatırıp uyumasını mı bekliyosun nasıl oluyo?

Genelde ana kucağında yatıyo oyuncağıyla oyalanıyo,ben oynatıyorum arada,zaten emmek istiyo 1-1.5 saatte bi ondan sonra sakinleşiyo bidahaki emmeye kadar.sıkılınca oyun halısına koyuyorum biraz.öğlen 2 kere en fazla uyuyo orda emip yatınca uykusu varsa.mesela az önce uyandı 1 saat falan uyudu.akşam üstü yine uyuyabilir öyle yani.

Bizde ciglik cigliga bagiriyoruz valla sabah kacta uyanirsa uyansin yataginda en az bir saat bagirarak cakit geciyriyor alt komsu ust komsu yakinda sikayete gelirler o derece yani ilk bas keyiften bagiriyor sonra bakiyoki onu takan yok bu defa sinirden bagirmaya basliyor...

öyle anakucağında yatarken falan uyuya mı kalıyo. ya da yatağına yatırıp uyumasını mı bekliyosun nasıl oluyo?

Uyku konusundam bende cok muzdaribim canim gecenlerde arkadaslara bir isyan halinde sordum bebislerinizi nasil uyutuyosunuz diye ama pek bi cevap alamadim ben bi memede bi ayakta bi memede bi ayakta ugrasa ugrada kavga dovus uyutuyorum artik beyefendi hangisinde uyursa bazen kucakta sakinlestirmeye calisirken uyuyuo kaliyor ama kendi kendine uyuyacak bi cocuga hic benzemiyor cok zordayim anliycagin

Merhaba,

Benim bebeğim şu an beş aylık, yaklaşık iki aydır da yani gazları bittiğinden beri kendi kendine uyuyor, yani aslında şöyle yapıyoruz, ben ona bi rutin belirledim, akşam yedi çeyrek gibi uyumak için yatağıma götürüyorum, orda işte daha sakin oyunlar oynuyoruz, kitap okuyorum, ninni falan baya bi rahatlıyo, sonra emziriyorum, tekrar yatırıp biraz daha ninni okuyorum, bu süreç bi kırkbeş dakka sürüyo sonra da o daha gözlerini tam kapatmadan yatağına götürüyorum, emziği ağzında debeleniyo bi süre (debelenmekten kastım da dönmeye çalışıyo bu aralar:)) ve uyuyo. Böyle uyuduğundan beri de gece sadece bi kere kalkıyo emmek için, o da sabah dört beş gibi, ilk aylar ben uyandırmadan bi kere daha emziriyodum artık onu da bıraktım. Yani diyeceğim şu ki aslında sallanmaktan çok zevk almıyo sanırım bebekler sadece alışıyolar ve alıştıkları şeyi bırakmakta zorlanıyolar, mesela ben de şu an istesem de sallayamıyorum çünkü ağlamaya başlıyo, çünkü ben de onu başka bişeye alıştırdım. Bence bi emzikle, yanında yatarak onu önce sakinleştirerek uyutmayı deneyebilirsin. Hem böylece gündüzleri de benzer bi rutinle hiç ağlanıp sızlamaya başlamadan uyutabiliyorum. Zaman ve sabır gerekiyo tabi ama olunca da çok güzel oluyor, hem o rahat hem ben rahatım:) umarım yardımı olur, kolay gelsin.

Cok guzel oturtmussun canim ama bence sana burda emzigin inanilmaz bir faydasi olmustur benim oglum emzik almadi emme refleksini bastirmadan bu biraz zor olur sanirim bizim icin

Cok guzel oturtmussun canim ama bence sana burda emzigin inanilmaz bir faydasi olmustur benim oglum emzik almadi emme refleksini bastirmadan bu biraz zor olur sanirim bizim icin

Doğru diyosun, ilk zamanlar benimki de almadı, ben hakikaten biraz zorladım alsın diye çok faydasını gördüm, uykuya dalmasına çok yardımı oluyor. ama bi dezavantajı da şu ki gece arada uyanabiliyo emzik olmayınca ağzında, ağlıyo, büyüdükçe emzik sorun olabilir gibi geliyo ama olsun diyorum sonuçta çok iyi alıyo uykusunu o da yeter şimdilik.. Benim okuduğum çok faydasını gördüğüm bi kitap var Sinem Olcay Kademoğlu'nun merhaba bebek kitabı. Orda neler yapılabileceği anlatılıyo uyumayla ilgili, mesela o emzik kullanımına karşı, uyku arkadaşı öneriyo, onu ben yapamadım ama bahsettiğim rutin işini direk o kitaptan aldım. İstersen fırsatın olursa o kitaba bi bak istersen belki senin işine yarar. Ama genel kanı bebeğin tek başına uyumasını istiyosanız ağlamasına dayanacaksınız sanıyorum. O da zor elbet..

uuu iyiymiş o zaman rahat ettiği içinse değmeyim böcülüğe..

Uyku arkadaşı nasıl bişeymiş ki ? Ben biara deniyodum ağlayarak uyusun diye,20 dk ağladığı oluyodu çığlık çığlığa olmasa da sonunda uyuduğu da oluyodu ama sonra fark ettim ki kızım tam doymadan uyuyamıyor.bir de arada müzik açıyorum yardımcı olsun diye.bebeklerin değişiyo bazı şeyleri düzen oturuncaya kadar ya

Uyku arkadaşı aslında bebeğin sarılabileceği, ağzına alıp emebileceği herhangi bir oyuncak hatta battaniye vs. bütün uyku uzmanları bunu öneriyo ve uyku arkadaşının yataktan hiç çıkarılmaması gerektiğini, çocuğun uykuyla onu özdeşleştirmesi gerektiğini söylüyo. Çünkü çocuk gece muhakkak uyanıyo, aslında yetişkinler de uyanıyo, mesele tekrar uykuya dalmak, bebeğin bunu öğrenmesi gerekiyo ve eliyle ulaşabileceği bir şey olduğu müddetçe bebek kendisini uykuya döndürebiliyo. Ama örneğin benim kadın doğum uzmanım ki kendisinin de iki çocuğu var uyku arkadaşının da ileride soruna yol açabileceğini, kaybolursa ya da değiştirmek zorunda kalırsan yine uyku sorunlarına sebep olabileceğini, emziğin daha iyi bi seçim olduğunu söylemişti. Aslında bence en iyisine yine bebek karar veriyo, belki de annenin tek yapması gereken çocuğa sakinleşmesi için zaman tanımak, hemen kucağa almamak, çeşitli yöntemler deneyip hangisini sevdiğini anlamak, uykusunun geldiğini anlamak en önemlisi. Ama bebeklerimiz o kadar küçük ki hiç bi belirti göstermeden aniden ağlayabiliyolar uykuları gelince. Zor bi iş ama haklısın, zamanla oturacak elbet. Benim tek derdim sallanmaya alışmasındı, çünkü çok kötü örnekler görmüştüm. Onu başarmış olmam da yetiyo şu an. Gerisine evin asıl sahibi olan bebeğim karar veriyo valla:)

Aynen bende baştan beri kucağa alıştırmak istemedim o yönde davrandım hep.eltim alıştırmış 6.5 aylık çocukları kucaktan bırakamıyolar hala.kangruda taşıyolar genelde bide kilolu vay valla.ben azcık taşıyım kolum ağrıyo kilolu olmadığı halde.akşamları eşim gezdiriyor biraz ben söylüyorum kendim zorlandığım için,o da hakkı diyorum sabahtan akşama kadar yatıyor sıkılıyor biraz da keşfe çıksın diye.sallamaya pek taraftar değildim arada uyuyana kadar sallıyodum ana kucağında etkili oluyodu arada ama ona da çok alıştırmadım şimdi sallamayı aramaz uykusu gelince ağlayarak da olsa uyur mecbur uyucak napcak

Benim oglum da gunduz kesinlikle sallamadan uyumuyo once kucamda sakinlestiriyorm sonra ayaga geciriyorum artik cok yoruldum sol kolum tutmuyo bacaklar desen ayni bi cozum bulmak istiyorum. Hayir bu cocuk sallamadan uyumuyosa gece nasil uyuyo gun isigindan midir nedir gunduz kavga kiyamet uyutuyorum gece bi uyudu mu bi kez emmeye kalkar emerken uyur hic sorunsuz gunduz de boyle olmasi icin ugrasiyorum ama nafile gozler cin gibi

Bu kitabi hemen not edicem ama ben bebegimin aglamsina hic dayanamiyomki oncelikle benom buna alismam lazim sonra bi ruti oturtabilirim belki gece daha o aglamadan sizlanir sizlanmaz alip emziriyorum gerc sonunun aglamaya gidecegini biliyorum su uyku arkadasi konusundada valla naptiysam emzik almadi emzik haric hersey agzinda battaniye agiz mendili vs. Bende bogulur diye korkumdan onlari uzak tutmaya clisiyorum

Bizde minibus var 6 saat memleket yeni geldik biz de arka koltukta ayagimda salladim ben de durmadigi zaman uyudu oylr

sağolun kızlarrrr..

benim oğluşum sadece emzirerek uyuyor, geçenlerde netten bi bakayım dedim, kadınlar kulübü forum sayfaları 2-3yaşına gelmiş ama hala emerek uyuyan bebeklerin çilekeş analarıyla dolu bıraktırmaya çalışıyorum olmuyor pışpışlıyorum ki tekrar uyusun bu sefer de ağlamaktan uykusu kaçıyor mecbur hooop meme tekrar

Kızım da emzik almıyor.ama buara arabadayken mızmızlanmaya başlayınca veriyorum ağzına elimle de tutuyorum eveliyo geveliyo ağzında baya bi sonra emiyo gibi yapıyo.dün de öyle oldu akşam banyodan sonra uykuya dalmaya çalışıyo dalamıyo çocuğum emzik verdim aldı öyle daldı.değişiyo yani huyları

Yok anam yok ne yaptimsa almadi cigner gibi yapiyo benim oglan emzigi emmiyor yiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…