2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Kizlar saglik ocagindan aradi az once
Hemsire aylik bilgilerini almak icin ama
Hic asidan bahsetmedi ki doktorum
Zaten 2.ayda karmanin icinde yaptik
Simdi tekrar olmaz dedi sirasi ayi geldiginde
Tekrar karmanin icinde yapicaz dedi
Sadece ole bi salgin olma ihtimaline karsi
Cok kalabalik ve ozellikle suriyelilerin
Oldugu ortama goturmeyin dedi
Avmlerde cok var goruyodum simdi asla
Goturmem bu arada ist.bakirkoyde oturuyorum

Ben de İstanbul'da yaşıyorum bizi de arayan yok aşı için..
Bu arada kızlar 2 haftadır benim fıstık gündüzleri 10'ar dk uyuyor ama sürekli uyku modunda ve huysuz..Çıldırmak üzereyim..Sürekli emiyor sonra lak kusuyor ama ne kusma..Üst baş, halı, koltuk temiz hiç bir yerimiz kalmadı..Hep çok kusuyordu zaten ama 2 haftadır korkunç durumdayız.. Sizlerde gündz uykularında azalma var mı? Özellikle 20 Mart civarı doğumlularda..
Dün doktora götürdük 20 günde 1 kilo almış çok fazla dedi..demek 1 ayda 1,5 kilo olacak hemen emme aralıklarını uzatın dedi ama ne mümkün..Sürekli emmek istiyor gören sabahtan beri aç zanneder..Verdikten sonra da yine bir laak sesi ve ortalık toz duman :)
Sadece anne sütü alıyor kızlar doktor yine de aralıkları uzatın diyor, sizin doktorlarınız en fazla ne kadar kilo alınması gerektiği konusunda birşeyler söylüyor mu? Kızım 20 Mart doğumlu 3.100 gr doğdu, hastane çıkışı 3.000 gr 2,5 aylık kilosu 6,870 gram..Doktor demek ki 3. ayda 7.300 gr civarı olacak çoook fazla dedi..İlk kızımda anne sütüyle alınmış kilonun üst sınırı olmaz derdi doktorlar, şimdi ne değişti anlamadım..

Benim kızım 17 Mart'ta doğdu o da çok kusar.farkettim ki emme aralığı yakın olduğunda küsüyor çok.benimki de sık emmek isterdi 2 haftadır biraz aralığımız uzadı 2 saati bulduğu zamanlar oluyor.bir de 20 dk dan az emmezdi 1 haftadır kendim 15 dk ya düşürdüm yoksa kendisi bıraksam dklarca emicek.bence sizde alıştırmaya çalışın ağlıyor diye vermeyin hemen.çünkü midesi sindirmeden diğer süt geliyor.emzirdikten sonra da yastığa yatırın bi 15 dk reflü oluşmasın.bunlar işe yarıyor biraz tavsiye...

Merhaba anneler,size birşey danışacagım kızım 3 bucuk aylık oldu.mama veriyorum emzirmeyi denedim ama süt olmadı ilk ay 400 gr aldı şimdi 6kg.çevrenin sözleri tukenmiyor eğitimli de olsa eğitimsiz,de ayni lafları söyluyor.emzirdikçe gelir lafı beni bezdirdi artık.elektrikli makinaayla sagıyorum 2yemek kaşığı anca çıkıyor.allah mutlaka rızkını göndermiştir süt olur diye düşünmeye çalışıyorum.eşim mamayı alacak güç verdiyse o da bir rızıktır diye rahatlatmaya çalışıyor beni.süt yapıcı olarak yemediğim şey kalmadı.insan emziremeyince bebeğine karşı suçlu hissediyor kendini :-( ne dersiniz?

istanbull arkadaşım, eşin çok güzel söylemiş bence..Her şeyi denedim diyorsun olmayınca da olmuyor malesef.. Bünyeyle alakalı da olabilir..Bu forumdaki evlatlık çocuk alan arkadaşların bölümünde, doğurmadan da emzirilebildiğini öğrenmiştim ve çok şaşırmıştım..Düşünün ki çocuğu gördüğü an göğsünden süt akanlar bile varmış..Ama bazen de doğum yapan annelerin bile sütü olmuyor..Senin yaptığın gibi herşeyi denemekten, gerisini Allah'a bırakmaktan başka şansımız yok malesef..Söylemek kolay ama sen de üzülme bence, en azından bol bol sarıl yavruna, kokunu alsın..

Merhaba anneler,size birşey danışacagım kızım 3 bucuk aylık oldu.mama veriyorum emzirmeyi denedim ama süt olmadı ilk ay 400 gr aldı şimdi 6kg.çevrenin sözleri tukenmiyor eğitimli de olsa eğitimsiz,de ayni lafları söyluyor.emzirdikçe gelir lafı beni bezdirdi artık.elektrikli makinaayla sagıyorum 2yemek kaşığı anca çıkıyor.allah mutlaka rızkını göndermiştir süt olur diye düşünmeye çalışıyorum.eşim mamayı alacak güç verdiyse o da bir rızıktır diye rahatlatmaya çalışıyor beni.süt yapıcı olarak yemediğim şey kalmadı.insan emziremeyince bebeğine karşı suçlu hissediyor kendini :-( ne dersiniz?

Canım benim seninle aynı şeyleri benden yaşıyorum.aynen çok sinir oluyordum şu emzirdikçe gelir lafına aynen bende kendimi annelikte eksilmiş gibi görüyordum ve acayip üzülüyordum hemen hergüne ağlıyordum herseyi denedim süt gelsin diye ama gelmeyince gelmiyor benim kide aynen çok az geliyo ben de mama veriyorum.ama artık eskisi kadar üzülmüyorum açıkçası Allah'ın veresi gelmiyor demekki hayırlısı bölemiş deyip teselli buluyorum..diyeceğim şu ki yalnız degilsin bebişler sağlıklı olsun da gerisi boş..ve hatta benim ablamın bebeği olmuyor ben sütüm az geliyor diye aglayınca o da agladı keske benim bebeğim olsada hiç sütüm olmasa dedi:KK43:(( ger halıukarda şükretmek gerek canımm:KK66:

Deniznu,nery1983 arkadaşım teşekkür ederim.haklısınız.bugun kuzene gittim yeni doğum yaptı.sütü var maşallah.bu sefer bana söylrndiler normalde az ve dikkatli beslenen biri olunca yemediğime emzirmediğime bağladılar meseleyi.halbuki ben fazla kiloyu dogum sonrası aldım.en yakınımda görenler bile durumumum farkındalar ama yine de ufak bir sözleri gözlerimin dolmasına yetiyor.dediğiniz gibi saglıklı olmalarına duacıyım çok şükür

Kızlar yardımm edin,!!! Gebe kalmamak için ilişkiden sonra içilen şu 72 saat içerisinde olan haptan içen varmı ?bi zararı olur mu bebek emziriyordum ama az emiyor.;(((( lütfen acil Cvp atın????

Canım ertesi gün hapının içinde yüksek miktarda hormon var diye biliyorum, o yüzden adet döngüsünü bile alt üst ediyor. Bence emzirirken içilmez ama doktoruna danış istersen..

Bu arada hamilelikten önce kullanmıştım bu hapı ertesi gün tüm ağzım uçuklamıştı, o yüzden ertesi gün hapı deniyor olabilir :) öyle kötü etkiliyor insanı yani..

Kızlar yardımm edin,!!! Gebe kalmamak için ilişkiden sonra içilen şu 72 saat içerisinde olan haptan içen varmı ?bi zararı olur mu bebek emziriyordum ama az emiyor.;(((( lütfen acil Cvp atın????

Arkadaşım netten araştır istersen.ben baktım şimdi doktor inci çavuşoğlunun sitesinde ertesi gün hapıyla ilgili emziren anneler eğer kullanırsa en az 6 saat emzirmemeli demiş.

Kizlar bebegim.2 gundur cok uyuyor buna sewinsem mi altinda biseymi arasam.bilemedim mamasini weriyorum.veya emdiriyorum.uyuuo iki saat sonra kalkio yine ya mama ya sut yine uyu gun bole gecio gece uyanmio sizce bi peoblem.warmidir uyumasa nie uyumuo uyusa neden cok uyudu

Canim ben ilk cocuguma sut verdigim bi donemde kullanmistim.prospektusunde yaziyodu sanirim emzirirken kullanimla ilgili bi uyari. cunku ben sutumu vermedim bebegime sagip doktum ama kac saat vermedigimi hatirlamiyorum. Mama vermistim bu arada ilacin etkisi gecinceye kadar

Kizlar bebegim.2 gundur cok uyuyor buna sewinsem mi altinda biseymi arasam.bilemedim mamasini weriyorum.veya emdiriyorum.uyuuo iki saat sonra kalkio yine ya mama ya sut yine uyu gun bole gecio gece uyanmio sizce bi peoblem.warmidir uyumasa nie uyumuo uyusa neden cok uyudu

Bir problem yoktur insallh canim. Benim kizim gece uykusuna daha az once gecti.cokk yorgunum. Kimi cocuk uykuyu seviyo kimi sevmiyo. Belki seninki de gaz sancisini azaltmistir uyku duzeni olusuyodur.uykuyu seven bi cocuk olursa rahat edersiniz. Oyledir insallah

Canım üzme kendini insanlar yorum yapmaya bayılıyor sen ne kadar çaba harcadığını biliyorsun sonuçta. Sana bir önerim olcak bende elektrikli makine aldım ama çekişleri çok iyi olmuyor medelanın lactina diye bi pompası var hastane tipi. Onu kiraladım almaya kalksan fiyatı çok yüksek. Onunla sürekli sağarsan sütünün artacağını düsünüyorm sonuçta az da olsa geliyormuş. Bide sağarken hiç bakma ne kadarr çıkıyo diye rahat ol tv izle telefonla uğraş daha iyi çıktığını görceksin inşallah.

Emziren arkadaslar,hangi agri kesiciyi kullanabiliriz?2 gundur basim catliyor artik dayanamiyorum agriya

Parol yada minoset icebiliyoruz canim ama sute geciyo. Cok fazla icmemekte fayda var. Yine de zor durumda kalinca mecbur iciliyo. Sadece parasetamol iceren ilaclaru icebiliyoruz.ayni gebelikteki gibi yani. Minoset plus olmayacak ama onun icinde baska seyler de var.sadece minoset yazan iciliyo

X