2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Kizlar bugun cocuk felci asisi sonmus yaptirdik biz de. Oglum 1 hafta sonra 3 ayini doldurucak bugun gitmisken saglik ocaginda olcumlarini de yaptilar 7200 gr 64 cm masallah bebegime:) bisey sorucam sizlere oglumun emme sureleri gunduz cok kisa 7 dk falan memeyi tam bosaltmiyor sanirim bu sefer de goguslerim hic tam dolmuyor diyorum ki emdikten sonra o gogsu makineyle bosaltsam sonra napicam sutu biberonla vermek istemiyorum buzdolabinda bekletip kasikla mi versem sonra onu nasil isiticam bi fikir verin bana..

Kizlar bugun cocuk felci asisi sonmus yaptirdik biz de. Oglum 1 hafta sonra 3 ayini doldurucak bugun gitmisken saglik ocaginda olcumlarini de yaptilar 7200 gr 64 cm masallah bebegime:) bisey sorucam sizlere oglumun emme sureleri gunduz cok kisa 7 dk falan memeyi tam bosaltmiyor sanirim bu sefer de goguslerim hic tam dolmuyor diyorum ki emdikten sonra o gogsu makineyle bosaltsam sonra napicam sutu biberonla vermek istemiyorum buzdolabinda bekletip kasikla mi versem sonra onu nasil isiticam bi fikir verin bana..

Isıtma benmari usulü oluyor anne sütünü direkt ateşte olmuyor.dondurucuya koy ek gıdaya geçince yoğurt yaparsın.bazı tariflerde gördüm ben.muhallebi falan da yapılıyor

yakındı canım 28 şubatta doğum yaptım ben. sen ben önceydin. bi doktora götür bakalım inşallahbirşey çıkmaz ama ben bi sorun olduğunu düşünmüyorum ya daha yeni yeni tam tatmaya başlayacaklar bence

canım çok şükür sonuçlarımız normal çıktı.sadece kansızlık çıktı kansızlık da bebeğin motor gelişimlerini geciktirimiş kan ilacına basladık bir de arka bıngıldak tam kapanmadığı için d viti 6 damlaya cıkarmamı söyledi.

ca
Kizlar biz bugun oglumu sunnet ettirdik 87 gunluk. Gaz sıkıntısi coook fazla gecmesini beklesekmi diye dusunduk sonrada nasil olsa agliyo 2-3 gun de boyle aglar dedik. Niyetim hic sunnet olurken girmemekti dayanamam diye ama doktor annesi sen ellerini tut yoksa daha cok aglar dedi. Mecbur durdum ama bana sorun o anlari artik yerleri tekmeledim aglamamak icin. Eve gelince oglum 2 saat uyudu sonrada bir aglamaya basladiki akillara zarar can dayanmaz. Sizce artik acisi gecer mi aglamaya devam eder mi ? Yaptiran anneler nasi gecirdiniz ?

Canım hiç korkma bişey olmaz çok iyi yaptın biz hastaneden çıkarken lidokain şırıngaya çektirdik çok ağlayınca o bölgeye sıktık iki günde iyileştı bu arada 100 günlük bebişim atmış günlükken oldu

Merhaba anneler,size birşey danışacagım kızım 3 bucuk aylık oldu.mama veriyorum emzirmeyi denedim ama süt olmadı ilk ay 400 gr aldı şimdi 6kg.çevrenin sözleri tukenmiyor eğitimli de olsa eğitimsiz,de ayni lafları söyluyor.emzirdikçe gelir lafı beni bezdirdi artık.elektrikli makinaayla sagıyorum 2yemek kaşığı anca çıkıyor.allah mutlaka rızkını göndermiştir süt olur diye düşünmeye çalışıyorum.eşim mamayı alacak güç verdiyse o da bir rızıktır diye rahatlatmaya çalışıyor beni.süt yapıcı olarak yemediğim şey kalmadı.insan emziremeyince bebeğine karşı suçlu hissediyor kendini :-( ne dersiniz?

İstanbul arkadaşım gel seninle çay içelim bende aynı durumdayım ben de çok sıkıntı yaşadım aynı konudan kafayı yedim ama napcam Ekim'den geleni yaptım oğlan emmiyor bunu kafaya takarken bebişim hastalandı bir haftadır hastanedeyiz helal olduk eve geldik bi daha demicem kendime söz verdim herşey nasip annelik çok uzun bi yolculuk iş anne sütü ile bitmiyor daha önimüzde ne günler var fedakarlık yapmamız gereken

İstanbul arkadaşım gel seninle çay içelim bende aynı durumdayım ben de çok sıkıntı yaşadım aynı konudan kafayı yedim ama napcam Ekim'den geleni yaptım oğlan emmiyor bunu kafaya takarken bebişim hastalandı bir haftadır hastanedeyiz helal olduk eve geldik bi daha demicem kendime söz verdim herşey nasip annelik çok uzun bi yolculuk iş anne sütü ile bitmiyor daha önimüzde ne günler var fedakarlık yapmamız gereken

çok geçmiş olsun.allah acil sifalar versin.evet saglıkları herseyden önemli.ek gıdaya geçince saglıklı dogal seylerle bebegimizi beslediğimizde toparlarız,inş diye düşünüyorum.çay sohbet güzel olurdu :-)

Canım üzme kendini insanlar yorum yapmaya bayılıyor sen ne kadar çaba harcadığını biliyorsun sonuçta. Sana bir önerim olcak bende elektrikli makine aldım ama çekişleri çok iyi olmuyor medelanın lactina diye bi pompası var hastane tipi. Onu kiraladım almaya kalksan fiyatı çok yüksek. Onunla sürekli sağarsan sütünün artacağını düsünüyorm sonuçta az da olsa geliyormuş. Bide sağarken hiç bakma ne kadarr çıkıyo diye rahat ol tv izle telefonla uğraş daha iyi çıktığını görceksin inşallah.

Canım çok sagol,evet kızım elektrikli makineden daha iyi çekiyordu.elmde değil bakıyordum ister istemez stres yapıyoro da :-)

Kizlar bebegim.2 gundur cok uyuyor buna sewinsem mi altinda biseymi arasam.bilemedim mamasini weriyorum.veya emdiriyorum.uyuuo iki saat sonra kalkio yine ya mama ya sut yine uyu gun bole gecio gece uyanmio sizce bi peoblem.warmidir uyumasa nie uyumuo uyusa neden cok uyudu

Benimki doğduğundan beri hep öyle.bende bazen canım sıkılıyor bişemi var diye...özlüyorum onu....ama gelişimi güzel. ?..Allah dağına göre kar veriyo sanırım...2 abisi var 7ve 5 yaşında onların ihtiyaçlarını yapamazfuım uyumasa.

Merhaba Sevgili Emziren Anneler
Yaklaşık 3 haftadır saçlarım çok dökülmeye başladı. Sizlerde de aynı durum var mı? Normal mi acaba? Birşey yapmak gerekir mi? Hamileyken de bir dönem dökülmüştü ama uzun sürmemişti. :KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Yaklaşık 3 haftadır saçlarım çok dökülmeye başladı. Sizlerde de aynı durum var mı? Normal mi acaba? Birşey yapmak gerekir mi? Hamileyken de bir dönem dökülmüştü ama uzun sürmemişti. :KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ayni durum bende de var. O kadar dökuluyo ki artik elime tutam tutam geliyo korkmaya basladim. Hamileligin basinda dökulmustu ama simdikinden cok cok azdı.

cnm biz bugün 101 günlük olduk :nazar: gaz sancımız yok denecek kadar az çok şükür ama bende senin gibi düşünmüştüm gazlı dönemlerinde zaten ağkıyor bide buna ağlasın diye ama eşim daha çok küçük bekleyelim dedi 6-7 aylık gibi yaptıracağız nasip olursa. bence en iyisini yapmışsınız ne kadar aklı ermezse o kadar iyi bennce geçmiş olsun ..

biz sünneti 24 günlükken yaptırdık. ameliyathaneden getirdiler ağlıyodu, emzirince sustu. 4saat kadar sonra bir fitil verdik. hiç ağlamadan atlattık ama sizinki biraz daha büyükken olduğu için herhalde ağrılı oluyor.

ca

Canım hiç korkma bişey olmaz çok iyi yaptın biz hastaneden çıkarken lidokain şırıngaya çektirdik çok ağlayınca o bölgeye sıktık iki günde iyileştı bu arada 100 günlük bebişim atmış günlükken oldu

Cok Sagolun kizlar bugun 4. Gun ilk 2 gun cok agladi oglum :KK43: ilk gun doktor fitil ve agri kesici vermemizi soylemisti ben ikinci gunde azcik calpol verdim aglamaktan kanatti azcik korkuttu bizi ama cok sukur simdi iyiyiz. Keske daha erken yaptirsaymisiz diyorum hatta dogumdan sonra hastaneden cikmadan yaptirmak en iyisi. Simdi bile acıdıgında elini oraya atiyo daha buyuk olsa akli yetse daha zor olurdu.

Demir ilacini kullanmaya devam ediyo musunuz doktorum emzirdigin surece 6. Aya kadar kullanacaksin demisti.

Demir ilacini kullanmaya devam ediyo musunuz doktorum emzirdigin surece 6. Aya kadar kullanacaksin demisti.
Benim kan degerleri ixin test yaptirdi,normal cİkti demire gerek yok elevit ile devam et dedi

Kizlar bebegim.2 gundur cok uyuyor buna sewinsem mi altinda biseymi arasam.bilemedim mamasini weriyorum.veya emdiriyorum.uyuuo iki saat sonra kalkio yine ya mama ya sut yine uyu gun bole gecio gece uyanmio sizce bi peoblem.warmidir uyumasa nie uyumuo uyusa neden cok uyudu

Normal canim benim. Dr artik gecdleri uyuyorsa normalxir emzirmek icin uyandirma dedi.ama bizimkinde uyku nerde,geceleri 2 saatte bir,gunduzleri de yarim saatte bir memeyw geliyor.gunduz ac olmasa bile memede durmak istiyor

Canim ben ilk cocuguma sut verdigim bi donemde kullanmistim.prospektusunde yaziyodu sanirim emzirirken kullanimla ilgili bi uyari. cunku ben sutumu vermedim bebegime sagip doktum ama kac saat vermedigimi hatirlamiyorum. Mama vermistim bu arada ilacin etkisi gecinceye kadar

Tşk ederim cnm eser aldım içtim inşallah gebe felan kalmam :KK53:

X