2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
cnm aynıbenim yaşadıklarımı yaşamışsın. bende mastitten şüphelenmiştim doktorra gittim apse olmuş dedi antibşyotik verdi ama ben belki kendiliğinden geçer dedim kullanmadım gerçekten 3 gün içinde geçti. genel cerraha gideceksin cnm. mememin belli bölgesinde sertlik vardı bebeğim emerken de ağrıyordu sağarken de. geçmiş olsun...

Cok sagol canim.ayni senin anlattigin gibiyim. Aksam sagdim iyice. Kizim da emdi biguzel azonce. Epey bosaltti gogsumu. Yumusadi gogsum ama tamamen degil.rahatladim yinede.boyle gecer insallah

cnm aynıbenim yaşadıklarımı yaşamışsın. bende mastitten şüphelenmiştim doktorra gittim apse olmuş dedi antibşyotik verdi ama ben belki kendiliğinden geçer dedim kullanmadım gerçekten 3 gün içinde geçti. genel cerraha gideceksin cnm. mememin belli bölgesinde sertlik vardı bebeğim emerken de ağrıyordu sağarken de. geçmiş olsun...

Merhaba
Bende de ilk emzirme zamanında olmuştu. Kayınvalidem sıcak su ile ıslatılmış havlu koydu sık sık birde sağdım sürekli ve 2 güne geçti. Belki işe yarar sizde de.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Arkadaslar benim sag gogsumde bi sertlik var bugun. Dokununca agriyo da. Dusta masaj yaptim biraz sonrada sagdim makineyle ama hala gecmedi. Mastit olmaktan korkuyorum. Nasil gecer bu sertlik ve agri bilen varmi. Bide dr gitmek gerekirse ne doktoruna gidiliyo bunun icin biliyormusunuz

Beb de ayni durumdaydim,tulbenti utu ile iyice isitip gogsume koydum,sonra emzirdim,birkac defA bunu yapinca gecti

Herkese merhaba ben bugun rotavirus asisi yaptirdim ogluma daha sonra az az kustu ilacin etkisi gitmemistir insallah basina bole bisey gelen var mi?

Kizlar gecen size cocuk felci asisi icin doktorun hemen getir yapalim lafindan suphelendigimden bahsetmistim dun aksam haberlerde de konudan bahsettiler ne zamandir gorulmeyen cocuk felci tekrar gozukmeye baslamis tam dinleyemedim ama suriyeden gelenlerde gorulmus dedi galiba cok yayilmadan insanlari da panik yapmadan gizli baslatmislar asilamayi

Biz de gelecek hafta3.ay kontrolune gidiyoruz, cocuk felci asisini sorucam doktorumuza sizinle de psylasirim gorusunu..

Goguste sertlikler icin bol sicak dus hemen ardindan boool emzirme cok ise yaradi bende.. Gecmis olsun..

Bu arada sizin bebislerin gozleri ne renk kizlar? Degismeye baslayan oldu mu yoksa daha erken mi
? Bizimki yavas yavas maviden kahveye donuyor gibi

Ah canım evet bu konudan çoooook yaralıyım aslında hala bir miktar sütüm var benim sorunum bebeğim biberona alıştı beni asla emmiyor daha memeyi ağzına sokar sokmaz öyle çığlıklar atıyorki başını çevirip beni reddediyor oysa memeyi ona tutturmak için neler çektim zorla emiyordu memeye bi düşkünlüğü yoktu kilo kaybı olup mamaya başladık derhal emmeyi bıraktı böyle olacağını hiç düşünmemiştim çok üzgünüm hergün akşam ağlıyorum bebeğim beni emmediği için duygusal olarak rahatlamıyor hep gergin uykuya dalamıyor geceleri çığlık çığlığa ağlıyor milyon kez ağzına yılmadan bıkmadan memeyi koyuyorum bi ümit diye ama benim çoçuğum beni emmiyor şu satırları yazarken bile ağlıyorum çok psikolojim bozuldu çoçuğunun gelişimi iyi ama ona bile sevinemiyorum doktorum bile çoçuğu tartında iyi bi kilo almış mama ile ama olsun dedi bu laf beni yıktı dün çekmecemden emzirme önlüğü almıştım o çıktı birden elime geldi o an içim öyle bi yandı ben artık bebeğimi emziremiyorum bunu ne yapacağım diye hüngür hüngür ağladım ve onu bi dahagörmemek için çöpe attım kızlar çok üzgünüm çok yaralıyım sürekli oğlumu kucağımda taşıyorum yavrum böyle kokumu alsın bana doysun diye süt olsun diye uğraştım o kadar olduda ama çoçuğum emmedi onun nasibi o kadarmış diyorlar ananen içimdeki yangını söndüremiyorum

canım hiiç üzülme senin bir suçun yok bir kere .bebeğin iiçin mecburen mama vermişsin iyi deyapmışsın .bak şöyle yap canım memene lokum sür tatlandır iyice ve hemen ağzına sok bebeğinin bence işe yarayacaktır .hadi dene canım

Arkadaslar benim sag gogsumde bi sertlik var bugun. Dokununca agriyo da. Dusta masaj yaptim biraz sonrada sagdim makineyle ama hala gecmedi. Mastit olmaktan korkuyorum. Nasil gecer bu sertlik ve agri bilen varmi. Bide dr gitmek gerekirse ne doktoruna gidiliyo bunun icin biliyormusunuz

canım o memeyi uzun süre vermediğinden olmuş olabilir hemen emzir boşaltsın o emmeyi geçer

Kizlar rotavirus asimizi olduk cocuk felci
Icinde dr.2.ayda zaten karmanin icinde vardi
Tekrar yapamayiz cok ust uste olmaz ole dedi
Devletten arayip yapmak isterlerse 6.aylik cocuga
Uygun olur dedi bu ara kalabaluga sokmayin dedi
Zaten bi salgin olursa ehvahlar olsun dedi:26:

Kızlar hastanelik olduk çok üzgünüm dün ateşlemesi bebeği m bugün doktora geldik enfeksiyon çıktı kanında antibiyotik alıyoruz miniğim delik deşik oldu idrar yolundada enfeksiyon varmış

Canım geçmiş olsun genel cerraha gitmen gerekiyor ılık tülbent koy bol bol emzir bide muhakkak doktor görsün canım çünkü göğüste kalan bu tip süt kitlelerinin ileride tümöre dönüşme ihtimali var o yüzden ihmal etme kesinlikle

Cok tesekkur ederim herkese cevapladiginiz icin. Gogsumdeki sertlik azaldi sukur.ama agriyo hala biraz. Gece 4-5 saat uyuyo emmiyo benim kiz.bu arada sut birikiyo. Olan sutu bir seferde bosaltamiyo. Ondan oldu galiba. Gece sagmam lazim onu anladim kizim uyuyorken uyuyup dinlenmek istiyorum da kalkip sut sagmak zor geliyo ama napiyim sagcam artik

Bnimki gunduz ayakta sallayarak gece emerken uyuyakaliyo

Bebek müziği denediniz mi hiç?bide annem ayağında sallarken gözüne mendil örtüyodu etrafa bakmasın diye ağzına da emziği tutardı eliyle,benimki emzik tutmadığı için.arada işe yarıyo

sağolun kızlar cevaplarınız için. emziğe alıştırmadım o yüzden ne kadar zorlarsam zorlayayım almıyor çiğneyip çiğneyip atıyor :KK1: müziği dinlettim ama bana mısın demiyor ağlamaya devam. hatta beşiğinde asılı dönmeli müzikli aleti var brazzcık bakıyor sonra beni alın diye ağlıyor.aslında benim oğlanda yatay yatma fobisi var yatırdığım anda basıyor çığlığı susturamıyorum ki uyutayım. eşim de ellerinde dikey olarak uyutup yerine koyuyor ona da benim gücüm dayanmıyor malum ağırlaştı çocuk.

Kızlar hastanelik olduk çok üzgünüm dün ateşlemesi bebeği m bugün doktora geldik enfeksiyon çıktı kanında antibiyotik alıyoruz miniğim delik deşik oldu idrar yolundada enfeksiyon varmış

Cok gecmis olsun canim. Cabucak iyilesir bebegin insallah. Rabbim sifa versin

canlar bugün bebeğimin kaka yapmamasının 4. günü ve ailece çileden çıktık ne gece uyudu ne gündüz. bundan önceki kakasını da 4. gün yapmıştı acaba doktota götürmeye gerek varmı ki normal mi bu durum?

Cok tesekkur ederim herkese cevapladiginiz icin. Gogsumdeki sertlik azaldi sukur.ama agriyo hala biraz. Gece 4-5 saat uyuyo emmiyo benim kiz.bu arada sut birikiyo. Olan sutu bir seferde bosaltamiyo. Ondan oldu galiba. Gece sagmam lazim onu anladim kizim uyuyorken uyuyup dinlenmek istiyorum da kalkip sut sagmak zor geliyo ama napiyim sagcam artik

cnm geçen gün sana mesajı zor yazdım benim oğlan bi durmadı yerinde bas bas bağırdı, dur dedim cedricx teyzen online iken yazayım da neti kapatmadan görsün okusun yazımı dedim ama dinlemedi bende ayrıntılı yazamadım :KK1: ben doktora neden olur bu durum demiştim o da bana sağarken zedelersen olur dedi. ben gerçekten içinde zerre süt kalmayana kadar sağıyordum ama artık tamamını boşaltmayacam bunu anladım. bide göğsün kesinlikle taş gibi olana kadar sütle dolmasın dedi o seviyeye gelmeden sağ eğer emmezse dedi

canlar bugün bebeğimin kaka yapmamasının 4. günü ve ailece çileden çıktık ne gece uyudu ne gündüz. bundan önceki kakasını da 4. gün yapmıştı acaba doktota götürmeye gerek varmı ki normal mi bu durum?

Sadece anne sutu alanlarda 10 gune kadar normal diyolar ama cok rahatsizsa bi goturun cnm benim oglan sabahlari yapar genelde eger yapmazsa aksama kadar cektiriyo cok zordur sizin durum 3-4 gun tahmin edebiliyorum

Biz de gelecek hafta3.ay kontrolune gidiyoruz, cocuk felci asisini sorucam doktorumuza sizinle de psylasirim gorusunu..

Goguste sertlikler icin bol sicak dus hemen ardindan boool emzirme cok ise yaradi bende.. Gecmis olsun..

Bu arada sizin bebislerin gozleri ne renk kizlar? Degismeye baslayan oldu mu yoksa daha erken mi
? Bizimki yavas yavas maviden kahveye donuyor gibi

ayy bu aralar tam benim ilgi alanım olan konu :KK52::KK52: benim eşim mavi gözlü be kahve gözlüyüm. benim oğlan da şu anda grimsi mavimsi. 3.5 aylık olduk hala aynı. kaynanam bi çocuğun 40ında göz rengi neyse o öyle gider demişti, gerçi 6 aydan sonra bile değişen duydum ama.. velhasılıkelam merakla bekliyorum sonuç ne olacak..:KK14:

Sadece anne sutu alanlarda 10 gune kadar normal diyolar ama cok rahatsizsa bi goturun cnm benim oglan sabahlari yapar genelde eger yapmazsa aksama kadar cektiriyo cok zordur sizin durum 3-4 gun tahmin edebiliyorum

evet canım yaa çok sıkıntılı bi durum. ilk 3gün sorun olmuyor ama 4. gün olunca kıvranıp duruyor yavrum yaa :KK5: bakalımm bi yarın da yapmazsa bi götürelim doktora, doktorun muayenesi nasıl olur acaba o bölgeye birşey mi yapar nasıl bi muayene olur yavrumun canı çok yanar mı acaba :26:

X