2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Merhaba canım. Benim bebeğim de 2,5 aylık 5.800 civarı kilosu. Bebeğim gündüz daha az emiyor 4 saat emmediği oluyor akşam saat 9 10 dan sonra saatte bir istiyor genelde. İstemeden verince de almıyo o yüzden bende kendi haline bıraktım. Seninki kaç saatte bir emiyor?

Merhabalar
Benimde bebeğim 2.5 aylık ve 5.600 kilosu. Acaba az mı kilo alıyor diye endişelenmiştim bir kaç gündür. Gündüz 2 saatte bir emiyor ama gece ilk yattığında 4-5 saat sonra uyanıp emiyor. Acaba arada uyandırıp emzirsem mi bilemedim!

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Merhabalar
Benimde bebeğim 2.5 aylık ve 5.600 kilosu. Acaba az mı kilo alıyor diye endişelenmiştim bir kaç gündür. Gündüz 2 saatte bir emiyor ama gece ilk yattığında 4-5 saat sonra uyanıp emiyor. Acaba arada uyandırıp emzirsem mi bilemedim!

Benimki gece emmek için uyanmıyor. Yanımda yatırıyorum gazı geliyo uykuda kıvranırken memeyi veriyorum azcık emip bırakıyo. Uykudan önce epey emiyo sanırım o yetio. Dr a sormustm ben acıksa uyanır uyandırma alıskanlık haline gelir gece uyanır ilerde de demisti uyandırmadan vermeye calısıyorm yine de ac kalmasın yavrum ana yüreği :) benim ikinci ay kontrolunde 5,5 kiloydu dr cok iyi demisti bence endiselenme kilosu gayet güzel masallah. Ben bebeğimi banyodan önce tartıyorm önce kendim çıkıyorm tartıya sonra bebekle bazen 1 hafta hiç almadığı oluyo sonra bi anda 300 gram alıyo mesela. Çok takmamk gerek sanırım.

Son düzenleme:
Merhabalar

Benimki gece emmek için uyanmıyor. Yanımda yatırıyorum gazı geliyo uykuda kıvranırken memeyi veriyorum azcık emip bırakıyo. Uykudan önce epey emiyo sanırım o yetio. Dr a sormustm ben acıksa uyanır uyandırma alıskanlık haline gelir gece uyanır ilerde de demisti uyandırmadan vermeye calısıyorm yine de ac kalmasın yavrum ana yüreği :) benim ikinci ay kontrolunde 4,5 kiloydu dr cok iyi demisti bence endiselenme kilosu gayet güzel masallah. Ben bebeğimi banyodan önce tartıyorm önce kendim çıkıyorm tartıya sonra bebekle bazen 1 hafta hiç almadığı oluyo sonra bi anda 300 gram alıyo mesela. Çok takmamk gerek sanırım.

Evet galiba çok ince düşünmemek lazım. Bende banyoda tartıyordum sürekli, küvetinin tartısı var. Her tarttığımda farketmiyor pek sonra haftada bir tartmaya başladım. Sonuç daha anlamlı olmaya başladı.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Cnm yanlisin var yalniz 5. Ayin sonunda dogum kilosunun iki katina ulasmasi gerekiyo normali bu ama daha erken olmasi da sikinti yaratmaz sanirim benim oglan da 3 mart 4 kg dogdu 3 aylik kontrolunde 7 kg cikti ve cok iyi gelisimi dedi doktor normali ayda 750 gr -bir kilo almasiymis

Dün kontrole gittiğim doktorum öyle söylemişti bilmiyorum ben onun yalancısının ama her ay bir kilo alması gerekiyor dedi bide

arkadaşlar bebeğim bugün öksürmeye başladı doktora götürmelimiyim yoksa evde yapabileceğim tavsiyeleriniz varmı. doktora götürme taraftarı değilim aslında ilaç vermek istemiyorum.

Kızlar bende aptamil veriyodum ama gdo meselesinden dolayı artık vermiyorum.humananın mamasını başladık çok iyi geldi gayaet güzel ama beni asıl üzen mamaya mecbur olmam niye sütüm yok niye bu çoçuk emmedi diye kendimi çok üzdüm sma olmayınca olmadı işte.bide sağın solun lafları niye emmiyo emzirdikçe gelir artık yalan söylüyorum Allah affetsin geceleri meiyor evde emiyor diyorum:26:

canım son lafına o kadar duygulandım ki..................... kıyamama sana bebeğine :KK43: sütün kesildi mi tamamen canım bilmediğimden soruyorum canım kusuruma bakma .hani az da olsa var ise sık sık emzir diyeceğim sana

merhaba arkadaşlar benim bebeğimde 2.5 aylık oldu 6.5 kilo sizinkiler nasıl fazla diye endişeleniyorumda . birde kaç saattte bir emziriyosunuz

benim oğlum da nerdeyse 3 aylık.6,420 kilosu doktor çok iyi dedi. ben de gündüz 2 saatte bir emziriyorum sanırım. bazen daha sık bazen daha seyrek tabi. gece ilk yattığında 4 saat falan uyanmayabiliyor ama ondan sonra 2 saatte bir uyanıp emiyor

arkadaşlar bebeğim bugün öksürmeye başladı doktora götürmelimiyim yoksa evde yapabileceğim tavsiyeleriniz varmı. doktora götürme taraftarı değilim aslında ilaç vermek istemiyorum.

Bence dr a getir canim,pksuruk cigere inmis mi kontrol eder, daha da ilerlememesi icin onlem alir,

Kizlar benim oglan sadece yuzustu yatarsa uyuyor,sirt ustu hic yatmiyor,yan yatirirsam da gece saatbasi ayaktayiz.siz nasil alistirdiniz uyku pozisyonuna

ben sırt üsütü yatırmıoyrum korkuyorum çünkü kaç kez tükürüğü bile kaçtı boğzına hep sağ veya sola yatırıyorum

benimki de öksüüryor ama götürmedim ben ..sırıtna bez koy terini alsın bence ondan öksürüyorlar

Kızlar benim ilk zamanlardaki gibi göğsüm sertleşmiyo. O zamanlar üç dört saat emmese yada sağmasam göğsüm şişiyo ve ağrıyordu şimdi geceleri pek emmiyo saatlerce ve hiç eskisi gibi olmuyo acaba sütüm mü azalıyo :KK43: sizin nasıl göğüsler?

Geçmiş olsun canım. Geçen hafta benim bebeğimde hem öksürük hem hapşırık vardı. Dra götürmedim sen biraz takip et bide burnuna damla damlatıp rahatlatabilirsin bebeğini. İki güne geçti bizimki çok şükür.

Hem mama hem sut veren annisler bebeginiz kakasini ne renk yapio benimko yesil yapio cok nadir sari

bende süt ve mama veriyorum kakası açık sarı renkte oluyor...yeşil kaka enfeksiyondan olabilir geçen ay rahatsızlandığında yeşil kaka yaptı doktorumuz biberonu sık kaynatmamızı ve çeşme suyunu kaynatıp mamayı vermemizi söyledi tabi damlada kaullandık sen doktorunla görüş bakalım ne diyecek geçmiş olsun....

kızlar ya benim çenemin altında tüyler çıkmaya süt hormonu yüksekliğinden olur dediler çok üzgünüm ne yapsam bilemedim bu sarı tüyler siyaha döner mi çokkk üzgünüm ya ilaç ta kullanmıyorum :KK14:

canım son lafına o kadar duygulandım ki..................... kıyamama sana bebeğine :KK43: sütün kesildi mi tamamen canım bilmediğimden soruyorum canım kusuruma bakma .hani az da olsa var ise sık sık emzir diyeceğim sana
Ah canım evet bu konudan çoooook yaralıyım aslında hala bir miktar sütüm var benim sorunum bebeğim biberona alıştı beni asla emmiyor daha memeyi ağzına sokar sokmaz öyle çığlıklar atıyorki başını çevirip beni reddediyor oysa memeyi ona tutturmak için neler çektim zorla emiyordu memeye bi düşkünlüğü yoktu kilo kaybı olup mamaya başladık derhal emmeyi bıraktı böyle olacağını hiç düşünmemiştim çok üzgünüm hergün akşam ağlıyorum bebeğim beni emmediği için duygusal olarak rahatlamıyor hep gergin uykuya dalamıyor geceleri çığlık çığlığa ağlıyor milyon kez ağzına yılmadan bıkmadan memeyi koyuyorum bi ümit diye ama benim çoçuğum beni emmiyor şu satırları yazarken bile ağlıyorum çok psikolojim bozuldu çoçuğunun gelişimi iyi ama ona bile sevinemiyorum doktorum bile çoçuğu tartında iyi bi kilo almış mama ile ama olsun dedi bu laf beni yıktı dün çekmecemden emzirme önlüğü almıştım o çıktı birden elime geldi o an içim öyle bi yandı ben artık bebeğimi emziremiyorum bunu ne yapacağım diye hüngür hüngür ağladım ve onu bi dahagörmemek için çöpe attım kızlar çok üzgünüm çok yaralıyım sürekli oğlumu kucağımda taşıyorum yavrum böyle kokumu alsın bana doysun diye süt olsun diye uğraştım o kadar olduda ama çoçuğum emmedi onun nasibi o kadarmış diyorlar ananen içimdeki yangını söndüremiyorum

Ah canım evet bu konudan çoooook yaralıyım aslında hala bir miktar sütüm var benim sorunum bebeğim biberona alıştı beni asla emmiyor daha memeyi ağzına sokar sokmaz öyle çığlıklar atıyorki başını çevirip beni reddediyor oysa memeyi ona tutturmak için neler çektim zorla emiyordu memeye bi düşkünlüğü yoktu kilo kaybı olup mamaya başladık derhal emmeyi bıraktı böyle olacağını hiç düşünmemiştim çok üzgünüm hergün akşam ağlıyorum bebeğim beni emmediği için duygusal olarak rahatlamıyor hep gergin uykuya dalamıyor geceleri çığlık çığlığa ağlıyor milyon kez ağzına yılmadan bıkmadan memeyi koyuyorum bi ümit diye ama benim çoçuğum beni emmiyor şu satırları yazarken bile ağlıyorum çok psikolojim bozuldu çoçuğunun gelişimi iyi ama ona bile sevinemiyorum doktorum bile çoçuğu tartında iyi bi kilo almış mama ile ama olsun dedi bu laf beni yıktı dün çekmecemden emzirme önlüğü almıştım o çıktı birden elime geldi o an içim öyle bi yandı ben artık bebeğimi emziremiyorum bunu ne yapacağım diye hüngür hüngür ağladım ve onu bi dahagörmemek için çöpe attım kızlar çok üzgünüm çok yaralıyım sürekli oğlumu kucağımda taşıyorum yavrum böyle kokumu alsın bana doysun diye süt olsun diye uğraştım o kadar olduda ama çoçuğum emmedi onun nasibi o kadarmış diyorlar ananen içimdeki yangını söndüremiyorum

Canim beni de duygulandirdin.. Daha once bu konuyla ilgili yazmis miydin bilmiyorum ama sutunu sagmayi denedin mi? Biberonla verebilirsin sagdigin sutu

benim kızım da 2 bucuk aylık, geçenlerde iki ün öksürdü dr. götürdüm bronşit olmuş 6 gün hastanede yattık :KK43:( aman dikkat et bence götür dr. hemen

Canim bir de beraber banyoya girmeyi dene,sen mayonla girersin, o bezsiz ten temasiniz olsun,bi yandan da suyu ac,su sesini severler,o sekilde emebilir,benim ilk oglan hastayken ememedigi zaman bu sekilde emziriyodum.bi de nette tomris in emzirme notlari var,bi goz at istersen

slm kızlar, benım kzım 2 bucuk aylık sık kaka yapıyor her altını açmamda yapmış olur günde 5 kez falan yapıyor bide sulu yapıyor kakasını ishalmi değilmi anlayamadım sizinkiler nasıl yapıyor?

X