2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Canım çok benziyorlar..Ama benim kafamda soru işareti oluşmasının nedeni şu..Bir arkadaşım Nesim de Eskinazis'e gidiyor..Benim büyük kızımı da bir kaç kez götürdük kendisine..Gerçekten güvenilir ve yetkin bir doktor..Arkadaşım 2-3 aylıkken bebeği uyanmadığı halde emzirmiş..Sonra kontrolde böyle yaptığını söyleyince Nesim bey "amanın ne yaptın sen" demiş..Ondan sonra arkadaşımın kızı hep annesinin emzirdiği saatlerde uyanmış 1,5 yaşındayken bile süt içmek için kalkıyormuş o saatlerde.. Şimdi ne yapsam bilemiyorum..Gündüz pek uyumadığı için de ne kadar işim varsa gece yapıyorum..Diğer kızımla ilgili işler de oluyor. Partisi oluyor ona kek börek yapmak gerekiyor..Kursu oluyor, kıyafetlerini yıkayıp ütülemek gerekiyor vs vs.. İlk kızım da çok daha düzensiz bir uyku rutinine sahip olunca ikilem de kaldım..Tabi ki de kızım için kötü birşeyse yaptığım uyandırıp emziririm.. Zaten ben uyanığım emzirip geri yatağına koysam ne olur ki.. Ama ilerisini de düşünüp doğru şekilde hareket etmek istiyorum..

Uyandirmamin sebebi sariliginin tamamen gecmis olmamasi. Dogdugunda tsh hormonu yuksek cikti boyle olan bebeklerde sarilik daha gec geciyormus. Ama sukurler olsun son ki tahlil sonuclarinda tsh normale donmus sarilik bitti neredeyse daha da uyandirmam zaten emzirir yatiririm acikinca mutlaka uyanir :) ama gunduz uykusu en fazla yarim saat daha uzun uyumak icin ayakta sallanmak istiyor

Sabaha kdr uyuyanlara masallah diorum, demek ki guzel doyuyorlar ve sabaha kdr idare edebiliyorlar super :KK66: Bizimki de gece 9-10 gibi uyuyor, sabah 7-8 gibi de uyaniyor. Tabi gece 2-3 saatte bir emmek icin uyaniyor. Bana gec uyuyor gibi geliyordu o yuzden sordum normal demek ki bu bidiklar hemen hemen ayni saatlerde uyuyorlarmis :)
Nasil uyutuyorsunuz peki? Benimki memede uyuyor. Emzik kullanmiyoruz
Doyurup yatagina birakinca kendi kendine uyumuyor maalesef ciyakliyor hemen memeci oglum. Boyle giderse ben yokken nasil uyuyacak die endise ediyorum :KK43:
Nasil uyumaya alistiirmak en iyisi acaba ne zaman bu egitime baslamak lazim? siz neler yapiyorsunuz kizlar?

Sabaha kdr uyuyanlara masallah diorum, demek ki guzel doyuyorlar ve sabaha kdr idare edebiliyorlar super :KK66: Bizimki de gece 9-10 gibi uyuyor, sabah 7-8 gibi de uyaniyor. Tabi gece 2-3 saatte bir emmek icin uyaniyor. Bana gec uyuyor gibi geliyordu o yuzden sordum normal demek ki bu bidiklar hemen hemen ayni saatlerde uyuyorlarmis :)
Nasil uyutuyorsunuz peki? Benimki memede uyuyor. Emzik kullanmiyoruz
Doyurup yatagina birakinca kendi kendine uyumuyor maalesef ciyakliyor hemen memeci oglum. Boyle giderse ben yokken nasil uyuyacak die endise ediyorum :KK43:
Nasil uyumaya alistiirmak en iyisi acaba ne zaman bu egitime baslamak lazim? siz neler yapiyorsunuz kizlar?

Benimkisi gunduzleri ayakta sallayarak uyuyo uyudugu da maksimum bi saat. Geceleri emiyo gazini cikarirken omzumda uyuyakaliyo cok sukur. Ayakta sallamak gunden gune zorlasiyo kendi kendine uyumasini cok isterdim ama su an imkansiz yani gozleri cin gibi acik ona alistirmak icin daha zaman var gibi

Benimki de memede uyumak istiyor ama ben hamağına koyuyorum..Çünkü hem çok emiyor doyduğunu bilmiyor hem de çalışmaya başlayınca bakıcının elinde hırpalansın istemiyorum..En azından bakıcı da iki sallar hamağında uyuyakalır..Zaten gündüz pek uyumuyor benimkisi..Gece ninni açıyorum netten ben de bülbül sesimle eşlik ediyorum tabi :) Sallamaya gerek kalmadan uyuyakalıyor..Sonra ben onu alıp kendi yatağına koyuyorum..Kendi yatağıma alışmasını istemedim ama aynı oda da yatıyoruz şimdilik..Ama uzmanlar çalışan annelerin bebekleri ile aynı yatakta yatmasını tavsiye ediyor..Koklaşsınlar bol bol, bebek annesine doysun diye..Sanırım Eylül ayında kociş, büyük kız, küçük kız ve ben aynı yatakta yatıcaz :) Malum küçüğü yatırınca büyük de kıskanacak..

Kızlar bu arada kızkardeşim Hacettepe'de araştırma görevlisi..Ondan rica ettim şu uyandırıp uyandırmama meselesini bir prof'a sorsana diye..İki tane uzman tanıyor, biri yurtdışındaymış tel'i kapalı, diğerine sormuş..O da bebek rutinini oluşturmuş olabilir sakın uyandırmasın demiş, tabi kilo alımını kontrol etsin mutlaka diye de eklemiş..Yarın diğer prof'a da soracak, onun tezi bu konu üzerineymiş, bakalım o ne diyecek merakla bekliyorum ben de..

Bebegin 77 gunluk ve ben regli oldum.sadece dun biraz kanamam wardi bi kere yani ama o bi kere gelen kandan sonra bidaha bisi gelmedi kizlar sizce normal mi

Slm.kizlar ya size bi soru sprcam.lutfen cvp werin malum.havalar sicak bebisleri nasil giydirionuz ben hala iki kat giydi riyorum ama bugun carsiya gittim hemen hemen bebisimle ayni olan bebekler hepniisa kollu sortlar falan giymis ya ben bebisimi fazlami sikiyorum.acaba bu arada izmirde oturuyorum

Cnm ben de senin gibiydim ama artık tek kata düşürdüm baktım sıcaktan ateşi çıkıyo yawrumun bence düşür sende ben de Samsun'da oturuyorum.

Neden boyle olduki acaba icten bi yara mara mikanadi ben sezeryanla dogum yaptim

Benim de bi kez adet biterkenki gibi geldi bir iki damla ama o kadar uzun surmedi. 3 ay olcak daha regl olmadim. Eger kafana takiliyosa kadin dogumcuna bi danis cnm

Kizlar bebisinde konak olan var mi?benimkinde o kadar sert kalin sari kabuklar olusmus ki zeytinyagi ile falan gecmiyor.mustela nin konak sampuani ile de yikiyorum,baska onerisi olAn var mi?

Kizlar bebisinde konak olan var mi?benimkinde o kadar sert kalin sari kabuklar olusmus ki zeytinyagi ile falan gecmiyor.mustela nin konak sampuani ile de yikiyorum,baska onerisi olAn var mi?

Benim oglustada var canim temizliuom gene
Yapiyor zeytinyagin icine karbonat koy ole
Masaj yaparak sur bayag bekle kabartiyor
Tara sonra yika gene tara bu arada
Sizin bebislerinde tukurugu cogaldimi
Surekli agzini siliyorun hep tukuruk cikariyor

Benim oglustada var canim temizliuom gene
Yapiyor zeytinyagin icine karbonat koy ole
Masaj yaparak sur bayag bekle kabartiyor
Tara sonra yika gene tara bu arada
Sizin bebislerinde tukurugu cogaldimi
Surekli agzini siliyorun hep tukuruk cikariyor

Benim 1 aydir tukuruk cok fazla ve elini emmeye calisiyo emzigi de tutup cikarabiliyo parmagini sokuyo agzina

Benim 1 aydir tukuruk cok fazla ve elini emmeye calisiyo emzigi de tutup cikarabiliyo parmagini sokuyo agzina

Ellerini emmesibe hastayim zaten ck guluyorum
Emzigi birtek uyucagibi zaman veriyorun
Cogu zaman istemiyor ama takincada
O parmaklarini takiyor halkaya cekip firlatiyor
Bazen ayakucunda buluyom emzigi
Cildirtiyo beni emzigib yanindaki delikler
Sarinirim lastik takip kafasina gecirmek icinn:KK52:

Ellerini emmesibe hastayim zaten ck guluyorum
Emzigi birtek uyucagibi zaman veriyorun
Cogu zaman istemiyor ama takincada
O parmaklarini takiyor halkaya cekip firlatiyor
Bazen ayakucunda buluyom emzigi
Cildirtiyo beni emzigib yanindaki delikler
Sarinirim lastik takip kafasina gecirmek icinn:KK52:

Ayni seyi ben de dusundum yaa emzigi baglicam oralardaki deliklerden cildirtiyo beni elini emmeye alscak diye korkuyom

Cnm mustelanın stelaker diye bişeyi var biz onu nanyodan 2-3 saat once sürüyoruz sonra düz tarakla konaklar kalkacak şekilde tarıyoruz sonrada konak oluşumunu önleyen şampuanla yıkıyoruz. Belki aynı etkiyi karbonatta yapar bilemem
Burda önemli olan taramak.

X