2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Taze anneler öncelikle Allah bebeklerinizi sağlıkla, analı-babalı, hayırlı büyütmeyi nasip etsin. Ben haziran annesi olacağım inşallah. Sizlere bişey sormak istiyorum. Henüz süt sağma makinesi almadım ve 3-4 marka var. Bi türlü ne alacağıma karar veremiyorum. Kullanmadan da anlamak zor sanırım. Aldığı makineden memnun olup, tavsiye edenler yazarsa çok sevinirim.

Lansinoh affinity kullaniyorum ben memnunum markasi ne olursa olsun elektrikli tercih et bence manuel cok zor olur

ya kızlar çok fena basur çıktı bende..kabızlık da başladı günlerdir çıkamıyorum affedersiniz.çıkmaya da korkuyrum .ne önerirsiniz? ya da böyle olan var mı? doğumda zorlanmaktan oluyorumuş:26:

ayy maşallah vallahi çok heveslendim :KK24:

Canim merhaba nasilsin mert pasa nasil
Cik valla simdiye kadar niye cikmamissam
Bugun artik duvarlar ustume geliyodu
Bi gazla ciktim cokta guzel oldu aglasa zaten
Hemen eve donucektim yakin biyere gittim
Zamanla uzaklasicazda..evden cikarken
Benm cantam oglusun cantasi puset ve
Pusetin alt tekerlekleri 5.kattan indireyim
derken biraz tepelendim:KK53: ama degdii

Canim merhaba nasilsin mert pasa nasil
Cik valla simdiye kadar niye cikmamissam
Bugun artik duvarlar ustume geliyodu
Bi gazla ciktim cokta guzel oldu aglasa zaten
Hemen eve donucektim yakin biyere gittim
Zamanla uzaklasicazda..evden cikarken
Benm cantam oglusun cantasi puset ve
Pusetin alt tekerlekleri 5.kattan indireyim
derken biraz tepelendim:KK53: ama degdii

Biz de yakindaki marketlerden basladik gezmeye ama yollar bebek arabasiyla gezmeye hic uygun degil yorgun dusuyom arabayi kontrol edeyim derken

Ya bende bebek arabasiyla cikabilmeyi cok istiyorum ama bizimki ciktigimizda yarim saatte eve donuyoruz aglamasindan. Uykusu geliyo arabada uyuyamiyo aglamaya basliyo. Gunduz evde de fazla uyudugu soylenemez halbuki 1 saat içinde emzirip altini değiştirip gazini cikariyorum biraz da sohbet sonra mizlanmaya basliyo yatiriyorum sallaya sallaya alti ustu 15 dk yarim saat uyuyo 71 gunluk oglum. Allahtan 6 bucuktan sonra aksam uykusuna geciyo ama gunduz uykusu ne zaman duzene girecek uykusuz kaldigi sure ne zaman uzayacak ben de disari cikmak istiyorum artik..

Biz de yakindaki marketlerden basladik gezmeye ama yollar bebek arabasiyla gezmeye hic uygun degil yorgun dusuyom arabayi kontrol edeyim derken

Ayy sorma bugun saydirdim resmen kaldirimlars
Belediyeye ya su secim zamani birbirlerini yiyolar
Secilen hicc bisey yapmiyor hersey yalan yapacak
Olanida secen yok neyseee hadi bizi gectim
Engelliler napiyor yol ortasindanmi gidicek

Yaa sizede oluyomu ben ciktim ama
Sanki onu koruyamicam bian bisey olcakmis
Gibi geliyorr kiyaman yavrumda yol boyu
Gozunu benden ayirmadi o sesler kalabalik
Korkutuyor herhalde genede erkekligine.. surdurmuyor
Aglamuyorr kucuk aslan

Ayy sorma bugun saydirdim resmen kaldirimlars
Belediyeye ya su secim zamani birbirlerini yiyolar
Secilen hicc bisey yapmiyor hersey yalan yapacak
Olanida secen yok neyseee hadi bizi gectim
Engelliler napiyor yol ortasindanmi gidicek

Evet bu sayede engellileri anlamis oldum cok zor hayat bu yollarla. O vaatler secim zamani yapiliyo da icraat yok iste

Taze anneler öncelikle Allah bebeklerinizi sağlıkla, analı-babalı, hayırlı büyütmeyi nasip etsin. Ben haziran annesi olacağım inşallah. Sizlere bişey sormak istiyorum. Henüz süt sağma makinesi almadım ve 3-4 marka var. Bi türlü ne alacağıma karar veremiyorum. Kullanmadan da anlamak zor sanırım. Aldığı makineden memnun olup, tavsiye edenler yazarsa çok sevinirim.

Cnm nisan annesiyim , medela kullaniyorum elektrikli ayrica gogus kalkaninida sagarken takiyorum daha rahat oluyor tavsiue ederim.

Gece uykusu guzel 2-4 saat arasi uyaniyo ama gunduz yarim saat bile uyumuyo bi is yapamiyosun birakip bi yere gidemiyosun uyuyim desen.o da yok :KK43:

Menekse bebegin kafasini tutabiliosa ve kendi kendine saga sola cevirebiliosa gunduzleri yuz ustu yatirmayi deneyebilirsin. Benimki yuz ustu yatinca uyuyabiliyor ancak, gazina iyi gelio sanirim. Ara sira kontrol de edersin. Denemediysen bi dene derim umarim faydasi olur

Menekse bebegin kafasini tutabiliosa ve kendi kendine saga sola cevirebiliosa gunduzleri yuz ustu yatirmayi deneyebilirsin. Benimki yuz ustu yatinca uyuyabiliyor ancak, gazina iyi gelio sanirim. Ara sira kontrol de edersin. Denemediysen bi dene derim umarim faydasi olur

Bi dniyim tsk ederimm

Kizlar siz cok geç kalmissiniz disari cikmada. Biz 20 gunlukken basladik pazar gunleri parklarda geziyoruz. Hem ben hem oglum hava aliyo hem de bahar aylari polenlere alissin bünyesi dedik.

Kizlar bebisleriniz saat kacta gece uykusuna geciolar? Ve sabah kacta uyaniolar?
Ben de tam bunu soracaktım..Kızlar benim ufaklık gece 10,30'da yatıyor, sabah 7'de uyanıyor..Hiç uyanmadan ama..Sonra 7'de karnını doyuruyor 10'a kadar uyuyor yine..Bundan sonrası hep yarım saat, 40 dk şekerleme..Ama gece uykusu kafamı karıştırıyor..İlk kızım hiç uyumazdı geceleri, gündüzleri de en fazla yarım saat..Doktoru aradım az önce kilo alımına bakmak lazım dedi..2 ay kontrolünde kilo 5,780'dı.Doğum kilosu 3.120, hastane çıkış 2,970. İnternette persentil tablolarında 2 ay yok..Sizinkilerin kilosu nasıl ve uyandırmalı mıyım sizce?

Ben de tam bunu soracaktım..Kızlar benim ufaklık gece 10,30'da yatıyor, sabah 7'de uyanıyor..Hiç uyanmadan ama..Sonra 7'de karnını doyuruyor 10'a kadar uyuyor yine..Bundan sonrası hep yarım saat, 40 dk şekerleme..Ama gece uykusu kafamı karıştırıyor..İlk kızım hiç uyumazdı geceleri, gündüzleri de en fazla yarım saat..Doktoru aradım az önce kilo alımına bakmak lazım dedi..2 ay kontrolünde kilo 5,780'dı.Doğum kilosu 3.120, hastane çıkış 2,970. İnternette persentil tablolarında 2 ay yok..Sizinkilerin kilosu nasıl ve uyandırmalı mıyım sizce?

Benim bebegmde 2 aylik dogm kilosu 3200 su an ki kilosu 5800 gece uyandirmasam uyanmiyor. Ama kiyamiyorum sadece anne sutu ile besleniyor gece 3 de uyandirip emziriyorm acikmistir die

Benim bebegmde 2 aylik dogm kilosu 3200 su an ki kilosu 5800 gece uyandirmasam uyanmiyor. Ama kiyamiyorum sadece anne sutu ile besleniyor gece 3 de uyandirip emziriyorm acikmistir die

Canım çok benziyorlar..Ama benim kafamda soru işareti oluşmasının nedeni şu..Bir arkadaşım Nesim de Eskinazis'e gidiyor..Benim büyük kızımı da bir kaç kez götürdük kendisine..Gerçekten güvenilir ve yetkin bir doktor..Arkadaşım 2-3 aylıkken bebeği uyanmadığı halde emzirmiş..Sonra kontrolde böyle yaptığını söyleyince Nesim bey "amanın ne yaptın sen" demiş..Ondan sonra arkadaşımın kızı hep annesinin emzirdiği saatlerde uyanmış 1,5 yaşındayken bile süt içmek için kalkıyormuş o saatlerde.. Şimdi ne yapsam bilemiyorum..Gündüz pek uyumadığı için de ne kadar işim varsa gece yapıyorum..Diğer kızımla ilgili işler de oluyor. Partisi oluyor ona kek börek yapmak gerekiyor..Kursu oluyor, kıyafetlerini yıkayıp ütülemek gerekiyor vs vs.. İlk kızım da çok daha düzensiz bir uyku rutinine sahip olunca ikilem de kaldım..Tabi ki de kızım için kötü birşeyse yaptığım uyandırıp emziririm.. Zaten ben uyanığım emzirip geri yatağına koysam ne olur ki.. Ama ilerisini de düşünüp doğru şekilde hareket etmek istiyorum..

Benimki de sadece anne sütü alıyor canım..Bu kadar süre uyuyunca ben ağrısan uyuyamıyorum tabi..Göbğimden tut, İç çamaşırıma kadar sırılsıklam oluyorum..Mecburen sağıyorum birkaç kez.

X