2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşlar birşey sormak istiyorum bende gün içinde beyaz kokusuz kremsi kıvamda birkaç damla akıntı gibi birşey oluyo bu normal mi sizlerde de var mı böyle birşey?

kızlar gerçi sorduğum hiç bir soruya cevap alamıyorum ben bu forumda:) ama yine sorucam bakalım bu gün devlet hst gittim 3lü test için ultrasonda baktılar önce bebek yan dönmüş ama bu haftada olabilir belki dedi bu ne demek ki bebeğin yan dönmesi normal bir şey değil mi bir bilgisi olan varmı yani dr bunu garip bir şekilde söyledi

merhabalar.. bu konuyu bilmiyorum ama bir kontrolümde dr bana "bak oturuyor gibi duruyor canı nasıl isterse öyle durur önemsenecek bir şey yok" demişti yani bence de stünde durulacak bir durum olsaydı doktorun seni uyarırdı.. içini ferah tut inşallah hiçbir sorun yok:)

Son düzenleme:
Canım üç öğün yemek pişirmiyorum.liste var orada var aslında. .işte haftada iki kere balık yemeğe çalışıyorum onuda eşim yapardı şuanda ayriyiz bu hafta dışarda yiyeceğim. . Ben mesela sebze yemeği yapıyorsam içine illa et ya da Kıyma koyuyorum..hemen hemen her yemekte et kullanıyorum,pilav ve çorba yapıyorum..ıspanak filan olursa onuda pirinçli seviyorum yanına tarhana çorbası yapıyorum içine kiyma koyuyorum. .Yada tavuklu çorbalardan yapıyorum..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Hangi liste? Ben yeniyim ya gözümden kacmis olabilir. Balik hic yiyemiyorum. :KK43: Kokusundan, esim disarida yiyelim o zaman arada dedi, öyle kaldi ama. Balik yagi hapi aliyorum hergün. Oo sen eti cok sik kullaniyormussun. Ben eti de o kadar yiyemiyorum. Bulgur pilavi yapiyordum bir ara sürekli. Böyle sürekli ayni seyleri yapiyorum gibi gelmeye basladi artik. Aksam olsun istemiyorum, ne yemek pisirecegim diye düsünüyorum.

Hele zor yemeklere hic gelemiyorum. Nedense cok cabuk yoruluyorum ben. Mesela 40dk hazirlama süresi olan bir yemek, 40dk ayakta kalmak hemen yoruyor beni, siz de öyle misiniz?

Arkadaşlar moralim bozuk,ayağımın kenarında bi şişkinlik var 3 gündür.Yürümekte zorlanıyorum.Topuk dikeni olabilirmiş.Yarın dr a gidicem bunun için.Hamilelikte olabiliyomuş.Ama henüz erken ya :KK43:( duyan karşılaşan var mı?

arkadaşlar birşey sormak istiyorum bende gün içinde beyaz kokusuz kremsi kıvamda birkaç damla akıntı gibi birşey oluyo bu normal mi sizlerde de var mı böyle birşey?

merhaba,
bende de oluyor ama her gün değil, bir gün oluyor 3 gün olmuyor sonra 2 gün üst üste oluyor mesela. dr a bir kere sordum normal dedi ama bir daha sormayı düşünüyorum..

Hangi liste? Ben yeniyim ya gözümden kacmis olabilir. Balik hic yiyemiyorum. :KK43: Kokusundan, esim disarida yiyelim o zaman arada dedi, öyle kaldi ama. Balik yagi hapi aliyorum hergün. Oo sen eti cok sik kullaniyormussun. Ben eti de o kadar yiyemiyorum. Bulgur pilavi yapiyordum bir ara sürekli. Böyle sürekli ayni seyleri yapiyorum gibi gelmeye basladi artik. Aksam olsun istemiyorum, ne yemek pisirecegim diye düsünüyorum.

Hele zor yemeklere hic gelemiyorum. Nedense cok cabuk yoruluyorum ben. Mesela 40dk hazirlama süresi olan bir yemek, 40dk ayakta kalmak hemen yoruyor beni, siz de öyle misiniz?

balık haftada bir kez yemeye çalışıyorum ama atladığım haftalar oldu ne yazık ki.. yemek pişirmek benim için normalde de çok keyifli bi iş değil ne yalan söyleyim:) yemek pişirirken mutfakta oturuyorum:)) bir şey doğrarken keserken, ya da biraz karıştırıyorum biraz otuıruyorum sandalyede...

kızlar gerçi sorduğum hiç bir soruya cevap alamıyorum ben bu forumda:) ama yine sorucam bakalım bu gün devlet hst gittim 3lü test için ultrasonda baktılar önce bebek yan dönmüş ama bu haftada olabilir belki dedi bu ne demek ki bebeğin yan dönmesi normal bir şey değil mi bir bilgisi olan varmı yani dr bunu garip bir şekilde söyledi

Himm bana bir problemmis gibi gelmedi, benim bebek o kadar hareketli ki, doktor ölcüm yapmakta zorlaniyor, ayagi bir yerde eli bir yerde acayip dönüsler yapiyor vs. Sanmiyorum yan durmasi bir sorun olsun.

Arkadaşlar moralim bozuk,ayağımın kenarında bi şişkinlik var 3 gündür.Yürümekte zorlanıyorum.Topuk dikeni olabilirmiş.Yarın dr a gidicem bunun için.Hamilelikte olabiliyomuş.Ama henüz erken ya :KK43:( duyan karşılaşan var mı?

Allah şifa versin.. inşallah önemisz bir şeydir.. duyduğum ya da bilgimin olduğu bir konu değil ama geçmiş olsun demek istedim..

merhaba,
bende de oluyor ama her gün değil, bir gün oluyor 3 gün olmuyor sonra 2 gün üst üste oluyor mesela. dr a bir kere sordum normal dedi ama bir daha sormayı düşünüyorum..

cevap için tşk ederim umarım ters bir durum yoktur,gerçi benim doktorum her gittiğimde idrar testide yaptırıyor.

Valla hicbir fikrim yok bebek pozisyonu cok onmlo bi sey olsa doktorun daha ayrintili aciklama yapardi

Canim bebekler anneden besleniyor ama yediklerimizde değil sende olmasın iliğine kadar emiyor. Sipaciklar her şekilde alıyor merak etme..Arti ablamin doktruda demiş Afrika da kadınlar yemeği zor bulur ama herkesin bebeği gibi olur bebekleri yalnız kendileri erken yaşta ölür demiş. .Halimize şükür biz yine alabiliyoruz,yiyebiliyoruz olmayanların bebekleri de sağlıklı doğuyor. .Allahın adaleti

O zaman n'apıyoruz erken çökmemek yaşlanmamak için güzel besleniyoruz :KK56:

yemek hazırlama olayı bende de aynı napıcam bilmiyorum ...:26:

balık haftada bir kez yemeye çalışıyorum ama atladığım haftalar oldu ne yazık ki.. yemek pişirmek benim için normalde de çok keyifli bi iş değil ne yalan söyleyim:) yemek pişirirken mutfakta oturuyorum:)) bir şey doğrarken keserken, ya da biraz karıştırıyorum biraz otuıruyorum sandalyede...

Hahaha cok iyi bir fikir. Ben niye dikiliyorsam mutfakta dakikalarca :) Tamam bu aksamki yemegi oturarak pisirecegim!!!! :KK70::KK70::KK70::KK70: Benim mutfak kücük masa sandalye yok, o yüzden akil etmedim sanirim en azindan bir sandalye tasimayi. Sandalyede oturur tezgahta dograrim :KK70::KK70::KK70:

:KK9::KK9::KK9::KK9: Evet ya... Ama ben cok istahsiz ve bol cikarmali bir hamilelik gecirdim 19. haftalara kadar. Yani bastan kilo da verdim hatta. Tek yiyebildigim sey meyveydi neredeyse. :) Canim cok meyve istiyor. Hani bütün gün hic yemek yemesem, sirf meyve yesem daha seve seve yerim o derece. :)
Tosun bebis istemiyorum simdilik hahaha dogumdan korkuyorum valla. :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Ne güzel ya keske benim de yemek yapanim olsa. :KK9::KK9: Kendim olunca sürekli ne yemek yapayim derdinde oluyorum. Aklima yemek cesidi gelmiyor. Internette yemek ararken zaman geciyor, karnim acikmis oluyor coktan. :) Dedigin gibi aksam yemegini cok cok yapayim en iyisi. Azar azar yapmaya aliskindim ben. Ama en mantiklisi sürekli düsünmektense! :) Sagol fikir icin. :KK3:
canım senin canın bukadar çok meyve istediğine göre bebişin kız mı yoksa?belli mi cinsiyeti?

işallah canım en kısa zamanda hissederiz,aklıma bugun şey geldi ben çalışıyorum hani evdeki hamişlere göre belki daha az bebeğe yoğunlaşıyorum pek dinlenemiyorum, belkide oynuyordur ama o yoğunluktan ben hissetmiyorumdur(yani öyle umut ediyorum)

canım aynen dediğin gibi ben evde olduğum için dinlemeye ve dinlenmeye vaktim oluyor.
emin ol evde iş yaparken bende hiç hissetmiyorum. ne zaman ki koltuğa yorulunca uzansam o zaman farkediyorum. muhtemelen seninde yoğunluğun ve yorgunluğunla alakalı.
hiç takılma sen. seni üzemeyecek annesi bak uslu duruyo kuzucun :KK16:

Himm bana bir problemmis gibi gelmedi, benim bebek o kadar hareketli ki, doktor ölcüm yapmakta zorlaniyor, ayagi bir yerde eli bir yerde acayip dönüsler yapiyor vs. Sanmiyorum yan durmasi bir sorun olsun.

Valla hicbir fikrim yok bebek pozisyonu cok onmlo bi sey olsa doktorun daha ayrintili aciklama yapardi

vallah canım bebgin yan dönebilir normal bişeydır ama 3 lü testle ne alakası var anlamadım 3 lu test kan alınarak yapıyo çünkü ben devlet hastanesıne gitme tarftarı degılım bide:KK20:

merhabalar.. bu konuyu bilmiyorum ama bir kontrolümde dr bana "bak oturuyor gibi duruyor canı nasıl isterse öyle durur önemsenecek bir şey yok" demişti yani bence de stünde durulacak bir durum olsaydı doktorun seni uyarırdı.. içini ferah tut inşallah hiçbir sorun yok:)

teşekkür ederim başkasından duyunca insanın içi daha rahatlıyor :) özel hst neye de gidiyorum ama özeldeki dr um izinliydi ben de 3lü yü devlette yaptırayım para vermeyeyim dedim kan tahlili yaptılar ama sonucu 15 gün sonra çıkıyormuş 15 gün sonrada bebeğim 21 haftalık falan olacak allah korusun inşallah bir şeyimiz yoktur

yemek hazırlama olayı bende de aynı napıcam bilmiyorum ...:26:

Yalniz degilmisim. Ben yeni fikirler edindim arkadaslar sayesinde bundan sonra oturarak ve fazla fazla yapicam yaptigim yemegi. :) Böylece sürekli 3 ögün ne yiyecegim diye düsünmemis olurum. :KK53::KK53:

Arada buradan ne yemek pisirecegimizi de yazalim o zaman fikir olur. :KK53:

X