2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bu arada anne adaylari kalsiyumdan bahsetmissiniz. Ben hic o kadar tüketmiyorum ya. :KK50::KK50: Ve benim doktorum hic önemsemiyor sanki. Yani bana verdigi vitamin hapina mi güveniyor bilmem. :) Ben günde bir bardak süt iciyorum o kadar. Haftalar ilerlerken kalsiyum ihtiyacimin artmasi lazim degil mi?
Yogurt da sade yiyemiyorum, meyveli yiyorum ama o da iyi degilmis diye duygum dogru mudur? Bilen?
Bende dün yoğurda muz doğramistim
Artık tadı değişik gelmeye başladı. .ben öğlen bir kase yoğurt akşam tam bir kase yiyemezsemde yemeye çalışıyorum yatarkende nesquikli süt ama kilo alıyorum işte bu sütü sade içermiyorum.birde kahvaltida peynir yiyoruz..Perşembe doktora gidecem bir sorayım diş fircalarken kanama oluyor hayatımda ilk defa yumuşak fırça aldım temizliği içime sinmiyor bastirnca belki ondsn ya da kalsiyum mu eksik. .bebek alıyor her şekilde işte bizim için önemli
Bana doktorum 4 öğün kalsiyum alman lazım dedi. Süt 2 bardak, yoğurt 1 kase, kefir bir bardak. Her gün dedi ayrıca. O kadar içemiyorum ki :KK14:

Meyveli yoğurtlara da olmaz dedi maalesef. Ben de sade yoğurt yiyemiyorum. İçine bal ama çok az katabilirsin dedi. Balın organik olacağını söylememe gerek yok herhalde diye de ekledi :KK17:

Off canım 4 öğüne çıktı ay ben nerelere gideyim. .Hamilelik hiç kolay değilmiş :)))

hadi gözün aydın canım :) kızlar da çoğalmaya başladı. Ayça'ya özel mesaj at istersen böyle görmüyor çünkü tek tek okuyamadığı için :KK34:

Ayça biliyor aslında canım ben tekrardan yazdım öylesine cok teşekkür ederiz inşallah bundan sonra degişmez cinsiyet

ben dr sordum süt alıp kaynatıp içeyim diye o da brüsella gebelikte olunca tedavisi yok ben de pastörize içiyorum dedi. yoğurt yapayım dedim o da deiki çok kaynayınca proteinler dibe çökebiliyor o zaman da bi anlamı yok dedi. pastörizeden devam bende... ama bu konu forumumuzda geçmiş sayfalarda yine gündeme geldi ben yine bunları yazdım tekrara düştüğümü fark edenler kusura bakmasınlar:))) bir arkadaş demişti, dr ona kendin yoğurt yap süt al onu iç demiş diye yazmıştı.. geçmiş sayfaları üşenmeyip okuyanlar görebilir:) ya da hatırlayanlar vardır.. bu konuda yorum farkı çok demekkii.. herkes nasıl rahat hissedecekse öyle devam etsin.. hepimize de yavrularımıza da yediğimiz içtiğimiz şifa olsun inşallah:))
evet canım aynen katılıyorum bende pastörizeden yanayım bebişlerimizin sağlığı için.

canım senin doktorun 4 öğün kalsiyumu tavsiye ederken önce kanına bakıp ona göre mi söyledi?yoksa öylesine mi söyledi?Bana biraz abartı geldi 4 porsiyon :44:

Aynen katiliyorum kan değerlerin normalse ve normalde kahvaltida peynirini falan yiyebiliyosan gunde 4 oğün kalsiyum banada fazla gibi geldi benim degerlerim normal sabah kahvaltiyi sut ile birlikte yapiyodum eğitim hemsirem gerek yok sen zaten sabahki kalsiyumunu peynirden aliyosun ayni anda sut icmen boşuna seker alimini sağlar sut icimini ara öğünde kullan dedi birde sunuda ekleyim et ve sebze yemeklerinizle asla yoğurt yemeyin yemekten en az iki saat önce ve iki saat sonrasına kadar da cay icmeyin çok önemli yoksa yediklerimizin hiç anlami kalmiyomus. Önemli olan çok yemek değil yeterli saglikli faydali vucudumuza ve bebeğemize gitmesini sağlamak :KK66:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bizde cok sevindik eşimle evlenmeden önce pembe tulum almıştı hep kız evladımız olsun istiyorduk erkek dediler alışmıştım onada saglıklı hayırlı olsunda ilk cocugumuz nasılsa dedik cumartesi doktor kız deyince aaay cok sevindik :)) rabbim saglıkla kucagımıza aldıgımız günleride görmeyi nasip etsin

:KK16::KK16: Amin. Cok sevindim. Aynen biz de ilk cocuk oldugu icin cinsiyeti cok kafaya takmiyorduk, önemli olan zaten saglikli olmalari. Ama ben de kiz oldugunu duyunca ayri bir sevinmistim. :KK52:

Arkadas olur bana diye düsünüyorum sanirim o yüzden. :KK53:

Aynen katiliyorum kan değerlerin normalse ve normalde kahvaltida peynirini falan yiyebiliyosan gunde 4 oğün kalsiyum banada fazla gibi geldi benim degerlerim normal sabah kahvaltiyi sut ile birlikte yapiyodum eğitim hemsirem gerek yok sen zaten sabahki kalsiyumunu peynirden aliyosun ayni anda sut icmen boşuna seker alimini sağlar sut icimini ara öğünde kullan dedi birde sunuda ekleyim et ve sebze yemeklerinizle asla yoğurt yemeyin yemekten en az iki saat önce ve iki saat sonrasına kadar da cay icmeyin çok önemli yoksa yediklerimizin hiç anlami kalmiyomus. Önemli olan çok yemek değil yeterli saglikli faydali vucudumuza ve bebeğemize gitmesini sağlamak :KK66:

Herkes ne kadar farkli yorumlarla geliyor. Fazlasinin da seker alimina neden oldugunu bilmiyordum. Et yemegini de yogurtsuz hic yiyemem ben. Ama dedigin gibi et yedigimizde yanina taze sikilmis portakal suyu icmek ya da C vitamini almak en sagliklisiymis, demir emilimini arttirdigi icin.

Vallaha canım nette falanda çok araştırdım lıght ın zararı yok bence ben kullanacağım

Bir yerde okumuştum ama tam hatırlamıyorum light sütte daha cok kalsiyum var diye ama güvenilir mi bilmiyorum kaynak.

Kk da başka bir topikte okumuştum doktoru kaşar peynirinde kalsiyumun cok fazla olduğunu demiş valla artık şaşırdık ne yapacagimizi ne yesek ne icsek zaten doğal degil..

geçmiş olsun. geç kalmış olabilirim ama bir iki bir şey yazayım istedim, zira ben de 2 hafta griple boğuştum hamdolsun 3-4 gündür daha iyiyim bir tek öksürük kaldı:KK43:(

bal+limon+sıcak su günde iki kez içtim, bol meyve yedim özellikle portakal ve kivi (kivide de c vit. varmış çünkü)
bal+ılık süt içtim günde 1 ya da 2 kez
öksürüğüm ve burun akıntım için akşamları kendimi buhara tuttum. yani sıcak su dolu bir kabın üstüne kapandım:))) kafamı da örttüm o havayı iyice tenefüs etmeye çalıştım.
akşamları daha erken uyumaya çalıştım ki zaten kendimi halsiz hissettiğim için bu çok da zor olmadı.

bu süreçte doktor kontrolüm yoktu ben de gitmek istemedim ateşim olmadığı için.

Allah bütün hamilelerle beraber bizim de yardımcımız olsun inşallah..

tesekurler canim dediklerini yaptm biraz iyiyim istende izin aldim evdeyim yatiyorum.dr gitmedim zaten ne verirse korkudan icemicem
ihlamur meyve idare ediyoruz... oglum etkilenrmi acaba korkuyorum ...Allaha emanet.

evet canım dediklerine aynen katılıyorum

Bir yerde okumuştum ama tam hatırlamıyorum light sütte daha cok kalsiyum var diye ama güvenilir mi bilmiyorum kaynak.

Kk da başka bir topikte okumuştum doktoru kaşar peynirinde kalsiyumun cok fazla olduğunu demiş valla artık şaşırdık ne yapacagimizi ne yesek ne icsek zaten doğal degil..

evet canım kaşar peynirinde normal peynirleregöre kalsiyum oranının daha fazla olduğu doğru.

Artık tadı değişik gelmeye başladı. .ben öğlen bir kase yoğurt akşam tam bir kase yiyemezsemde yemeye çalışıyorum yatarkende nesquikli süt ama kilo alıyorum işte bu sütü sade içermiyorum.birde kahvaltida peynir yiyoruz..Perşembe doktora gidecem bir sorayım diş fircalarken kanama oluyor hayatımda ilk defa yumuşak fırça aldım temizliği içime sinmiyor bastirnca belki ondsn ya da kalsiyum mu eksik. .bebek alıyor her şekilde işte bizim için önemli

Off canım 4 öğüne çıktı ay ben nerelere gideyim. .Hamilelik hiç kolay değilmiş :)))

diş eti kanaması bende de başladı:KK43:((( akşamları muhakkak dişimi fırçalıyorum ama sabahları ihmal ediyordum ama artık sabah da fırçalıyorum ve sanki azaldı kanamalar..

:KK16::KK16: Amin. Cok sevindim. Aynen biz de ilk cocuk oldugu icin cinsiyeti cok kafaya takmiyorduk, önemli olan zaten saglikli olmalari. Ama ben de kiz oldugunu duyunca ayri bir sevinmistim. :KK52:

Arkadas olur bana diye düsünüyorum sanirim o yüzden. :KK53:

Erkekler biraz daha aileden kopuk oluyor bügdügünde kızlar daha cok ailesiyle zaman geciriyor birde anneye hem arkadaş hemde cok yardımcı oluyor biz 3 kız 1 erkek kardeşiz annem kızlar anneyi babayı daha cok düşünüyor der iyiki dogurmuşum sizi falan der hepimiz evlendik bir tek erkek kardeşim kaldı tabiki arkadaşlarıyla cok vakit geciriyor yemek temizlik konusunda yardımcı olan yokki kadına bi yaşdan sonrada zor oluyor tabiki yardımcı en cok kızlar oluyor :) hepimizde uzakdayız kızlar olarak 3 hafta sonra neyseki ailemin yanına gidiyoruz dogumu kısmetse orda düşünüyorum benim doktor işim burda cok sıkıntılı özel hastaneye gitmeki icin 5 saat yol yapıyoruz git gel burda yapmam istesemde kışın dönücem artık evime :) inşallah saglıkla kucagımıza alırız yavrularımızı hepimiz

Herkes ne kadar farkli yorumlarla geliyor. Fazlasinin da seker alimina neden oldugunu bilmiyordum. Et yemegini de yogurtsuz hic yiyemem ben. Ama dedigin gibi et yedigimizde yanina taze sikilmis portakal suyu icmek ya da C vitamini almak en sagliklisiymis, demir emilimini arttirdigi icin.

Artik bebegin için eti yogurtsuz yicen ne yapalim :) maalesef çok sevdiğimiz aliskanliklardan onlar için vazgeciyoruz ben mesela ciğer kokorec çok severim bana asla yemiceksin hatta elinde kesik falan varsa sakin cig ete dokunma parazit bulaşma ihtimali çok yuksek dedi sanki dünya basima yikildi ne diyon ya dicektim ama ne diyemedim tabi yeterki saglikli olsunlar bebisler portakal suyu içmek super olur :KK66:

Artik bebegin için eti yogurtsuz yicen ne yapalim :) maalesef çok sevdiğimiz aliskanliklardan onlar için vazgeciyoruz ben mesela ciğer kokorec çok severim bana asla yemiceksin hatta elinde kesik falan varsa sakin cig ete dokunma parazit bulaşma ihtimali çok yuksek dedi sanki dünya basima yikildi ne diyon ya dicektim ama ne diyemedim tabi yeterki saglikli olsunlar bebisler portakal suyu içmek super olur :KK66:

Şimdiye kadar yediğimiz yoğurt boşa mi gitti :KK66:

Bende et ve tavukla uğraşırken eldiven giyiyorum..anlamadigim bu doktorlar neden demiyor yoğurdu nasıl yiyecegimizi benimki demedi en azından

senin dr 3 ten 4 e çıkarmış... bu arada bal olayına gelince bnm dr en son kontrolde "balın hakiki olduğuna inanıyorsan ye, yoksa boş ver yeme çünkü gebelikte şeker çıkması istenmeyen ama sık karşılaşılabilen bir durum." dedi... ben de bala sadece geçtiğimiz 2 hafta griptim diye başvurdum onun dışında yemiyorum.. aklıma gelirse sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı pekmez yiyiorum (marketten aldım bilmem ne kadar hakiki)

Bana 20.haftaya kadar tüm şekerleri yasaklamıştı doktorum gebelik şekeri olmasın diye. Balı sadece yoğurtla o da organik bal olursa 1 çay kaşığı verdi.

Şekerden öyle çok kaçtım diyemem ama tatlı düşkünü de bir insan değilim zaten. Arada çikolata istiyorum o kadar :KK17:

canım senin doktorun 4 öğün kalsiyumu tavsiye ederken önce kanına bakıp ona göre mi söyledi?yoksa öylesine mi söyledi?Bana biraz abartı geldi 4 porsiyon :44:

Bana bir sürü kan tahlili yapılmıştı gebeliğin başında. Resmen check-up tan geçmiştim. Ama kalsiyumu eksik olsun olmasın tüm gebelerin 4 porsiyon yemesi gerek dedi. Ben de fazla bulmuştum ama cevap aynen şu: "gebelikte kalsiyum eksikliği diye birşey olmaz çünkü bebek asla kalsiyumsuz kalmaz, dişlerinden kemiklerinden alır. İleri yaşta kemik erimesiyle karşılaşmak istemiyorsan kalsiyum çok önemli" dedi. 4 porsiyon alamıyorum ki yer yer 3 çoğu zaman da 2 :KK17:

Of ya :KK43: 4 ögün kalsiyum nasil alinir. Ben de sade yogurdu öylesine yiyemem ki. Ancak yemegin yaninda yiyorum. Ayran mi yapsam her gün kendime. :KK16:
Azcik dikkat etsem iyi olacak sanirim. Dislerimiz icin de önemli sanirim, hani bebek bizden besleniyor tamam da, biz nerden beslenecegiz degil mi? :KK53::KK53::KK53:

Bir ara cok peynir yiyordum onu da biraktim.

Tesekkürler yanitin icin.

Rica ederim canım. Bana şöyle dedi 4:

Sabah beyaz peynir, öğlen süt, akşam üstü kefir, akşam yoğurt. Böylece 4 olur dedi. Yerlerini istersen değiştir dedi.

Canım işte doktor bunu kastetti. Bende de diş etimde kanama var 1 aydır. Kalsiyum almıyorsun dediğim kadar dedi.
Ben kanama için diş fırçalamayı sabah akşam aksatmıyorum ve ağız çalkalama suyu kullanıyorum. Biraz azaldı.

Son düzenleme:
Bana 20.haftaya kadar tüm şekerleri yasaklamıştı doktorum gebelik şekeri olmasın diye. Balı sadece yoğurtla o da organik bal olursa 1 çay kaşığı verdi.

Şekerden öyle çok kaçtım diyemem ama tatlı düşkünü de bir insan değilim zaten. Arada çikolata istiyorum o kadar :KK17:

Nasıl yani,bal sipariş ettim.ayrıca pekmez içiyorum her gün 5 kaşık.O da mı yasak.Saçma geldi bana ya.Daha doğrusu üzüldüm :KK50:

X