2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

anladım canım bende kalsiyumu çok fazla alamıyorum yani peynir,süt vs.tüketiyorum tabi ama ekstra kalsiyum ilacı fala kullanmıyorum.

Nasıl yani,bal sipariş ettim.ayrıca pekmez içiyorum her gün 5 kaşık.O da mı yasak.Saçma geldi bana ya.Daha doğrusu üzüldüm

Bana yeme dedi 20. haftaya kadar şekerli şeyler. Gizli gebelik şekeri oluyormuş. Hem de zorlanırsın zaten şeker faydalı değil vücudun hiç ihtiyacı yok dedi. Üzülme canım benim benim doktorum biraz sağlamcıdır. Risk oluşmadan önüne geçmek ister genelde. Ama onun sayesinde enfeksiyon konusunda da çok rahat ettim. Bana vajina florasını düzenleyici vermişti. Epey rahat ettim bu yüzden. Seviyorum sağlamcılığını bazen sıksa da

anladım canım bende kalsiyumu çok fazla alamıyorum yani peynir,süt vs.tüketiyorum tabi ama ekstra kalsiyum ilacı fala kullanmıyorum.

Bana kalsiyum ilacı verdi. Osteocare diye birşey. Hap içiyorsun günde 1 tane. Bu eksiğin sadece 4/1 ini karşılıyor buna güvenme dedi

vallahi genelde akışına bırakıyorum ama "yediklerin bebeğin sakın unutma" sözü hiç aklımdan çıkmıyor kadıncağızın :18:
yok canım öyle düşünme at onu kafandan.Bebekler bizim depolarımızdan faydalanıyorlarmış.Yani onlar asla aç kalmaz vitaminlerini vs.alırlar.Bukadar kalsiyum vs.almamızın sebebi bizim kendi depolarımızdan kaybettiklerimizi tekrar yerine koymak.

kızlarr butik bebe de chicco ürünleri indirime girmiş haberiniz olsun.

vallahi genelde akışına bırakıyorum ama "yediklerin bebeğin sakın unutma" sözü hiç aklımdan çıkmıyor kadıncağızın :18:

Canim bebekler anneden besleniyor ama yediklerimizde değil sende olmasın iliğine kadar emiyor. Sipaciklar her şekilde alıyor merak etme..Arti ablamin doktruda demiş Afrika da kadınlar yemeği zor bulur ama herkesin bebeği gibi olur bebekleri yalnız kendileri erken yaşta ölür demiş. .Halimize şükür biz yine alabiliyoruz,yiyebiliyoruz olmayanların bebekleri de sağlıklı doğuyor. .Allahın adaleti

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Haklisin benim annem de hep öyle der. Ama cidden ailesine cok düskün, ev islerine yardim eden, dost olan erkek evlatlar da var, nadirler ama biraz yetistirme tarzi ile de alakali sanirim. Uf 5 saat hastahaneye gitmek cok uzunmus cidden, en iyisi hastahaneye yakin olmak evet.

Ay inanmiyorum gecen gün ciger alacaktim vazgectim, ciger yasak mi ya? Zaten cok yiyebilen biri degilim ben bir de bir sürü kisitlama gelince Bol meyve yiyordum, ona da seker yapar dediler. Günde iki portakal tüketiyorum.

Maalesef tatlim yasak meyvayida bir tane yemeye calis şekerden dolayi bende kiraz hastasiyim doktor en fazla sekiz tane dedi şok geçirdim : p

Maalesef tatlim yasak meyvayida bir tane yemeye calis şekerden dolayi bende kiraz hastasiyim doktor en fazla sekiz tane dedi şok geçirdim : p

evet banada eğer portakal yiyorsan günde en fazla 1 tane yiyeceksin gerisi zarar faydası yok dedi.

evet banada eğer portakal yiyorsan günde en fazla 1 tane yiyeceksin gerisi zarar faydası yok dedi.

Inanmiyorum ya. Ben bazi günler günde 3 muz, bir tutam üzüm, yarim kilo cilek falan yiyordum. Tabi yemek cekmiyordu canim, ögle yemegi niyetine böyle atistiriyordum meyvelerle...

Siz sürekli kendinize yemek pisiriyor musunuz her ögün icin?

3 muz mu??canım maşallah senin bebiş tosun olur böyle gidersencanım ben bu zamana kadar sadece çiğ et yememeye sucuk salam sosisten uzak durmaya dikkat ettim.Onun dışında ne bulduysam yedim bazen kendime özel yemek pişiriyorum sebzeli vs.ama bundan sonra çok dikkat edeceğim 70 kiloyu görmek istemiyorum tartıda

Ben o konuda sansliyim biraz kendi dukkanimiz var orda calisiyorum öğlen yemeğini annem hazirliyor Allah razi olsun akşam içinde kayinvalidemle oturuyorum yani yine yemegim hazir oluyor ama haziranda gitcekler ozaman mecbur ben hazirlicam sende canim yemeğini evde kendin hazirla en sagliklisi ve en iyisi o zaten aksam yaptigini biraz fazla yapsan bidahaki oglenede yersin

selam kızlar dün renkli ulrtasona girdim. doktor yüzünü görmek için baya bastırdı karnımdan biraz ağrım oldu fakat göremedi. 3 hafta sonra tekrar çağırdı. ama ben ve gelince iki damla kahverengi lekelenme gördüm sizde de böyle birşey oldu mu?

kızlarrr şimdi yiyeceklerin kalorilerini araştırıyordum.1 kase karpuzda ki kalori 1 dilim ekmekteki kaloriden daha azmış ve karpuz günlük c vitamini ihtiyacımızın %20 sini karşılıyormuş.Mutlaka tüketeceğim.

kızlar gerçi sorduğum hiç bir soruya cevap alamıyorum ben bu forumda:) ama yine sorucam bakalım bu gün devlet hst gittim 3lü test için ultrasonda baktılar önce bebek yan dönmüş ama bu haftada olabilir belki dedi bu ne demek ki bebeğin yan dönmesi normal bir şey değil mi bir bilgisi olan varmı yani dr bunu garip bir şekilde söyledi

Canım üç öğün yemek pişirmiyorum.liste var orada var aslında. .işte haftada iki kere balık yemeğe çalışıyorum onuda eşim yapardı şuanda ayriyiz bu hafta dışarda yiyeceğim. . Ben mesela sebze yemeği yapıyorsam içine illa et ya da Kıyma koyuyorum..hemen hemen her yemekte et kullanıyorum,pilav ve çorba yapıyorum..ıspanak filan olursa onuda pirinçli seviyorum yanına tarhana çorbası yapıyorum içine kiyma koyuyorum. .Yada tavuklu çorbalardan yapıyorum..

Evet ya... Ama ben cok istahsiz ve bol cikarmali bir hamilelik gecirdim 19. haftalara kadar. Yani bastan kilo da verdim hatta. Tek yiyebildigim sey meyveydi neredeyse. :) Canim cok meyve istiyor. Hani bütün gün hic yemek yemesem, sirf meyve yesem daha seve seve yerim o derece. :)
Tosun bebis istemiyorum simdilik hahaha dogumdan korkuyorum valla.

Ne güzel ya keske benim de yemek yapanim olsa. Kendim olunca sürekli ne yemek yapayim derdinde oluyorum. Aklima yemek cesidi gelmiyor. Internette yemek ararken zaman geciyor, karnim acikmis oluyor coktan. :) Dedigin gibi aksam yemegini cok cok yapayim en iyisi. Azar azar yapmaya aliskindim ben. Ama en mantiklisi sürekli düsünmektense! :) Sagol fikir icin.

vallah canım bebgin yan dönebilir normal bişeydır ama 3 lü testle ne alakası var anlamadım 3 lu test kan alınarak yapıyo çünkü ben devlet hastanesıne gitme tarftarı degılım bide

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…