2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

takıldığı zaman asla düzeltmiyoruz.üstünde durmuyoruz..
hiç bişey yokmuş gibi davranıyoruz...:KK43:
zaten kreşe gidiyor..
kreşten gelince yemek yiyoruz hep beraber.
sonra gene oyun..ve kitap okuma..genelde hep böle geçti günlerimiz.saat 8.30 dada yatardı
şimdi yatma sorunu da başladı :KK43:
artık aksam uyumak istemiyor..yatmıcam diyor..uyku akıo gözünden..dün akşam saat 22.30 da yattı
uykusunuda alamıo :KK43:sabah erkenden hep beraber çıkıyoruz evden 8 de..mecbur uyanacak
zaten ilgili bir anne babayız ..neden böle oldu
Peki kreşte mutlumu?öğretmenleriyle konuştunuz mu bu konuyu?Belki orada psikolojisini etkileyecek bir şey olmuş olabilir hepsi ihtimal tabi

kaç haftaliksin? henüz erken gibi belki kaşıntı başka birşeydir...bir de çok üzülme sonuçta biraz çatlamaya hazirlikli olmaliyiz kizlar, içimizde bir mucize var, bi insan oluşuyo eskisi gibi kalamasak da bunlar da güzel şeyler. sen önlemini aliyorsan gerisini artık doğaya ya da Allah'a birakacaksin :) stres yapma onlar bebişinin izleri...:emir_bebek: :nazar:

ben 16. haftamdayım son 2 haftadır çok fazla kaşınıyorum :KK43:(
Geceleri uykumdan uyanıyor kaşınıyorum:KK43:
Bu kadar erken oluyor mu:KK43:(

İlk gebeliğim acemiyim:KK43:(

herkese merhaba, detaylı ultrasona girdim bugün bebeğimin cinsiyeti nihayet kesinleşti kızım olacakmış :nazar::nazar: :21:

Ne güzel tebrikler :) Ayçaaaaa arkadaşımıza mesaj atarak bilgi ver istersen tabloya eklesin seni :)
Benim de detaylı ultrasonuma 9 gün kaldı, merakla o günü bekliyorum :KK52:
Nasıl çıktı sonuçların, sağlığı nasıl bebişinin?

Ne güzel tebrikler :) Ayçaaaaa arkadaşımıza mesaj atarak bilgi ver istersen tabloya eklesin seni :)
Benim de detaylı ultrasonuma 9 gün kaldı, merakla o günü bekliyorum :KK52:
Nasıl çıktı sonuçların, sağlığı nasıl bebişinin?

Teşekkür ederim canım her şey çok iyi sadece kalpte sol tarafta küçük bir leke var sağlıklı bebeklerin% 3 ünde görülen bir durummus ama down sendromu riskini artirabiliyormus tek başına bu bulgu önemli degil dedi perinatolog down sendromu normalde 800 de 1ken simdi 720 de 1 mis bu da riskin çok düşük olduğunu gösterir dedi kendi doktorumu da aradım önemli bir şey değil dedi

Teşekkür ederim canım her şey çok iyi sadece kalpte sol tarafta küçük bir leke var sağlıklı bebeklerin% 3 ünde görülen bir durummus ama down sendromu riskini artirabiliyormus tek başına bu bulgu önemli degil dedi perinatolog down sendromu normalde 800 de 1ken simdi 720 de 1 mis bu da riskin çok düşük olduğunu gösterir dedi kendi doktorumu da aradım önemli bir şey değil dedi

Maşallah çok sevindim canım, önemli değil dedilerse sen de hiç sıkma canını. Benim arkadaşımın bebeği doğduğunda kalbinde üfleme vardı, ağlarken morarıyormuş, sonra kendi kendine geçti. Çok önemli olmayabiliyor bunlar ama insan yine de endişe eder tabi. İnşallah ben de sağlıklı sonuçlarını alırım haftaya...

Maşallah çok sevindim canım, önemli değil dedilerse sen de hiç sıkma canını. Benim arkadaşımın bebeği doğduğunda kalbinde üfleme vardı, ağlarken morarıyormuş, sonra kendi kendine geçti. Çok önemli olmayabiliyor bunlar ama insan yine de endişe eder tabi. İnşallah ben de sağlıklı sonuçlarını alırım haftaya...

Inşallah güzel sağlık haberlerini alırsın hepimiz sağlıkla kucagimiza alırız yavrularimizi. Evet doktor öyle dese de hemen nette araştırmaya başladım bazen bu durum cihazdan bile kaynaklı olabiliyormus bu tarz leke var denenlerin turp gibiymis çocukları 2li testim falan da iyiydi şükür ama insanın aklının bir köşesine takılıyor

ben 16. haftamdayım son 2 haftadır çok fazla kaşınıyorum :KK43:(
Geceleri uykumdan uyanıyor kaşınıyorum:KK43:
Bu kadar erken oluyor mu:KK43:(

İlk gebeliğim acemiyim:KK43:(

Cnm benim yeni yeni kaşınma var şimdi 18 hafta bitti alt kısımlarda kaşınma oluyo sen çok mu zayıfsın belki ondandır

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Cnm benim yeni yeni kaşınma var şimdi 18 hafta bitti alt kısımlarda kaşınma oluyo sen çok mu zayıfsın belki ondandır

yok zayıf değilim 60 kg ile hamile kaldım, ilk 3 ay 59'a düştüm hatta şimdi 16. haftamdayım 59-60 arasındayım. Arkadaşlarım zayıfladığımı söylüyor sanırım karnıma gitti kaybettiğim kilo, göbeğim biraz çıktı çünkü

yok zayıf değilim 60 kg ile hamile kaldım, ilk 3 ay 59'a düştüm hatta şimdi 16. haftamdayım 59-60 arasındayım. Arkadaşlarım zayıfladığımı söylüyor sanırım karnıma gitti kaybettiğim kilo, göbeğim biraz çıktı çünkü

Bende 56 ile kaldım ilk 3ay çok çıkardım son 3-4 haftadır iyi yiyorum ve ilk başlarda 1 kilo vermiştim sırf bu yüzden ama 2 gün önce tartıldım 59 olmuşum bu kaşınmaların vucüt şampuanı yada hormonsal etkilerden olabilir örneğin benim yüzüm çok yağlandı sivilcelendim bebeğim erkekmiş sonra kontrolünde dr.a da sor cnm bu hamişlik çok zormuş bilmezdim şimdi anlıyorum

Bende 56 ile kaldım ilk 3ay çok çıkardım son 3-4 haftadır iyi yiyorum ve ilk başlarda 1 kilo vermiştim sırf bu yüzden ama 2 gün önce tartıldım 59 olmuşum bu kaşınmaların vucüt şampuanı yada hormonsal etkilerden olabilir örneğin benim yüzüm çok yağlandı sivilcelendim bebeğim erkekmiş sonra kontrolünde dr.a da sor cnm bu hamişlik çok zormuş bilmezdim şimdi anlıyorum

Benim çıkarmalarım hala devam ediyor, bir kaç gün kesiliyor seviniyorum, sonra sabah akşam başlıyor yine, beni perişan ediyor, tüm enerjimi alıyor.

Yarın kontrolüm var cinsiyetini öğreneceğiz ve 4lü tarama testi yapılacak. Doktoruma soracağım ama hamilelikten demesinden korkuyorum:)

Yüzümde vs herhangi bir sivilcelenme yok normalde de sivilcesi olan biri değilim kuru bir cildim var.

Son düzenleme:
Benim çıkarmalarım hala devam ediyor, bir kaç gün kesiliyor seviniyorum, sonra sabah akşam başlıyor yine, beni perişan ediyor, tüm enerjimi alıyor.

Yarın kontrolüm var cinsiyetini öğreneceğiz ve 4lü tarama testi yapılacak. Doktoruma soracağım ama hamilelikten demesinden korkuyorum:)

Yüzümde vs herhangi bir sivilcelenme yok normalde de sivilcesi olan biri değilim kuru bir cildim var.

Doktorum herşey hamilelikten diyo bana belim ağrıyodu çok fazla dedim rahim genişliyo diyo ilaç bile vermiyo inşallah gösterir hemen seninki bilinmeyince zor oluyo :) ciciler almak istiyosun alamıyosun zor yani :KK43:

ben 16. haftamda doktora gittim. artık hissedebilirsin dedi. hakkaten hemen hissettim. doktor en geç ihtimalini söylemiş.. magnezyum hapı kullanmak istemiyorsan içeren besinlerden tüket bol bol. günlük 350 mg tüketmek lazım magnezyumu

Aldım canım.. Demir hapı da aldım sonunda. Bebekte bir sıkıntı yok ama benim depoları kullanıyo neticede:) Öyle düşününce, en çokta doğumun sıkıntılı geçmesinden korkuyorum ben.. Tam da yaza denk geliyo.. Hava yaz gibi burda şimdiden bunaltmaya başladı, Aydın'ın yazını nasıl çekeceğim bilmiyorum, portatif klimayla dolaşmam lazım:)

Kızlar bi yerde okudum bebeğin ilk harekettiğini hissettiğiniz günden itibaren 147 gün sonrasında doğum gerçekleşiyormuş buna göre 8 ağustosta olcak dr.a göre ise 15 gibi siz hissettinizmi bebeğinizin hareketlerini?

ilk defa duydum:) şimdi hesapladım o zaman benim 35. haftada yani 27 haziranda doğacak demektir :26::44:

Kaçıncı haftada hissettin cnm sen bide dr ne zaman doğar dedi

ben 14. haftada hissettim canım tam secdede bebeğin kafası aşağı döndü dedim selam verince gerçekten doktora gttk doğum pozisyonunu almıştı o haftalarda popo kafa yer değişince arra ara hiisettmiştim. doktorum şimdilik temmuz sonu yada ağustos başı yani kısmetse bayramın 3 gününden biri olucak gb :) gerçi kısmet kızımda aralık annesiydim kasımda doğmuştu çoğu arkadaş ekimde -kasımda doğurmuştu hatta kısmet artık. ama senin bu hesaplama işini ilk defa duydum

X