2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

sevgili arkadaşlar benim kafam biraz geç çalışıyor :) daha yeni beni doğum korkusu sardı bir de bir kaç film seyrettim kafa allak bullak tabi
şimdi kimse kimseyi kırmasın yalnız özelllikle tecrübelilerden yanıt almak isterim normal doğumda o bölge ve kanal falan yırtılıyor çok deforme oluyormuş sonrasında dikişler enfeksiyon kapabiliyor ve tuvalette büyük bir sorunmuş doğumda çektiğin acılar ve yorgunluk nedeniyle kimseye müdahale edemiyormuşsun ve mahremiyette kalmıyormuş geriiye sadece anne kalıyor kadınlık çoook uzun bir süre bitiyor diyorlar tabi birde cinsellikte hissizlik ve acı problemi varmış buna karşın sezaryanda da benzer sorunlar olabiliyormuş ve diğer sezaryan sorunlarını hepimiz biliyoruz aslında pek de tercih edilen bir yöntemi değil ama benim çok sallantıda bir psikolojim var zaten :) onun için psikolojik olarak en az sorun yaşayacağım yöntemi bulmalıyım yoksa sağlıklı bir doğum yapar ama sağlıksız bir anne olup allah korusun bebişime zararlı olabilirim hayatımda ilk kez çok mutluyum ve çok güzel bir hayatım var ( düşünün her türlü soruna rağmen) bunu kaybetmek istemiyorum sizler ne önerirsiniz

sağol arkadaşım gerçekten öyle

:KK1: ay çok güldüm Allahta seni hep güldürsün inşallah eee hak yerini bulmuş ne diyim artık kv yemek yapar sanırım kimse senden istemez sen çekmişsin ama rabbim onlara bir uyarı vermiş :)
Valla uyariyi aldiklarini sanmiyom :)
Yarin 2. Evlilik yildonumumuz wsimle.ama o burda oldugu surece zor biyere cikariz.ben hamileyim ben de okadar naz yok.2. Kocasida vefat edince kadin iyice kendini acindiriyo biximkide napsin anasi bisi diyemiyo.dua edinde yarin gitsin evine (hic sanmiyom ama )

ay çok zor şöyle akıllıca bir yöntem bulmak lazım ama ben de öyle fikirler olmadığı ortada ben dua edeyim sana :)

sevgili arkadaşlar benim kafam biraz geç çalışıyor :) daha yeni beni doğum korkusu sardı bir de bir kaç film seyrettim kafa allak bullak tabi
şimdi kimse kimseyi kırmasın yalnız özelllikle tecrübelilerden yanıt almak isterim normal doğumda o bölge ve kanal falan yırtılıyor çok deforme oluyormuş sonrasında dikişler enfeksiyon kapabiliyor ve tuvalette büyük bir sorunmuş doğumda çektiğin acılar ve yorgunluk nedeniyle kimseye müdahale edemiyormuşsun ve mahremiyette kalmıyormuş geriiye sadece anne kalıyor kadınlık çoook uzun bir süre bitiyor diyorlar tabi birde cinsellikte hissizlik ve acı problemi varmış buna karşın sezaryanda da benzer sorunlar olabiliyormuş ve diğer sezaryan sorunlarını hepimiz biliyoruz aslında pek de tercih edilen bir yöntemi değil ama benim çok sallantıda bir psikolojim var zaten :) onun için psikolojik olarak en az sorun yaşayacağım yöntemi bulmalıyım yoksa sağlıklı bir doğum yapar ama sağlıksız bir anne olup allah korusun bebişime zararlı olabilirim hayatımda ilk kez çok mutluyum ve çok güzel bir hayatım var ( düşünün her türlü soruna rağmen) bunu kaybetmek istemiyorum sizler ne önerirsiniz

Canım ben tam bilmiyorum ama kimi normal doğumda vajen genişlemesi oluyormuş birde söyle düşünüyorum biz nerdeyse bir sene karnimizda taşıyoruz vücutta bence anca bir senede toparlanir...Yani o hissizlik filan, tuvalet sorunu sanırım dikiş olduğundan idrar yaparken çok yanma oluyormuş kv demişti,işte eczaneden bir şey alıp onla yikayinca iyi oluyor demişti. ..
Şimdi sezeryanda kesi filan herkesin değil ama kiloya meyilli olanlarin ben gibi göbek kalır gibi hissediyorum buda psikolojik bir baskı yaratır fırsat bulunup spora gidilirse kalmaz birşey, sonra bende doğumdan sonra cinselliği düşünüyorum şuanda yok zaten yapmam ama eşimde hiç istemiyor gören yemeklerine şap kattik sanar, bende sezeryan ya da normal sonrasında yeniden herşey eskisi gibi olur mu onu merak ediyorum. ..

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Bu sabah hastaneye yatışım yapıldı. Normalde haftaya salı olacaktı doğumum. Ancak burda yapılan tetkikler sonucunda çarşamba günü alınacak bebeğim. 36+0da yani. İnşallah bir sorunla karşılaşmayız. Hayırlısıyla sağlıklı bir sekilde alırım bebeğimi kucağima. Sadece 2 gün kaldığına inanamıyorum.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

selam kızlar,bugün .............. da nazenin kapı süsleri indrime girmiş.Normal fiyatarı bilmediğim için pahalı mı ucuz mu anlayamadım.resmi koymayı deniycem brazdan ve fiyatıda ekliycem yardımcı olursanız sevinirim.

az önceki mesajda çıkmadı issim.sitenin adı butikbebe. fiyatı da 25 tl kargo bedava.

$4ea9ae2d-ce01-4d93-9d97-cb0f55bdb228.jpg

Bu sabah hastaneye yatışım yapıldı. Normalde haftaya salı olacaktı doğumum. Ancak burda yapılan tetkikler sonucunda çarşamba günü alınacak bebeğim. 36+0da yani. İnşallah bir sorunla karşılaşmayız. Hayırlısıyla sağlıklı bir sekilde alırım bebeğimi kucağima. Sadece 2 gün kaldığına inanamıyorum.

Canim hayırlı uğurlu olsun. ..geçmiş olsun bu arada az kalmış ..canım sağlıklı bir şekilde alırsın tabikide ya ben kaçırdım sanırım neden hastaneye yattın?

Canim hayırlı uğurlu olsun. ..geçmiş olsun bu arada az kalmış ..canım sağlıklı bir şekilde alırsın tabikide ya ben kaçırdım sanırım neden hastaneye yattın?

Cok sagol. Ben rahim boyu kisaligi vardi yatiyordun zaten hep erken dogum tehdidinden. 2 hafta oncede karaciger enzimlerimde yukselme oldu. Kasilmalarimda cogalinca hastaneye yatirdi doktorum. Carsamba alacak iste daha fazla riske girmeye gerek yok dedi. Hafta olarak ufak ama bakalim ins bir sorunla karsilasmayiz.

Cok sagol. Ben rahim boyu kisaligi vardi yatiyordun zaten hep erken dogum tehdidinden. 2 hafta oncede karaciger enzimlerimde yukselme oldu. Kasilmalarimda cogalinca hastaneye yatirdi doktorum. Carsamba alacak iste daha fazla riske girmeye gerek yok dedi. Hafta olarak ufak ama bakalim ins bir sorunla karsilasmayiz.

Canim ufakta sayılmaz 37 ye 1 hafta var ki 37 den sonra zaten bekliyorsun birde ikiz bebekleride 36.haftada alıyorlar merak etme herşey guzel olacak Allaha emanetsiniz...

bu kuaför temiz aslında ama başka bir yere mi gideyim nereye gideym hiç bilmiyorum ki. 25 lira verdim tüm bacak ve özel bölge için çok mu acaba onu da bilmiyorum

fiyat olarak çok uygun canm bn tüm vücut ektra kol vekoltukaltı var 60tl veriyorum.senin ki çok uygun

senin de gozun aydin canim, ya benim doktor sancilar baslayana kadar nstye gerek yok dedi acaba var mi baska bi doktor benimki gibi. cati muayenesine de gerek yok diyo dogum baslamadan her kadinin catisi dardir diyo baksam da bisey farketmez, piyasadaki doktorlar bakip hemen catin dar sezeryan yapalim diyorlar diyo.. ama burdaki arkadaslarin bi cogunun doktoru yapmis ya da yapacakmis kafam karisti vallaha
Benim doktordan hiç nts filan yapmıyor kuzenimin doktoruydu tüp bebekti hiç yapmamış nerdeyse 39.haftada aldı bebeği ,bende ona gidiyorum bakalim haftaya kontrol var bir söyleyecem karnimda sertleşme oluyor ama bayadir var. ..

off.. Kafan hiç karışmasın, mükemmel bir doktorun var!!! ve çok doğru söylüyor, Avrupa ve Amerika'da 39-40 hafta olmadan NST felan yok haberleri bile yok o nedir diyorlar... 40 haftada bebek gelmeyince bakıyorlarmış. çatı konusu da öyle. doğum anında esniyor çatı, geçen hafta bi doktorun makalesini okumuştum, bunların hepsi sezeryan için düzmece diyor... hangi ildesin? O doktoru ben de istyoruuuuuuuummm... normal doğum yanlısı Dr. bulmak çok zor.
hiç kafan karışmasın canım :KK34:

Sen ne tatlısın ya, valla seb insana böyle umut veriyorsun...dün akşam eşimle kavga ettik bu yüzden herkesin doktoru nts yapıyor bizimki yapmıyor iyi değil dogursam sağ salim görmek istemiyorum onu dedim, biz 25.haftadan sonra bunu bulduk eşimde kendin buldun ben mi zorlandım filan girdik birbirimize...doktorum ama normal istersen normal sezeryan istersen onu yapıyor,ben sezeryan istiyorum normali kaldırmaz psikolojim:) 36-37 .haftada gün veriyoru hadi doğurursam o zamana kadar.

Maşallah bebişinle sana :) ne güzel kilosu boyu gayet iyi Rabbım hayırlı bı sekılde kucağına almayı nasıp etsin inş sana da geçmiş olsun canım tyZemede de mantar vardı onada bı hafta batıkonla temızlencıksın demişti doktor hiçbirşeyi kalmadı bide iç çamaşırlar hep ütülü olcak demişti doktor inş seninkide geçer canım çok geçmiş olsun

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

benm eşim yardım etmiyor. ben yapamam diyor. allahtan ağda gibi birşeye onunla kalkışmadım kesinlikle yapamazmışım

Bencede yaptırmadigin iyi oldu bende pişman oldum ama ben önce gittiğimde tüyler uzundu canım çok yandı bunuda az geciktirince eşimle hallettik...ay şey gibiydi annem ben küçükken bir iki sefer göstermişti yapmışti yani ama anne işte bağırsan kızıyor sus diyor elini havaya kaldırıyor hiii yapıyor aynen eşimde öyle yaptı elini kaldırmadi bir aman git elin kadını dinlemeden pat pat çekiyor. ..

Kızlar birşey sormak istiyorum karnı çok sertleşen varmı ve aranızda burun kanaması yaşayan karnım son zamanlar da taş gibi oluyo ve bi yere toplanıyo bunu görüyorum gözümle ama çok sık olmaya başladı dün hep öyleydi burun kanamalarım da oluyo 15 de bir doktora göründüm fakat alerjik mevsimsel damarın çatlamış diyo ama her oldugunda korkuyorum doğumda bir tehlike olur mu diye doktordan kalbim pek emin olamadı benim gibi karnında sertleşme ve burun kanaması yaşayan varmı aranızda

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Benim doktordan hiç nts filan yapmıyor kuzenimin doktoruydu tüp bebekti hiç yapmamış nerdeyse 39.haftada aldı bebeği ,bende ona gidiyorum bakalim haftaya kontrol var bir söyleyecem karnimda sertleşme oluyor ama bayadir var. ..

Sen ne tatlısın ya, valla seb insana böyle umut veriyorsun...dün akşam eşimle kavga ettik bu yüzden herkesin doktoru nts yapıyor bizimki yapmıyor iyi değil dogursam sağ salim görmek istemiyorum onu dedim, biz 25.haftadan sonra bunu bulduk eşimde kendin buldun ben mi zorlandım filan girdik birbirimize...doktorum ama normal istersen normal sezeryan istersen onu yapıyor,ben sezeryan istiyorum normali kaldırmaz psikolojim:) 36-37 .haftada gün veriyoru hadi doğurursam o zamana kadar.

:))canım sağol güzel düşüncelerin için, NTS yüzünden eşinle birbirinize mi girdiniz :KK53: bu bence final stresleri, ben de ota boka afedersin sarıyorum adama. ama Nts şart değil, bak yazıyı buldum. uzun gözükebilir ama hızlıca okunuyor. lütfen oku. bu özel doktorlar NTSydi yok bilmem neydi bizi strese sokuyor. ama işin aslı öyle değil işte... bu da bi sektör olmuş, gebeye, doğacak çocuğa ve doğuma saygı yok maalesef. sen sezeryan istyorsan kararını vermişsin ne güzel. ben gel-gitlerdeyim. bi yanım normal doğum diye tutturmuş ama afedersin bu süreçte ağda bile yaptıramadım nası doğum istiyorum bilmiyorum :)))

http://blogcuanne.com/2013/02/11/bir-sezaryen-sebebi-olarak-cati-darligi/

Bencede yaptırmadigin iyi oldu bende pişman oldum ama ben önce gittiğimde tüyler uzundu canım çok yandı bunuda az geciktirince eşimle hallettik...ay şey gibiydi annem ben küçükken bir iki sefer göstermişti yapmışti yani ama anne işte bağırsan kızıyor sus diyor elini havaya kaldırıyor hiii yapıyor aynen eşimde öyle yaptı elini kaldırmadi bir aman git elin kadını dinlemeden pat pat çekiyor. ..

:) ne becerikli eşleriniz var ağdayı becerebiliyorlar mı gerçekten???? benimki kalpten gider ağdayı çekerken herhalde!
Ben jilet için yardım isticem ama utanıyorum. :KK17:

X