2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canım benimde 27. haftada 1200du doktor üst sınıra yakın dedi,5 günde ilerdeydi
30.haftada 1600 çıktı yüzde 75 dedi üst sınıra yakınlığı önce yuzde 88 di..ama bu seferde hanı diger ölçümleri var ya

onlar normal haftasıyla oldu hep 5 gün ilerdeydi bu böyle olunca caımn sıkıldı ertesi gün geri gittim sordum aşk olsun iyi dedi

ama anlamıyor sanırım dediğimi 5 gün hep öndeydi şimdi haftasında olması normal mi hadi düşerse bu diyorum olmaz diyor..

O ust alt sinira nereden bakiyosun cnm peki

arkadaşlar,aranızda sezeryan tarihi belli olan varmı?varsa kaçıncı haftada belirledi dr.unuz?[/QUOT

benim sezeryanla olacak hafta olarak 38,5 haftalıkken alacağız dedi.bu 2.hamileliğim ilki 41 haftalıkta doğum başlamadığı için ve biraz kafası büyük olduğu için mecburen sezeryan olmuştu. ikincisi artık planlı sezeryan olacağı için 39. haftanın dolmasını beklemeyeceğini söyledi dr.

Eki Görüntüle 1165956

ben bunu aldım.tecrübeli arkadaşlarım omuz çantası tavsiye ediyorlar.kucağında bebek kolunda kocaman çanta olmuyomuş sürekli kayıyomuş.en güzeli sırt çantasıymış.alışverişimi yaptığım yerdende tavsiye üzerine bunu aldım.içinde alt değiştirme seti biberon sıcak tutucu mini çanta bile var.markası okiedog

teşekkürler canım,fiyatı ne kadar peki?

selam kızlar

emzirme sütyeni aldınız mı??? öneriniz var mı????

Ben baby jem marka da istediğimi buldum destekli yanları dantelli yam açılabiliyor normal zamanda bile kullanırsın penyeler gibi sarkık durmuyor $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1403520761.460062.jpg

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Saol canım benim bende ultrosan kağıdına baktım 1618 gr yazıyor sağlıklı olsunlarda dediğin gibi endişe edipde sters yapmaya gerek yok :)

Gecen hafta salı 29+6 da bebeğimin kilosu1960 gr dı.önceki kontrollerimde üç hafta öndeydi.üç dört gün düşmüs . ilerleyen haftalarda büyüme hızı haftasıyla uyumlu olmaya başlıyor . Gerileme yok endişelenmeyin:)

Gecen hafta salı 29+6 da bebeğimin kilosu1960 gr dı.önceki kontrollerimde üç hafta öndeydi.üç dört gün düşmüs . ilerleyen haftalarda büyüme hızı haftasıyla uyumlu olmaya başlıyor . Gerileme yok endişelenmeyin:)

Wawwwww seninkinin maşallahı var tü tü nazar değmesin

İnş canım benim Allah gönlüne göre versin :KK66:

Amin canım:)Allah hepimizn gönlüne göre versin.başta kilosunu önemsiyordum annem kızdı yarım kilo eksil 250 gr fazla kasaptan et almıyon kızım allah sağlıklı hayırlı evlat eylesin gerisini kafana takma dedi.doğru söylüyo.Allah hepimizin evladını sağlıklı ve hayırlı insanlar eylesin:)

Az önce sağlık ocağından kontrole geldiler, bebeğin kalp atışlarını dinlediler , tansiyon ve ödeme baktılar ve tabi kiloma da...70 oldum deyince ebeden azarı işittim , çok çok almışsın dedi iyice sinirim bozuldu yaa , ama napayım yatıyorum sürekli sıfır harekrt üstelik canım çok sıkılıyo yemeyim de ne yapayım ya çok mutsuzum...

Zahmet çekmene değmiş çok güzel olmuşlar. Bundan sonra sıkı takipcinim canım :KK9: loğusa bardaklarını yayınlamadın sanırım sabırsızlıkla onu bekliyorum :KK9::KK9:
sağol canım benim teşekkür ederim bardakları henüz almaya gidemedim alıp yapınca paylaşacağım fotoğraflarını canım merak etme:KK34::KK34:

Az önce sağlık ocağından kontrole geldiler, bebeğin kalp atışlarını dinlediler , tansiyon ve ödeme baktılar ve tabi kiloma da...70 oldum deyince ebeden azarı işittim , çok çok almışsın dedi iyice sinirim bozuldu yaa , ama napayım yatıyorum sürekli sıfır harekrt üstelik canım çok sıkılıyo yemeyim de ne yapayım ya çok mutsuzum...

Üzme sakın kendini lütfen boşver onların dediklerini senin sağlığın yerinde bebeğinde iyiya önemli olan o heralde kilo alacaksın bide yatıyosun şu hemşireleride anlamıyorum tamam kötülüğüne söylemiyolar ama daha nazikçe kibarca söyleyebilirler sonuçta sen zatwn zorlanıyosun hemde hassassın çok kızdım bak şimdi heeeee keşke bende orda olsaydımda iki cvp yapıştırsaydım o ebeye

Ah bitanesin canım Bnim çok sağol düşünmen yeter minnoşlarımız sağlıklı sıhhatli olsunlar bu hepimize yeter e tabi böyle güzel şeyler de hatıra .. Hep güzel hatıralar biriktirelim inşallah ..

evet canım arkadaşım çok haklısın bebişlerimiz herşeyden önce sağlıklı sıhhatli olsunlar gerisi önemli değil.:KK16::KK16:

kavanozlar baya uyguna gelmiş hem de gayet güzel..Allah neşe içinde dağıtmayı nasip etsin inşallah canım...biberonlar da var ben artık ikisi arasında kararsız kaldım karar verip yapınca ben de paylaşırım artık..lohusa şerbetini nasıl yapıcaz ne zaman yapıcaz onunla ilgili bilgin varsa onu da paylaşırsan sevinirim canım..:KK54:
Amin canım hepimiz neşe içinde güzel güzel dağıtalım inşallah.Lohusa şerbetini hastanede doğumdan sonra dağıtacağım.Tarifini daha önce paylaşmıştım burada tekrar paylaşayım senin için canım

Lohusa şerbeti malzemeleri

• - 1/2 kg. lohusa şekeri
  • - 5 Su bardağı toz şeker
  • - 15 adet karanfil
  • - 3-4 kabuk tarçın
  • - 15-20 bardak su
  • Lohusa şerbetinin hazırlanışı
  • Büyük bir tencereye su, şeker (isteğe göre ayarlanır) ve lohusa şekeri konulur ve yarım Saat kaynatılır.
  • Kabuk tarçınlar ve Karanfiller bir tülbent içinde tencereye atılarak kaynatmaya devam edilir.
  • Bir müddet daha kaynatıldıktan sonra süzülerek Sıcak ya da soğuk ikram edilir.
  • Hazırladığınız şerbeti bir şişeye koyup buzdolabında uzun süre saklayabilirsiniz.
  • Servisi sıcak yapacaksanız fincana dövülmüş ceviz koyabilirsiniz.
  • Şerbete lohusa şekerinin konulmasının amacı şerbete kırmızı rengi verdirmek içindir. Onun yerine kırmızı renkte gıda boyası da kullanabilirsiniz.
Lohusa şerbeti nedir?

- Doğum sonrası bebeği görmek için ziyarete gelen kişilere lohusa şerbetinin ikram edilmesi adettir.

- Lohusa şekeri, İstanbul'da Mısır Çarşısı'ndan ve şekercilerden temin edilebilir.

- Yanında peksimet ya da galeta gibi şekersiz şeylerle ikram edilebilir

X