2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Arkadaşlar aranızda hatırlayanlar vardır, benim bebeğimde gelişme geriliği olmuştu ve suyu azalmıştı. Ben malesef ağır preeklamsi nedeniyle kendi canım için bebeğimden vazgeçmek zorunda kaldım.
Çok zor zamanlar geçirdim, geçiriyorum, hamilelik takvimini bile silmeye kıyamıyorum. Daha fazla bu konuda yazamıcam, çok üzülüyorum ve sizleri de üzmek istemiyorum.

Yazma sebebim, kendinizi hiçbir şey için gereksiz yere strese sokmayın, bebeğiniz ve siz sağlıklı olduktan sonra hiçbir şeyin önemi yok gerçekten ve sıkıntılı bir durum yaşadığınıza inandığınızda da kesinlikle iyi bir araştırma hastanesine gidin. Tansiyonunuza dikkat edin ve düzenli olarak ölçmeyi ihmal etmeyin.
Allah hepinize bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin..

başın sağolsun arkadasim..Allah sabir wersin..inan cok uzuldum:KK43:((

Arkadaşlar aranızda hatırlayanlar vardır, benim bebeğimde gelişme geriliği olmuştu ve suyu azalmıştı. Ben malesef ağır preeklamsi nedeniyle kendi canım için bebeğimden vazgeçmek zorunda kaldım.
Çok zor zamanlar geçirdim, geçiriyorum, hamilelik takvimini bile silmeye kıyamıyorum. Daha fazla bu konuda yazamıcam, çok üzülüyorum ve sizleri de üzmek istemiyorum.

Yazma sebebim, kendinizi hiçbir şey için gereksiz yere strese sokmayın, bebeğiniz ve siz sağlıklı olduktan sonra hiçbir şeyin önemi yok gerçekten ve sıkıntılı bir durum yaşadığınıza inandığınızda da kesinlikle iyi bir araştırma hastanesine gidin. Tansiyonunuza dikkat edin ve düzenli olarak ölçmeyi ihmal etmeyin.

Canim Allah sabır versin..inşallah herşey çok güzel olur

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Çok üzüldüm başın sag olsun :KK43:( ne kadar dogmamis olsalar da baglilik gelistiriyoruz canlarını hhissediyoruz allah daha buyuk sknti vermesin inşallah :KK43:

allah sabır versin :KK43:

Zümrem kac haftaliksin 32. Hsftadan itibaren rapor alınınca dogum izninden düşürülüyor

Bnm 32. Hafta 25 haziranda doluyo 1 ay daaha calisabilir raporu alirsam ondan sonra basliyomus 16 hafta dedilr size ne soylwndi o zaman 3 haftayi kurtariyorum yazdan insallh oyledr ilk donemi kapatrm o zamn bnm bi oglum daha vr 2 yadinda oda bi 6 aulik olsada oyle biraksam diyom

Evet bazi ilce ve okullar kabul etmis önceki yıllarda hatta kk da okumustum benim sadece 5 gün rapor hakkım kaldı ortaöğretim yonetmeligi degismeseydi izne çıkış 15 temmuzdu bu sene bir belirsizlik var 1 temmuz oldu herhalde eskisi gibi olsaydı cok iyi olacaktı

Selam kızlar,
daha önce de yazmıştım buraya doğum izniyle alakalı, doktorumla görüştüm 2 hafta erken verecek bana 32 haftalık raporumu.. 15 haziranda almam gerekirken 2 haziranda alacağım böylece 4 haftayı doğum sonrasına aktaracağım tabi eğer erken doğum olmaz da her şey planlandığı gibi olursa :KK34:

Kizlar ya, karnimda kalp atisi gibi birsey hissediyorum. Aslinda bu yaklasik belki 3-4 haftadir vardi ama son günlerde artti gibi. Bilgisayar basinda otururken böyle birden sanki bebegin kalp atisiymis gibi tekmeden daha az kuvvetli, tekme gibi degil ama bence bir kalp atisindan daha kuvvetli pes pese atan biseler hissediyorum. Az önce o olay olurken vajinamda kasilma da oldu ama böyle anlik ve gecti.

Genelde otururken oluyor, önce acaba bebegi sikistiriyor muyum diye düsünmüstüm ama degil uzaninca da bugün devam etti. 15 20 kere atiyor, duruyor, biraz sonra yine basliyor. Sonra tamamen kesiliyor saatlerce. En son öglen olmustu, simdi yine oldu bir 5dk kadar. Internette taradim ama bulamadim. Bir yerde birisi bagirsak enfeksiyonu olabilir yazmis o kadar.

Insallah benzerini yasayan birileri vardir, ya da bilen.... ??????

>Ben onun hıçkırık olduğunu düşünüyorum.. Bebeklerimiz nefes egzersizi yapıyor bence hıçkırarark :KK9::KK9:

Bunu düşünmen gerekmiyor ki yani kimsenin aklına gelmez bence, ya benim evlendigimden beri başıma gelenler ooo aman ya herkesin kesesine göre var satılıyor sen gider en pahalı şeyleri alırsın başkası gider diğer türlü alır ama alınıyor yine borç harçta olsa...ben çalışmıyorum eşimin maaşı 3400 kötü sayılmaz ama geçinemiyoruz sıkılıyorum ama ne yapayım sen daha cok aldın ben az aldım ya da ne almışım diye düşünmüyorum. .o açıdan üzülme

haklısın canım.Allah herkese bol rızıklar versin bebişlerimize ve kendimize ne istiyorsak alalım inşallah.

canım bi ara hatırlarsın çok kaşınıyo diye şikayet ediyordum burda.doktor bebe yağını sürmeden dene bakalım dedi. gerçekten bebe yağını kesince kaşıntı kızarıklık felan kalmadı. doktorum hiç bi kremi önermiyorum ben deyince bepanthole devam ediyorum. ama büyük ihtimal çatlıcam çünkü benimki çatlak önleyici olan değil normal cilt kremi olandan :KK52: göbeğimi kandırıyorum şimdilik :KK52:
canım bebek yağının markasını değiştirip bide öyle deneseydin keşke belki o markaya allerjin olmuştur.Bide bepantholün hamileler için özel üretilen çatlak önleyicisini kullan bence diğerine göre daha faydalı bol bol su iç bide çatlamazsın inşallah:)

boğaz ağrısı öksürük ve yüksek ateşti tatlım.. ben dr.a gittim ateş daha kötü diye bana iğne yyaptı
eve geldik 2 hafta sonra yani 37. hafta da gittik 2 haftadır hiç gelişmemiş bebek dedi kalp atışları yavaşlamış artık beyne kan gitmeye başlamış
o yüzden ben 37 haftadaydım bebeğim 35 kalmıştı :KK43:(
yani 35 haftalık doğmuş oldu

bendede boğaz ağrısı ve grip var dun gecede evde dolanıp durdum ateş varmıydı bilmiyorum , kendi doktoruma gıtsemmı kı bı bebege baktırsam ,bide yüksek ateş olunca bebeğe de etki ediyormuş ..

kızlar günaydınlarrr ,
babalar günü yaklaşıyor ,eşlerinize bişeyler yapmayı planlıyormusunuz ,
baba değiller şimdilik ama en azından adaylar..:KK8:

Selam kızlar,
daha önce de yazmıştım buraya doğum izniyle alakalı, doktorumla görüştüm 2 hafta erken verecek bana 32 haftalık raporumu.. 15 haziranda almam gerekirken 2 haziranda alacağım böylece 4 haftayı doğum sonrasına aktaracağım tabi eğer erken doğum olmaz da her şey planlandığı gibi olursa :KK34:

Günaydın ben anlamadım 2 hafta erken alinca ne fark edecek ki beklenen doğum tarihi belli erken dogunca zaten sonraya aktarılıyor izin biz her türlü 1 temmuzda zorunlu izne ayrılıyoruz

Günaydın ben anlamadım 2 hafta erken alinca ne fark edecek ki beklenen doğum tarihi belli erken dogunca zaten sonraya aktarılıyor izin biz her türlü 1 temmuzda zorunlu izne ayrılıyoruz

Evet bu konu iyiden iyiye kafami karistirdi... geçen de demistim bakanligin yolladigi yaziyi ama bi çaresi varsa bizde bilelim aksi halde raporda alamazsam 2 aylik bebekle calismak zorunda kalacağım. ..

kızlar günaydınlarrr ,

Valla ben anneler gününde birşey görmedim kutladı sadece bende aynısını yapmayı düşünüyorum..inşallah bebisler gelsin sağlıklada sonra olması güzel. .şimdi o hissi tam yaşayamiyoruz

Allah sabir versin çok kotu olmuş çok üzüldüm ne dicegimide bilemedim :KK43: en kisa zamanda kucagina allahim sana saglikli bir evlat almayi nasip etsin.

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Bu konu daha fazla uzamasaydi keske. Keske yetiskin insanlar gibi konusup, tartisip bir yerlerde bir seyleri sonlandirabilsek. Gereksiz alinganliklar yapmasak. Üzerinden günler gecmisken hala ayni yerlerde takilip kalmasak. Söylenenleri yanlis anlayip kendi kafamizda kurup kurup abartmasak. Tekrar tekrar söylüyorum. Sen cok aldin ben az aldim meselesi degildi olay. Birisi erik yemis söylemesin baskasi alamaz takintisi da degildi. Bu kadar basite indirgemeye gerek yok, laflarimin bu kadar carpitilmasi ve hala konusuluyo olmasi cok üzücü ve gereksiz.

Konusulanlar aslinda bunlarin ötesinde daha genel bir mesajdi ve ben Mucar`a " senden alinti yapiyorum ama genel konusuyorum" da dedim. Ona yönelik yazdigim yer oldukca kisitliyken, tartismaya dönmesi benim sucum degil. Cikis noktasini da ben defalarca ifade etmeme ragmen, nedense görmezden gelindi. Üstelik Mucar alinganlik yapmaya devam ederken, ben kac kere konu degistirmeye calistim, tartismaya gerek yok dedim. Koca insanlariz kaldigimiz yerden güzelce devam edebiliriz dedim. Hatta cok alinganlik yaptigini fark edince, Mucar gitmene gerek yok, benim faydalandigim da bir sürü mesajin var, birini elestirmis olabilirim ama begendigim cok mesajin var dedim. Daha ne yapabilirim söyler misiniz? Üstüne Mucar`dan -gidayla ugrasan biri olarak bana akil verme!- cümlesini bile duymusum. :) Ama Mucar magdur oldu birden bire, cok tuhaf.

Ben az aldim sen cok aldin diye düsünmüyorum demis herkes. Ben pahali ürün alan yazmasin, cok alan yazmasin, cok yiyen söylemesin demisim gibi bir hava verildi, yazilan mesajlarin hepsini okudum, aralarinda hic hos olmayanlar da vardi, sesimi cikarmadim. Ama yeter!
Meyve suyu icmis bir kadina tanimadigi bir kadina "anlamiyorum böyle insanlari" tepkisini elestirdim Mucar`in, bunda da hicbir hata yok. Begendiklerim gibi, begenmediklerimi de söyleme hakkina sahibim. Seviyem de oldukca yerindeydi. Sonrasinda da belki kadinin durumu yok, en ucuzuyla idare etmek zorunda falan dedim, laf lafi acti, genel konustum, genel olarak hassasiyet göstermemiz gerektiginden...

Kimse pahali markalardan alip paylasiyor diye kisitlama getirilemez zaten, kimse erik yedi söyledi diye de yuhalanmaz mesela... Ne zaman insanlar baski hisseder? Eger biri pahali marka bir sey alir da ucuz markadan alanlarinkini elestirip, yok icinde su kansorojen maddeler, su kimyasallar var, insan cocuguna bunu yapmamali tarzi yazarsa o zaman rahatsizlik verici olur, cünkü alamayacak olan o zaman incinir.... Ya da ben sunu sunu aldim dedikten sonra abartip, yok iste ben cocugumun sagligini düsünüyorum, digerleri nasil cocuklarini düsünmeden sunu sunu aliyorlar bilmiyorum, bir ton para döküyorum bebegim benim icin kiymetli havasinda bir yazi olursa, alamayacak olan yine incinir... Herkes incinecek diye bir sey de yok. Ama incinebilecekleri düsünme hassasiyeti göstermekten bahsettim. Bu sadece bir örnekti, böyle bir yorum yapildi demiyorum. Hassasiyetten kastim bu. Yani, genel herkese yazdigim sey, biraz hassasiyet gösterelim arada yazarken yazdiklarimizin nereye gittigini hesap edelim, burayi baskalarinin okudugunu da unutmayalim, mesajiydi bu kadar.

Alamayacak olanlarin varligi konusunda da, mesela ben arkadaslarla sohbet ederken, gecen X restoraninda bir manti yedim, yok böyle bir sey diyip arkasindan kipkirmizi oluyorlar, ay canin cekti mi, cektiyse hemen gidip yaptirip getireyim, gel beraber gidelim diyerek, utaniyorlar. Benim canim cekmiyor. :KK53: Bu kültürümüzün kaybedilmemesi ve yasatilmasi gereken bir özelligi. Ama bu demek degil ki kimse ne yiyip ictigini söylemesin, sonucta bilinclenmek icin konusmak zorundayiz. Burasi bir forum ve paylasim amacli kurulmus, insanlar mutluluklarini da en az dertleri kadar paylasmak istiyorlar, buna kimsenin bir itirazi olamaz ki! Lütfen laflarim carpitilmasin artik. Yok erik yemis söylemesin, yok ne yapip ne aldiginizi konusmayin demedim ben. Öyle sacmalik da olamaz zaten. Bu forumun amaci ne o zaman? :KK9::KK9::KK9:

Genel hassasiyetimizi kaybetmeden, yargilamadan, asirilara da kacmadan ifade edelim uyarisinda bulunmustum, bulunmaz olaydim. Nerelere cekildi. Halbuki söylediklerim kültürümüzün de bir parcasi degil midir, herseyi göstere göstere yasamanin ayipligi? Yani bunu ben uydurmadim ki? Atasözlerimizde bile yok mu?Söylemedigim seylerin, söylenmis gibi yazilmasi cidden sinir bozucu.

Mucar buraya daha fazla yaziyor, dolayisiyla onu daha cok taniyorsunuz. Bu da dogal olarak bazi insanlari arkadaslik bagindan kaynakli taraf tutmaya sürüklüyor, psikolojiktir anlarim. Ama üstünden vakit gecmisken tekrar tekrar sanki ben yanlis seyler demisim gibi arkamdan ve hala konusuluyor olmasi hic anne olacak insanlara yakismiyor. Mucar`in bahsedip tesekkür ettigi özel mesajlarinizda ne yazdiginizi da bilmiyorum ama dedikodu girmeye baslayinca isin icine cok tatsiz bir hava alir benim icin.

Zaten vaktim yok cok fazla giremiyorum, hic girmem olur biter. Böyle cocukca davranislar hic tarzim da degildir ama gruplasma, okuduklari anlamadan taraf tutma, arkadasn dedikodu, yok sen bosver o arkadasi takma kafana diyerek iyi niyetli tesellilerinizin nereye gittigini algilayacak düzeydesinizdir diye umut ediyorum. Kac gündür asiri rahatsiz oldum, sesimi cikarmadim ama ardi arkasi kesilmiyor.

Benimle ayni görüste olmak zorunda da degilsiniz, zaten öyle bir iddam da yoktu, görüslerimi paylastim katilmayan katilmiyorum der gecerdi ama birileri illa kisisellestirecek iste. Neyse teselli edecegim Mucar`i derken, söylediklerimi carpitmayiniz. Anlamadiysaniz, tekrar okuyunuz. Tek kisiden duydugunuzla da yetinmeyiniz.

Mucar da gönül rahatligiyla girsin. Alinganlik yapmasina gerek kalmadan geri dönsün rahat rahat konussun. Forum kocaman zaten, destek almak istedin mi kirk tane anneye mesaj atsam hepsi cevap verir.

Kendinize iyi bakin, iyi sohbetler.

bakın hanımefendi yaşınız kaç bilmiyorum.Sosyologsunuz sadece bunu biliyorum sürekli her fırsatta bana bunu söylediğiniz için oda.Bu topikde kimse kimsenin dedikodusunu yapmadı yapmazda.Sizin dediğiniz gibi bir gruplaşma falanda yok çok abartmışsınız konuyu.Bana özelden mesaj atan arkadaşlarda beni merak edip nerelerde olduğumu sormak için msj attılar kimse sizin dedikodunuzu yapmadı tarafta tutmuyorlar.Lütfen diyer arkadaşları konuya dahil etmeyin.Yazılarınızda insanların ne yazacağı nasıl konuşması gerektiği vs.hakkında sürekli akıl veriyorsunuz vermeyin.Hepimiz ne yazacağımızı ne konuşacağımızı biliriz.Benim foruma gönül rahatlığıyla girip yazmaya devam edebileceğimi falan söylüyorsunuz bunada mı siz karar vereceksiniz ben istersem girerim zaten.Bunca zamandır bu topikdeyim ilk kez böyle bir şey yaşıyorum.İnanılmaz sinirim bozuluyor canım sıkılıyor lütfen benim kime ne yazdığıma ne yazacağıma karışmayın buna ben karar veririm.Eski yazdıklarınıza bakarsanız eyer benim alınganlık yapmakta haklımı haksızmı olduğumu anlarsınız.Yeter artık bu konu kapansın size cvp vermek istemiyorum sinirden başım ağrıyor burda.Ben başka bir arkadaşımla hazır meyve suyu içen bir bayanla ilgili burada konuşurken geldiniz sizin konuyla hiç alakanız yokken beni eleştirdiniz burada üstelik kırıcıydınız.(Size göre kırıcı sayılmasa da) lütfen benim başkalarıyla konuşmalarıma da karışmayın ben burada size laf Atmadım,sizi eleştirmedim,sizle bir sorunum yoktu olamazda .Tanımam etmem sizi.Ama başka bir insanla konuşurken gelip bana sataşırsanız bende tabiki size cevap veririm.Bu benim en doğal hakkım.Bu konuda burada kapansın lütfen.

Son düzenleme:
Valla ben anneler gününde birşey görmedim kutladı sadece bende aynısını yapmayı düşünüyorum..inşallah bebisler gelsin sağlıklada sonra olması güzel. .şimdi o hissi tam yaşayamiyoruz

Ben de sadece öyle kutlamayı düşünüyorum. Anneler gününde hediye gelseydi durum farklıydı tabi:KK53::KK53:

Cok cok uzuldum canim :-( basin sagolsun Allah sabir versin...

kızlar günaydınlarrr ,

Bence intikam zamani geldi o bana anneler gününde sen anne oldunmuki dedi bende simdi ona sen baba olmadinki dicem banane

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Bence intikam zamani geldi o bana anneler gününde sen anne oldunmuki dedi bende simdi ona sen baba olmadinki dicem banane

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Canım zaten oda böyle düşünüyordur:KK66: erkekler hani baba olunca anlarmis ya..

X