2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Burası adı üstünde paylaşım forumu bence fazla alınganlık yapmadan dön arkadaşlarının yanına:))

canım haklısın internet bi külfet. eğer internet,internete gireceği bi bilgisayar,tablet ya da android telefon birinin elinde varsa 250 gr pahalı bi meyveyede çok rahat para verebilir. o yüzden bu tür şeylere çok takılmamak lazım. ben evladıma oda yapamayacak durumdaysam, burda oda yapan arkadaşlara sen bunu neden yazıyorsun demeye de hakkım yok. yani bunlar çok ayrıntılı şeyler.

o yüzden kimse kimseye darılmasın. beğenmediğimiz yorumlara şakayla yaklaşbiliriz. ya da beğenmiyorsak görmemezlikten gelebilirz.bu kadar basir.

mucar canım sende yaz lütfen. kimse aramızdan kopmasın. zaten üzüntülü durumlar yaşayan arkadaşlarımız var, neşeye sohbete ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum...

şimdi sana bir sorum var ben sadece bepanthol cilt kremi sürerek bu çatlama sürecini atlatabilir miyim sence... doktor bana başka bişey sürmemi yasakladı kaşıntı yaptığı için. şu ana kadar çatlamadım, sonra sürpriz olur mu dersin kızzz

bide oturup kalkarken göbeğimi masaya, masadaki tabağa felan çarpıyorum ben rezil oluyorum böyle sakarlık yapan var mı

(( o zmaan mesela 15 ağustosta doğum yapınca hem doğumöncesi yanıyor hem de doğum sonrası 2-3 hafta yanıyor.... vay... hep derler ya annelik için en avantajlı meslek öğretmelik, doğum yaza denk gelince tam tersi haa... yazın çalışan bir iş olsa izinler yanmayacaktı... Allah tüm hamilelere de bize de sağlıkla sıhhatle evladımıza kavuşmayı nasip etsin.. izin için de hakkımızda hayırlısı olsun, napalım... zaten ücretsiz almayı düşünüyordum, herhalde gittikçe öne gelecek o tarih..

göbeği ayarlayamama bana da oldu birkaç kez:)))) mesela kapı çaldı delikten bakarken gözümü deliğe yanaştıracakken göbek önden pıt çarptı bile kapıya:)))

çatlak için de hakiki zeytinyağın varsa bence deneyebilirsin, kaşıntı yapmaz diye düşünüyorum..

hahaha seninki de komikmiş kraker kırıntıları da göbeğinin üstünde kalıyormu eşim çok dalga geçiyo benle

zeytinyağı sürdüm bir ara ama iç çamaşırlarımı koruyamadım yağdan. yıkanınca da eskisi gibi beyazlamadı sanki. ya da ben huylandım

iç çamaşırlar zaten bu tontiklikle nevri döndü benim hayırlısı ile doğuralım toz bezi yaparız boşver:)))) ben yemek yerken çok dökerim zaten evet göbüşüme döküyorum her şeyi:))))

evet canım... 1 temmuzdur herhalde .. seminer dönemi ile ilgili idaremiz henüz bir bilgilendirme yapmadı...

Lisede misin bundan önce ne güzel 15 temmuzdu izne çıkışımız keşke yine sınav dönemi olsa da 15 temmuz olsa benim 1 haftam yaniyordu son 3 hafta çalışabilir raporunda neyse sağlıkla dogsun da yavrularımız izin de yansın ne yapalım

Aynen öyle canım sinirimi bozmamak gerilmemek için de girmiyorum napıyım.Keşke herkes senin gibi düşünebilse

Burası adı üstünde paylaşım forumu bence fazla alınganlık yapmadan dön arkadaşlarının yanına:))
canım inan ki alınganlık yaptığım için falan değil.Beni öyle bir duruma soktuki bu acaba gerçekten benim paylaştıklarımı insanlar alamıyormu yanlış mı yapıyorum diye düşünmeye başladım.Kendime de kızdım.Çok karmaşık duygular işte ya neyse boşver

canım benimm çok alemsin yerim seni.Ben bepantholle beraber mustela kullandım.Mustelayı bitirdim.Bepantholü 2 tane almıştım birisi bitti 1 tane kaldı.Kaşıntı çatlak vs.den eser yok şimdilik çok memnunum.Bepantholün faydasını gördüm ama eğer allerji yapmayacaksa yanına birde uni babay nin zeytinyağlı bebek yağını al ve özellikle göbeğin ve basenlerin ıslakken (yani duşta hemen sonra veya kendin sürmeden önce ıslat) bu yağı sür.Bebek yağları vücut ıslakken daha çok etkisini gösteriyor ve daha fazla nemlendiriyor.Ben çok memnunum canım karnım bacaklarım falan yumuşacık çatlayacak gibi de durmuyor şimdilik ama bakalım

Burada bukadr guzel.paylasimlar yapilirken birbirimizi niye kiriyoruz anlamiyorum..evet ben calisan bir hamileyim.evde gecirmeyi cok isterdim bu donemimi cunku cok uzuluyorum bebegime vakit ayirip iki kelime edemedigim veya yorgun oldugum icin..calisma tercihi bana kalmiyr ne yazikki.calismak zorundayim. kimse kimseyi suclamasin.kimse digerinin ne yasadigini bilmiyr.sadece anlamaya calisalim birbirimizi.bu donemde hepimiz hassasiz.biraz sagduyulu olalim..bu sozu soyleyen arkadasimiz kirmak amacli soylememistit.eminimki

kızlar bu arada sizi kaç gündür takip ediyorum emzirme sürecinde göğüs ucu acısını nasıl geçirebiliriz vs.diye knuşuyordunuz.Yazamadım size söylemessem çatlarımayvanın içindeki çekirdekleri çıkarıp kavanozun içine atıyorsunuz üzerine 1,5 çay bardağı su ekliyorsunuz kapağını kapatıp dolapta 1 haftaya yakın bekletiyorsunuz.Zaten o kıvama gelince olduğunu anlarsınız ayva çekirdeği yapışkan kıvamlı olduğu için suda beklediğinde su kremsi bir yapı alıyor.Bunu yapmak biraz vakit aldığı için doğuma 1 hafta kala falan yapıp koyun dolaba beklesin.Sonra her emzirmeden önce göğüs ucuna sürün yıkamayada geek yok tamamen doğal ve kremler bunun yanında halt etmiş mucize bir şey.

Mucar ya herkes cok hassas boyle seylerin uzerinde durmayin lutfen.herkes cok panik ve stresli.agustostan sonra hrpimiz normallesecegiz insallh) sahsen ben suanda bir iki bebek takimindan baska bisey alamadim.AMa burada sizin aldiklatinizi yakindan takip ediyrum hem fikir veriyor hem heyecanlaniyrum seviniyorum..bebek mucizevi bisey herkes herseyini tam almak istiyor ama bu alamayan alani rencide edecek pisman edecek diye bir hakki yok..her cocuk buyuyor ama oyle ama boyle..rabbim hepimize saglikli evlatlar nasip etsin.gerisi kolay.rabbim o bebegin rizkini ben verecegim diyor biraz sagduyu biraz hosgoru)kimse kimseyi kendi halini dusunerek kirmasin lutfen ..

Canim ben ikinci ayimdan beri bebe yagi kullaniyrum.cok rahatlatiyr beni..ikinci ayimdan beri gobek kismim gerilip pul pul dokuluyor.sonrasi ne olur bilmiyrum ama suan hicbir sikintim yok.

evet haklısın tabi canım herkes çok hassas

anlamadıgım bu kadar alınacak ne söylemişiz..
bence hamileleik hormanları seni ele geçirmiş o yüzden pek bişi söylemicem.

Peki madem, hormonlarımdan dolayı yanlış anladığımı farzedelim...

Bebek şekerleri için İstanbulda oturanlar Şark han'a gidebilir. Orada çok daha ucuz ve çok daha fazla çeşit var. Bana ablam yapacaktı ama tayinimiz çıktı taşınacağız ev toplanmış olacak büyük ihtimal kimi çağırıp kime dağıtacağım? Ne güzel çocuğuma çeşit çeşit süs şeker yapacaktı teyzesi, kendisinde yapamadı bana yapacaktı ama kısmet olmayacak galiba. Doğumdan önce bebeğe hoşgeldin kutlaması yapsam diyorum, ecnebilerin baby shower'i gibi ama ülkemizde pek yerleşmedi bu etkinlik herkes bebeği görmek ister sonuçta benim kocaman göbeğimi görüp ne yapacaklar?

bide oturup kalkarken göbeğimi masaya, masadaki tabağa felan çarpıyorum ben rezil oluyorum böyle sakarlık yapan var mı

göbeği ayarlayamama bana da oldu birkaç kez:)))) mesela kapı çaldı delikten bakarken gözümü deliğe yanaştıracakken göbek önden pıt çarptı bile kapıya:)))
.

Geçen yemek yediğimiz yerde göbeğim sığmadı masaya, başka yere geçtik. Zaten başka yerlerde de masayı itekliyorum eşime doğru yoksa göbeğime değiyor sinirleniyorum. Birde ne yersem üzerime döküyorum. Geçen günü gene yeni birşey giydim pat üzerine yemek döküldü, moralim bozuldu ağladım biraz. Önceden sadece göğüs kısmı çıkıntıydı oraya dökülürdü, şimdi göğüsten kurtulsa göbeğe düşüyor. Dün büyükçe bir mama önlüğü gördüm, aldım onu. Eşim "oğlana mı aldın" dedi safça, yok kendime dedim inanmadı. Eve gelince taktım oturdum yedim yemeğimi valla canıma tak etti iki dakika temiz dursun üstümdeki hehe

Canim sahsen ben krem vs kullanmayi dusunmuyrdum.hernekadr bebege zarar olmaz deselerde surmeyecektim.zeytinyagi dusunuyrdum ama bu dedigini mutlaka deneyecegim.
bide bisey soracagim benim yengem dogum yapti yakin zamanda kadinin hic meme ucu yoktu.okadr zorlandiki makine.vs derken bebege uc hafta gecikmeli emzirdi.doktor ona demiski son ayinda gogus ucu olmayanlarin gogusunu uyarip cikatmasi lazimmis son ay cikarsaydin hemen emzirirdin demis.eve geldim incelemeye basladim sol tarafin masallahi varda sag gogsumu son ay biraz uyaracagim sonra sikinti cekmemek icin.sizin boyle bir deneyiminiz oldumu acaba??

Son düzenleme:

burda ya da başka yerde okudum bilmiyorum ama bepantholun çatlak kremi çok nemlendiriyormus ben kullanmadım ama öyle duydum

Canım benim göğüs uçları maşallah füze gibi ama ucu olmayanlar bu şekilde göğüs ucu çıkarıcılar satılıyor.Kullanıp memnun kalanlar var.İstersen alıp deneyebilirsin.Bu arada göğüs ucun için krem veya başka bir şey mutlaka ama mutlaka kullanmalısın canım.Onun acısını ablalarımdan biliyorum emzirirken ağlayanlar oluyor önlemini al sonra pişman olma.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…