2013 Temmuz Annelerinin Doğum Hikayeleri:))

doğum Günü ve Saat:31 temmuz 2013
Bebeğin Boyu ve Kilosu: 53 cm- 3690 gr
Hastane Adı:Özel Erdem Hastanesi
doktor adı: Ayşe f.Demir
doğum Şekli:Genel anestezi sezeryan
Kaçıncı Haftada Doğduğu:40+3

Artık 40. haftamızı bitirmiştik;normal doğum çok istiyordum onun için son ana kadar bekleyelim dedik,
çatım gayet güzelmiş normal doğum için,ama doktorumuz 3 gün daha bekleyelim ve bir karar verelim dedi;
son günler deli gibi yürüdüm,temizlik yaptım,açıkcası açılmam olsun diye elimden geleni yaptım;ve 31 temmuz sabahı

yani temmuzun son günü bende bir temmuz annesi olmak için çıktık yola; annem,2 teyzem,kız kardeşim,eşim ve sonradan hastaneye gelen arkadaşlarım ve kuzenlerimde cabası,allah eksikliklerini göstermesin tabii kii...
çıktık çatala doktorum dedi açılma 1 cm ama rahim ağzı yumuşak,yatışı yapalım suni sancıyı deneyelim,tamam dedik
yaklaşık 4 saat kadar suni sancı verildi ama bende tık yok hem açılma 1cmi geçmiyor ve ben ağrı falan hiçbirşey hissetmiyorum; bi doktor geliyo bakıyo bi ebe geliyo bakıyoo yok anam yokk ....doktor sordu napalım alalımmı sezeryana ,dedim çok sıkıldım ve ilerlemede yok,sabırsızlanıyorum zaten bebişimi görmek istiyorum artık.
annem de kendini normal doğurucam diye hazırlamış,sezeryanı duyunca ameliyata giriceğim hissiyle başladı ağlamaya:)) canım annem (anne olunca anlarsın dedikleri bu olsa gerek)

ve sedyeyle indirildim ameliyathaneye;ortada bi yerde bekliyorum bi baktım bir bayan geldi,halimi hatrımı sordu bebeğin adı ne olacak dedi,o güzel isimmiş ama şimdi kolunda bi yanma hissedicen dedi ve tavandaki ışığa bakarken
gözlerimi asansörde odaya çıkartırılırken açtım resmen donuyorum ve dikişlerim acıyoo,ama nasıl bi donma resmen popom titredi..yanımda beni asansörlerle çıkartan kıza soruyorum geçicekmi geçicekmi diye kızda gülümsüyo bana :) demekki narkozluyum diye çok kaile almadı beni :)
velhasılkelam bi anda bizim tüm bekleyenler koridorda beni karşıladı,o acıyla anneme sorduğum şey 'anne güzelmi ' tam 3 kez sormuşum :))
sonra aman allahım hayatımın en güzel şeyi eşimin kucağında ve hemşirelerle geldi,eşim heyecandan bebek kucağında pinu pinu şuna bak güzelliğe bak diyoo ;allahım nasıl bir pamuk
ağlıcam ama okadar canım yanıyoki ağlama şekline girsem daha fena batıyo dikişler ...
rabbime şükürler olsunki evladıma kavuştum,anne olmak çok harika bir duygu;
eşim dediki senden 20 dakika önce bebeği getirdiler,herkes bebeğe koştu ama bi tek annem asansörün kapısında kalmış kızım nerde ben onu beklicem demiş :KK25: çok duygulandım sonradan walla cnm annem ...:nazar::nazar:

ve bizimde hikayemiz bukadar detaylara girsem çok uzatıcam kıssadan hisse olsun bizimkide :KK1::KK1:

:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

tatlım benım ılk kıst var dedıklerı zaman ayrıntılı ultrasona gırmıstım prof bır kadın dogumcuydu.sonra ankarada eyup ekıcıye gıttım bu ısın ehlı o var dıyosa vardır.muaynehanesı var sadece ayrıntılı bakıyor 360 lıra aldı muayne ıcın ama hıc paragız degıl hala arar sorar bır kere gıttım sadece ona bır gorun gercekten ısının ehlı bır adam tel verebılırım ıstıyorsan.randevusuz bakmıyor bıraz yogun.ıcın rahatlar ama ıyı dusun ıyı olsun benım hamılelegım hep sıkıntılıydı melegımın rahatsızlıgı yuzunden cok uzulmustum ama suurler olsun Rabbıme cok dua ettık bız Rabbım yuzumuze baktı

canım içime nasıl su serptin.öncelikle sana ve bebeğine maşallh.ben agustos annesiyim daha doğum yapmadım.28 haftalıkken bebeğin böbreklerinde kist olduğunu söylediler.Apar topar Ankara geldik.kv ankarada oturduğu için şanslıydık.2-3 doktor gezdik evet var dediler.araştırdık durumun böbrek yetmezliğine kadar gidebileceğini söylediler.çok yıkıldık.insan küçük meleğine yakıstıramıyor bunları.hep onun iyi olacağına inandırdım kendime.hep dedim Allahım senin mucizen olacak bebeğim ii olacak dedim.34 haftalık olduk Doğum yapacağım araştırma hastanesine gitmeye başladım.doktorlar tekrar baktılar.ultrason uzmanına yönlendirdiler.3 ultrason uzmanı böbrekleri normal dedi.yeni doğan bebeğin böbrek yapısı dedi.içimize su serpildi.kadın doğumcular hala bişiy var diyor ama inanmak istemiyorum.meleğim ii olacak.Allahım onun yanında....

bişey sormak sitiyorum.ultrason uzmanları mı anlıyor bu işten kadın doğum uzmanları mı?

ankarada Eyüp ekici ye ben de gittim gerçekten alanında bir numara bir adam.. benim bebeğime de gelişim geriliği var demişlerdi Eyüp beye gittim hiçbirşeyi yok gayet sağlıklı dedi, şuanda bebeğim yanımda uyuyor ve çok şükür Rabbime sağlıklı sıhhatli....
ücret biraz tuzlu 360 lira ödedim ben de ama içim rahatlamıştı.. Eyüp bey biçok kişi tarafından tavsiye ediliyor ve tanınıyor, bir sorun olduğu zaman çok iyi tespit edip görebilen bir uzman gitmeni tavsiye ederim..

kızlar biz de doğdukkk teee 9 temmuz idi doğduğunda oğluşum,ancak haber verebiliyorum :KK70: doğum hikayemi anlatmayı çk isterdim ama ortalık bizim baya bi karıştı :KK43: yazıp da o mutlu günlerimin malesef kararmasını hatırlamak istemiyorum bi ara anlatmaya çalışabilirim duruma alıştığımda :KK43:( neyse ersan doruğum 3,070 doğdu aile hastanesinde kendi dr.umuz ali utku bey vesilesiyle sezeryan doğumla katıldı aramıza bebeğim... doğurduktan sonra ama ne hissettim biliyor musunuz resmen kendimi level atlamış gibi en zor bölümü bitirmiş gibi yeni bölüme başlamış gibi bir oyunun aynen öyle hissettim :KK70: ama asıl zor bölüm doğum sonrasıymuş meğersem ki hep hamileyken derlerdi gıcık olurdum "bunla güzel zamanların keyfini çıkar bol bol uyu dinllen kih kih " ama hiç de gıcık oluncak durum değilmiş gerçekmiş :KK70: sanıyodum ki hehe onlar öyle dio tembellerrrr ben her şeyi yaparımmm ben bi süper kahramanımmmmmm özgüveni öyle dedirtio insana ama bebişin gazı olunca gecesi gündüzü olmayınca meme uçları fay yarığı halini alıp da kanaya kanaya ağlaya ağlaya emzirmek zorunda kalınca anlıyormuş insannnn :KK43:(( ... işte böyle herşeye rağmen tüm zorluklara rağmen bebişime kavuşmak muhteşem birşey..... Allah tüm evlat sahibi olmak isteyenleri evladına kavuştursun inş. en büyük mutluluk buymuşşş çünküüü....sonra tekrar görşürüüs kızlarrr ben şimdi emzirme bölümlerine göğüs çatlaka-ları sorunlarına dair forumlara takılıcam ya da var mı bilmiyorum biz temmuz anneleri kendi aramızda doğum sonrası sorunlarımızı paylaşacağımız bir forumda buluşalım o da olur daha güzel olur ;D

aynı durumdayız sanırım :)) bana da derlerdi uyuyabildiğin kadar uyu, bugünlerin tadını çıkar felan ben de aynı bi süper kahraman gibi hehehe diye gülüyordum hepsine... hepsi haklıymışşş ... göğüs çatlakları uykusuzluk gaz sancıları... biraz şikayet etmeye başladım eşim "ne bekliyodun ki, bebek isterken bunların olacağını tahmin edemiyomuydun çocuk büyütüyoruz kolay bişey mi bu tabiki sorunları olacak" diyor... meğer ne kadar da güçsüzmüşüm onu farkettim:) yarın da annemler gidiyor tek başıma bakacağım bebeğime Allah yardımcımız olsun, o kadar olsun diye istedik bu kadar fedakarlığı da yapacağız artık:) kadın olmak zor iş yani:))

buarada doğum yapan bütün arkadaşları tebrik ediyorum hepinizin doğum hikayeleri birbirinden güzel :)

doğum Günü ve Saat:31 temmuz 2013
Bebeğin Boyu ve Kilosu: 53 cm- 3690 gr
Hastane Adı:Özel Erdem Hastanesi
doktor adı: Ayşe f.Demir
doğum Şekli:Genel anestezi sezeryan
Kaçıncı Haftada Doğduğu:40+3

Artık 40. haftamızı bitirmiştik;normal doğum çok istiyordum onun için son ana kadar bekleyelim dedik,
çatım gayet güzelmiş normal doğum için,ama doktorumuz 3 gün daha bekleyelim ve bir karar verelim dedi;
son günler deli gibi yürüdüm,temizlik yaptım,açıkcası açılmam olsun diye elimden geleni yaptım;ve 31 temmuz sabahı

yani temmuzun son günü bende bir temmuz annesi olmak için çıktık yola; annem,2 teyzem,kız kardeşim,eşim ve sonradan hastaneye gelen arkadaşlarım ve kuzenlerimde cabası,allah eksikliklerini göstermesin tabii kii...
çıktık çatala doktorum dedi açılma 1 cm ama rahim ağzı yumuşak,yatışı yapalım suni sancıyı deneyelim,tamam dedik
yaklaşık 4 saat kadar suni sancı verildi ama bende tık yok hem açılma 1cmi geçmiyor ve ben ağrı falan hiçbirşey hissetmiyorum; bi doktor geliyo bakıyo bi ebe geliyo bakıyoo yok anam yokk ....doktor sordu napalım alalımmı sezeryana ,dedim çok sıkıldım ve ilerlemede yok,sabırsızlanıyorum zaten bebişimi görmek istiyorum artık.
annem de kendini normal doğurucam diye hazırlamış,sezeryanı duyunca ameliyata giriceğim hissiyle başladı ağlamaya:)) canım annem (anne olunca anlarsın dedikleri bu olsa gerek)

ve sedyeyle indirildim ameliyathaneye;ortada bi yerde bekliyorum bi baktım bir bayan geldi,halimi hatrımı sordu bebeğin adı ne olacak dedi,o güzel isimmiş ama şimdi kolunda bi yanma hissedicen dedi ve tavandaki ışığa bakarken
gözlerimi asansörde odaya çıkartırılırken açtım resmen donuyorum ve dikişlerim acıyoo,ama nasıl bi donma resmen popom titredi..yanımda beni asansörlerle çıkartan kıza soruyorum geçicekmi geçicekmi diye kızda gülümsüyo bana :) demekki narkozluyum diye çok kaile almadı beni :)
velhasılkelam bi anda bizim tüm bekleyenler koridorda beni karşıladı,o acıyla anneme sorduğum şey 'anne güzelmi ' tam 3 kez sormuşum :))
sonra aman allahım hayatımın en güzel şeyi eşimin kucağında ve hemşirelerle geldi,eşim heyecandan bebek kucağında pinu pinu şuna bak güzelliğe bak diyoo ;allahım nasıl bir pamuk
ağlıcam ama okadar canım yanıyoki ağlama şekline girsem daha fena batıyo dikişler ...
rabbime şükürler olsunki evladıma kavuştum,anne olmak çok harika bir duygu;
eşim dediki senden 20 dakika önce bebeği getirdiler,herkes bebeğe koştu ama bi tek annem asansörün kapısında kalmış kızım nerde ben onu beklicem demiş :KK25: çok duygulandım sonradan walla cnm annem ...:nazar::nazar:

ve bizimde hikayemiz bukadar detaylara girsem çok uzatıcam kıssadan hisse olsun bizimkide :KK1::KK1:

:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
:nazar::nazar::nazar:güle güke büyüt canım

doğum Günü ve Saat:25 temmuz 2013 9.15
Bebeğin Boyu ve Kilosu: 52 cm- 3840 gr
Hastane Adı:Telek hastanesi
doktor adı: metin demirtürk
doğum Şekli:en çatırından normal
Kaçıncı Haftada Doğduğu:40+0

25 temmuzda normal 40. haftamız bitiyordu. o gün doktora gidecektik. eşim ve kardeşime sahur hazırlamak için kalktığımda adet olmuşum gibi ağrılarım vardı. 2 gündür bu ağrılar ve kasılmalarım çok fazlaydı. sonra nişanımın geldiğini gördüm. duşumu aldım kuranımı okudum. netten doğum anında okunacak dualara falan baktım. not aldım çantama attım. saat 5 gibi uyuyayım dedim. nerdee. benim sancılar başladı. kronometreyi açtım 10 dakikada bir 2 dakka sancı geliyor. başta azdı sonradan şiddetlenmeye başladı. sancı başladıkça oturma odasından kızımın odasına hızlı hızlı yürüdüm. sancı geçince uzandım. bu arada eşim ve kardeşim uyuyo tabi. 8e çeyrek kalaya kadar kendi kendime sancı çektim artık 3 4 dakikada 1 e düşmüştü. 5 tane falan hurma yedim birde. eşimin saati çaldı hadi dedim gidiyoruz yeter uyuduğunuz. hazırlandık gittik. 2 dakika hastane tabi. doktor yok erken olduğu için. birazz beklettiler bizi. ben tabi hastane karidorunu turluyorum bu arada. sonra odaya aldılar nstye bağladılar. yatamadım yatakta . kalp atışları normal duyunca çıkardım kabloları falan kalktım dolaşıyorum sancıdan. damar yolu açmaya çalışıyo hemşirenin biri allahım 3 4 dakika geçti açamadı ben bağırıyorum neden uzun sürdü bu kadar. o arada doktorum girdi bırak aneztezici açsın dedi. açılmaya bakalım dedi. 8 cm olmuş. 2.5 saate kadar doğar dedi. aman allahım epidural istiyorum ben dedim. aneztezici 4 5 cm den sonrasında olmuyor dedi. bu arada saat 8.30 oldu. doğumhaneye alalım dediler daha rahat olur die. sandalyeye bindirdiler yukarı çıktık ne eşimi ne kardeşimi gördüm. neyse yattık çatala zor zahmet ben bağırmaya odada başladım tabi .ebe diyor bağırma nefes al çiçek koklar gibi mum üfler gibi falan. nerdeee. sonra birden çişim geldi dedim ebeye o çiş değil bebeğin kafası dedi bana. amanın doğuruyordum. 2.5 saat falan durmadı benim kız. sonra doktor geldi. iğne falan vurdular kesik için. bana ıkın deyince ıkıanacaksın dur dediğimde ıkınma yırtılır dedi. ne okumak için yazdığım dualar ne başkaları için edeceğim dualar hiçbişi gelmedi aklıma. 2 3 ıkındım sonra ebe 1 kere karnımdan bastırdı ve oh öyle bir rahatladımki ne sancı ne ağrı. ama bebişimin sesi çıkmadı neden ağlamadı dedim. kakasını yutmuş dedi doktorum. sonrasında bayılttılar beni uyandığımda doktorum dikişlerimi dikiyordu hala. bebeğimi 4 5 saniye yanağıma dokundurdular oyy pamuk gibiydi. sonra titremey başladım çok fena sandalyeyle odaya indik ebe üstümü giydirdi ben tam kendimde değildim sancı gelmeyecek değilmi dediğimi hatırlıyorum ama. bebeğimi kuveze koymuşlar başucumda duruyordu. 4 5 saat sonra çocuk doktoru ajıtasyonu var diye tıp fakültesine göndereceğini söledi. giderken 15 20 saniye kucağıma verdiler. allahım ağlamaya başladım. çok güzel bir duyguydu. bu şimdi benimmi die geçti içimden. bembeyazzz tombul tombull..1 kere bile emziremedim götürdüler hemen. sonrasında bebeğim yalnız başına 5 gece kaldı tıp fakültesinde. sabah akşam gidip süt sağıp bırakıyordum. 1 2 dakikada kuvezde görebiliyordum. dokundurmadılar bile bebeğime. salı günü benide aldılar bebişimin yanına 3 gecede beraber kaldık. maşallah pek usluydu kızım. hiç üzmedi annesini. ilk bebeğim olmasına rağmen zorlanmadan bakabildim. sadece emzirmekde zorlandım artık sağdım verdim sütümü. doktor doğum anında oksijensiz kaldığını söledi. doğumda kakasını yemiş demişlerdi diğer hastanede. 1. evredeymiş beynini etkilememiş çok şükür. tabi doktor yüzde yüz kesin konuşmadı istatistiklere göre hasar bırakması çok düşük bir ihtimal dedi. ama kızım çok ii maşallah hiç aklıma kötü bişi getirmyorum. cuma günü de evimize geldik. bugün 17 günlüğüz çok şükür onu bize verene. eşimle bu bizimmi şimdi deyip duruyoruz. allahım bebişi olmayan tüm ailelere nasip etsin. kimsenin kucağını boş bırakmasın ve evlat acısı vermesin. bizim hikayemizde böle teyzelerimiz..
$998060_10200859912474618_1855494902_n.jpg
bu da kızımmm pamuğum benim. :nazar::nazar::nazar:

ne güzel kolayca doğurmuşun :) tabi bi de sana sormak lazım çektiğin sancıları dimi:) bebeğin de pamuk gibi maşallahh güle güle büyütün canım..

Eki Görüntüle 775544
Canımm zor günler geride kaldı artık.
İnşallah bundan sonra böyle sıkıntılar yaşamazsınız.
PAmuk şeker gibi kızın maşallah canım:nazar::nazar::nazar::nazar::KK54::KK54::KK16:

ne güzel kolayca doğurmuşun :) tabi bi de sana sormak lazım çektiğin sancıları dimi:) bebeğin de pamuk gibi maşallahh güle güle büyütün canım..
kolay oldu sayılır diyelim canım.doktorun dediği gibi 2.5 saat daha sürseydi :18::18::18:dahada zor olacaktı

canımm zor günler geride kaldı artık.
Inşallah bundan sonra böyle sıkıntılar yaşamazsınız.
Pamuk şeker gibi kızın maşallah canım:nazar::nazar::nazar::nazar::KK54::KK54::KK16:
amin canım inşallah hiçbirimiz yaşamayız..
Teşekürler teyzemiz :KK54::KK54::KK54:

25 temmuzda normal 40. haftamız bitiyordu. o gün doktora gidecektik. eşim ve kardeşime sahur hazırlamak için kalktığımda adet olmuşum gibi ağrılarım vardı. 2 gündür bu ağrılar ve kasılmalarım çok fazlaydı. sonra nişanımın geldiğini gördüm. duşumu aldım kuranımı okudum. netten doğum anında okunacak dualara falan baktım. not aldım çantama attım. saat 5 gibi uyuyayım dedim. nerdee. benim sancılar başladı. kronometreyi açtım 10 dakikada bir 2 dakka sancı geliyor. başta azdı sonradan şiddetlenmeye başladı. sancı başladıkça oturma odasından kızımın odasına hızlı hızlı yürüdüm. sancı geçince uzandım. bu arada eşim ve kardeşim uyuyo tabi. 8e çeyrek kalaya kadar kendi kendime sancı çektim artık 3 4 dakikada 1 e düşmüştü. 5 tane falan hurma yedim birde. eşimin saati çaldı hadi dedim gidiyoruz yeter uyuduğunuz. hazırlandık gittik. 2 dakika hastane tabi. doktor yok erken olduğu için. birazz beklettiler bizi. ben tabi hastane karidorunu turluyorum bu arada. sonra odaya aldılar nstye bağladılar. yatamadım yatakta . kalp atışları normal duyunca çıkardım kabloları falan kalktım dolaşıyorum sancıdan. damar yolu açmaya çalışıyo hemşirenin biri allahım 3 4 dakika geçti açamadı ben bağırıyorum neden uzun sürdü bu kadar. o arada doktorum girdi bırak aneztezici açsın dedi. açılmaya bakalım dedi. 8 cm olmuş. 2.5 saate kadar doğar dedi. aman allahım epidural istiyorum ben dedim. aneztezici 4 5 cm den sonrasında olmuyor dedi. bu arada saat 8.30 oldu. doğumhaneye alalım dediler daha rahat olur die. sandalyeye bindirdiler yukarı çıktık ne eşimi ne kardeşimi gördüm. neyse yattık çatala zor zahmet ben bağırmaya odada başladım tabi .ebe diyor bağırma nefes al çiçek koklar gibi mum üfler gibi falan. nerdeee. sonra birden çişim geldi dedim ebeye o çiş değil bebeğin kafası dedi bana. amanın doğuruyordum. 2.5 saat falan durmadı benim kız. sonra doktor geldi. iğne falan vurdular kesik için. bana ıkın deyince ıkıanacaksın dur dediğimde ıkınma yırtılır dedi. ne okumak için yazdığım dualar ne başkaları için edeceğim dualar hiçbişi gelmedi aklıma. 2 3 ıkındım sonra ebe 1 kere karnımdan bastırdı ve oh öyle bir rahatladımki ne sancı ne ağrı. ama bebişimin sesi çıkmadı neden ağlamadı dedim. kakasını yutmuş dedi doktorum. sonrasında bayılttılar beni uyandığımda doktorum dikişlerimi dikiyordu hala. bebeğimi 4 5 saniye yanağıma dokundurdular oyy pamuk gibiydi. sonra titremey başladım çok fena sandalyeyle odaya indik ebe üstümü giydirdi ben tam kendimde değildim sancı gelmeyecek değilmi dediğimi hatırlıyorum ama. bebeğimi kuveze koymuşlar başucumda duruyordu. 4 5 saat sonra çocuk doktoru ajıtasyonu var diye tıp fakültesine göndereceğini söledi. giderken 15 20 saniye kucağıma verdiler. allahım ağlamaya başladım. çok güzel bir duyguydu. bu şimdi benimmi die geçti içimden. bembeyazzz tombul tombull..1 kere bile emziremedim götürdüler hemen. sonrasında bebeğim yalnız başına 5 gece kaldı tıp fakültesinde. sabah akşam gidip süt sağıp bırakıyordum. 1 2 dakikada kuvezde görebiliyordum. dokundurmadılar bile bebeğime. salı günü benide aldılar bebişimin yanına 3 gecede beraber kaldık. maşallah pek usluydu kızım. hiç üzmedi annesini. ilk bebeğim olmasına rağmen zorlanmadan bakabildim. sadece emzirmekde zorlandım artık sağdım verdim sütümü. doktor doğum anında oksijensiz kaldığını söledi. doğumda kakasını yemiş demişlerdi diğer hastanede. 1. evredeymiş beynini etkilememiş çok şükür. tabi doktor yüzde yüz kesin konuşmadı istatistiklere göre hasar bırakması çok düşük bir ihtimal dedi. ama kızım çok ii maşallah hiç aklıma kötü bişi getirmyorum. cuma günü de evimize geldik. bugün 17 günlüğüz çok şükür onu bize verene. eşimle bu bizimmi şimdi deyip duruyoruz. allahım bebişi olmayan tüm ailelere nasip etsin. kimsenin kucağını boş bırakmasın ve evlat acısı vermesin. bizim hikayemizde böle teyzelerimiz..
Eki Görüntüle 775544

Canım benim allah analı babalı büütsün maşallah sübanallah kızına tombiş seni yerim ben onu ya allahım kimsenin kucağını boş bıakmasın inşş....

Bende kızımın resmini koyayım teyzeleri bakın bakalım minnoşuma........

BDT:30 TEMMUZ 2013
DT:25 TEMMUZ 2013 SAAT:18.15
DOĞUM ŞEKLİ:NORMAL DOĞUM

nihayet ben de doğum hikayemi yazma fırsatı bulabildim.gerçekten bebiş olunca tüm ilgini ona veriyorsun..bi de bebişi görmeye gelen giden çok nolunca fırsat bulamadım bir türlü yazmaya...

25 temmuzda gece sahur zamanı düzensiz adet sancıları gibi sancılar gelmeye başladı.kayınvalideme söyledim 5 güne doğurursun hazırlık sancılarıdır dedi.sabah saat 11'de mukabelemiz vardı.oraya gittim sancılar hala düzensizdi.eve geldiğimde dakika tutayım dedim hep derler ya 5 dk da bir geliyorsa gidin hastahaneye..yalnız benden ne nişan kanı geldi ne de suyum geldi.sancılar da şiddetlli değildi doğum sancısı değildir diye düşünüyordum o yüzden..saat 17.00'ye kadar o şekilde sancımı çektim..hatta o arada eşimle film bile izledik zaman geçsin diye :) sonunda ben 5 dk da bir kıvranmaya devam edince eşim gel hastahaneye gidelim muayene ol bişi yoksa döneriz diye beni hastahaneye gitmeye ikna etti.gittik hastahaneye..nst'ye bağladılar.sonra açılmama baktılar.açıklık 4 cm.dr seni bu şekilde eve gönderemem yatışın yapılsın dedi..ben eve gitsem sancımı çeksem olmaz mı dedim..korku başladı biraz tabi..dr olmaz dedi bebek kakasını falan yutar sorumluluk alamam dedi..neyse yatışım yapıldı..süreci hızlandırmak için suyumu patlattılar.odama geçtim nst'ye bağladılar.sancım suyumu patlattıktan sonra öyle bir şiddetlendi ki..bildiğim bütün duaları okudum..bu arasa su su diye de inliyorum bir yudum su vermiyorlar.acil müdahale gerekebilir narkoz verebilirler diye..neyse çok şükür bu sancıları sadece 1 saat çektim.evde sancı çekmek beklemek işe yaradı.hastanede kaldığım süreci azaltmış oldum.saat 18.00 de açıklık muayenesinde açıklık yeterli olunca hadi dediler doğumhaneye.sancı geldikçe ıkındım..sancı geldikçe ıkındım.doktorumla muhabbet bile ediyoruz o arada..doktorum aferim diyor senden bu kadar cesaret beklemiyordum..eşin dışarda bayılmak üzere sen daha cesaretlisin..sen ne öğretmeniydin diyor..bak okumuşun hali başka ne dersek hemen yapabiliyor..beni yüreklendirdi sağolsun..ebe dedi hadi bebğin saçları görünüyor ıkın ıkın..o arada sancım kesildi..bebğim kanalda..ıkınamadım da tam..doktorum iki üç kere karnıma basınca içimden bişi kaydı gitti..baktım bebeğim ebenin kollarında..ebe temizledi vücut ısısını ayarlamak için küvezdi sanırım içine koydu.doktor dedi seni daha fazla acıtmayalım yırtılman çok oldu dikişin çok olacak.narkoz verip dikişini atalım..tamam dedim..ondan sonra ayılınca baktım dikişlerim atılmış herşey bitmiş.odama geçtim..baktım bütün yakınlarımız hastahenede.ben bebğimi görünce duygulandım başladım ağlamaya..mis kokulu yavrum öyle bir de güzeldi ki..onu görünce çekilen acılara değer diyorsun..şimdi 18 günlük oldu..geceleri beni uykusuz bıraksa da evlat bambaşka birşey..rabbim evlat isteyen herkese nasip etsin inş..

kızlar slmmm...öncelikle doğum hikayemi yazmak için baya geç kaldım ama sizde bilirsiniz artık bebekle ilgilenmekten zaman nasıl geçiyo anlamıyorum birde ben uykuyu çok severim bebeğim uyuduğu gibi bende uyuyorum hemen:KK76: ana oğul uyuyarak geçiriyoruz vaktimizi:KK52::KK52::KK52:

çoğunuzun doğum hikayesini okudum, okuyamadığım sayfalarıda fırsat buldukça okucam...allah evlatlarınızı hayırlı etsin..güle güle büyütmeyi nasip etsin...kimimiz kolay doğum yaptık kimimiz ise çok zor...ama bebeklerimizi kucağımıza aldığımız andaki duygularımız eminim hepimizin aynıdır..tarifi imkansız bir mutluluk ve sevgi...allahım bozmasın...:26:

gelelim doğum hikayeme:21:
aslında ben doğum öncesi ve hamilelik süreciyle birlikte doğum hikayemi yazmayı planlıyordum ama baktım baya bi uzun sürecek vazgeçtim..zaten okadar uzun süre oğlumda izin vermez uyanır birazdan :KK1:

BDT:29.07.2013
GDT:17.07.2013 - 11.21
ADI : YİĞİT ALP
KİLO-BOY: 52 CM 3.130 KG
HASTANE:NİSA HASTANESİ
DOĞUM HAFTASI : 38+2
DOĞUM ŞEKLİ : GENEL ANESTEZİ SEZERYAN

Büüyük bir aşkla evlendiğim adamdan artık çocuğum olsun istiyordum(şarkı sözü gibi oldu:KK52::KK52::KK52:) ne yazıkki istediğimiz anda bebeğimiz olmadı:2:eek: mutlu haberi yaklaşık 2 sene sonra aldık ve dünyalar bizim olmuştu..allahım o yüce duyguyu annelik duygusunu banada yaşatacaktı nihayet:KK1:çok güzel bir hamilelik süreci geçirdim buradaki arkadaşlarla çok güzel paylaşımlarda bulunduk ve yararını gördüğüm çok şey öğrendim..izne ayrıldığım hafta doktor kontrolüm vardı ve 37:haftaya girdiğim için çatı muayenesi yapılacaktı..nitekim doktorum çatımın çok dar olduğunu ,normal doğumun çok zor olacağını,iri bir bebek bu çatıdan çıksa bile kalıcı riskler oluşabileceğini söledi ve kararı bize bıraktı.zaten hep söylerdim hayırlısı neyse o olsun diye...illede normal doğum takıntım yoktu..olsa iyi olurdu ama bende bebeğimi riske atamazdım eğer birşey olsaydı ömür boyu onun vicdan azabını çekmektense bıçak altına yatarım daha iyi derdim ve öylede oldu:KK53::KK53: o gün doktor bize düşünelim diye zaman vermişti .eşimde işte olduğu için ben annemle gitmiştim...oysaki ben daha doktorun konuşmalarından sonra kararımı çoktan vermiş ve aklımda tarih belirlemeye başlamıştım:KK14::KK14::KK14:eşimle konuştum hemen oda benimle aynı fikirdeydi ve ben sizi riske atamam eve geleyim tarih kararlaştırıp oğlumuza kavuşalım artık dedi:KK4:

17 temmuz çarşamba günü saat 11.00 e karar kıldık ve günün gecesi uyku tutarmı bizi ..bende eşimde yatakta dönüp duruyoruz ..yarın bu saatlerde aartık hayatımıza girmiş olacak diye düşünüp duruyoruz...sabah oldu annemler abimle geldi bizi almaya.son kez baktım eksik birşey varmı diye ve çıktık yola:KK4:hastaneye geldik yatış işlemlerini yaptırıcaz anam o ne odalar full dolu yer yok diyolar:KK20::KK20:sokaktamı dorucam şimdi diye güle oynaya bekldim işlemleri..neyse odamız ayarlandı ve çıktık.çok tatlı bir hemşire geldi gülizar hemşire çok yardımı oldu saolsun...ameliyat için bazı evrakları doldurduk beraber serum taktılar,önlüğümü giydirdi falan derken ailem geldi odaya resim çekildik bol bol..gitme anı geldiğinde allahımmm o an çok garip oldum annem ağlıyo eşim gözleri dolu bana bakıyo..ben tuttum kendimi ağlamıcam dedim ama asansöre binerken eşmle göz göze geldik vee ben hüngür hüngür ağladım..ameliyathanede 8 kişilik çok tatlı bir ekip beni bekliyordu.doktorumda geldi ve hazırız sende hazırsan başlayalım dedi...anestezi uzmanının iyi uykular dediğini hatırlıyorum gerisini bilmiyorum:KK53:uyanmaya çalıışırken ben daha ameliyat başlamadımı diye düşünürken başımda biri beni uyandırmaya çalışıyordu..çok güzel bir ameliytın olduğunu söledi..bebeğimi sordum hemen ve gayet iyi olduğunu sölediler..odaya çıktığımda herkesler beni bekliyordu..yine bir ağlaşma krizi geçirdik buseferki mutluluktan:2:allaha şükür oğlumda iyiydi bende sağsalim atlatmıştık..:KK1:
bebeğimle kavuştuğum an kucağıma verdikleri an garip bişeyler hissettim..aman allahım küçücük birşey..benimmi bu dedim :KK53:
yıllarca beklediğim bebeğim artık kucağımdaydı...çok şükür fazla ağrım sızım olmadı..ilk gün biraz ağrıdı sonra çok rahat ayağa kalktım gazımı falanda çok çabuk çıkarttım:KK53::KK53::KK53::KK52::KK52::KK52:hemşirelerin benim için kavga ettğinide öğrendim..:KK9::KK9::KK9:506 nolu odadaki hasta çok tatlı sorunsuz ve etrafına gülücükler atıyo demiş benim gülizar hemşirem..yeni nöbete gelenlerde ben gidicem ben gidicem diye sıraya girmişler:KK9::KK9::KK9:saolsunlar bende onları çok sevdim ve hiçbir sorun çıkartmadım onlara..sevgimiz karşılıklıydı yaniiii:KK1::KK1::KK25::KK25:
işte böyle bizimde hikayemiz...bundan sonrası daha önemli..allah sağlıcakla bebeklerimizi büyütmeyi nasip etsin...

buda oğluşum teyzeleri:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: $IMG_0966.jpg

kızlar slmmm...öncelikle doğum hikayemi yazmak için baya geç kaldım ama sizde bilirsiniz artık bebekle ilgilenmekten zaman nasıl geçiyo anlamıyorum birde ben uykuyu çok severim bebeğim uyuduğu gibi bende uyuyorum hemen:KK76: ana oğul uyuyarak geçiriyoruz vaktimizi:KK52::KK52::KK52:

çoğunuzun doğum hikayesini okudum, okuyamadığım sayfalarıda fırsat buldukça okucam...allah evlatlarınızı hayırlı etsin..güle güle büyütmeyi nasip etsin...kimimiz kolay doğum yaptık kimimiz ise çok zor...ama bebeklerimizi kucağımıza aldığımız andaki duygularımız eminim hepimizin aynıdır..tarifi imkansız bir mutluluk ve sevgi...allahım bozmasın...:26:

aslında ben doğum öncesi ve hamilelik süreciyle birlikte doğum hikayemi yazmayı planlıyordum ama baktım baya bi uzun sürecek vazgeçtim..zaten okadar uzun süre oğlumda izin vermez uyanır birazdan :KK1:

Büüyük bir aşkla evlendiğim adamdan artık çocuğum olsun istiyordum(şarkı sözü gibi oldu:KK52::KK52::KK52:) ne yazıkki istediğimiz anda bebeğimiz olmadı:2:eek: mutlu haberi yaklaşık 2 sene sonra aldık ve dünyalar bizim olmuştu..allahım o yüce duyguyu annelik duygusunu banada yaşatacaktı nihayet:KK1:çok güzel bir hamilelik süreci geçirdim buradaki arkadaşlarla çok güzel paylaşımlarda bulunduk ve yararını gördüğüm çok şey öğrendim..izne ayrıldığım hafta doktor kontrolüm vardı ve 37:haftaya girdiğim için çatı muayenesi yapılacaktı..nitekim doktorum çatımın çok dar olduğunu ,normal doğumun çok zor olacağını,iri bir bebek bu çatıdan çıksa bile kalıcı riskler oluşabileceğini söledi ve kararı bize bıraktı.zaten hep söylerdim hayırlısı neyse o olsun diye...illede normal doğum takıntım yoktu..olsa iyi olurdu ama bende bebeğimi riske atamazdım eğer birşey olsaydı ömür boyu onun vicdan azabını çekmektense bıçak altına yatarım daha iyi derdim ve öylede oldu:KK53::KK53: o gün doktor bize düşünelim diye zaman vermişti .eşimde işte olduğu için ben annemle gitmiştim...oysaki ben daha doktorun konuşmalarından sonra kararımı çoktan vermiş ve aklımda tarih belirlemeye başlamıştım:KK14::KK14::KK14:eşimle konuştum hemen oda benimle aynı fikirdeydi ve ben sizi riske atamam eve geleyim tarih kararlaştırıp oğlumuza kavuşalım artık dedi:KK4:

17 temmuz çarşamba günü saat 11.00 e karar kıldık ve günün gecesi uyku tutarmı bizi ..bende eşimde yatakta dönüp duruyoruz ..yarın bu saatlerde aartık hayatımıza girmiş olacak diye düşünüp duruyoruz...sabah oldu annemler abimle geldi bizi almaya.son kez baktım eksik birşey varmı diye ve çıktık yola:KK4:hastaneye geldik yatış işlemlerini yaptırıcaz anam o ne odalar full dolu yer yok diyolar:KK20::KK20:sokaktamı dorucam şimdi diye güle oynaya bekldim işlemleri..neyse odamız ayarlandı ve çıktık.çok tatlı bir hemşire geldi gülizar hemşire çok yardımı oldu saolsun...ameliyat için bazı evrakları doldurduk beraber serum taktılar,önlüğümü giydirdi falan derken ailem geldi odaya resim çekildik bol bol..gitme anı geldiğinde allahımmm o an çok garip oldum annem ağlıyo eşim gözleri dolu bana bakıyo..ben tuttum kendimi ağlamıcam dedim ama asansöre binerken eşmle göz göze geldik vee ben hüngür hüngür ağladım..ameliyathanede 8 kişilik çok tatlı bir ekip beni bekliyordu.doktorumda geldi ve hazırız sende hazırsan başlayalım dedi...anestezi uzmanının iyi uykular dediğini hatırlıyorum gerisini bilmiyorum:KK53:uyanmaya çalıışırken ben daha ameliyat başlamadımı diye düşünürken başımda biri beni uyandırmaya çalışıyordu..çok güzel bir ameliytın olduğunu söledi..bebeğimi sordum hemen ve gayet iyi olduğunu sölediler..odaya çıktığımda herkesler beni bekliyordu..yine bir ağlaşma krizi geçirdik buseferki mutluluktan:2:allaha şükür oğlumda iyiydi bende sağsalim atlatmıştık..:KK1:
bebeğimle kavuştuğum an kucağıma verdikleri an garip bişeyler hissettim..aman allahım küçücük birşey..benimmi bu dedim :KK53:
yıllarca beklediğim bebeğim artık kucağımdaydı...çok şükür fazla ağrım sızım olmadı..ilk gün biraz ağrıdı sonra çok rahat ayağa kalktım gazımı falanda çok çabuk çıkarttım:KK53::KK53::KK53::KK52::KK52::KK52:hemşirelerin benim için kavga ettğinide öğrendim..:KK9::KK9::KK9:506 nolu odadaki hasta çok tatlı sorunsuz ve etrafına gülücükler atıyo demiş benim gülizar hemşirem..yeni nöbete gelenlerde ben gidicem ben gidicem diye sıraya girmişler:KK9::KK9::KK9:saolsunlar bende onları çok sevdim ve hiçbir sorun çıkartmadım onlara..sevgimiz karşılıklıydı yaniiii:KK1::KK1::KK25::KK25:
işte böyle bizimde hikayemiz...bundan sonrası daha önemli..allah sağlıcakla bebeklerimizi büyütmeyi nasip etsin...

buda oğluşum teyzeleri:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:Eki Görüntüle 779745

maşallah oğluşuna canım:nazar:

adı: ERVA
doğum tarihi:17.07.2013
hastane: özel nisa hastanesi
doktor: f.nurgül taşgöz
doğum şekli:normal
hafta: 40+3

kızlarrrrr biz geldik prensesimle:) bilindiği üzere benim geçen 10temmuzda gece nişanım gelmişti,o günden beri ha bugün ha yarın doğumu bekledim. bekledikçe günler uzadı, geçmez oldu.nihayet salıyı çarşambaya bağlayan gece karın ağrılarım oldu ama öyle bahsedilen gibi adet ağrısı şeklinde değildi, o yüzden kendimi pekte umutlandırmak istemedim. bu ağrılar tekrarlanınca dakika tutmaya karar verdim ki, doğum sancısı olup olmadığını anlayabileyim diye, çünkü öyle belden vuran ağrılar falan değildi. gece 4 ten sonra 10 dakikaya bir sonrada 5 dakikaya bir sancılar sıklaştı. anladım ki artık bebeğim gelmeye karar vermişti 3 gün gecikmelide olsa:) sonra hemen eşime kardeşime ve anneme haber verdim. baya telaş yaptılar ama ben çok sakin ve sevinçliydim. çünkü nihayet meleğim geliyordu:) 5 gibi hastanede kontrolüm yapıldı 4 cm açılmam vardı. yatışımı yaptılar 5.30 gibi. sonra suni sancı verdiler. suni sancıya çok acılı diyorlar ama benim kendi sancımın şiddetinden farkı yoktu. 7 gibi doktor muayene etti açılmam 5 cm olmuştu. suyumu patlattı. bundan sonra sancıları daha şiddetli ve sık hissedersin dedi. öylede oldu ama öyle dayanılmaz sancılar değil kızlar inanın. veeeee 9:15 gibi karnım kendi kendine kasılmaya başladı, işte o zaman korktum ters bişeyler oluyor diye, ebeyi çağırdık hemen. ebe bi baktı 9 cm açıklık var. ıkınmayı falan anlattı doğumu anlattı, beni çooookk rahatlattı Allah razı olsun. sonra 9.30 gibi doğumhaneye aldılar beni. ha bu arada annem kardeşim ve eşim hüngür foşurt:) ben bir yandan tekerlekli sandalyeyle doğumhaneye giderken bir yandanda onları teselli ediyorum. ağlayacak bişey yok , yarım saate 2 kişi olarak geri döneceğim diyorum. espriler falan yapıyorum güçlü görünmeye çalışıyorum:) sonra 9.30da masadaydım. ıkın dediler ıkındım valla. ama enson ıkın dediler gücüm kalmadı resmen, onların istediği gibi ıkınamadım oysa çocuk o son ıkınmayla çıkacaktı. ebenin biri karnıma hafif bastırdı, çocuk pırtladı:))çooookkkkk güzeldi yaaaaa... herşey o anda bitti benim için, dünya durdu, sesler sustu, acılar dindi....ohhhh beeee dedimmmm....bu arada saat 9:45. yani tam 15 dakika sürdü aktif doğumum.işte kızlar benden haberler böyle. sizede tavsiyem şudur ki, ne kadar rahat olursanız herşey o kadar kolay olur. kendi kendinizi rahatlatın. ben annemlere falan kalsaydım hayatta böyle doğuramazdım heralde. sakın korkmayın. doğumu yeni ve mutlu bir başlangıç olarak görün ve doğurmayı kalpten isteyin... ben o kadar çok istedim ki, 3 gün gecikmelide olsa meleğimi kucağıma alabildim çok şükür....

Doğum tarihi:24.07.2013
Doğum ağırlığı:3.110 gr
Doğum boyu:50 cm
Doğum şekli:Genel anestezi sezeryan
Doğduğu hastane:Çamlıca Erdem Hastanesi
Doktoru:Adalet Zati
Kaçıncı hafta:39+3

Selam kızlar geç oldu ama bebişler olunca kk unutuldu tabiki...
benim 23 temmuzda nişan gelmişti evime yakın devlet hast gitmiştim birşey yok sancıların yok açılman yok dediler eve yolladılar.
daha sonra gece sabah ezanıyla bir uyandım kanama artmış ve adet sancısı şeklinde ağrılar 5 dk bir 7 dk bir gelip gidiyor.başladım evin içinde dolanmaya çömelip kalkmaya normal doğum olacak diye hareketli olmaya çalışıyorum.Sabah 8 e kadar bu vaziyette dolandım eşim uyuyor tabi haberi yok.Daha sonra kardeşimi aradım hastanede nöbetteydi nöbetten gel beni hastaneye götür dedim.Sonra annem üst katımda oturuyor ben hastaneye gidiyorum geleceksen hazırlan dedim bu arada eşim uyandı hazırlandık yola çıktık.Devlet hast geldik dünkü nöbetçi dr beni görünce yine ne oldu dedi bende sancılarım var dedim nst ye aldılar hiçbirşey yok muayeneye aldılar 1 cm açılma var dedi yatış önerdi bende burda doğum yapmıcam sadece önemli bir durummu var doğum başlamışmı diye geldim dedim.neyse ordan çıktık kendi dr aradım gel bir bakalım dedi.Erdem hastanesinde yapıcaktım doğumu oraya gittik muayene oldum 1,5 cm açılman var şekerinde var dedi eve yollamıcam yatış vericem dedi.eşim işlemleri yaparken ben heyecandan ölücem zannettim annemle birbirimize bakıp ağlamamak için zor tutuyoruz kendimizi.telefonlara cvp vermekten yoruldum bir ara.sonra odamıza çktık nst ye bağlandık hemen bir serum geldi buda ne suni sancı mı çektireceksiniz bana dedim azar azar vericez dediler.heyecan sevinç karışık bende tabi.sonra nst ler çekiliyor benim sancılarım hafif artıyor 2 saatte bir dr gelip gidiyor hiçbir değişim yok 1,5 cm açıklıkta takıldım kaldım açılmayı kolaylaştıran birşeyler veriyolar bana yine yok birşey.ama ben ağlıyorum resmen gerildim birde neden açılmıyor onca yürüyüşler hareketler ettim bu zaman kadar diye.Neyse en son 5 saat sancı sonunda dr bana istersen sezeryanda olabilirsin çok ağır ve yorucu bir doğum olabilir dedi bizde bayağı bir konuşup sezeryan olalım dedik.Annemle başladık ağlaşmaya korkuyorum ya uyanamazsan diye spinal filanda asla olmam dedim.5 dk olmadan serumum çıktı bana tamamen soyun tokanı kolyeni herşey çıkar dediler sedye geldi çok korktum bir yandan gülüyorum bir yandan tedirginim.sedyeye yattım eşim dualar okuyor ben annemle eşimi öpüyorum derken odadan çıktım asansörde el sallaştık ve ben doğum yolculuğuma doğru yol aldım.Hemşireyle ameliyathane önünde vedalaştık korkma ben seni çıkışta beklicem dedi.Ameliyathanede beni labirent gibi döndüre döndüre götürdüler beni konuşturuyolardı tepemdeki ışıklara bakarken uyudum.sonra birses hadi uyan kızın doğdu seni bekliyor ben bağırıyorum kızım nasıl iyimi sağlıklımı sonra hayal gibi asansörde ağlıyorum kızım kızım diye hemşireler kızın iyi diyolar odaya gittim annem kızın çok güzel maaşallah diyor öptüm yavrumu kokladım nisaaaa diye bağırıyorum işte o an herzaman ağlayarak hatırlıyacağım anlardan biri.Canım yavrum beni ben yaptı yuvamı yuva yaptı.Allahıma şükürler olsun 6 yıl bana evlat hasreti çektirdi ama şükürler olsunki sağlıklı güzel bir bebeği 30 yaşımda bana hediye etti.Allahım herkeze nasip etsin inşallah .

yavrumun beni görünce gözlerini açması ağlıyorsa benim sesimle susması kokumu hissetmesi karnı acıkınca veya gazı oluncaki o bakışları hiçbirşeye değişmem çok güzel bir duygu.

Biraz uzun oldu o anları tekrar yaşadım.şimdi 24 günlüğüz ama babası ananesi dayıları dedesi ben sanki onsuz zaman hiç geçmemiş gibi geliyor bize.
hepinizi öpüyorum kızımla teyzeleri...:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::nazar:

Son düzenleme:

oyyy maşallah :nazar: çok şeker bu.allah analı babalı büyütsün canım benim.

Canım çok hoş bir hikayen olmuş seninde.
Çok duygulandım okurken.
Kendi doğum anım aklıma geldi yine gözlerimden bir iki damla süzüldü. hayatım boyunca unutulmayacak bir an yaşattı yavrularımız bize.
İnşallah böyle güzel devam eder günlerimiz oğluşlarımızla :KK16::KK16:
Kocaman öpüyoruz Yiğit Alp i oğluşumla :KK16::KK16:

adı: ERVA
doğum tarihi:17.07.2013
hastane: özel nisa hastanesi
doktor: f.nurgül taşgöz
doğum şekli:normal
hafta: 40+3

kızlarrrrr biz geldik prensesimle:) bilindiği üzere benim geçen 10temmuzda gece nişanım gelmişti,o günden beri ha bugün ha yarın doğumu bekledim. bekledikçe günler uzadı, geçmez oldu.nihayet salıyı çarşambaya bağlayan gece karın ağrılarım oldu ama öyle bahsedilen gibi adet ağrısı şeklinde değildi, o yüzden kendimi pekte umutlandırmak istemedim. bu ağrılar tekrarlanınca dakika tutmaya karar verdim ki, doğum sancısı olup olmadığını anlayabileyim diye, çünkü öyle belden vuran ağrılar falan değildi. gece 4 ten sonra 10 dakikaya bir sonrada 5 dakikaya bir sancılar sıklaştı. anladım ki artık bebeğim gelmeye karar vermişti 3 gün gecikmelide olsa:) sonra hemen eşime kardeşime ve anneme haber verdim. baya telaş yaptılar ama ben çok sakin ve sevinçliydim. çünkü nihayet meleğim geliyordu:) 5 gibi hastanede kontrolüm yapıldı 4 cm açılmam vardı. yatışımı yaptılar 5.30 gibi. sonra suni sancı verdiler. suni sancıya çok acılı diyorlar ama benim kendi sancımın şiddetinden farkı yoktu. 7 gibi doktor muayene etti açılmam 5 cm olmuştu. suyumu patlattı. bundan sonra sancıları daha şiddetli ve sık hissedersin dedi. öylede oldu ama öyle dayanılmaz sancılar değil kızlar inanın. veeeee 9:15 gibi karnım kendi kendine kasılmaya başladı, işte o zaman korktum ters bişeyler oluyor diye, ebeyi çağırdık hemen. ebe bi baktı 9 cm açıklık var. ıkınmayı falan anlattı doğumu anlattı, beni çooookk rahatlattı Allah razı olsun. sonra 9.30 gibi doğumhaneye aldılar beni. ha bu arada annem kardeşim ve eşim hüngür foşurt:) ben bir yandan tekerlekli sandalyeyle doğumhaneye giderken bir yandanda onları teselli ediyorum. ağlayacak bişey yok , yarım saate 2 kişi olarak geri döneceğim diyorum. espriler falan yapıyorum güçlü görünmeye çalışıyorum:) sonra 9.30da masadaydım. ıkın dediler ıkındım valla. ama enson ıkın dediler gücüm kalmadı resmen, onların istediği gibi ıkınamadım oysa çocuk o son ıkınmayla çıkacaktı. ebenin biri karnıma hafif bastırdı, çocuk pırtladı:))çooookkkkk güzeldi yaaaaa... herşey o anda bitti benim için, dünya durdu, sesler sustu, acılar dindi....ohhhh beeee dedimmmm....bu arada saat 9:45. yani tam 15 dakika sürdü aktif doğumum.işte kızlar benden haberler böyle. sizede tavsiyem şudur ki, ne kadar rahat olursanız herşey o kadar kolay olur. kendi kendinizi rahatlatın. ben annemlere falan kalsaydım hayatta böyle doğuramazdım heralde. sakın korkmayın. doğumu yeni ve mutlu bir başlangıç olarak görün ve doğurmayı kalpten isteyin... ben o kadar çok istedim ki, 3 gün gecikmelide olsa meleğimi kucağıma alabildim çok şükür....
Hayırlı olsun gözünüz aydın canım.
Doğumun gibi bebişinin büyümeside kolayca sıkıntısız olsun inşallah canım :KK16::KK16:

X